Bílý vrch
icon TrekBuddy
www.trekbuddy.net
Outdoor companion.
  • internal / bluetooth / simulator GPS
  • offline raster maps
  • smart GPX / raw NMEA logs
  • waypoints and simple navigation
  • custom views
  • MIDP and Symbian phones
  • Blackberry
  • Android
Visit wiki to see all features, guides and howtos. Project tracker.
Trekbuddy is on Github now

Partners:    (Polish/Polski)(Polski) Compass mapy      (Polish/Polski)(Polski) Galileos mapy      (Polish/Polski)(Polski) CartoMedia      (Czech/Èesky)(Èesky) Eaglesoft trasy      (Polish/Polski)(Polski) ExpressMap     

FAQFAQ   SearchSearch   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
CMS digiblueram for 240x320 + 240x270
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Post new topic   Reply to topic    TrekBuddy Forum Index -> Themes
View previous topic :: View next topic  
Author Message
stu.cz

PostPosted: Tue Jun 10, 2008 9:53 am    Post subject: Car Assist Reply with quote

Zdar panove, trochu jsem si pohral s tim konvertováním z google map a s tim car asistentem, je to pro rozliseni 320/240 - čtěte návod, vyzkoušejte a dejte vědět co vy na to.
Jo a jestli někdo chce pomoci cizincům je potřeba to přeložit do jiných jazyků.
|Zítra s tím jedu na dovolenou na moravu tak držte palce..

Navigace.rar
 Description:
Testujte Zde

Download
 Filename:  Navigace.rar
 Filesize:  815.17 KB
 Downloaded:  510 Time(s)

Back to top
View user's profile Send private message
kimlo

PostPosted: Tue Jun 10, 2008 9:59 am    Post subject: Re: Car Assist Reply with quote

stu.cz wrote:
Zdar panove, trochu jsem si pohral s tim konvertováním z google map a s tim car asistentem, je to pro rozliseni 320/240 - čtěte návod, vyzkoušejte a dejte vědět co vy na to.

..tak daj potom vediet ako to funguje.. Smile
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
lenek

PostPosted: Wed Jun 11, 2008 4:13 am    Post subject: Re: Car Assist Reply with quote

stu.cz wrote:

To vypada velice dobre. Velky dik. Trochu jsem programek upravil tak, aby mi lepe vyhovoval. Doufam, ze se nebudes zlobit Wink
I s upravenym CSM v cestine je zde http://www.trekbuddy.net/forum/viewtopic.php?p=12553#12553
Back to top
Jakob

PostPosted: Wed Jun 11, 2008 7:16 am    Post subject: Reply with quote

Lenek, it's good work you are doing there!
However, the non-.cz miss it ...
Would you mind to share it with the English-speaking world as well (attach it to this thread)?
Thanks in advance! Jakob.

lenek

PostPosted: Wed Jun 11, 2008 10:06 am    Post subject: Reply with quote

Jakob wrote:
Lenek, it's good work you are doing there!
However, the non-.cz miss it ...
Would you mind to share it with the English-speaking world as well (attach it to this thread)?
Thanks in advance! Jakob.

For testing

trekbuddy_SonyEricsson_JP7_240x320_2.png
 Description:
 Filesize:  4.18 KB
 Viewed:  27069 Time(s)

trekbuddy_SonyEricsson_JP7_240x320_2.png

car-navigation.zip
 Description:

Download
 Filename:  car-navigation.zip
 Filesize:  186.08 KB
 Downloaded:  558 Time(s)

digiblue12(240x320)ag.zip
 Description:

Download
 Filename:  digiblue12(240x320)ag.zip
 Filesize:  23.77 KB
 Downloaded:  502 Time(s)

Back to top
stu.cz

PostPosted: Wed Jun 11, 2008 10:12 am    Post subject: Re: Car Assist Reply with quote

lenek wrote:
Trochu jsem programek upravil tak, aby mi lepe vyhovoval. Doufam, ze se nebudes zlobit Wink
I s upravenym CSM v cestine je zde http://www.trekbuddy.net/forum/viewtopic.php?p=12553#12553

Mě to nevadí. Škoda jen toho předcházejícího waypointu. Je to docela dobrá věc. Když jedeš hodinu a najednou se přiblížíš ke křižovatce a navigace ti pípne a hodí ti další waypoint , najednou nevíš kam odbočit, protože jsi to zapomněl. Ale zaleží na každém jak to chce mít. Večer to testnu na cestě na moravu, jsem zvědavý.
Jinak bacha na google mapy.
Pokoušel jsem se to popsat v angličtině v jiné diskuzi ale asi mi neporozuměli.
Když cesta vede skrz kruhový objezd a výjezd z něj má malý úhel s vjezdem
tak ho google maps normálně vynechají.
Já to dělám tak že před kruháč jednoduše přidám cíl (pr.tl.miši).
Potom je tam alespoň bod a ConWpt tam hodí alespoň šipku podle úhlu.
Zkuste jen tak tento kruháč.
Do google maps dejte vyhledat trasu:
Z - 50.501690, 13.664105
Do - 50.498189, 13.650598
Trasa vede skrz dva kruháče ale ten druhý vlevo v popisku není.

Sad
Back to top
lenek

PostPosted: Wed Jun 11, 2008 11:24 am    Post subject: Re: Car Assist Reply with quote

Pokud bude zajem, tak do CMS nejak dostanu i predchazejici bod. Akorat nevim, jestli budu mit tolik casu, delat CMS ve vice jazycich a rozlisenich.
Navigace z google maps asi nebude nikdy dokonala, ale i tohle pri cestovani muze pomoci. Dej potom vedet, jak se navigace bude chovat pri cestovani. Wink
Back to top
grodep

PostPosted: Thu Jun 12, 2008 9:49 am    Post subject: Reply with quote

hi , i'm trying to use this cms on both my phone and my palm : on my phone, i've no problem, it perfectly fits the screen, and i really love this cms. On my palm, i've got only half the screen, and i really dunno how i can fix this ! i've tried to change the parameters "w" and "h" in the xml file, but it doesnt change anything.. could anyone tell me how to fix it properly so i can use it ?
for information : i'm using a palm T5; native resolution is 340x480, but it looks like trekbuddy's working only with 240x240 resolution .

thanks for any help
Back to top
grodep

PostPosted: Thu Jun 12, 2008 9:55 am    Post subject: Reply with quote

the problem might come from the parameter "screen mode=full" cos i've tried to use a 176x220 cms and i've got the same problem : only half the cms is visible, i miss the bottom of the cms and a slight part of the left.

any clue to help me ?
txs
Back to top
lenek

PostPosted: Mon Jun 16, 2008 4:30 pm    Post subject: Reply with quote

Shows icons previous and next wpts.

digiblue13.png
 Description:
 Filesize:  4.23 KB
 Viewed:  26713 Time(s)

digiblue13.png

car-navigation1_3.zip
 Description:

Download
 Filename:  car-navigation1_3.zip
 Filesize:  181.75 KB
 Downloaded:  731 Time(s)

digiblue13(240x320)ag.zip
 Description:
21.9.08 corrected file c.png - compatible with the ConvWPT 1.7

Download
 Filename:  digiblue13(240x320)ag.zip
 Filesize:  22.23 KB
 Downloaded:  758 Time(s)

Last edited by lenek on Sun Sep 21, 2008 8:59 am; edited 3 times in total
Back to top
stu.cz

PostPosted: Sun Jun 29, 2008 11:12 am    Post subject: Re: Car Assist Reply with quote

lenek wrote:
Dej potom vedet, jak se navigace bude chovat pri cestovani. Wink

Zdar pánové.
Vrátil jsem se z dovolené. Zde jsou moje zážitky z cesty:
Je nutné pozměnit XLS prográmek.
Za prvé exel rozlišuje malá a velká písmena tak je potřeba změnit slovo mírně na írně.
Další poznatek je že šipka udaná úhlem wpt je na nic. Stalo se mi že v popisku bylo odbočte vlevo a šipka byla vpravo - já jel podle popisku a bylo to správně, důvod: podle mne je to když jsou wpt daleko od sebe a u prostředního se svírá úhel vpravo ale k zatáčce přijedete po, například ,serpentinách. Proto je nutné přidat do XLS další podmínky a to dbocte doleva a dbocte doprava - bez "O" z důvodu malých a velkých písmen.
Další poznatek. Jméno waypointu musí být sebráno z popisku.
Dvakrát jsem odbočil špatně (z toho jednou z důvodu shánění nabíječky na mobil , původní mne opustila během jízdy) a neumím si představit jak bych wpt hledal kdyby nebyl název stejný jako CMT - mobil mi řekl pápá a já si jen pamatoval z kruhového objezdu vyjeďte výjezdem číslo 3 -. Musel jsem se napojovat nekde uprostřed cesty a podle čísla bych to hledal těžko. Možná by nebylo od věci kdyby název byl s cislem na zacatku a pokracoval by komentar... napr.. 021 - Odbocte vlevo na masarikova -
Další poznatek je že zobrazený předchozí wpt je nutnost. Když sjíždíš z dálnice v pravo a sjezd se táhne až na most vedoucí přes sjezd a nad ním máš někam odbočit, tak ti TB pipne když máš sjet ale protože je další wpt nad tebou prepne okamžitě znovu a nebýt previous wpt nevíš najednou kam jet.... - stalo se mi to a díky bohu za previous wpt.
Jinak jsem zjistil kdy nedává google označení před nějaké kruhové objezdy. Je to tehdy, když pokračuješ po původní silnici či ulici.. Třeba jedeš po silnici č.442 a projíždíš kruháčem tak ať silnice 442 vede první, nebo druhou odbočkou tak tam google bod nedá. Bohužel když je to křižovatka, je to jasné - jedeš po hlavní... ale u kruháče to poznat není a silnice a ulice moc kvalitně značené nejsou.
Ale pomáhá přidání bodu při vytváření trasy v googlemaps...
No už mne bolí prsty, možná si ještě na něco vzpomenu a určitě to zahrnu do mého XLS prográmku... ale až příště

Wink

Jo ještě maličkost. Pokud toto bude číst kruch......
Proč když hledám v mapě , např když jsem blbě odbočil , kudy jet a pak se rozjedu, tak proč už nejde zapnout aby mi kolečko s křížkem na mapě jelo se mnou???? - Nebo se to dá?......
Back to top
j0sh818

PostPosted: Sun Jul 20, 2008 8:09 pm    Post subject: Reply with quote

lenek, good day!

i have downloaded the CMS and the car navigation.
extracted a route from google using GMapToGPX and followed your instruction to use GPX1_3.ag.xls.
but when i load the WPT it doesn't show any direction arrows. i can only see the
WPT name, distance and the comment on the "car" tab.

any advise?

thanks a lot in advance.
Back to top
tomiskavac

PostPosted: Fri Aug 15, 2008 10:43 am    Post subject: Téma pro HTC DIAMOND Reply with quote

Ahoj, nešlo by to CMS predelat pro DIAMONDa? Má rozlišení 480x640, ale TB nebehá ve fullscreen módu. Rozlišení pro CMS je 480x asi 530. Díky
Back to top
lenek

PostPosted: Fri Aug 15, 2008 11:33 am    Post subject: Re: Téma pro HTC DIAMOND Reply with quote

To bude problem, nemam pro tak velke rozliseni emulator ani telefon, ve kterem bych zarovnaval jednotlive udaje.
Back to top
xsmikl

PostPosted: Fri Aug 15, 2008 2:32 pm    Post subject: CMS Digiblue13 176x220 Reply with quote

Ahoj, neslo by prosim predelat CMS (to ktere zobrazuje i predchozi sipku) na rozliseni 176x220? Díky
Back to top
Post new topic   Reply to topic    TrekBuddy Forum Index -> Themes All times are GMT
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
Page 4 of 8

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum