Bílý vrch
icon TrekBuddy
www.trekbuddy.net
Outdoor companion.
  • internal / bluetooth / simulator GPS
  • offline raster maps
  • smart GPX / raw NMEA logs
  • waypoints and simple navigation
  • custom views
  • MIDP and Symbian phones
  • Blackberry
  • Android
Visit wiki to see all features, guides and howtos. Project tracker.

Partners:    (Polish/Polski)(Polski) Compass mapy      (Polish/Polski)(Polski) Galileos mapy      (Polish/Polski)(Polski) CartoMedia      (Czech/Èesky)(Èesky) Eaglesoft trasy      (Polish/Polski)(Polski) ExpressMap     

FAQFAQ   SearchSearch   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
Windows Phone 8.
Goto page 1, 2  Next

Post new topic   Reply to topic    TrekBuddy Forum Index -> Česky-Slovensky
View previous topic :: View next topic  
Author Message
jkubovic

PostPosted: Mon Jul 15, 2013 2:27 pm    Post subject: Windows Phone 8. Reply with quote

Dobry den,
chcem sa opytat, ako to vyzera s vyvojom pre WP8?
Kedy by odhadom mohla byt aspon nejaka testovacia verzia?
Predtym som mal Windows Mobile 6 a s TrekBudy som bol maximalne spokojny. Naozaj skvely program a vyborna praca autora programu.
Dakujem.
Back to top
View user's profile Send private message
kruch
Site Admin

PostPosted: Mon Jul 15, 2013 2:38 pm    Post subject: Reply with quote

Testovaci verze snad koncem mesice. Bohuzel WP maji spoustu omezeni (pristup na SD atd), a ani pouzity framework (CodenameOne) neni buhvijak dobry.
Ale nic lepsiho jsem zatim nenasel, a kompletni prepis by byla strasna vec..
Back to top
jkubovic

PostPosted: Tue Jul 16, 2013 8:48 am    Post subject: Reply with quote

Dakujem za odpoved a drzim palce pri vyvoji aplikacie.
Niektore aplikacie pre WP8 vedia pracovat aj s SD kartou, bolo by vyborne, keby sa to podarilo aj v TrekBuddy.
Back to top
kruch
Site Admin

PostPosted: Tue Jul 16, 2013 12:13 pm    Post subject: Reply with quote

Mapy (tarovane) a GPX soubory pujdou primo z karty, zbytek (treba CMS) se bude muset (za behu) z karty, kde budou zabaleny v tar-u, rozbalit do interni pameti, protoze napr. XML a PNG soubory na SD karte jsou viditelny jen pro built-in aplikace. Debilni MS politika....

Problem bude jak ziskat nahrane tracky a waypointy z interni pameti, zatim uvazuju moznost kopirovani na SkyDrive a poslani pres bluetooth. Zatim jsem nejak nenasel nejakou automagickou synchronizaci, kde by se reklo ktery aplikacni data se maji nekam synchronizovat a clovek by se nemusel skoro o nic starat.
Back to top
guest

PostPosted: Thu Jan 30, 2014 7:57 am    Post subject: Reply with quote

Ahoj,
léta jsem používal TB na NOKIA 5230 a naprostá spokojenost. Pořídil jsem si LUMII 820 a je možné získat tuto aplikaci i pro tento telefon? Klidně i testovací.
Děkuji
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
guest

PostPosted: Mon Jul 14, 2014 5:01 pm    Post subject: Reply with quote

Rád by jsem byl zaregistrovaný pro testovací verzi TB na WP 8. Jak můžu kontaktovat Krucha ? Účet pro forum na login Sver nemám dosud (cca po 2 týdnech) aktivovaný a jako Guest nejspíš nemůžu poslat PM....
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Ranger

PostPosted: Mon Jul 14, 2014 8:49 pm    Post subject: Reply with quote

No registration needed now, app is available for everyone
http://www.windowsphone.com/s?appid=2e8f635e-339c-40de-a812-2ded8a072d4c
Back to top
pinon69

PostPosted: Wed Aug 06, 2014 8:02 am    Post subject: Reply with quote

nainstalována poslední verza na Lumia 720,a šlape jak fík,instalace bez problému,škoda že není cz lokalizace.
kruch
Site Admin

PostPosted: Wed Aug 06, 2014 8:58 am    Post subject: Reply with quote

časem...
Back to top
kruch
Site Admin

PostPosted: Wed Aug 06, 2014 6:17 pm    Post subject: Reply with quote

Kód specifický pro WP jsem už udělal, a lokalizaci pro java část stačí když přidám český language.res do XAPu.
Jen nevím, jestli to ještě někdo udržuje...
Back to top
pinon69

PostPosted: Wed Sep 10, 2014 5:59 pm    Post subject: Reply with quote

Naistalována verze 1.28,na WP8.1,šlape jak fík,cz perfektní,zoomování špička, Very Happy ,smekám a klaním se.
Kostejus

PostPosted: Sat Sep 13, 2014 9:15 am    Post subject: Reply with quote

Zdravím, několik let jsem uživatelem TB na E52, skvěla aplikace. E52 se odporoučela a nyní mám bohužel služební Lumii 925 s WP8.1. Poslední verze TB1.28 s CZ funguje skvěle. Ale, bojuji s načítáním TAR souborů. Používám ONE DRIVE a po boji dostanu TAR do složky MAPS, při přenosu musí zůstat telefon aktivní, jak se vypne displej, přenos spadne ! Škoda, že není možné v nastavení určit umístění MAPS na vnitřní paměť /integrovaná SD/ přístupnou kabelem USB z PC…Před kopírováním souboru TAR tedy vždy zapnu v TB aktivní displej "žárovkou" a tak to nepadá (a na nic nesahat, nevolat atd). Toto jsem tedy jaksi překonal ale : Po nakopírování TAR mám problém otevřít velké soubory, vrstva 14 celá ČR asi 920MB. Menší bez problémů 100MB. Na E52 vrstva 14 používaná bez problémů (i když dost pomalé Smile). Kde může být problém, v nastavení ??? A ještě je možné dostat do složky celý atlas, když při synchronizaci a najetí na vstup (mapu ve složce ONE DRIVE) musím dojet na konkrétní TAR. Soubory TMI jsou třeba ? ty tam ani nemohu nijak dostat… Moc díky za pomoc a odpověď. Kostejus
Hláška po pokusu o zobrazení vrsvty 14 TAR po načtení z Onedrive do složky MAPS :
[6]:java.lang.RuntimeException:
Systém.NotSuportedException:Strem does not support writing.
at Systém.IO.FileStream.Write(Byte[] array, Int32 offset,Int32 count
at Systém.IO.IsolatedStorage.IsolatedStorageFileStream.Zerolnit(Ulnt64 oldLen, Ulnt64 newLen)
at Systém.IO.IsolatedStorage.IsolatedStorageFileStream.Sek(lnt64offset, SeekOrigin origin)
at net.trekbuddy.wp8.InputStremWrapper.spik(Int64n)
at com.ice.tar.TarlnputStream.skip(Int64 n1)
at com.ice.tar.TarlnputStream.getNextEntry()
at cz.kruch.track.maps.TarLoader.loadMeta()
at cz.kruch.track.maps.Map.loadMap()
Back to top
kruch
Site Admin

PostPosted: Sat Sep 13, 2014 12:01 pm    Post subject: Reply with quote

Ve WP bohuzel aplikace nema pristup do interni pameti, naopak zase jeji vlastni virtualni prostor neni videt z PC Sad
Myslim, ze se to ani ve WP8.1 nezmenilo - i kdyz jsem si to jeste nepotvrdil.

Na tu chybu s nacitam vetsi mapy z interni pameti se podivam. Vypada to spis jako by se soubor zacal pouzivat driv nez je cely stazeny (a nebo se opravdu nepodarilo stahnout vsechno), protoze jsem zkusil z interni pameti mapu 1.4 GB a fungovala.
Back to top
kruch
Site Admin

PostPosted: Sat Sep 13, 2014 3:44 pm    Post subject: Reply with quote

Takze aplikace pro WP 8.1 umi pristoupit do interni pameti. Pristup do interni pameti je bohuzel mozny jen pomoci dialogu ("picker") a neni mozny si primo otevrit soubor s cestou napr. "/Documents/TrekBuddy/maps/madrid.tar". Takze si mapu bude muset TB zkopirovat do svyho sandboxu.

Aplikaci kvuli tomu bubu muset zmenit na typ pro WP8.1, a na 8.0 uz potom nepobezi. Coz doufam neni takovej problem, protoze skoro vsechny WP telefony jsou Lumie a ty uz maji 8.1 update.
Back to top
Kostejus

PostPosted: Sat Sep 13, 2014 8:14 pm    Post subject: Reply with quote

Ahoj zdravím, to by bylo super, protože tato apl. je opravdu výborná. Mimochodem, zkoušel jsem i menší vrstvu 13, které má jen 350MB a taky stejný pád... Ty malé TAR jedou naštěstí všechny a spolehlivě (je to ale jiný zdroj z NETU !). A ještě jeden postřeh, když zadám cestu na ONEDRIVE a žačne kopírovní - načítání nové mapy, chtělo by to automaticky držet telefon aktivní, tedy aby se automaticky "neuspával". V nastavení WP jsem totiž našel v nastavení jen hodnoty 30s - max 5min pro ativní displej (za tuto dobu se rozhodně větší TAR nenačete) a jak dojde k tomuto zhasnutí displeje a opakovanému pokusu o probuzení, tak to celé načítání spadne. A i když na probuzení nechytnu, počkám bezpečnou doby aby se TAR načetl (odhaduji, displej je zhasnutý) tak po probuzení founu vyskočí sejná hláška pádu načítání. Usuzuji tedy, že k pádu dochází již při zamčení a zhasnutí displeje. Toto jsem zkoušel i u funkčního taru a jedinou současnou možností je buď hlídat aktivní displej prstem Smile, nebo pomůže lest v zapnutím "žárovky" dole na displeji (pak je pokoj) samozřejmě před zapnutím načítnání nového TAR. Jak by jsi měl něco k otestování dej info, mohu přezkoušet. Mnoho zdaru a díky za výbornou práci - Kostějus.
p.s. pokud ale bude ta možnost pracovat přímo k zadaní cesty jak jsi popisoval, pak možnost přes ONEDRIVE může jít k ledu (je to stejně nekonečný)
Back to top
Post new topic   Reply to topic    TrekBuddy Forum Index -> Česky-Slovensky All times are GMT
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum