Bílý vrch
icon TrekBuddy
www.trekbuddy.net
Outdoor companion.
  • internal / bluetooth / simulator GPS
  • offline raster maps
  • smart GPX / raw NMEA logs
  • waypoints and simple navigation
  • custom views
  • MIDP and Symbian phones
  • Blackberry
  • Android
Visit wiki to see all features, guides and howtos. Project tracker.

Partners:    (Polish/Polski)(Polski) Compass mapy      (Polish/Polski)(Polski) Galileos mapy      (Polish/Polski)(Polski) CartoMedia      (Czech/Èesky)(Èesky) Eaglesoft trasy      (Polish/Polski)(Polski) ExpressMap     

FAQFAQ   SearchSearch   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
NOKIA C3-01

Post new topic   Reply to topic    TrekBuddy Forum Index -> Česky-Slovensky
View previous topic :: View next topic  
Author Message
yearling

PostPosted: Thu Jun 02, 2011 6:15 pm    Post subject: NOKIA C3-01 Reply with quote

Dostal jsem se k telefonu NOKIA C3-01 - je to Series 40, který kombinuje klávesnici a dotykový display. Jedná se o velmi jednoduchý telefon se slušným 2,4" displayem (240x320px), vynikající klávesnicí a velmi masívni celokovovou konstrukcí. Plusem je přítomnost WiFi, GPS adaptér se naopak musí použít externí, ale to vidím spíš jako plus.
Vzhledem k tomu, že má dotykový display, úplně mu chybí kurzorové klávesy a potvrzovací tlačítko. Display je odporový, takže nehrozí různá náhodná stisknutí jako u kapacitního (pro outdoorové zařízení jako navigace je to rozhodně plus i když je citlivost trochu nižší).
Vzhledem k výše popsanému způsobu ovládání jsem měl z provozu TB na tomto telefonu trochu obavy, které byly postupně rozptýleny - naopak TB na tomto telefonu překonal veškerá očekávání - navigaci se mi ani přes značné úsilí nepodařilo srazit do kolen (přinutit k pádu) - používám cca 2GB třívrstvý tarovaný atlas ČR vyzkoušený už na NOKII 6233, kde to občas spadne (prohlížení projetých tras s několika stovkami bodů a rychlý posuv mapy) - tady naprosto nic, vše maká naprosto spolehlivě, dotykové ovládání v kombinaci s klávesnicí je naprosto geniální - je ale potřeba si trochu zvyknout a to i co se ovládání vlastního telefonu týká (nastavení pohotovostních obrazovek,...).
Zkrátka moje nadšení, zejména co se spolehlivosti týká naprosto nezná mezí.
Jedinou výhradu mám k podsvícení - stejně jako třeba u Nokie 6303i nelze trvale zapnout podsvícení ikona se sice nastaví správně, jas ve 4 stupních taky, ale po chvíli display úplně zhasne telefon se zamkne, nicméně navigace stále běží a to včetně záznamu nebo zvukových výstrah - pro rozsvícení display a odemčení telefonu (nezávisle na klávese 3) je potřeba použít standardní odemykací tlačítko na boku telefonu (nebo tl. příjmu hovoru) a následné potvrzení na dotyk. display, potom s telefon odemkne a vše bez problémů jede dál. Z toho vyplývá, že třeba do auta, kde by měl display svítit nonstop to není moc vhodné - pro pěšárnu, kolo, případně geocashing to naopak tolik nevadí.
Zkrátka je to maximálně jednoduchá, ale vysoce funkční kombinace za velmi přijatelnou cenu.
Ještě podotýkám, že mám brandovaný telefon od O2 s předposlední verzí FW (5.6) - vyšší pro O2 zatím není k dispozici i když pro nebrandované už je na světě šestka.
Když vás bude v souvislosti s tímto telefonem něco zajímat, dejte mi vědět.

edit: Problém s nemožností trvalého podsvícen vyřešen - v nastavení telef./display stačí zapnout "efekty osvětlení" a vše je OK

Last edited by yearling on Thu Jul 21, 2011 2:01 pm; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message
guest

PostPosted: Wed Jun 15, 2011 10:03 pm    Post subject: Re: NOKIA C3-01 Reply with quote

Zdravím, taky mám C3-01, ale zajímalo by mě, jak je možné, že máte v telefonu navigaci?? Děkuji za odpověď.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
yearling

PostPosted: Thu Jun 16, 2011 8:28 pm    Post subject: Reply with quote

To. guest
Viz první věta - externí BT GPS adaptér
Back to top
View user's profile Send private message
guest

PostPosted: Tue Apr 24, 2012 10:28 am    Post subject: Re: NOKIA C3-01 Reply with quote

ahoj, mam zaujem o tento mobil. Chcel by som sa spytat, ci je tam mozne stiahnut si nejaku offline mapu, ktora by mi nahradila papierovu-bez GPS. a ci este by som mal zaujem o aplikaciu na otvaranie office, pdf..
Diky!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Post new topic   Reply to topic    TrekBuddy Forum Index -> Česky-Slovensky All times are GMT
Page 1 of 1

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum