Bílý vrch
icon TrekBuddy
www.trekbuddy.net
Outdoor companion.
  • internal / bluetooth / simulator GPS
  • offline raster maps
  • smart GPX / raw NMEA logs
  • waypoints and simple navigation
  • custom views
  • MIDP and Symbian phones
  • Blackberry
  • Android
Visit wiki to see all features, guides and howtos. Project tracker.
Trekbuddy is on Github now

Partners:    (Polish/Polski)(Polski) Compass mapy      (Polish/Polski)(Polski) Galileos mapy      (Polish/Polski)(Polski) CartoMedia      (Czech/Èesky)(Èesky) Eaglesoft trasy      (Polish/Polski)(Polski) ExpressMap     

FAQFAQ   SearchSearch   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
Neco pro inspiraci

Post new topic   Reply to topic    TrekBuddy Forum Index -> Česky-Slovensky
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Supermince

PostPosted: Wed Jun 20, 2007 5:38 pm    Post subject: Neco pro inspiraci Reply with quote

Snad to nebude nikomu vadit ale rád bych zde přihodil ukázku (odkaz) na novou GPS aplikaci. Třeba to bude dobré pro nové nápady pro TB.
http://www.navigami.com/node/3

.... poslední obr. je jen na doplnění místa Twisted Evil

Původně GPS mašina Siemens SXG 75, FW 26, 512 MB KingS, atd. a uvnitř toho TrekBuddy 0.9.56. - Nyní: Přechod a v užívání PDA E-ten X500 glofiish GPS, lehká WM6+ 4 GB SDHC + TB 0.9.79 Cz - jinak jsem LAMA obecná Smile
Back to top
View user's profile Send private message
guest

PostPosted: Wed Jun 20, 2007 9:26 pm    Post subject: Map Mobile Navigator Reply with quote

Dalsi free J2ME GPS aplikace, tentokrate z ruska. Jako inspirace muze urcite poslouzit http://mapnav.spb.ru/site/page.php?15
Napriklad moznost navigovat podle Route z Oziho, nebo funkce TrackBack jsou vynikajici.

-rst-
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
kruch
Site Admin

PostPosted: Thu Jun 21, 2007 6:20 am    Post subject: Re: Neco pro inspiraci Reply with quote

Supermince wrote:
Snad to nebude nikomu vadit ale rád bych zde přihodil ukázku (odkaz) na novou GPS aplikaci. Třeba to bude dobré pro nové nápady pro TB.

Videl jste to nekdo v akci? Hodne zajimavy je "uses vector maps based on free VMAP Level 0", ale nejak se na ty mapy nemuzu doklikat, doufam ze nejsou jenom pristupny jenom online...
Back to top
Lakva

PostPosted: Thu Jun 21, 2007 6:23 am    Post subject: Re: Neco pro inspiraci Reply with quote

Supermince wrote:

No, koukal jsem se na to... Vzhledem k brutální jednoduchosti těch map je to dobrý možná tak pro stratosférický balonový lítání, ale jinak... Rolling Eyes
V těch mapách neni vůbec nic.
A možná to bude mít slušnou navigaci po trase, to jsem nezkoušel... Ale trasu to určo nevyhledá...

Lakva

PostPosted: Thu Jun 21, 2007 6:32 am    Post subject: Re: Neco pro inspiraci Reply with quote

kruch wrote:
Videl jste to nekdo v akci? Hodne zajimavy je "uses vector maps based on free VMAP Level 0", ale nejak se na ty mapy nemuzu doklikat, doufam ze nejsou jenom pristupny jenom online...

Mapy do navigami se dají natahat do paměti přes bluetooth - foun je sosá přes jednu utilitku z PC a to pro ně šahá na net... Ale stáhnout jednoduše celou nějakou větší oblast ve všech zoomech se nedá.
A obsah těch map... obrysy měst, řeky a hlavní silniční tahy. V rovnejch čárách zdéli minimálně kilometr... IMHO to nestojí za to... Sad
I kdybych neměl srovnání s ničím jiným, považoval bych je za tragický, páč tak hrozný mapy nebyly snad ani ve flight simulátoru verze 0.5 Sad

guest

PostPosted: Fri Jun 22, 2007 10:51 am    Post subject: mapy Reply with quote

no kedze je to free aplikacia, nekomercna, kodovana len ako hobby jedneho cloveka, nie je mozne pouzit kvalitne komercne mapy.

mapy nie su zas az tak "brutalne jednoduche". je to beta a pre trestovanie nie su zatial online vacsie dataily. mapy su vytvarane na levely, a zjednodusovane. takze ak si stiahnes nejaky maly level a zoomujes ho, tak nevidis viac detailov. musim si proste stiahnut aktualny level pre dany zoom a a danu poziciu. je to tak riesene preto, lebo do telefonu nenatiahnes velku mapu a nedokazes s nou pracovat. a nie kazdy ma pol gigovu pamatovu kartu a telefon to i tak neutiahne. proste je treba najst nejaky kompromis nedzi mnozstvom dat a moznostami telefonu.
pouzitie pamatovych kariet je zatial vypnute a potom bude aj moznost stiahnut nejaku oblast komplet, napr cechy, alebo suradnice od-do.

mapy su na zaklade iba volne dostupnych a legalnych dat. priebezne tam bude viac ako je momentalne na nich, ale nie viac, ako je v povodnom zdroji dat. daju sa teoreticky skombinovat napriklad s rastrom z google maps, no to je velky prenos dat a nie je to ani oficialne povolene.

hladanie trasy na java telefone si neviem zatial predstavit. nie len, ze tam tie data nedostanem, ale aj vykon procesora je este velmi slaby. jedina realna moznost pre j2me je hladanie na serveri.
Back to top
Lakva

PostPosted: Fri Jun 22, 2007 11:45 am    Post subject: Reply with quote

Já to chápu... datovej kompromis, mapy legálně zdarma... Ale to nic nemění na tom, že bych se podle TAKOVÉHLE mapy prostě nezorientoval (myšleno kde jsem a kam mám jít dál, když neznám cíl podle souřadnic)

Oni se ty mapy mají ještě měnit? No pravda je, že jsou údajně vektorové, tedy interpretaci dat provádí program, tedy může zatím ukazovat jen základy a časem přibudou další detaily a objekty...
Je o tom na stránkách nějaká zmínka? Nestudoval jsem to tak do podrobna...

Vyhledávání trasy... Pravda, to je můj úlet...
V telefonu mi trasu vyhledává Smart2 Go - jenže to není java ale symbian...
V Javě to umí Nav4all - jenže ten to zase neřeší v telefonu, ale na serveru a mapa i trasa jdou přes GPRS...
Jen mi tak v hlavě běželo, že když jsou mapy vektorový, měla by v nich jít hledat trasa... ale že je to za daných okolností hovadina jsem si v tu chvíli neuvědomil...

guest

PostPosted: Fri Jun 22, 2007 3:18 pm    Post subject: mapy Reply with quote

robim to uz dva roky a povodne tam mapy neboli vobec. su navigacie, co ziadne nemaju alebo take, kde su aj mesta zobrazene len ako body. takze toto predsa len nejaky pokrok je Smile. osobne nepoznam j2me navigaciu, co by pouzivala skutocne vektorovu mapu. a i komercne java navigacie su vlastne len klienti pre mapovy server.

priznavam, dokumentacia je este velmi neuplna, chybaju hlavne screenshoty a bude tam aj java applet, ke sa mapa bude dat prezriet nazivo

dik za pochopenie a podnety, kazdy je pre mna cenny Smile
Back to top
kruch
Site Admin

PostPosted: Fri Jun 22, 2007 6:25 pm    Post subject: Reply with quote

Na ty screenshoty se tesim... jsou ty data (VMAP ...) nekde ke stazeni nebo se to musi kupovat na CD/DVD?
Back to top
Lakva

PostPosted: Fri Jun 22, 2007 10:21 pm    Post subject: Re: mapy Reply with quote

guest wrote:
robim to uz dva roky a povodne tam mapy neboli vobec.

Počkej!!! "Gueste", to je Tvoje dílo?
Tak to tedy smekám!

Máš nastudovaný popis těch map? Dá se z toho jejich formátu vyždímat víc? (totiž, dovedu si představit, že kdybych něco takovýho dělal sám, tak bych se ze začátku omezil třeba na rovný čáry místo křivek a podobně. A jestli z toho JDE vyždímat víc... třeba ulice a budovy... No, s tím už by se dalo pracovat!
A... třeba... byste mohli s Kruchem spojit síly Smile

Problém s aplikacema pro foun je v tom, že pokud má být něco spolehlivé, tak se to platí... a když ne všechno, tak aspoň něco... Viděl jsem aplikaci s mapama zdarma - drahá a nespolehlivá... Viděl jsem suprovou aplikaci zadarmo - drahý mapy a podle vzorku navíc nic moc... Viděl jsem aplikaci, co byla zdarma a mapy tahala z ESRI taky zdarma - ale tahala je v BMP a padací byla jak nový widlows... Nav4all vypadá, že je fajn - spolehlivá, má mapy i trasy - jenže její datovej přenos je na zastřelení a když nedejbože spustíš navigaci mimo silnici, tak to hovado už neumlčíš! Buzeruje Tě každejch 20 metrů, že máš někam odbočit a tak, dává protichůdný pokyny a řve přitom jak na lesy. Udělal jsem to jednou v lese na kole a foun jsem musel natvrdo vypnout!

Viděl jsem toho tolik, že už si ani nepamatuju jména... TB je zatím opravdu nejlepší a jeho jedinej problém je, že můžu vyjet z mapy a pak nemám v terénu šanci jí dostat... a nemůžu zoomovat libovolně...
Kdyby se daly uložit mapy ve vektorovém formátu a interpertovat přímo ve founu - v libovoném měřítku, pro velkou oblast s malými nároky... Toby byla bomba... Pokud by ty mapy měly alespoň městské bloky a ulice, resp. vodní a lesní plochy v terénu, ideálně třeba lesní průseky, bylo by to super.
Vrstevnice mám sice rád, ale ve vektorové mapě je směle oželím (ona je to taky strašná hromada dat navíc)...

No a u Navigami jsem prostě viděl současnej stav a ten mě nenadchl... Ale budoucí vývoj může mnohé změnit...
Takže jestli jsem Ti zkazil náladu, nebo jsem Tě případně demotivoval, tak to opravdu nebylo cílem a moc se omlouvám!!!

miso

PostPosted: Sat Jun 23, 2007 6:54 pm    Post subject: miso (guest) Reply with quote

ano, je to moje dielo. robim to zatial sam ako hobby pomimo uz asi dva roky. povodne to bolo pre len tak vlastnu potrebu, taka hracka, no casom som si povedal, ze to mozno vyuzije aj niekto iny a mozno sa to vyvinie aj na nieco celkom pouzitelne. zatial je to teda robene na moj obraz a potreby, no cim viac ludi vyjadri svoj nazor, tym to moze by lepsie Smile. preto mi to vobec nekazi naladu, naopak. len to treba brat trosku s rezervou a necakat od java telefonu to co od symbianu ci tomtoma alebo inych komercnych navigacii Smile

tiez som pozeral a skusal aj ine. naposledy nav4all.com alebo amazegps.com, no ani jedno sa mi nepodarilo rozbehat na mojom phone. potom mgmap.com, co vsak za chvilku prenieslo par mega a neviem ani ako to je vobec s legalnostou. ja tam vrstvu google maps mozem dat tiez, no pokial viem, nie je povolene pouzivat ich mapy inak ako cez ich API a ich vlastneho j2me klienta. ine komercne sice poznam, ale som neskusal. predovsetkym mi na tom vadili tie datove prenosy. a ak som v zahranici v roamingu, tak to si rovno mozem kupit nejaky lacny myguide ci igo.

preco som ja zvolil vektor je, ze zabera podstatne menej ako raster a da sa s nim pracovat. raster neotocis ani nedas do 3d. takisto nevies riadit, co a ako sa zobrazi. jediny problem je iba zdroj dat a zatial jediny pouzitelny boli data VMAP0 od http://www.nga.mil vo formate VPF. ak sa chces dozvediet o tom viac, staci trosku pogooglit. su tam aj vrsevnice, aj vegetacia. je tam viac, ako je v mojich mapach, daco z toho casom pribudne. predsa len je to kvantum dat a ani spracovanie nie je tak trivialne. a i tak tam nie su velke detaily. urcite ziadne ulice ani domy, data nie su celkom atualne. vies sam, ze mapy su to najdrahsie na navigacii a len napriklad taka mapa slovenska ci ciech stoji miliony korun. mozno ak sa najdu sponzori ... Smile
Back to top
Post new topic   Reply to topic    TrekBuddy Forum Index -> Česky-Slovensky All times are GMT
Page 1 of 1

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum