Bílý vrch
icon TrekBuddy
www.trekbuddy.net
Outdoor companion.
  • internal / bluetooth / simulator GPS
  • offline raster maps
  • smart GPX / raw NMEA logs
  • waypoints and simple navigation
  • custom views
  • MIDP and Symbian phones
  • Blackberry
  • Android
Visit wiki to see all features, guides and howtos. Project tracker - moved to github.
Trekbuddy github repository

Partners:    (Polish/Polski)(Polski) Compass mapy      (Polish/Polski)(Polski) Galileos mapy      (Polish/Polski)(Polski) CartoMedia      (Czech/Èesky)(Èesky) Eaglesoft trasy      (Polish/Polski)(Polski) ExpressMap     

FAQFAQ   SearchSearch 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
Problémy s GPS? (K750i a podobné)

Post new topic   Reply to topic    TrekBuddy Forum Index -> Česky-Slovensky
View previous topic :: View next topic  
Author Message
guest

PostPosted: Mon May 26, 2008 1:26 pm    Post subject: Problémy s GPS? (K750i a podobné) Reply with quote

Vidím, že problémy s TB na K750i, K 550i a podobných modelech od Sony Ericsson tu má více lidí. Navigace "zmrzne" v poslední poloze, jakoby ztratila signál, ale program funguje dál a lze ukončit, jen to zobrazení polohy a všecho ostatního se už dále nemění a zůstává zatuhlé. Podezříval jsem Bluetooth komunikaci mezi GPS modulem a mobilem, ale čím dál víc si myslím, že to může mít na svědomí přechod K750i do "power saving", ztlumení displeje (to nikde v nastaveních K750i ovlivnit nejde) a automatický zámek klávesnice (to ovlivnit lze). Zkusím ten zámek vypnout, ale na Wayfinder 6 to nevadilo a dokonce i přechod do "power saving" byl během navigace nějak programově potlačen.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Trpaslik

PostPosted: Mon May 26, 2008 6:46 pm    Post subject: Reply with quote

To zamrznutie polohy je u mna len docasne, ked mam mobil dlho vo vrecku a potom pozriem kde som, po stlaceni tlacidla "Enter" mi neskoci do aktualnej polohy ale zostava zamrznuty. No po par sekundach az deiatkach sekund (a opakovanom stlaceni) sa normale "preberie" skoci do aktualnej polohy a dokresli ciaru prejdenej trasy. Z mojho hladiska je to preto len malicky problem. Neviem ci ma na to vlpyv aj zapnuty Tracklog, ktory vacsinou pouzivam...
Back to top
View user's profile Send private message
guest

PostPosted: Tue May 27, 2008 9:03 pm    Post subject: Problém Reply with quote

Tak problém s výpadky K750i a Haicom GPS vyřešen! Jak tu někdo psal u K750i je nutné nastavit Keep alive = 1000ms, aby každou sekundu udržoval spojení s GPS modulem, jinak to vypadne. To je asi i důvod, že v autě mi to fungovalo, protože v autě mám Bluetooth handsfree, která K750i zřejmě udržovala "alive" Smile aniž by to musel dělat Trekbuddy. Jakmile jsem ale vystoupil z auta a poodešel, tak to vypadlo. Je to jasný jako Vojtěch jasný! Že mě to ale potrápilo! Dokonce natolik, že jsem si vzteky už objednal Garmin Vista HCx. A pak jsem tu narazil na to řešení s keep alive...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
MrKev

PostPosted: Wed May 28, 2008 10:00 am    Post subject: Reply with quote

Vojtěch Jasný, *30. 11. 1925 v Kelči
zeli52

PostPosted: Mon Jun 02, 2008 3:18 pm    Post subject: Reply with quote

Mam podobny problem s K600i, pokud je telefon delsi dobu v powersave modu, nekdy po "probuzeni" ztrati signal, nekdy vytuhne (na displeji zustanou hodiny, zapne se podvetleni). Zda se mi, ze na to ma vliv i kolik policek mapy jsem za tu dobu spanku projel a take ze pri pouziti atlasu to dela casteji nez pri pouziti map. Bohuzel nove verze tak nejsou napr. pri cyklistice moc pouzitelne, starsi (0.9.57) fungovaly trochu lip, netuhly ale casteji ztracely spojeni.
Back to top
MrKev

PostPosted: Tue Jun 03, 2008 5:55 am    Post subject: Reply with quote

Pri jednom zamrznuti mi pomohlo dat z menu pauzu a pak resume (byla zamrzla mapa, neslo se pohnout, ani na krizek to nereagovalo, ale menu se objevilo). Pak uz jsem TB nechaval usinat na obrazovce s kompasem a situace se neopakovala Smile
zeli52

PostPosted: Thu Jun 05, 2008 12:35 pm    Post subject: Reply with quote

Mi se sice nekdy po zamrznuti povede zobrazit menu, ale uz ne vybrat jakoukoliv polozku (taky vytuhne). Usinani na obrazovce s kompasem nebo CMS take nezabira, tuhne to uplne stejne Sad .
Back to top
Scorpio

PostPosted: Sun Jun 22, 2008 11:28 am    Post subject: Reply with quote

No já mám uplně jiný problém stale se mi nedaří připojit přes Bluetooth GPS.

V jiným programu Wayfinder Active mi GPS krásně běží. Ale tady se furt připojuje a odpojuje už si nevím rady furt to vydava ton jako při přijetí souboru ale pozici mi to nezjistí a svítí mi modrej puntik.

mam K550i
Back to top
kruch
Site Admin

PostPosted: Mon Jun 23, 2008 8:13 am    Post subject: Reply with quote

@Scorpio A co Info->Technical->ProviderStatus / Error, neobjevou se tam nejaky podezrely cisla nebo hláška?
Back to top
Scorpio

PostPosted: Mon Jun 23, 2008 5:43 pm    Post subject: Reply with quote

Neobjevuje, ale vyřešil sem to tím že GPS už není napojena přes PC ale mam externí bluetooth modul.
Back to top
Post new topic   Reply to topic    TrekBuddy Forum Index -> Česky-Slovensky All times are GMT
Page 1 of 1

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum