Bílý vrch
icon TrekBuddy
www.trekbuddy.net
Outdoor companion.
  • internal / bluetooth / simulator GPS
  • offline raster maps
  • smart GPX / raw NMEA logs
  • waypoints and simple navigation
  • custom views
  • MIDP and Symbian phones
  • Blackberry
  • Android
Visit wiki to see all features, guides and howtos. Project tracker - moved to github.
Trekbuddy github repository

Partners:    (Polish/Polski)(Polski) Compass mapy      (Polish/Polski)(Polski) Galileos mapy      (Polish/Polski)(Polski) CartoMedia      (Czech/Èesky)(Èesky) Eaglesoft trasy      (Polish/Polski)(Polski) ExpressMap     

FAQFAQ   SearchSearch 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
Beh TB na Samsung SGH-D880 Duos
Goto page Previous  1, 2, 3, 4

Post new topic   Reply to topic    TrekBuddy Forum Index -> Česky-Slovensky
View previous topic :: View next topic  
Author Message
kruch
Site Admin

PostPosted: Fri Jun 20, 2008 9:17 pm    Post subject: Reply with quote

K tomu backlightu - na nekterych telefonech se holt musi backlight periodicky "nahazovat" (S60, SE, Samsung, Blackberry, atd). No a prave zmena v posledni verzi je takova, ze "vypnuti" pomoci 3 stopne to periodicky "nahazovani", takze by se telefon mel zacit chovat podle svyho nastaveni (tj. napr. na K750i po "Backlight Off" za chvili trochu pohasne, a za dalsi zhasne displej uplne). Takze na Samsungu se to nedeje - po vypnuti backlightu v TB se telefon nezacne chovat "normalne"?

A jeste - mohl bys zkusit po Stopu pockat rekneme minutu a az pak dat znova Start?
Back to top
View user's profile Send private message
Celda

PostPosted: Fri Jun 20, 2008 10:59 pm    Post subject: Reply with quote

kruch wrote:
K tomu backlightu - na nekterych telefonech se holt musi backlight periodicky "nahazovat" (S60, SE, Samsung, Blackberry, atd). No a prave zmena v posledni verzi je takova, ze "vypnuti" pomoci 3 stopne to periodicky "nahazovani", takze by se telefon mel zacit chovat podle svyho nastaveni (tj. napr. na K750i po "Backlight Off" za chvili trochu pohasne, a za dalsi zhasne displej uplne). Takze na Samsungu se to nedeje - po vypnuti backlightu v TB se telefon nezacne chovat "normalne"?

Problém asi bude v tom, že můj Samsung má nejspíš v Java aplikacích jiné chování podsvícení než se má kdekoliv jinde, prostě:
- normálně (mimo javu): svítí naplno, za chvíli trochu pohasne, za chvíli zhasne úplně
- v java aplikacích: svítí naplno, za chvíli trochu pohasne, ale sám nikdy nezhasne úplně

Obávám se, že chování různých typů telefonů je tak různé, že se jen těžko bude hledat společné ovládání přes tlačítko 3 vyhovující všem modelům. V zásadě jsou asi tři "zajímavé" stavy:
1) Standardní chování backlightu telefonu (v java aplikacích ...) - Backlight standard
2) Natvrdo plný jas (refreshem) - Backlight on
3) Natvrdo zhasnuto - Backlight off
Napadají mně tyto možnosti, jak by se to snad dalo řešit:
I) Přepínat na stisky trojky cyklicky všechny tři stavy
nebo
II) Přidat do konfigurace checkbox ve smyslu "stisk 3 vypíná osvětlení natvrdo".
Stisk trojky by pak v závislosti na nastavení této položky přepínal mezi stavy 2 a 1 (při nezaškrtnutém checkboxu) nebo mezi stavy 2 a 3 (při zaškrtnutém checkboxu).

Mimochodem: Zvládáš zatím všechno dělat v TB univerzálně nebo již teď musíš programovat některé části TB odlišně podle toho, co Ti vrací "Platform" ?

mobile: SAMSUNG SGH D880 Duos (dual SIM)
GPS: Qstarz BT-1200 Bluetooth Solar Travel Recorder (MTK chipset)
Back to top
Celda

PostPosted: Fri Jun 20, 2008 11:20 pm    Post subject: Reply with quote

kruch wrote:
mohl bys zkusit po Stopu pockat rekneme minutu a az pak dat znova Start?

Dočasně musím pozastavit pokusy s GPS, anžto tu LD-4W jsem dneska kamošovi vrátil. Mám sice od čtvrtka objednanou (bylo tam "dodávka do 24 hodin") svoji vlastní:
http://www.softcom.cz/produkt/qstarz-gps-prijimac-bt-q1200-ultra-solarnibluetooth-zaznam-trasy-mtk-chipse/?flist=1
ale zatím nic Crying or Very sad

Back to top
Celda

PostPosted: Mon Jun 23, 2008 10:11 pm    Post subject: Reply with quote

Celda wrote:
kruch wrote:

Dočasně musím pozastavit pokusy s GPS, anžto tu LD-4W jsem dneska kamošovi vrátil. Mám sice od čtvrtka objednanou (bylo tam "dodávka do 24 hodin") svoji vlastní:
http://www.softcom.cz/produkt/qstarz-gps-prijimac-bt-q1200-ultra-solarnibluetooth-zaznam-trasy-mtk-chipse/?flist=1

Taxem si dnes domů přinesl výše uvedený nový "globálně pozicovaný zázrak" a hned ho začal testovat:
A "světe, zboř se", nejenže to nepadá ani se nerozpadá spojení s GPS normálně, ono se zdá, že spojení s GPS lze normálně zastavovat a spouštět a ono se neztrácí ani potom !! Rolling Eyes A přitom SW konfigurace na straně telefonu je tutově 100% shodná, jako byla předtím s LD-4W.

Back to top
jiri.tusla

PostPosted: Tue Jun 24, 2008 6:26 am    Post subject: Reply with quote

Celda wrote:
Celda wrote:
kruch wrote:

Taxem si dnes domů přinesl výše uvedený nový "globálně pozicovaný zázrak" a hned ho začal testovat:
A "světe, zboř se", nejenže to nepadá ani se nerozpadá spojení s GPS normálně, ono se zdá, že spojení s GPS lze normálně zastavovat a spouštět a ono se neztrácí ani potom !! Rolling Eyes A přitom SW konfigurace na straně telefonu je tutově 100% shodná, jako byla předtím s LD-4W.

Takže to kvůli Tobě kruch celý rozvoral úplně zbytečně... Twisted Evil
Ale ne vážně, to je dobře, že máš funkční konfiguraci.
S kterým konkrétně buildem to takhle krásně šlape?

Hele a jakej typ baterky máš ve svém evolve? V mém iTraxxu je WP-LI11. A nějak ji neumím nikde najít, kdybych potřeboval náhradní.

kruch
Site Admin

PostPosted: Tue Jun 24, 2008 9:09 am    Post subject: Reply with quote

To jsem rad; alespon jsem udelal review kodu, a ty zmeny byly ku prospechu veci myslim Wink
Back to top
Celda

PostPosted: Tue Jun 24, 2008 3:13 pm    Post subject: Reply with quote

jiri.tusla wrote:
Takže to kvůli Tobě kruch celý rozvoral úplně zbytečně... Twisted Evil

Díky, náčelníku, že ses mě zastal ....

jiri.tusla wrote:

Ale ne vážně, to je dobře, že máš funkční konfiguraci.

Jsem taky rád. Pokud by zůstala verze, se kterou jsem zahajoval pokusy ( 0.9.78 ), do nákupu GPS bych nešel - prostě to bylo dohromady s telefonem Samsung SGH-D880 v podstatě nepoužitelné. (Nezkoušel jsem to, ale myslím, že by chodila špatně i s touto novou GPS.) Teď už je to, co se týče spojení s GPS, dobré. Zůstávají nějaké další problémky, ale ty nejsou tak velké (backlight, Out of memory u některých map, nemožnost vyměnit navigační šipky, ...) a věřím, že i ty se časem vyřeší. Cool Hned dolů nějakej napíšu, aby Kruch nezahálel Surprised

Quote:
S kterým konkrétně buildem to takhle krásně šlape?

Těžko popsat - prostě "poslední verze" z těch, co sem Kruch kvůli mně individuálně vystrčil - z 19.6.2008 (ještě jednou díky). Doufám, že úpravy se neztratí a budou i v příští "oficiálně verzované verzi"

jiri.tusla wrote:
Hele a jakej typ baterky máš ve svém evolve? V mém iTraxxu je WP-LI11. A nějak ji neumím nikde najít, kdybych potřeboval náhradní.

Ta moje baterka "je zhruba čtvercová" a má na sobě napsáno
Li-ion, 3.7 V 770mAh, Model HX-NBP6MC-G
Ještě před pár dny byla vyfocená na http://www.alza.cz/, teď jim ale už ta moje GPS nějak vypadla z nabídky. Údajně má být stejná jako baterie v mobilu NOKIA N73.

Back to top
Celda

PostPosted: Tue Jun 24, 2008 3:27 pm    Post subject: Reply with quote

Celda wrote:
kruch wrote:

Problém asi bude v tom, že můj Samsung má nejspíš v Java aplikacích jiné chování podsvícení než se má kdekoliv jinde, prostě:
- normálně (mimo javu): svítí naplno, za chvíli trochu pohasne, za chvíli zhasne úplně
- v java aplikacích: svítí naplno, za chvíli trochu pohasne, ale sám nikdy nezhasne úplně

Obávám se, že chování různých typů telefonů je tak různé, že se jen těžko bude hledat společné ovládání přes tlačítko 3 vyhovující všem modelům. V zásadě jsou asi tři "zajímavé" stavy:
1) Standardní chování backlightu telefonu (v java aplikacích ...) - Backlight standard
2) Natvrdo plný jas (refreshem) - Backlight on
3) Natvrdo zhasnuto - Backlight off
Napadají mně tyto možnosti, jak by se to snad dalo řešit:
I) Přepínat na stisky trojky cyklicky všechny tři stavy
nebo
II) Přidat do konfigurace checkbox ve smyslu "stisk 3 vypíná osvětlení natvrdo".
Stisk trojky by pak v závislosti na nastavení této položky přepínal mezi stavy 2 a 1 (při nezaškrtnutém checkboxu) nebo mezi stavy 2 a 3 (při zaškrtnutém checkboxu).

Mimochodem: Zvládáš zatím všechno dělat v TB univerzálně nebo již teď musíš programovat některé části TB odlišně podle toho, co Ti vrací "Platform" ?

@Kruch: Nechci Tě nějak uhánět, ale když už jsem to psal (výše), tak ať to nezapadne. Jak to vidíš ? (Z mého pohledu se, co se týče backlight, chovala úplně nejlépe ta asi předpředposlední verze, která se jen občas nevrátila z Backlight off. )

Back to top
Post new topic   Reply to topic    TrekBuddy Forum Index -> Česky-Slovensky All times are GMT
Goto page Previous  1, 2, 3, 4
Page 4 of 4

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum