Bílý vrch
icon TrekBuddy
www.trekbuddy.net
Outdoor companion.
  • internal / bluetooth / simulator GPS
  • offline raster maps
  • smart GPX / raw NMEA logs
  • waypoints and simple navigation
  • custom views
  • MIDP and Symbian phones
  • Blackberry
  • Android
Visit wiki to see all features, guides and howtos. Project tracker - moved to github.
Trekbuddy github repository

Partners:    (Polish/Polski)(Polski) Compass mapy      (Polish/Polski)(Polski) Galileos mapy      (Polish/Polski)(Polski) CartoMedia      (Czech/Èesky)(Èesky) Eaglesoft trasy      (Polish/Polski)(Polski) ExpressMap     

FAQFAQ   SearchSearch 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
Beh TB na Samsung SGH-D880 Duos
Goto page Previous  1, 2, 3, 4  Next

Post new topic   Reply to topic    TrekBuddy Forum Index -> Česky-Slovensky
View previous topic :: View next topic  
Author Message
berda

PostPosted: Fri Jun 13, 2008 12:29 pm    Post subject: Reply with quote

No v JVM od IBM, přes které byla původně jediná možnost rozběhnout Trekbuddyho pod WindowsMobile, byl právě taky problém s transparentními barvami v png souborech, který způsoboval přesně ten problém, který máš na tom samsungu Ty. A vyřešilo se to "speciální" verzí, kde je tenhle "problém" nějakým způsobem ošetřen, proto jsem na to poukazoval.

Slovensko bohužel nehrozí, čekám ještě na dořešení, v práci budou nějaký změny. Dám ještě vědět mailem.

Back to top
View user's profile Send private message
Celda

PostPosted: Fri Jun 13, 2008 1:04 pm    Post subject: Reply with quote

kruch wrote:
S tou GPS-kou bych nespechal, LD-3W byl bezproblematicka; spis bych se bal problemu s BT v Samsungu...

Trochu jsem laboroval vcera vecer s BT, a delal jsem drobny zmeny (a pridal kontrolu podsviceni pro Samsungy); attachnuto..

Díky !
- KONTROLA PODSVÍCENÍ: Bomba Exclamation , už se dá displej opravdu na 3 zhasnout a rozsvítit dle přání, při ON to nebliká (dříve blikalo)
- Ani jsem nemusel přidávat ten atribut App-Flags: ui_no_partial_flush a crosshair se zobrazuje (sice ten zmršený), ale pořád
- ŔOZPAD SPOJENÍ S GPS: bohužel pořád stejné Crying or Very sad

Za hoďku si jdu půjčit jinou BT GPS (EVOLVE goTraxx), tak uvidíme.
Co ale fakt nechápu je, že jakto, že začátkem týdne ta komunikace tutově šla z menu TB zastavit a teď to nejde, i když je vše stejné (mobil, verze TB, GPS) Question Question Question Exclamation Exclamation Exclamation

mobile: SAMSUNG SGH D880 Duos (dual SIM)
GPS: Qstarz BT-1200 Bluetooth Solar Travel Recorder (MTK chipset)
Back to top
kruch
Site Admin

PostPosted: Fri Jun 13, 2008 2:34 pm    Post subject: Reply with quote

Hmm, muj kod byl mozna trochu moc agresivni - opravil jsem (a mohlo byt to ukazovat trochu jiny veci v Info->Technical->Provider Status/Error), nicmene to vypada, ze je nejaky problem s uzavrenim BT spojeni "uvnitr" Samsungu.
Kdybys mohl pri pokusech delat NMEA logy, mohlo by to bejt zajimavejsi.

Last edited by kruch on Mon Jun 16, 2008 6:52 pm; edited 1 time in total
Back to top
Celda

PostPosted: Fri Jun 13, 2008 11:58 pm    Post subject: Reply with quote

kruch wrote:
Hmm, muj kod byl mozna trochu moc agresivni - opravil jsem (a mohlo byt to ukazovat trochu jiny veci v Info->Technical->Provider Status/Error), nicmene to vypada, ze je nejaky problem s uzavrenim BT spojeni "uvnitr" Samsungu.
Kdybys mohl pri pokusech delat NMEA logy, mohlo by to bejt zajimavejsi.

1) Nahrál jsem si verzi viz výše
2) Půjčil jsem si druhou GPS - EVOLVE Go Traxx

Zjištění:
I) I s GPS Traxx se to bohužel chová podobně jako s NOKIA LD-4W (1. Po stopnutí GPS z menu se tam neobjeví znovu START, 2. Spojení s GPS se po nějaké době ztratí) Crying or Very sad S Traxx ale trvá "doba funkčnosti" déle (běželo to jednou v kuse OK i 23 min !, ale někdy jen 3 min, někdy 6 min ....) a výsledky odpojení nejsou tak fatální - stačí jen zastavit a rozjet TB a zase se to většinou chytí (tj. není třeba restart celého telefonu ani GPS).
2) V Provider status tudíž není vůbec nic zajímavého, protože když se spojení ztratí, tak indikátor zoranžoví, ale jinak se nic neděje. Po znovuspuštění TB se to chytne.
3) Zde je NMEA log s Traxx, když to běželo do odpojení cca 3 min:
http://www.volny.cz/celechovskyj/TB/01_goTraxx3min.zip
4) Zde je jiný NMEA log s Traxx, když to běželo do odpojení cca 6 min:
http://www.volny.cz/celechovskyj/TB/02_goTraxx6min.zip
5) Zatímco s goTraxx běží poslední verze TB výše "celkem v pohodě" Very Happy , s NOKIA LD-4W se TB nespojí vůbec !!! Okamžitě po navázání BT spojení jde vždy indikátor do oranžové a do NMEA logu se nezaznamená vůbec nic !!

Je to teda boj a nejsem si jistý, že bude vítězný Rolling Eyes Ale v každém případě moc díky za Tvůj čas a námahu !! Mmch. odkud jsi ? (Já jsem z Brna.)

Back to top
Celda

PostPosted: Sat Jun 14, 2008 1:19 pm    Post subject: Reply with quote

Ještě jednu zajímavou (a možná klíčovou) informaci mám Shocked

Zkoušel jsem ještě tu druhou aplikaci - TrailExplorer s GPS goTraxx. Taky se to chová obdobně jak s NOKIA LD-4W - běží to libovolně dlouho (zkoušel jsem dokonce přes hodinu), dokonce to ve většině případů rozchodí i zastavení a spuštění komunikace s GPS.
Všiml jsem si, že TrailExplorer má možnost zapnout nějaké své interní logy, taxem je zapl a sledoval jsem, co se děje při zastavování a spuštění spojení TrailExploreru s GPS. Soubor logu je zde:
http://www.volny.cz/celechovskyj/TB/MTE_log.txt

Zaujalo mě tam tohle:

UNEXPECTED EXCEPTION Caught in BluetoothGPSDevice.run(), attempting to continue: java.lang.NumberFormatException

Nemohlo by to být ono ? Občas z BT GPS asi přijde nějaká kravina, která hodí vyjímku, se kterou si TrailExplorer nějak poradí, ale která BT v TB vykolejí ?

Back to top
Celda

PostPosted: Sun Jun 15, 2008 9:40 pm    Post subject: Poznatky do třetice Reply with quote

Tak jsem si ještě o víkendu hrál s oběma GPS (NOKIA LD-4W, EVOLVE goTraxx) a trojicí podobných prográmků: TB, TrailExplorer a vlkGPS (http://vlkgps.bielyvlk.sk/?dest=vlkgps). Závěry získané sledováním doby běhu s GPS a jejich ladicích logů bych shrnul následovně:

1) Nejspíš je, bohužel, opravdu někde problém v implemetaci bluetooth v telefonu. To způsobuje, že programy v Javě občas obdrží nějakou vyjímku - jako např. javax.bluetooth.BluetoothConnectionException nebo java.lang.NumberFormatException. V závislosti na tom, jak dobře ji příslušný program umí obsloužit to znamená nebo neznamená rozpad spojení s GPS.

2) Z nějakého mně neznámého důvodu jsou vyjímky častější a fatálnější (nutno potom toho více restartovat) s LD-4W než s goTraxx.

3) Možná to byla náhoda, ale zdá se mně, že při rychlejším pohybu (měl jsem to zapnuté i v autě) ty vyjímky chodí nějak míň (jestli se mění nějak režimy navigace statická/dynamická ??? - zatím se v tom ještě moc neorientuju). TB tak vydržel fungovat s GPS cca půl hodiny, ale při parkování spojení s GPS zdechlo ...

4) Mám podezření, jako by i BT v telefonu mělo nějakou vnitřní paměť - prostě se to občas chová při stejných vstupních podmínkách (čerstvě zresetovaná zařízení, stejný SW, stejná GPS) úplně jinak - nemůže spárovat, co spárovat šlo nebo nejde odpojit z menu GPS, i když to dřív šlo apod.

5) Na diskusi o vlkGPS jsem narazil na zajímavé vlákno (i když je to, k jinému modelu mobilu Samsung):
http://vlkgps.bielyvlk.sk/forum/viewtopic.php?t=33&highlight=samsung

ZÁVĚRY:
I) Pokud si Kruch najde ještě trochu času (díky !) a pokusí se do nějaké nové verze ještě trochu "zneprůstřelnit" obsluhu vyjímek, mohlo by to částečně pomoct.
II) Nezbývá než čekat, jestli "soudruzi u Samsungu zjistí, kde udělali chybu" a dají k dispozici novou verzi firmware pro telefon (nyní tam mám verzi D880XDHD1 - blíže na https://www.hoang.de/index.php?option=com_content&task=category&sectionid=3&id=7&Itemid=25).

Back to top
kruch
Site Admin

PostPosted: Mon Jun 16, 2008 6:58 pm    Post subject: Reply with quote

S DataInputStreamem to můžeme zkusit, ale to by byla magie kdyby to pomohlo. Napr. TrailExplorer ho nepouziva a nekouse se. Našel jsem ale dva příspěvky týkající se BT versus midlety,a zkusil podle toho upravit TB. Kdyz to nepomuze, muzeme zkusit DataInputStream, a kdyz ani to, zkusime modleni...
Jinak handlovani vyjimek zatim v TB chodilo docela dobre - napr. reconnect pri rozpadu spojeni (treba kdyz odejdu s telefonem od batohu s BT GPS) mi chodi dobre na Nokiich, SE i Siemensu

@Celda: Ja jsem z Hradce Kralove, ale uz nekolik let bydlim v Praze.. Confused

Last edited by kruch on Thu Jun 19, 2008 3:31 pm; edited 1 time in total
Back to top
jiri.tusla

PostPosted: Tue Jun 17, 2008 9:21 am    Post subject: Reply with quote

kruch wrote:
S DataInputStreamem to můžeme zkusit, ale to by byla magie kdyby to pomohlo. Napr. TrailExplorer ho nepouziva a nekouse se. Našel jsem ale dva příspěvky týkající se BT versus midlety,a zkusil podle toho upravit TB. Kdyz to nepomuze, muzeme zkusit DataInputStream, a kdyz ani to, zkusime modleni...
Jinak handlovani vyjimek zatim v TB chodilo docela dobre - napr. reconnect pri rozpadu spojeni (treba kdyz odejdu s telefonem od batohu s BT GPS) mi chodi dobre na Nokiich, SE i Siemensu

@Celda: Ja jsem z Hradce Kralove, ale uz nekolik let bydlim v Praze.. Confused

Otestoval jsem na SE W910i a našel:
1) "Backlight on" je opravdu on
2) Dříve se po cca 12 minutách uvedl TB do stavu, že nešla zastavit navigace, pouze Pause a nebo Exit. Toto je nyní také opraveno.

Dvakrát díky! A HipHip hurá!
Fakt dobrá práce. Very Happy

No a aby to nebylo zase tak moc pozitivní: Tenhle mobil má tři soft buttony (no má ještě dva gaming) a v Settings se s touhle verzí objeví Save, Select a Close.
Bohužel "Save" udělá to samé jako "Select" a tedy změny v settings nejdou uložit.

kruch
Site Admin

PostPosted: Tue Jun 17, 2008 10:49 am    Post subject: Reply with quote

Uff to jsem rad.
JInak ta chyba s neukladanim nastaveni bude jednoducha - ja to sam nevyzkousel Sad , jen jsem konecne odstranil ten Apply, protoze to mate.
Back to top
Danny_S

PostPosted: Tue Jun 17, 2008 11:11 am    Post subject: Reply with quote

Mně se stane to samé. Sad
Dám Uložit a rovnou mi to skočí do Volby, na níž jsem měl kurzor.
Back to top
kruch
Site Admin

PostPosted: Tue Jun 17, 2008 11:23 am    Post subject: Reply with quote

To je hlavne verze pro Celdu a jeho Samsunga na zkouseni bluetooth-u Confused
Back to top
jiri.tusla

PostPosted: Tue Jun 17, 2008 5:51 pm    Post subject: Chyba uzavreni gpx logu Reply with quote

Ještě jsem na tom ověřil: pořád přetrvává chyba uzavření GPX logu při ukončení programu pouze Exitem místo Stop a Exit.
Celda

PostPosted: Tue Jun 17, 2008 11:18 pm    Post subject: Reply with quote

kruch wrote:

Díky moc !
Mám další zajímavá zjištění - ohledně poslední verze i obecně k běhu na Samsungu, ale dneska fakt není čas pořádně ověřit závěry a sepsat to sem, snad zítra to sem hodím.
Taky pozoruju dodrbané chování menu ohledně Save v poslední verzi, ale to bude jen nějaká "hnida".

Back to top
kruch
Site Admin

PostPosted: Wed Jun 18, 2008 11:37 am    Post subject: Re: Chyba uzavreni gpx logu Reply with quote

jiri.tusla wrote:
Ještě jsem na tom ověřil: pořád přetrvává chyba uzavření GPX logu při ukončení programu pouze Exitem místo Stop a Exit.

Opravim ve finalu...
Back to top
Celda

PostPosted: Wed Jun 18, 2008 10:38 pm    Post subject: Reply with quote

Celda wrote:
kruch wrote:

Díky moc !
Mám další zajímavá zjištění - ohledně poslední verze i obecně k běhu na Samsungu, ale dneska fakt není čas pořádně ověřit závěry a sepsat to sem, snad zítra to sem hodím.
Taky pozoruju dodrbané chování menu ohledně Save v poslední verzi, ale to bude jen nějaká "hnida".

Tak "už jsem tu", a se mnou výsledky testování poslední verze na Samsung D880. Smile

V KRÁTKOSTI:
Bomba, spojení s GPS běži v kuse 2 hodiny a ne a ne to spadnout ! ! Very Happy

V "DLOUHOSTI":
Nová verze znamená v běhu na Samsungu zásadní průlom - asi si budu kupovat vlastní GPSku Razz
Přesto je tam několik věcí, které ještě nejsou úplně OK:
1) V poslední verzi je podrbané menu a ukládání konfigurace - v Settings volba Save (asi) neukládá a namísto toho jen otvírá aktuální podmenu. Tohle ale bude asi jen nějaká prkotina vnesená omylem do poslední verze. Naštěstí se konfigurace uloží po výběru mapy a potvrzení, že ji chci jako defaultní. (Tohle ale byl jen "zahřívací problém na úvod" ...)
2) Položka menu Stop při rozjeté GPSce nefunguje často u mě na mobilu dobře. Spojení s GPS se sice zastaví, ale poté většinou nastane jedna z variant problému:
2a) V menu se už poté znovu neobjeví položky Start !! Zůstane tam Stop, jeho další výběr jen po chvíli většinou způsobí pád programu. Ale i když Stop znovu nevybírám a jen TB ukončím, opětné spuštění programu a pokus o připojení GPS pak jen vyvolává Top level error - javax.bluetooth.BluetoothConnectionException: 4. Z této situace pomůže jen restart GPS NEBO telefonu (je to jedno čeho, obojí pomůže).
2b) V menu se položky Start objeví. Po výběru jedné z nich (pro poslední používané zařízení nebo obecné) se však často stane, že komunikace se sice na chvíli rozjede, ale za chvíli spadne stavové kolečko do oranžové a už se z toho nezmátoří. Dokonce ani po restartu TB se komunikace znovu nenaváže - dává to Failed to create provider [Bluetooth]: api.location.LocationException: Bluetooth radio off. Z této situace pomůže opět jen restart GPS NEBO telefonu (je to jedno čeho, obojí pomůže).
3) Pokud je GPS připojena k TB a já buď vypnu GPS nebo se vzdálím s mobilem z dosahu "jejího" BT, stane se vždy následující:
- stavové kolečko přepadne do oranžové
- po nějaké době (?? desítky sekund) stavové kolečko úplně zmizí Shocked
I když GPS znovu zapnu (nebo se k ní přiblížím zpět - to jsem ale nezkoušel), spojení a stavové kolečko se už neobnoví. Pokus o Stop vyvolá jen problém 2a. Jedinou možností je restart TB. (Většinou ale stačí - není potřeba restart GPS ani telefonu.)
4) Tlačítko 3 nově umožňuje opravdu přepnout do Backlight Off a zhasnout displej. Pokud se ale nepřepnu zpátky poměrně rychle, za chvíli už to nejde - po stisku 3 se jen vypíše Backlight off a pak už dál TB na nic nereaguje.

Ještě bych snad napsal další postřehy z trnité cesty k tomu, aby spojení GPS s mým mobilem běželo déle, než jen několk málo minut:

I) Poslední verze TB znamená výrazné zlepšení pro rozpady komunikace. I když jsem nedělal žádné "vylomeniny" (Stop nebo vzdalování se od GPS), přesto se mně komunikace i s touto verzí nejprve po cca 20 minutách pravidelně rozpadala. Pak jsem si všiml, že GPS (NOKIA LD-4W) má asi nějaký spořivý režim a po této době na ni přestane blikat kontrolka označená GPS. Nastavil jsem proto nenulovou hodnotu do Settings - Location - Keep-alive (15000 ms) a tyto rozpady zmizely !!

II) Myslím, že jsem objevil "záhadu Samsungu" - proč jsou/byly na něm s TB+GPS takové problémy - zde je má teorie:
Jakékoliv nestandardní ukončení TB (pád apod.) a ve starších verzích TB asi i normální ukončení midletu způsobí, že se "na nižší úrovní někde v telefonu" řádně neukončí BT spojení a zůstane tam někde "hnít" (podobně jako proces padlého programu pod Windows). Dřívější verze TB umožňovaly restartovaný TB znovu spojit s GPS i v tomto stavu a vytvořit spojení BT nové - někde vedle té "mršiny", takže vše zdánlivě fungovalo. Nové BT spojení ale bylo "vysáváno" stále přítomnou mršinou (čas z GPS se měnil po skocích, vyvolávaly se vyjímky atd.) až to po několika minutách šlo do kytek.
Poslední verze TB si ale buď s likvidací mršiny nějak poradí nebo odmítne nové BT spojení vytvořit a hodí nějakou chybu. Mršina se pak nejlépe zlikviduje restartem GPS, popřípadě restartem celého telefonu (telefon bohužel nikde v menu nemá volbu "restartuj celé BT".) Mám ale podezření, že některé mršiny přežívaly i restart telefonu ...
Taky se mně jednou stalo, že stará verze TB nešla z telefonu odinstalovat, dokud jsem v telefonu nevypl celkově BT - prostě začal proces odinstalace, uprostřed něho telefon "lupnul" a začal se bez varování restartovat, po dokončení restartu tam TB zůstal instalovaný !!!

Tož tak, snad tyto informace budou k něčemu užitečné.
Nevím jestli při vydávání další "oficiální" verze budeš vycházet z TB 0.9.79 RC a dodáš tam jen to, co se tady v pokusných verzích osvědčilo nebo jestli budeš upravovat dál "tu moji větev". V každém případě bych prosil o přenesení do dalších verzí zejména následujícího:
- současný model obsluhy BT spojení (jen to Stop by se ještě dalo poladit ...)
- atribut App-Flags: ui_no_partial_flush

Díky moc,

Čelda - skoro dvorní Samsung TB tester Laughing

Back to top
Post new topic   Reply to topic    TrekBuddy Forum Index -> Česky-Slovensky All times are GMT
Goto page Previous  1, 2, 3, 4  Next
Page 2 of 4

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum