Bílý vrch
icon TrekBuddy
www.trekbuddy.net
Outdoor companion.
  • internal / bluetooth / simulator GPS
  • offline raster maps
  • smart GPX / raw NMEA logs
  • waypoints and simple navigation
  • custom views
  • MIDP and Symbian phones
  • Blackberry
  • Android
Visit wiki to see all features, guides and howtos. Project tracker.
Trekbuddy is on Github now

Partners:    (Polish/Polski)(Polski) Compass mapy      (Polish/Polski)(Polski) Galileos mapy      (Polish/Polski)(Polski) CartoMedia      (Czech/Èesky)(Èesky) Eaglesoft trasy      (Polish/Polski)(Polski) ExpressMap     

FAQFAQ   SearchSearch   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
Beh TB na Samsung SGH-D880 Duos
Goto page 1, 2, 3, 4  Next

Post new topic   Reply to topic    TrekBuddy Forum Index -> Česky-Slovensky
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Celda

PostPosted: Wed Jun 11, 2008 9:11 pm    Post subject: Beh TB na Samsung SGH-D880 Duos Reply with quote

Ahoj, úvodem díky autorovi za sqjelý program. Cool

Mám nový mobil Samsung SGH-D880 Duos, který je skvělý tím, že jsou to vlastně dva plnohodnotné mobily v jednom (dvě SIM uvnitř - soukromá + firemní). Tato funkce byla při výběru mobilu určující, kdyby k tomu ale ještě na něm jel TB, tak by to bylo ještě lepší Wink Bohužel mám dojem, že Samsungy jsou, co se týče TB, pole poměrně neorané Sad

Půjčil jsem si od kamaráda BT GPS (NOKIA LD-4W) a zatestnul TB. Výsledek: "je to SKORO použitelné".
Doufám, že se mi s Vaší pomocí tady podaří to "SKORO" z předchozí věty odstranit. Ale teď už konkrétně:

- Instalace TB bez problémů, zkoušel jsem nejdříve verzi 0.9.78, pak i 0.9.79 RC - ta mně příjde stabilnější, ale principielně jsou problémy v obou verzích stejné.
- Práva se dají nastavit pro TB paušálně tak, aby to pořád neotravovalo s dotazy. TB běží.
- V režimu bez GPS mapy chodí, dokonce jsem rozchodil i atlas sestávající cca s pěti vrstev (ale vše jen NETARované). Když jsem provedl reslice všech map na nativní rozlišení displeje 240 x 320, dokonce při pohybu na mapách zmizely i občasné chyby OutOfMemory a pohyb se zrychlil. Bohužel mobil (asi) neumožňuje minimalizovat Java aplikace, ale i s tím se dá žít Smile
- Implementace Javy v mobilu (která se nedá asi bez změny celého FW telefonu jen tak změnit) ale zřejmě má nějaký problém se zobrazením dvou bitmap přes sebe, možná se jedná jen o problém s průhledností PNG. Konkrétně se to projevuje na crosshairu. Implicitně vypadá přesně stejně, jako jsem tady v jedné diskusi našel:

prostě tam jsou jenom ty písmenka světových stran.
Pokud si do resources dám nějaký jiný, stažený z tohoto fóra, vždycky to dopadne "tak nějak", jeho část chybí.
Např. tento

se zobrazuje celkem jakš-takš, "jenom" mu tam chybí to kolečko:
http://www.volny.cz/celechovskyj/TB/IMG_1258bLQ.jpg
To by pořád nevadilo - s tím se dá žít, i přejíždění v mapě v režimu bez GPS celkem funguje.

Ale teď už konečně příjde ten opravdový problém:
Pokud se připojím při zobrazení HPS ke GPS, jede HPS OK, dokonce i jednoduché CMS taky jede OK, ale pokud se přepnu do zobrazení mapy, začnou se dít "věci":
- Zmrvený crosshair přeblikává mezi svou zmrvenou podobou viz výše a stavem, kdy z něho není vidět vůbec nic a "na jeho čtvercovém místě" se ukazuje kopie aktuální bitmapy z horního levého rohu displeje mobilu !!!
http://www.volny.cz/celechovskyj/TB/IMG_1257bLQ.jpg
Takhle se to chvíli "plácá" a pak celá aplikace zatuhne Crying or Very sad

Pokud GPS připojím v HPS/CHS, pak ji přes menu odpojím a pak se přepnu do mapy, jednorázově mně to správně ukáže polohu "standardně zmrveným" crosshairem. Pak se zase můžu přepnout do HPS/CMS a znovu ji připojit atd.

Máte nějaké nápady, jak by se to dalo vyřešit ? Díky, že jste to vydrželi číst až sem Laughing

mobile: SAMSUNG SGH D880 Duos (dual SIM)
GPS: Qstarz BT-1200 Bluetooth Solar Travel Recorder (MTK chipset)
Back to top
View user's profile Send private message
kruch
Site Admin

PostPosted: Wed Jun 11, 2008 9:55 pm    Post subject: Reply with quote

Fajn... to jsou WM a midlet bezi v J9, ano? Jaka verze J9? A muzes jeste napsat identifikaci platformy (Info->Technical->Platform)?
Back to top
Celda

PostPosted: Wed Jun 11, 2008 10:43 pm    Post subject: Reply with quote

kruch wrote:
Fajn... to jsou WM a midlet bezi v J9, ano? Jaka verze J9? A muzes jeste napsat identifikaci platformy (Info->Technical->Platform)?

Díky za bleskovou reakci.
Telefon nemá "uživatelsky dostupný" OS. Proto se v Platform ukazuje "SAMSUNG SGH-D880". Nějaké informace k telefonu jsou zde:
http://mobilezoo.biz/homepagemobile.php?uploadid=129545
http://www.samsung.com/cz/products/mobilephonesgsm/actualphones/sgh_d880.asp

Obávám se, že pokud se časem pro telefon neobjeví nějaký nový FW, nedá se na straně implementace Javy v telefonu změnit vůbec nic. Sad

Back to top
Celda

PostPosted: Wed Jun 11, 2008 10:50 pm    Post subject: Reply with quote

kruch wrote:

Aha, už vím, co Tě zmátlo ohledně WM - ten můj první obrázek !! Ten ale není ode mě z mobilu, ten jsem si tady jen v jiném vlákně půjčil, abych dokumentoval, jak vypadá implicitně crosshair !!

Back to top
kruch
Site Admin

PostPosted: Thu Jun 12, 2008 8:16 am    Post subject: Reply with quote

Smile

Jestli se pouziva pri instalaci na Samsungy JAD soubor, zkus do nej pridat radku

Code:
App-Flags: ui_no_partial_flush

Jestli ne, budu muset poslat na vyzkouseni drobne upravenou verzi Wink
Back to top
Celda

PostPosted: Thu Jun 12, 2008 10:22 am    Post subject: Reply with quote

kruch wrote:
Smile

Jestli se pouziva pri instalaci na Samsungy JAD soubor, zkus do nej pridat radku

Code:

Jestli ne, budu muset poslat na vyzkouseni drobne upravenou verzi Wink

Je to jedno, kam to do toho JADu přidám ?
Dal jsem to sem:
...
MIDlet-Permissions-Opt: javax.microedition.io.Connector.file.read, ... ,javax.wireless.messaging.cbs.receive,javax.microedition.io.Connector.socket
Nokia-MIDlet-Category: Application
...

Provedl jsem odinstalaci, opětnou instalaci (Verze 0.9.79 RC s upraveným JAD), ale bohužel se implicitní crosshair zobrazuje pořád stejně (jen písmenka). Zatím jsem byl líný do telefonu znovu bušit cestu na datové adresáře, abych to mohl vyzkoušet i s jinými crosshairy - ale to snad nemá vliv.
Zajímavé je, že ten pomrvený implicitní crosshair vypadá "do posledního pixelu" stejně, jak je to zobrazeno v tomto vlákně:
http://www.trekbuddy.net/forum/viewtopic.php?t=286&highlight=samsung
Tam se sice jedná o úplně jiný mobil na platformě WM, ale čekal bych, že problém s nějakou implementací Javy bude ten samý. (V mém případě ale bohužel narozdíl od WM nejde jen tak lehce upgradovat JVM v mobilu Crying or Very sad )

Zatím moc díky, tady je teda servis, kam se hrabou "profesionální" hotlajny Very Happy

Back to top
kruch
Site Admin

PostPosted: Thu Jun 12, 2008 10:54 am    Post subject: Reply with quote

Ten flag v JADu mel pomoct tomu druhymu problemu ("Zmrvený crosshair přeblikává mezi svou zmrvenou podobou viz výše a stavem, kdy z něho není vidět vůbec nic a "na jeho čtvercovém místě" se ukazuje kopie aktuální bitmapy z horního levého rohu displeje mobilu"), semitransparence snad nejak pujde resit krizem v resources
Back to top
Celda

PostPosted: Thu Jun 12, 2008 11:06 am    Post subject: Reply with quote

kruch wrote:
Ten flag v JADu mel pomoct tomu druhymu problemu ("Zmrvený crosshair přeblikává mezi svou zmrvenou podobou viz výše a stavem, kdy z něho není vidět vůbec nic a "na jeho čtvercovém místě" se ukazuje kopie aktuální bitmapy z horního levého rohu displeje mobilu"), semitransparence snad nejak pujde resit krizem v resources

Jojo, taky mně to mezitím na obědě došlo !
Výsledek: WOV, crosshairu v mapě to v tomto smyslu pomohlo !! Ale Sad nezobrazuje se střelka HPS a i CMS se nějak neaktualizuje !

P.S. Jsi ďábel a nebo kouzelník ? Laughing

Back to top
Celda

PostPosted: Thu Jun 12, 2008 11:11 am    Post subject: Reply with quote

Celda wrote:

Výsledek: WOV, crosshairu v mapě to v tomto smyslu pomohlo !! Ale Sad nezobrazuje se střelka HPS a i CMS se nějak neaktualizuje !

Všecko zpátky, všecko vylejt !! To byla asi náhoda, po restartu TB HPS i CMS chodí OK !!
Takže je jenom pomrvený crosshair, ale to je úplná hnida !!
Díky, ještě zatestnu, jak moc je aplikace stabilní.

P.S. Jsi kouzelník a hotovo !! Very Happy

Back to top
Celda

PostPosted: Thu Jun 12, 2008 10:42 pm    Post subject: Reply with quote

Celda wrote:
Díky, ještě zatestnu, jak moc je aplikace stabilní.

Tak aplikace je v pohodě, crosshair už nebliká, ale bohužel se pravidelně po několika minutách ztratí spojení s GPS Crying or Very sad

Bližší informace:
- Používám kamarádovu BT GPS NOKIA LD-4W
- Vše funguje několik (jednotky) minut OK, ale pak:
- Stavový "puntík" zoranžoví, přestanou se dodávat údaje z GPS, i čas se zastaví. V Info - Technical - ProviderStatus ale není žádný error.
- TB ale jinak offline funguje OK, jde normálně zastavit.
- TB i po opětném spuštění ale odmítá navázat spojení s GPS - v Technical je
Provider Status: Top level error (restarts = nějaké malé číslo, ostatní 0)
Provider Error: javax.bluetooth.BluetoothConnectionException
- Nepomůže ani celkové vypnutí a zapnutí BT v telefonu.
- GPS nejde po odebrání ani znovu spárovat přes BT s telefonem (nenalezeno žádné zařízení)
- Pomůže JEN restart GPS NEBO telefonu. (Opravdu stačí jedno z toho !) a až teprve potom lze po startu TB zase na pár minut provozovat "živou" GPS.

- Zkoušel jsem nastavovat různé hodnoty Location - Keep alive (ms) - 0, 1000, 2000, 10 000, ale pořád se to chová zhruba stejně.
- Vše se chová stejně, i když GPS náhodou "má jen málo satelitů", takže TB zobrazuje jen čas - taky se GPS po pár minutách ztratí.
- Stejný telefon se stejnou GPS komunikují v jiném podobném Javovském programu TrailExplorer 1.10 (http://www.substanceofcode.com/software/mobile-trail-explorer/) libovolně dlouho (zkoušel jsem cca půl hodiny) a spojení se nerozpadne - takže to není nějaká úplně principální chyba této kombinace zařízení ! Shocked

Co by se s tím dalo dělat ? To by bylo, sakra, aby jsme to nerozchodili úplně, když už je vyřešen problém problikávání crosshairu a když to několik minut chodí a když ani potom aplikace nespadne Evil or Very Mad Exclamation

Díky, Čelda

P.S. Jestli se mně zadaří si ji půjčit, zkusím to ještě s nějakou jinou GPS.

Back to top
kruch
Site Admin

PostPosted: Fri Jun 13, 2008 9:29 am    Post subject: Reply with quote

No to vubec nemam radost. Juknul jsem do zdrojaku toho programu, nic zvlastniho jsem tam nenasel. Za to u me jo Confused Ted nevim, musim podumat.
JInak keep-alive je pro nejaky obskurni gps-ky, pro normalni jako jsou Nokiacky to neni potreba...
Back to top
Celda

PostPosted: Fri Jun 13, 2008 10:03 am    Post subject: Reply with quote

kruch wrote:
No to vubec nemam radost. Juknul jsem do zdrojaku toho programu, nic zvlastniho jsem tam nenasel. Za to u me jo Confused Ted nevim, musim podumat.
JInak keep-alive je pro nejaky obskurni gps-ky, pro normalni jako jsou Nokiacky to neni potreba...

Díky moc za snahu Cool

Mám ještě dvě zajímavé informace:
1) I když TrailExplorer 1.10 sice běží s GPS OK "libovolně dlouhou" dobu a pak ho lze i normálně zastavit (nezhavaruje), podobné problémy jako u TB nastávají při dalším spuštění TrailExploreru Exclamation
Asi se něco ohledně komunikace s BT řádně neukončí (ani když jsem dal před skončením aplikace v jejím menu Stop Recording), a tak při následném příštím spuštění TrailExploreru nelze navázat BT spojení a dává to
Error while connection to GPS: javax.bluetooth.BluetoothConnectionException
Z toho opět pomůže až restart telefonu, pokus vypnout celé BT v telefonu (i před opětovným spuštěním Trail Exploreru) způsobí totální zamrznutí celého telefonu Sad Pokud ovšem člověk vypne GPS před ukončením programu, výše zmíněné problémy vůbec nenastávají !!! (TrailExplorer jde normálně ukončit, znovu rozjet, navázat spojení s GPS na libovolnou dobu atd.)

Takže v komunikaci s BT je asi něco, co způsobí její kolaps - TB to "něco" využívá asi průběžně za chodu programu, Trail Explorer až na konci.

2) V TB mně nefunguje odpojení připojené BTS přes Stop v menu ! (Moc tomu nerozumím, jak to, protože při testování během týdne mně to určitě šlo - viz můj první příspěvek). Zkoušel jsem se vrátit k TB 0.9.78, ale pořád to nejde ??!
Když dám Stop, nic se neděje, menu se nezmění a za řádově jednotky až desítky sekund TB hodí _EVENT FAILURE_ (code 9;result '130'; throwable null): java.lang.NullPointerException.
Hlavně nerozumím tomu, co se změnilo, začátkem týdne to zastavovat šlo.

Budu muset fakt někde zkusit splašit jinou GPS.

Back to top
kruch
Site Admin

PostPosted: Fri Jun 13, 2008 10:43 am    Post subject: Reply with quote

S tou GPS-kou bych nespechal, LD-3W byl bezproblematicka; spis bych se bal problemu s BT v Samsungu...

Trochu jsem laboroval vcera vecer s BT, a delal jsem drobny zmeny (a pridal kontrolu podsviceni pro Samsungy); <s>attachnuto..</s>

Last edited by kruch on Fri Jun 13, 2008 2:32 pm; edited 1 time in total
Back to top
berda

PostPosted: Fri Jun 13, 2008 11:21 am    Post subject: Reply with quote

[OFFTOPIC]Tedy Čeldo, to jsou problémy... Smile Koukám, svět je malej... Smile[/OFFTOPIC]

Jinak s tím špatným zobrazováním kříže, tedy problémem s transparentní barvou: nedalo by se tohle nějak ošetřit pobobně jako ve verzi tb-j9?

Back to top
Celda

PostPosted: Fri Jun 13, 2008 12:12 pm    Post subject: Reply with quote

berda wrote:
[OFFTOPIC]Tedy Čeldo, to jsou problémy... Smile Koukám, svět je malej... Smile[/OFFTOPIC]

Jé, čau Berdo, říkal jsem si, jestli to jsi Ty ! Jedeš na Slovensko ? (Kdyžtak dál radši soukromě do mailu, ať to tady nezaplevelíme.)

berda wrote:

Jinak s tím špatným zobrazováním kříže, tedy problémem s transparentní barvou: nedalo by se tohle nějak ošetřit pobobně jako ve verzi tb-j9?

Nevím, jak se to ošetřuje tam, ale:
- Tohle mě až tak netrápí, výběrem vhodného crosshairu, se dá problém minimalizovat.
- Pokud nebude nějaký nový firmware, tak se asi do implementace JVM v mém mobilu nedá nijak zasáhnout.

Back to top
Post new topic   Reply to topic    TrekBuddy Forum Index -> Česky-Slovensky All times are GMT
Goto page 1, 2, 3, 4  Next
Page 1 of 4

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum