Bílý vrch
icon TrekBuddy
www.trekbuddy.net
Outdoor companion.
  • internal / bluetooth / simulator GPS
  • offline raster maps
  • smart GPX / raw NMEA logs
  • waypoints and simple navigation
  • custom views
  • MIDP and Symbian phones
  • Blackberry
  • Android
Visit wiki to see all features, guides and howtos. Project tracker.
Trekbuddy is on Github now

Partners:    (Polish/Polski)(Polski) Compass mapy      (Polish/Polski)(Polski) Galileos mapy      (Polish/Polski)(Polski) CartoMedia      (Czech/Èesky)(Èesky) Eaglesoft trasy      (Polish/Polski)(Polski) ExpressMap     

FAQFAQ   SearchSearch   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
Ceska verze Trekbuddy?
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Post new topic   Reply to topic    TrekBuddy Forum Index -> Česky-Slovensky
View previous topic :: View next topic  
Author Message
lenek

PostPosted: Fri Jun 20, 2008 5:38 am    Post subject: Reply with quote

Programek GPX1_3cz.xls podle textu komentare priradi k danemu bodu do hodnoty <sym> cislo (pismeno, symbol), ktere dale odkazuje na prislusny obrazek navigacni sipky. Napr., kdyz je v komentari bodu text "Z kruhoveho objezdu vyjedte vyjezdem 4", tak priradi do <sym> pismeno k, které odkazuje na obrazek daneho rondelu. Dale programek do hodnoty <sym> pripise cislo (pismeno, symbol) predchazejiciho bodu, takze v CMS se zobrazuje predchozi i nasledujici bod.
Urcite by bylo lepsi mit jeden programek, ktery bude umet vse. Pokud by se nekdo nasel, kdo bude schopen do excelovskeho souboru GPX1_3cz.xls pridat funkci, ktera umozni odkazovat i na ostatni navigacni sipky, stejne jak to umi ConvWPT, tak to taky uvitam. Vyhodou by bylo navic to, ze text by mohl zustat i s diakritikou, ze kterou si zatim program ConvWPT neporadi.
Back to top
View user's profile Send private message
jiri.tusla

PostPosted: Fri Jun 20, 2008 8:21 am    Post subject: Reply with quote

lenek wrote:
Programek GPX1_3cz.xls podle textu komentare priradi k danemu bodu do hodnoty <sym> cislo (pismeno, symbol), ktere dale odkazuje na prislusny obrazek navigacni sipky. Napr., kdyz je v komentari bodu text "Z kruhoveho objezdu vyjedte vyjezdem 4", tak priradi do <sym> pismeno k, které odkazuje na obrazek daneho rondelu. Dale programek do hodnoty <sym> pripise cislo (pismeno, symbol) predchazejiciho bodu, takze v CMS se zobrazuje predchozi i nasledujici bod.
Urcite by bylo lepsi mit jeden programek, ktery bude umet vse. Pokud by se nekdo nasel, kdo bude schopen do excelovskeho souboru GPX1_3cz.xls pridat funkci, ktera umozni odkazovat i na ostatni navigacni sipky, stejne jak to umi ConvWPT, tak to taky uvitam. Vyhodou by bylo navic to, ze text by mohl zustat i s diakritikou, ze kterou si zatim program ConvWPT neporadi.

OK. Vypadá to jasně.
Začnu na tom dělat. Podaří-li se, bude použití takový že:
- najdi na Google Maps cestu
- převrť ji pomocí GMapToGPX - třeba se podaří eliminovat i tohle
- použij novej pochystátor, kterej to rovnou připraví pro transport do TB.

Nerozumím té části
Code:
funkci, ktera umozni odkazovat i na ostatni navigacni sipky

Ne, že bych chtěl cokoliv implementovat pomocí eXcelu, ale informace se bude hodit pro novej program.
A ten bude J2SE aplikace.

lenek

PostPosted: Fri Jun 20, 2008 9:34 am    Post subject: Reply with quote

Program ConvWpt urcuje hodnotu <sym> podle uhlu (stupnu) mezi jednotlivymi body. Excel urcuje tuto hodnotu podle textu komentare. Idealni by bylo tohle sloucit do jednoho programu.
Back to top
jiri.tusla

PostPosted: Fri Jun 20, 2008 10:12 am    Post subject: Reply with quote

lenek wrote:
Program ConvWpt urcuje hodnotu <sym> podle uhlu (stupnu) mezi jednotlivymi body. Excel urcuje tuto hodnotu podle textu komentare. Idealni by bylo tohle sloucit do jednoho programu.

Tak tomu už rozumím beze zbytku. Razz

Udělám si pár tras kde budou odbočení od "mírně ..." po co největší, kruháky a pod. Rozhodně bych zachoval výpočet podle úhlu. Minimálně pro výběr ikony. Text pro zobrazení se bude brát z komentáře.

OK. momentálně vím všechno co jsem chtěl a ještě čekám na nějaké informace od krucha.
Díky za podporu.

stu.cz

PostPosted: Sun Jun 29, 2008 11:18 am    Post subject: Reply with quote

[quote="jiri.tusla"]
lenek wrote:
Rozhodně bych zachoval výpočet podle úhlu. Minimálně pro výběr ikony.

To není nejlepší nápad.
Jinak Zážitek z cesty si můžeš přečíst zde: http://www.trekbuddy.net/forum/viewtopic.php?p=13291#13291
Back to top
jiri.tusla

PostPosted: Mon Jun 30, 2008 6:08 am    Post subject: Reply with quote

[quote="stu.cz"]
jiri.tusla wrote:
lenek wrote:
Rozhodně bych zachoval výpočet podle úhlu. Minimálně pro výběr ikony.

To není nejlepší nápad.
Jinak Zážitek z cesty si můžeš přečíst zde: http://www.trekbuddy.net/forum/viewtopic.php?p=13291#13291

Četl jsem. Zajímavé. Myslím, že když je to tenhle případ (serpentiny) a zvolíš si v GMapToGPX variantu FULL, tak Ti takových 50m, před klíčovej bod prskne ještě jeden.
No a ten chci využít.

Potřebuju místo s tímhle případem. Máš?

Pa_Vel

PostPosted: Mon Jun 30, 2008 12:06 pm    Post subject: Na&#269;tení cesty Reply with quote

Ahoj

Jsme nováček který se k TB dostal před týdnem. Program a funkčnost je výborná jen dohledat některé postupy v fóru je úkol na dlouhé zimní večery a já bych to chtěl používat o trošku dřív. Ale nechci zdržovat.

Můj problém (spíše neznalost): Stáhl jsem si Auto_1_3, vytvořil trasu v počítači a nahrál do telefonu do složky WPTS. Vše se zobrazí ale neumím zadat navigování jinak než vybráním jednotlivých bodů (pro každý bod zvlášť). Jak se trasa načítá v celku?

Díky Pa_Vel
Back to top
jiri.tusla

PostPosted: Mon Jun 30, 2008 1:09 pm    Post subject: Re: Na&#269;tení cesty Reply with quote

Pa_Vel wrote:
Ahoj

Jsme nováček který se k TB dostal před týdnem. Program a funkčnost je výborná jen dohledat některé postupy v fóru je úkol na dlouhé zimní večery a já bych to chtěl používat o trošku dřív. Ale nechci zdržovat.

Můj problém (spíše neznalost): Stáhl jsem si Auto_1_3, vytvořil trasu v počítači a nahrál do telefonu do složky WPTS. Vše se zobrazí ale neumím zadat navigování jinak než vybráním jednotlivých bodů (pro každý bod zvlášť). Jak se trasa načítá v celku?

Díky Pa_Vel

RouteAlong

stu.cz

PostPosted: Sun Jul 13, 2008 11:03 am    Post subject: Reply with quote

jiri.tusla wrote:

Potřebuju místo s tímhle případem. Máš?

Tohle jsou trasy přímo z ConWPT programu, chyby si už najdeš sám. Je to celá moje trasa na dovolenou a z dovolené... Jo a ještě k těm úhlům. Nevím jak hodně jezdíš autem ale když mi šipka ukáže mírně doleva a já mám odbočit doleva mám v tom pak trochu NHL, protože se silnice může stáčet mírně doleva a odbočka být také mírně doleva. Proto více věřím popiskům, ty mi řeknou odbočte doleva a já vím že to není jen táhlá dlouhá zatáčka ale křižovatka na které jedu vlevo.... Toť můj poznatek..... Good Luck

Trasy.rar
 Description:

Download
 Filename:  Trasy.rar
 Filesize:  2.65 KB
 Downloaded:  25 Time(s)

Back to top
space_frog

PostPosted: Mon Jul 14, 2008 11:14 am    Post subject: Reply with quote

Ahojte ludkovia Smile
Nedalo by sa na teme CMS digiblue spravit na miesto toho ukazovania sipok pre zmenu smeru to zeby sa odrataval stlpec poslednych 500m do najblisieho WPT? Napriklad po hodnotach 500m - 400m - 300m - 200m - 100m ...

x1.gif
 Description:
 Filesize:  4.77 KB
 Viewed:  15380 Time(s)

x1.gif

Back to top
jiri.tusla

PostPosted: Mon Jul 14, 2008 11:48 am    Post subject: Reply with quote

space_frog wrote:
Ahojte ludkovia Smile
Nedalo by sa na teme CMS digiblue spravit na miesto toho ukazovania sipok pre zmenu smeru to zeby sa odrataval stlpec poslednych 500m do najblisieho WPT? Napriklad po hodnotach 500m - 400m - 300m - 200m - 100m ...

Po pravdě bych tam raději nechal ten symbol a nechť mi navigace v patřičných bodech třeba pípne nebo mi řekne "pět set", "čtyri sta", "tři sta", "dvě stě", "sto", "bůůům, tady to mělo bejt doprava". Razz
Dalo by se to udělat na úrovni mnoha waypointů před tím jedním důležitým v trase. Všechny stejnej text, stejnej symbol (třeba kulaťák) a jinej zvuk.
A nebo zabudovat do TB...
No nevím. Já se nad tím zamyslím při tvorbě pochystátoru pro konverzi navigace z google maps.

retrodiablo

PostPosted: Thu Jul 31, 2008 5:52 am    Post subject: lama zacatecnik Reply with quote

pouzivam navcigaci teprve jeden den a nevim jak rozchodit prodramek
ConvWPT stahl sem si ho ztech stranek ale porad mi to hlasi nejakou chybu ze nemuze neco najit
moc bych ocenil kdyby ste mi mohli poradit plis.
Back to top
lenek

PostPosted: Thu Jul 31, 2008 6:43 am    Post subject: Re: lama zacatecnik Reply with quote

retrodiablo wrote:
ConvWPT stahl sem si ho ztech stranek ale porad mi to hlasi nejakou chybu ze nemuze neco najit

Vcera jsem si stahnul posledni verzi ConvWpt a taky mi program hlasil chybu. Stahnul jsem si tedy prvni verzi programku a ten se rozjel bez problemu. Nasledne jsem jenom do programu prekopiroval soubory z posledni verze a vse se zda funguje. Zkus to taky tak.
Back to top
retrodiablo

PostPosted: Thu Jul 31, 2008 8:25 pm    Post subject: Reply with quote

dik uz mi to jede je to super
Back to top
tchelo_mgf

PostPosted: Tue Aug 05, 2008 11:17 pm    Post subject: Re: lama zacatecnik Reply with quote

lenek wrote:
retrodiablo wrote:

Vcera jsem si stahnul posledni verzi ConvWpt a taky mi program hlasil chybu. Stahnul jsem si tedy prvni verzi programku a ten se rozjel bez problemu. Nasledne jsem jenom do programu prekopiroval soubory z posledni verze a vse se zda funguje. Zkus to taky tak.

Hello Lenek:

What kind of problem with convWPT are you facing ?
Is there something that I can help you ?

Thanks
Back to top
Post new topic   Reply to topic    TrekBuddy Forum Index -> Česky-Slovensky All times are GMT
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
Page 4 of 10

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum