Bílý vrch
icon TrekBuddy
www.trekbuddy.net
Outdoor companion.
  • internal / bluetooth / simulator GPS
  • offline raster maps
  • smart GPX / raw NMEA logs
  • waypoints and simple navigation
  • custom views
  • MIDP and Symbian phones
  • Blackberry
  • Android
Visit wiki to see all features, guides and howtos. Project tracker - moved to github.
Trekbuddy github repository

Partners:    (Polish/Polski)(Polski) Compass mapy      (Polish/Polski)(Polski) Galileos mapy      (Polish/Polski)(Polski) CartoMedia      (Czech/Èesky)(Èesky) Eaglesoft trasy      (Polish/Polski)(Polski) ExpressMap     

FAQFAQ   SearchSearch 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
Tracks Album (slady trasy i punkty w PC)
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Post new topic   Reply to topic    TrekBuddy Forum Index -> Polski
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Ludwik

PostPosted: Wed Jul 16, 2008 4:16 pm    Post subject: Reply with quote

coval_pl wrote:
Przydałoby się jakieś narzędzie do naprawy plików GPX, bo kurcze dzisiaj zapisałem pozycję kilku stacji benzynowych i potem TB nie mogłem poprawnie zamknąć. Wyświetlał mi komunikat "klawiatura zablokowana" i musiałem go zatłuc a co się z tym wiąże nie został prawidłowo zamknięty plik GPX. Są w nim dane bo ma ponad 400kb, ale nie mogę go wczytać.

Plik GPX to zwykły plik tekstowy. Mozesz go otworzyć nawet w notatniku i dopisać co potrzeba.

JacekK

PostPosted: Wed Jul 16, 2008 5:59 pm    Post subject: Reply with quote

coval_pl wrote:

Nie wiem o co tu chodzi ale mam wrażenie jakby ładowanie plików rozsypywało się po pierwszym natrafieniu na uszkodzony plik.

No wrzuć tutaj taki "uszkodzony" plik, który Ci psuje ładowanie. Będę mógł wówczas sprawdzić, jaka jest przyczyna problemu.
Back to top
View user's profile Send private message
coval_pl

PostPosted: Thu Jul 17, 2008 9:14 am    Post subject: Reply with quote

JacekK wrote:
coval_pl wrote:

Nie wiem o co tu chodzi ale mam wrażenie jakby ładowanie plików rozsypywało się po pierwszym natrafieniu na uszkodzony plik.

No wrzuć tutaj taki "uszkodzony" plik, który Ci psuje ładowanie. Będę mógł wówczas sprawdzić, jaka jest przyczyna problemu.

oto załącznik

Rzeczywiście to zwykły plik xml. Poprawiłem z reki taki niepełny plik, ale nic to nie dało. Brakowało znacznika </gpx> na koncu, ale i tak daje sie wczytać tylko w 020.

Napisze jeszcze krok po kroku co sie dzieje:
-wczytuje plik, pojawia sie to prawidłowe okienko z paskiem postłpu, po czym pojawia sie okienko błędu
-plik pojawia sie w tabelce po lewej a jego zawartosc po prawej
-i teraz jesli klikne w okienku bledu "ok" i od razu klikne ikonke przeniesienia danych pliku na mape to pokazuje wszystko jak nalezy, ale jesli klikne na inny plik w tabelce po lewej i potem kikne ten przy ktorym wystapil blad to juz sie nie pojawiaja jego waypointy po prawej.
-nawet po przeniesieniu na mapke wystepuje to co opisalem powyzej
-jesli zrobie eksport danych do pliku to przy probie wczytania tego pliku rowniez wystepuje blad

stacje_paliw.zip
 Description:

Download
 Filename:  stacje_paliw.zip
 Filesize:  581 Bytes
 Downloaded:  19 Time(s)

JacekK

PostPosted: Thu Jul 17, 2008 6:26 pm    Post subject: Reply with quote

Domyślam się, gdzie tkwi problem. Ściągnąłem załącznik i popatrzę - poprawienie błędu nie powinno być trudne. Gorzej, że mam rozgrzebane tworzenie schowka, o którym wspominałem i nową wersję i tak wrzucę dopiero za parę dni, jak to skończę.
Back to top
coval_pl

PostPosted: Thu Jul 17, 2008 10:44 pm    Post subject: Reply with quote

JacekK wrote:
Domyślam się, gdzie tkwi problem. Ściągnąłem załącznik i popatrzę - poprawienie błędu nie powinno być trudne. Gorzej, że mam rozgrzebane tworzenie schowka, o którym wspominałem i nową wersję i tak wrzucę dopiero za parę dni, jak to skończę.

Nie ma sprawy. Ja kiedyś pisałem sporo w PHP i znam klimat. Też musiałem odkładać budowę nowych funkcji na swojej stronie na rzecz łatania dziur zgłaszanych przez userów Smile.

Na szczęście poszczególne wersje TAnie gryzą się między sobą i chodzą prawidłowo odpalane z tego samego katalogu. Póki co pliki wczytuje w 020 a potem opalam 033 i tam je obrabiam Smile . Jak coś jeszcze znajdę to zgłoszę.

A tak na marginesie to przydałoby się rzucić hasło o budowie bazy danych, tylko nie wiem, czy już teraz, czy zaczekać aż dokończysz pisanie edytora waypointów? Zacząłem "zbierać" stacje benzynowe. Następne w kolejności przydałyby się fotoradary, miejsca częstych kontroli drogowych i niebezpiecznych punktów na drodze (czarnych punktów). Będę to robił równolegle, jeżdżąc po trójmieście, ale fajnie byłoby gdyby w innych regionach też się chętni przyłączyli. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

Właśnie zarzuciłem temat na forum, zobaczymy jaki będzie odzew.

JacekK

PostPosted: Sun Jul 20, 2008 6:50 pm    Post subject: Reply with quote

Tak... dla zaostrzenia apetytów - właśnie testuję coś takiego:
- dodawanie do schowka punktów wskazanych na mapie za pomocą myszki
- dodawanie waypointów, trackpointów i routepointów do schowka z menu kontekstowych poszczególnych tabel
- możliwość zmiany kolejności punktów w schowku
- wyświetlanie zawartości schowka na bieżąco na mapie (flagi połączone przerywaną linią)
- bieżący punkt schowka ma inny kolor flagi - można zmieniać/zastępować bieżący punkt innym punktem
- na pasku statusu podawana jest całkowita odległość pomiędzy punktami schowka (to pozwala również mierzyć odległości)
- oczywiście w tabeli schowka jest kolumna z odległościami pomiędzy kolejnymi punktami
- zapis schowka do pliku gpx jako route lub jako zestaw waypointów

A tak to wygląda: po lewej plan wycieczki - po prawej realizacja planu - piękna przejażdżka rowerem Szlakiem Nadnoteckim jak po sznurku dzięki TB Smile

TracksAlbumJK 0.4.0.jpg
 Description:
Zapowiedź 0.4.0
 Filesize:  79.58 KB
 Viewed:  13583 Time(s)

TracksAlbumJK 0.4.0.jpg

Back to top
coval_pl

PostPosted: Mon Jul 21, 2008 10:48 am    Post subject: Reply with quote

O to mi właśnie chodziło Smile
A wiesz już co z tym ładowaniem plików?

JacekK

PostPosted: Mon Jul 21, 2008 6:23 pm    Post subject: Reply with quote

coval_pl wrote:

Wiem Smile Poprawione. Chyba... Sprawdź sam - nowa wersja wrzucona do działu Tools.
Back to top
coval_pl

PostPosted: Mon Jul 21, 2008 7:08 pm    Post subject: Reply with quote

JacekK wrote:
coval_pl wrote:

Wiem Smile Poprawione. Chyba... Sprawdź sam - nowa wersja wrzucona do działu Tools.

Ładowanie działa bez zarzutów Smile

Do pełni szczęścia brakuje mi tylko możliwości zaznaczania waypointów na mapie Googla. Po pierwsze jeśli ktoś chciałby zaplanować trasę przez Polskę z uwzględnieniem przejazdów przez miasta to ciężko byłoby znaleźć taki gotowy raster. Po drugie jeśli ktoś taki jak ja chciałby sobie zrobić bazę klientów czy innych tematycznych miejsc w mieście, to rónież znacznie ułatwiłoby sprawę. Żeby chociaż dało się odczytać współrzędne wskazywanego miejsca....

Ale i tak wielkie dzięki i wyrazy uznania Smile

JacekK

PostPosted: Mon Jul 21, 2008 7:12 pm    Post subject: Reply with quote

coval_pl wrote:
Do pełni szczęścia brakuje mi tylko możliwości zaznaczania waypointów na mapie Googla. P

Hmm... no wiesz... interakcja z mapą Googla jest możliwa jedynie w zakresie , na jaki pozwala Google API.

Edit: Po przyjrzeniu się przykładom na stronie Googla wygląda mi na to, że można to zrobić. Pokombinujemy, pokombinujemy, bo to ciekawe jest... Cool
To znaczy - nie ma problemu z odczytem współrzędnych klikniętego miejsca - zastanawiam się tylko, jak te wartości odczytane z mapy Googla przekazać do aplikacji...
Back to top
coval_pl

PostPosted: Mon Jul 21, 2008 9:00 pm    Post subject: Reply with quote

Na początek wystarczyłoby, żeby kliknięte miejsce dodawał do schowka. To już będzie plus. Tam będzie można dodać opis, a reszta to już pikuś Smile

Aha, jeszcze jedna rzecz mi się nasunęła. Jak bedziesz przeglądał API Googla to zobacz czy można by zrobić, żeby pliki z waypointami oznaczane były również innymi markerami (analogicznie do różnych kolorów tras).Mam na googlach swój zbiór lokalizacji torów quadowych Smile Tam jest biblioteka kilkudziesięciu ikon. Można wybrać jaką ikoną ma być punkt oznaczony.

Czy jak mi się coś znowu nasunie to mam pisać czy już masz mnie dość? Very Happy

JacekK

PostPosted: Mon Jul 21, 2008 10:29 pm    Post subject: Reply with quote

coval_pl wrote:
Na początek wystarczyłoby, żeby kliknięte miejsce dodawał do schowka.

Znalazłem coś, co Cię zapewne zainteresuje:
http://gmaps-samples.googlecode.com/svn/trunk/ezdigitizer.htm

Można tutaj poklikaną trasę zapisać do kml i wczytać do Google Earth, bądź po przekonwertowaniu na gpx-a GPSBabel-em do Tracks Albumu.
Można by podpatrzeć, jak to jest zrobione... tylko czy jest sens kopiować z jednego narzędzia do drugiego.
Back to top
Ranger

PostPosted: Tue Jul 22, 2008 8:14 am    Post subject: Reply with quote

A dlaczego by nie pojsc sladem GMapToGPX ?
Z ich doswiadczen wynika ze w GMAPI nie ma konwersji do wspolrzednych gpx trasy, ale przeciez skrypt w Javie, ktory konwersje ta robi jest dostepny w zrodle. I to jest pytanie jak tego typu rzecz zintegrowac, bo wszywanie tego na stale do TA spowoduje koniecznosc nadazania za zmianami GM, ktore maja miejsce.
W zasadzie gdyby zrobic to jako wtyczke do TA, ktora zlizuje dane z otwartego w przegladarce okna z trasa czy punktami w gpx, przy pozostawieniu problemu nadazania za zmianami GM autorom skryptu GMapToGPX, to wlasciwie zalatwialo by sprawe. No chyba ze w GMAPI pojawi sie mozliwosc korzystania ze wspolrzednych routingu czy punktu na wprost.
Back to top
coval_pl

PostPosted: Tue Jul 22, 2008 8:48 am    Post subject: Reply with quote

JacekK wrote:
coval_pl wrote:
Na początek wystarczyłoby, żeby kliknięte miejsce dodawał do schowka.

Znalazłem coś, co Cię zapewne zainteresuje:
http://gmaps-samples.googlecode.com/svn/trunk/ezdigitizer.htm

Można tutaj poklikaną trasę zapisać do kml i wczytać do Google Earth, bądź po przekonwertowaniu na gpx-a GPSBabel-em do Tracks Albumu.
Można by podpatrzeć, jak to jest zrobione... tylko czy jest sens kopiować z jednego narzędzia do drugiego.

Myślę, że warto ze względu że cały interfejs masz już gotowy, kwestia dodania tylko nowej funkcjonalności. Tym bardziej, że podany link nie jest aplikacją sensu stricte tylko skryptem na stronie, który co prawda teraz działa, ale kiedyś może przestać, bo np serwer przestanie działać itp. Poza tym wymaga od użytkownika korzystania z kolejnej aplikacji do konwersji danych. Dodam jeszcze, o ile do planowania tras, to jest to jakiś półśrodek, o tyle do nanoszenia waypoitów - nie wiem, bo musiałbym zainstalować wspomniany program i sprawdzić czy daje on możliwość eksportu do gpx'a samych punktów.

Oczywiście decyzja należy do Ciebie Smile

JacekK

PostPosted: Tue Jul 22, 2008 9:19 am    Post subject: Reply with quote

Ranger wrote:
wtyczke do TA, ktora zlizuje dane z otwartego w przegladarce okna z trasa czy punktami w gpx

Najprościej można zrobić to tak:
1. zaznaczamy wygenerowany tekst pliku kml, robimy ctrl-c i wklejamy do okna schowka w TA (tę opcję oczywiście szybko mogę dodać do TA żeby reagował na ctrl-v)
2. po prostu zrobić możliwość wczytywania plików również w formacie kml i po sprawie
3. dorobić trzecią zakładkę dla map z mapą Google przystosowaną do planowania dokładnie podglądając skrypt z linku powyżej, zamiast pliku kml czy gpx zrobić tylko liste kliknietych punktów - cały problem z przerzuceniem tej listy do samej aplikacji (bo lista jest w oknie wbudowanej w aplikację przeglądarki) - tutaj nadal najprościej byłoby kopiuj/wklej (ale można też analizować zawartość konkretnej kontrolki, więc wystarczyłby być może jakiś klawisz pod tytułem "Importuj z GM")
Back to top
Post new topic   Reply to topic    TrekBuddy Forum Index -> Polski All times are GMT
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
Page 6 of 9

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum