Bílý vrch
icon TrekBuddy
www.trekbuddy.net
Outdoor companion.
  • internal / bluetooth / simulator GPS
  • offline raster maps
  • smart GPX / raw NMEA logs
  • waypoints and simple navigation
  • custom views
  • MIDP and Symbian phones
  • Blackberry
  • Android
Visit wiki to see all features, guides and howtos. Project tracker.

Partners:    (Polish/Polski)(Polski) Compass mapy      (Polish/Polski)(Polski) Galileos mapy      (Polish/Polski)(Polski) CartoMedia      (Czech/Èesky)(Èesky) Eaglesoft trasy      (Polish/Polski)(Polski) ExpressMap     

FAQFAQ   SearchSearch   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
tb w samsung d600

Post new topic   Reply to topic    TrekBuddy Forum Index -> Polski
View previous topic :: View next topic  
Author Message
guest

PostPosted: Wed Jun 20, 2007 5:32 pm    Post subject: tb w samsung d600 Reply with quote

Witam wszystkich!

Samsung d600 nie posiada oczywiście GPS ale chciałem go wykorzystać na razie jako mały atlas, czyli pocięte mapy w katalogu set no i TB nie uruchamiając GPS tylko do przegladania mapy zainstalowałem wersje 8.6 (inne albo nie chca sie instalować albo nie pokazują ładowania map) nie wiem jak skonfigurować program żeby załadował mapę z karty pamieci. Prosze o pomoc w rozwiązaniu problemu
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Ranger

PostPosted: Mon Jun 25, 2007 7:39 am    Post subject: Reply with quote

Witaj,
Nie mam niestety dla posiadaczy telefonów Samsung dobrych wiadomości, nie obsługują one z javy ani Bluetooth (JSR 82) ani systemu plików (JSR 75).
Jedyną drogą jest umieszczenie pojedynczej mapy w pliku aplikacji TB, co było opisywane na forum, poniżej kontakt do użytkownika, który to wykonał dla Twojego telefonu:
http://www.trekbuddy.net/forum/viewtopic.php?p=2156#2156
BTW, warto czasem uruchomić wyszukiwarkę na forum ...
Back to top
View user's profile Send private message
guest

PostPosted: Mon Jun 25, 2007 10:57 am    Post subject: Reply with quote

Ranger wrote:
Witaj,
Nie mam niestety dla posiadaczy telefonów Samsung dobrych wiadomości, nie obsługują one z javy ani Bluetooth (JSR 82) ani systemu plików (JSR 75).
Jedyną drogą jest umieszczenie pojedynczej mapy w pliku aplikacji TB, co było opisywane na forum, poniżej kontakt do użytkownika, który to wykonał dla Twojego telefonu:
http://www.trekbuddy.net/forum/viewtopic.php?p=2156#2156
BTW, warto czasem uruchomić wyszukiwarkę na forum ...

Oczywiście znalazłem wcześniej te kilka zdań na temat tego że ktoś wie jak to zrobić i zanim napisałem o tym w sekcji ogólnej opisałem wstępnie problem w sekcji polskiej a wcześniej wysłałem list do Nikolai Savov (to ten, który wie) ale dziękuje za pouczenie. Myślę że jeżeli ktoś wie to należałoby zadbać aby instrukcja znalazła się na forum bo skoro mamy poruszane sprawy javy w k700i czy k750i i trzeba tam też uaktualniać oprogramowanie lub pomijać zabezpieczenia w javie to dlaczego nie instrukcja do d600 poza tym d900 ma już dostęp do plików z javy... a to następca d600 w Polsce

Dziekuję za pomoc pozdrawiam
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Ranger

PostPosted: Mon Jun 25, 2007 11:43 am    Post subject: Reply with quote

Widzę, że poczułeś się zdziebko urażony.
To nie był mój zamiar. Niestety, nie jestem w stanie zmienić właściwości niektórych urządzeń. To po pierwsze. Po drugie, TB jest głównie programem nawigacyjnym, na co w tym telefonie nie ma szans. Czy nie prościej by było skorzystać z jakiejś przeglądarki map rastrowych w tym przypadku ? Są przecież takie aplikacje w javie.
Po trzecie, treści na forum to w większości doświadczenia użytkowników. Każdy może opisać dla innych swoje doświadczenia z użytkowania własnego telefonu Wink
Back to top
czaik

PostPosted: Sun Sep 16, 2007 3:59 pm    Post subject: Reply with quote

Jak moze sie to miec z Samsungami serii U ? Mowie tu teraz o modelu U700 ?

Wgralem sobie na niego TB, mapka sie wyswietla jednak nie mam jeszcze modulu GPS jest w drodze Wink

Gdzie znajde instrukcje podania sciezki do map ? W programie mam files://E:// itd.

Obawiam sie, ze oj telefon tego tak nie widzi.
Back to top
Ranger

PostPosted: Sun Sep 16, 2007 4:18 pm    Post subject: Reply with quote

Witaj,
U700 ma dostęp do plików, warto najpierw sprawdzić czy TB wykrywa JSR75 API. W tym celu wybierz z Menu opcję Info i zobacz sekcję ExtraJSR. Powinien tam być JSR75 i JSR82 (Bluetooth API do GPS-a).
Natomiast co do ścieżki, hmm, musisz trochę za tym poszperać w necie, nie mam pojęcia jaki jest format ścieżki dla kart w Samsungu.
Back to top
czaik

PostPosted: Sun Sep 16, 2007 4:34 pm    Post subject: Reply with quote

Hmm...

Wyskakuje mi:

Extrajrs: 75 120 135

85 nigdzie tu nie widze.
Back to top
Ranger

PostPosted: Sun Sep 16, 2007 4:41 pm    Post subject: Reply with quote

JSR82, a nie 85. To coś co pozwala na podłączenie modułu GPS poprzez interfejs BT.
No to jeżeli nie masz GPS-a wbudowanego w telefon, to nici z nawigacji. Sad
Back to top
czaik

PostPosted: Tue Oct 02, 2007 7:29 pm    Post subject: Reply with quote

Ostatni post w tym temacie z zapytaniem. W telefonie wg producenta mam:

JSR 30 (CLDC 1.0), JSR 36 (CDC 1.0), JSR 37 (MIDP 1.0), JSR 68 (J2ME Platform Specification), JSR 75 (Packages for J2ME Platform (PIM, File Access)), JSR 82 (Bluetooth API), JSR 118 (MIDP 2.0), JSR 120 (WMA(Wireless Messaging API)), JSR 124 (Content Provisioning), JSR 134 (Game Profile), JSR 135 (MMA(Mobile Multimedia API)), JSR 139 (CLDC 1.1), JSR 164 (Presence Service), JSR 165 (Instant Messaging), JSR 169 (JDBC Database Access), JSR 172 (Mobile Web Services), JSR 177 (Security and Trust Services API), JSR 179 (Location API for J2ME (only works in CLDC v1.1)), JSR 180 (SIP API), JSR 184 (3D Graphic API), JSR 185 (JTWI (JAVA Technology for Wireless Industry)), JSR 190 (Application Event Tracking API), JSR 195 (Information Module Profile), JSR 205 (WMA 2.0

TB natomiast tego nie widzi. Ranger mam rozumiec, ze nie znaczy to iż nie mam JRS 82 tylko po prostu TB nie zadziala na moim telefonie tak ?

Nie potrafie zrozumiec dlaczego nikt z Samsunga nie potrafi i odpowiedziec na pytanie czy ten telefon to ma czy tez nie.

Z drugiej strony Bluetooth Chat tez nie dziala gdyz wyskakuje, ze nie mam wlaczonej w telefonie tej opcji ;/
Back to top
Ranger

PostPosted: Tue Oct 02, 2007 8:29 pm    Post subject: Reply with quote

Z tego co można znaleźć w sieci wynika, że JSR82 może występować w tych telefonach jako opcja OEM.
Więc to chyba radosny marketing, bo na forum developerskim Samsunga w opisie zaznaczono że JSR82 w U700 nie ma:
http://developer.samsungmobile.com/Developer/spec/spec_detail.jsp?idx=150
TB korzysta ze standardowej funkcji wykrywania API, wynikającej ze specyfikacji J2ME (która działa dla telefonów różnych producentów), nie sądzę żeby ta funkcja była inaczej skonstruowana w telefonach Samsunga, skoro inne API są wykrywane poprawnie.
Back to top
Post new topic   Reply to topic    TrekBuddy Forum Index -> Polski All times are GMT
Page 1 of 1

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum