Bílý vrch
icon TrekBuddy
www.trekbuddy.net
Outdoor companion.
  • internal / bluetooth / simulator GPS
  • offline raster maps
  • smart GPX / raw NMEA logs
  • waypoints and simple navigation
  • custom views
  • MIDP and Symbian phones
  • Blackberry
  • Android
Visit wiki to see all features, guides and howtos. Project tracker.
Trekbuddy is on Github now

Partners:    (Polish/Polski)(Polski) Compass mapy      (Polish/Polski)(Polski) Galileos mapy      (Polish/Polski)(Polski) CartoMedia      (Czech/Èesky)(Èesky) Eaglesoft trasy      (Polish/Polski)(Polski) ExpressMap     

FAQFAQ   SearchSearch   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
co je co
Goto page Previous  1, 2, 3

Post new topic   Reply to topic    TrekBuddy Forum Index -> Česky-Slovensky
View previous topic :: View next topic  
Author Message
kruch
Site Admin

PostPosted: Thu Jun 14, 2007 12:43 pm    Post subject: Reply with quote

mata.lan wrote:
Už sem ho rozjel, měl sem tam drobnou chybku. Vypadá to, že po sedmi dnech trápení a zjišťování sem konečně většině věcí přišel na kloub...

A co bylo nejhorsi? Treba by to slo alespon lip popsat v dokumentaci... je to psany trochu moc ve zkratce...
Back to top
View user's profile Send private message
mata.lan

PostPosted: Thu Jun 14, 2007 8:05 pm    Post subject: Reply with quote

Měl sem strach, že se na tohle zeptáš. Schválně sem tě ani neuháněl k lepšímu návodu, páč vim sám dobře, jak se to blbě píše Very Happy

1. V prvé řadě mi tu chyběla jakákoli struktura webu. Stačilo by do hlavičky jednoduchy menu, ktery tě bude odkazovat na forum - uspořádaně, abys nemusel hledat některy linky v textu. Abys pochopil některy funkce a souvislosti, musí se pročíst hromadou příspěvků. Například: nejdůležitější příspěvek hned po downloadu je Návod, tady je někde dole po rozkliku a ještě zastrčenej.

2. Začínat návod slovy: "Zjišťování polohy - bluetooth" je neohrabany a v prvé chvíli si ani nejsi jistej, jestli je to opravdu návod. Ještě bych před to hodil něco jako toto:
"Aplikaci nainstalujte do telefonu do libovolného adresáře, v něm pak vytvořte složku data a v ní podsložky "wpts, ui-pr..." nebo si strukturu stáhněte
[tohle by byl link na zabalenou strukturu adresářů s programem a jedním nebo dvěma ukázkovyma profilama, šipkama a základní mapou - to tam fakt dej, to usnadní spoustu práce - kdo tomu rozumí, tak si to pozpřehazuje, kdo ne, tak nad tim nebude muset přemýšlet]
Nastavení: v nastavení programu zadejte DataDir - podadresář s daty programu
(např.: "file:///E:/Navigace/TrekBuddy/data/") [názornej příklad - moc důležity]
Dále zvolte typ připojení:
Bluetooth - externí blueto... atd... [taky napiš něco málo o spárování přístroje]
Načtěte ukázkovou mapu (například tuto: mapa.zip) [ta bude součástí toho příkladovyho balíčku nahoře], v menu programu "load Map", najděte ji a spusťtě soubor czech.map. Při správném načtení se vás zeptá, jestli ji chcete použít jako defalutní.
V menu zvolte start a počkejte cca 1 minutu, než se přístroj připojí k satelitům a sám se přesune na Vaši aktuální pozici."

... tak asi nějak takhle, pro vás linuxáře je to asi zbytečny, ale pro nás klikače bohužel potřeba. Klidně to použij jako mustr, ale trochu to rozveď. Vím, že si zaneprázdněnej, tak ti s tím klidně pomůžu, ale asi za tebe nebudu tvořit technickou dokumentaci, začal sem s nim před tydnem a mám v tom ještě hokej.
Ještě přidej do popisu ovládání zamykání kláves.

3. Možnosti konfigurace - možná některy méně jasny věci trošku rozvést. Například sem dlouho netušil, co je OSD, dokud sem mu nezměnil nastavení a nevšiml si, kde se to změnilo.

4. Výroba mapy - za to tě chválim, perfektní návod. Poznámky, rady, doporučení, příklady... Jen bych tam asi dal zase stručnej úvod - jak by měla mapa vypadat, aby fungovala efektivně, že když použiješ složky, bude si mezi nima program automaticky přepínat podle polohy, vysvětli na co je soubor .map a na co .set, atd...
Taky bych oddělil win návody od těch linuxovych, anebo je aspoň oddělit "win - zabalte do taru např tímto programem, linux - příkazový řádek ..."
U atlasu máš napsany "Atlas je dvouúrovňová sbírka map" - to není pravda, je víceúroňová.
Taky vysvětli uživatelům win, že index je v podstatě jen celý atlas zabalený do taru, akorát bez nařezaných png map a souborů set - z řádky "tar -cf cr.tar --exclude=*.png cr.tba shocart autoatlas" sem moc chytrej nebyl... mi pak furt něco nefungovalo a ptal sem se jak debil Very Happy

Tak to je asi tak to, na co sem si vzpomě. Ale spiš by to chtělo se domluvit s nějakym tupym začátečníkem, co si na tebe vezme icq kontakt a bude ti psát hned jak něco nebude moct najít... a každou věc, co mu nebude z textu hned jasná a na co se bude muset ptát anebo hledat, tak napravit přidáním jednoduché poznámky na dany místo

Snad ti to nějak pomůže. Jak to vidiš?
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
mata.lan

PostPosted: Fri Jun 15, 2007 10:34 am    Post subject: Reply with quote

A ještě mám nápad na vylepšení - když otevřeš mapu a v některym místě chybí obrázek, kalibrace proběhla, ty tam můžeš dojít, ale soubor B11_9b_0_4200.png prostě není dostupnej. Mohlo by ti to místo chyby radši napsat na obrazovku "No image" anebo tam dát implicitní obrázek s bílou plochou a textem? třeba mě by to teď ušetřilo dobrych 20Mb, kdybych mohl všechny bíly čtverce smazat a nebát se chyby při každym spuštění
Back to top
kruch
Site Admin

PostPosted: Sat Jun 16, 2007 6:16 am    Post subject: Reply with quote

Diky za komentar! Mizim ted pryc, ale vratim se k nemu hned po vikendu....
Back to top
Lakva

PostPosted: Sat Jun 16, 2007 3:55 pm    Post subject: Reply with quote

mata.lan wrote:
A ještě mám nápad na vylepšení - když otevřeš mapu a v některym místě chybí obrázek, kalibrace proběhla, ty tam můžeš dojít, ale soubor B11_9b_0_4200.png prostě není dostupnej.... třeba mě by to teď ušetřilo dobrych 20Mb, kdybych mohl všechny bíly čtverce smazat a nebát se chyby při každym spuštění

Třeba v případě, že mapa je na hranicích republiky a dál chybí pokrytí, nebo je mapa překrytá malým obdélníkem z jiného místa pro ušetření papíru...
To je dobrý návrh, připojuji se!

View user's profile Send private message Visit poster's website
mata.lan

PostPosted: Mon Jun 18, 2007 6:59 am    Post subject: Reply with quote

A ještě prosím vás někdo zkontrolujte, jestli vám funguje Tarový Atlas, co je v příkladech. Nakopíroval sem ho na kartu přesně tak, jak tam je... Mě to u něj píše při prvním výběru vrstvy "file does not exist", přitom samostatně tarovy mapy fungujou v pohodě... ale po nahlášení téhle chyby nefungujou už ani samostatně
Back to top
kruch
Site Admin

PostPosted: Mon Jun 18, 2007 4:13 pm    Post subject: Reply with quote

Maly vs velky pismenka? Nestalo se pri kopirovani ze jsou ted soubory na karte uppercase?
Back to top
mata.lan

PostPosted: Mon Jun 18, 2007 9:50 pm    Post subject: Reply with quote

to samozřejmě ne... ale třeba jen zas dělám něco špatně - i když to už asi ne, páč všechno ostatní mi funguje v pohodě, včetně tarových map. jediny co nefunguje sou tarovy atlasy.

Stahl sem si z webu "atlas-cr-tar.zip", rozbalil sem ho, vznikla mi složka atlas-cr-tar s dalšima podsložkama a tu sem nakopíroval na kartu do složky tb/data/maps. Dám load atlas, zvolim cr.tar, nacte ok, vyberu autoatlas/24 -> throwable java.io.I0Exception: file does not exist

A to samo mi to dělá i s mym vytvořenym tarovym atlasem. Napadlo mě to přeinstalovat, ale to se mi moc nechce kvůli konfiguraci, navíc pochybuju, že by to pomohlo
Back to top
Post new topic   Reply to topic    TrekBuddy Forum Index -> Česky-Slovensky All times are GMT
Goto page Previous  1, 2, 3
Page 3 of 3

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum