Bílý vrch
icon TrekBuddy
www.trekbuddy.net
Outdoor companion.
  • internal / bluetooth / simulator GPS
  • offline raster maps
  • smart GPX / raw NMEA logs
  • waypoints and simple navigation
  • custom views
  • MIDP and Symbian phones
  • Blackberry
  • Android
Visit wiki to see all features, guides and howtos. Project tracker.

Partners:    (Polish/Polski)(Polski) Compass mapy      (Polish/Polski)(Polski) Galileos mapy      (Polish/Polski)(Polski) CartoMedia      (Czech/Èesky)(Èesky) Eaglesoft trasy      (Polish/Polski)(Polski) ExpressMap     

FAQFAQ   SearchSearch   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
Nove funkce TB - namety uzivatelu
Goto page Previous  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Next

Post new topic   Reply to topic    TrekBuddy Forum Index -> Česky-Slovensky
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Swejzi

PostPosted: Sat Nov 14, 2009 4:16 pm    Post subject: Reply with quote

No každopádně by bylo fajn, kdyby si to uživatel mohl nastavit tak jak mu to vyhovuje. S tím s tebou souhlasím. Ovšem moje "zbožné" Very Happy přání je aby hlasová navigace fungovala natolik spolehlivě,abych nemusel na displej pokud možno vůbec koukat. Bezpečnost především. Wink A ono ve 130 km/h rychlosti se toho za vteřinu co se nedívám na silnici může udát skutečně mnoho. Však to známe. Smile
Back to top
View user's profile Send private message
ir

PostPosted: Sat Nov 14, 2009 5:03 pm    Post subject: Reply with quote

Swejzi: no dobrá, nedovedu si sice dost dobře představit, jak bez oné zmiňované interaktivity s nahranou mapou lze z pár WPT spojených úsečkami (které se hlavně od reálné trasy mohou odchylovat v některých místech i několik set metrů) vytažených z Google, vygenerovat v PRAVÝ čas povel ke spuštění správného hlasového povelu, ale budiž, jste hlavy mladé, pomazané - pravděpodobně ve věku mých dětí - přemýšlejte, vymýšlejte... Shocked Shocked ,
A ještě k té bezpečnosti - mrknutí na mobila, přilepeného na skle v zorném úhlu, mi určitě nezabere víc času, než pohled do zpětného zrcátka.
A... Laughing hlasové povely někdy vypínám i u "velké" navigace, nesnáším, jak mě pořád buzeruje Smile.
Back to top
radegast

PostPosted: Sat Nov 14, 2009 5:14 pm    Post subject: Reply with quote

ir wrote:
...pár WPT spojených úsečkami (které se hlavně od reálné trasy mohou odchylovat v některých místech i několik set metrů) vytažených z Google,...

Tak to se mi ještě fakt nestalo Cool. Z toho bych neměl strach.
"...set metrů..." jsi vážně přehnal Very Happy .

Ale lidi, pozor!
Když jsem zakládal tohle vlákno, měl jsem na mysli, že se tady budou pouze připisovat nápady a náměty na vylepšení už tak skvělého prográmku.
Mám strach, že to tady začne být značně nepřehledné, když tady budem rozebírat kolik se toho uděje na silnici během vteřiny nebo jak přesné/nepřesné jsou mapy na Googlu.
Když tak přesme tuto diskuzi do nového vlákna a nechme tuto jen pro účel pro který byla stvořena.
Dík za pochopení.

HTC Desire S, SDHC 16GB,
TB vždy nejnovější,
Back to top
ir

PostPosted: Sat Nov 14, 2009 5:47 pm    Post subject: Reply with quote

radegast wrote:
ir wrote:
...pár WPT spojených úsečkami (které se hlavně od reálné trasy mohou odchylovat v některých místech i několik set metrů) vytažených z Google,...

Tak to se mi ještě fakt nestalo Cool. Z toho bych neměl strach.
"...set metrů..." jsi vážně přehnal Very Happy .

Ale určitě stalo... Laughing

priklad1.jpg
 Description:
 Filesize:  10.61 KB
 Viewed:  13310 Time(s)

priklad1.jpg

Back to top
radegast

PostPosted: Sat Nov 14, 2009 6:09 pm    Post subject: Reply with quote

Aha, tak to máš na mysli.
Ale pokud se blížíš k bodu, tak třeba těch 200 metrů je opravdu reálných 200.
Ve městě, kde taková situace opravdu může nastat, že budeš 200 metrů vzdušnou čárou od waypointu, ale ještě musíš objet barák a ve skutečnosti to bude 400 cesty, bude proximity pouze 50 m páč "nezasáhne" dynamická změna proximity. A zase se hlasový povel přehraje ve správný čas.
A nikdo nebude proximity nastavovat na 2 km, že?

Rozumím tomu co tady popisuješ. Vzdálenost k bodu je brána vzdušnou čárou, ale když se k bodu blížíš, tak ta vzdálenost je čím dál víc pravdivá.
To že ta vzdálenost je vzdušnou čárou, mně taky jednou vylekalo, že jedu špatně, když jsem jel v Praze po Jížní spojce, a na chvíli jsem se od dalšího bodu opravdu vzdaloval Smile

HTC Desire S, SDHC 16GB,
TB vždy nejnovější,
Back to top
Michal.K

PostPosted: Sat Nov 14, 2009 6:35 pm    Post subject: Reply with quote

ir wrote:

Proto rezignuji na hlasové povely (které samozřejmě musí zaznít v dostatečném předstihu), nastavuji nízkou hodnotu přiblížení k bodu a orientuji se podle šipek.
Proto bych velmi rád oželel symbol předcházejícího WPT, kterým jsem projel před pár vteřinami a uvítal bych symbol WPT následujícího.
(Ideální by bylo, kdyby se šipky z CMS zobrazovaly přímo na první obrazovce s mapou).

No tvůj problem je jednoduše řešitelnej v ConvWPT, stačí nestavit jenom Next (podle návodu). Ale asi jsi nezažil, co my všechno dělali, jen aby sme i tu tu předchozí šipku tam měli.

radegast

PostPosted: Sat Nov 14, 2009 7:49 pm    Post subject: Reply with quote

Ne ne, to není ono. Nevím jak to napsat.
Prostě se může stát, že jedeš po nějakém obchvatu bez žádného odbočení, zkrátka furt po hlavní, bez žádného "kontrolního" bodu, může se stát, že se na chvíli budeš od dalšího bodu vzdalovat, vzdušnou čárou. A TB vzdálenost k dalšímu bodu jinak, než vzdálenost vzdušnou čárou nepočítá. Což je asi důvod proč TB nebude umět dostatečně přesně odhadnou čas příjezdu do cíle, jak si to přeje např. MrKev.
Třeba jako na obrázku. Google říká, že je to 21 km autem, ale vzdušnou čárou to je jenom 8,3 km. Je to extrém, ale jako příklad výborný Smile
A v označeném místě je i příklad, kdy se kousek cesty budeš od cíle podle TB vzdalovat.

Zobrazování Následující a Předchozí je SKVĚLÉ, a jsem rád, že se Vám to povedlo Very Happy

trasa.jpg
 Description:
 Filesize:  11.41 KB
 Viewed:  13285 Time(s)

trasa.jpg

HTC Desire S, SDHC 16GB,
TB vždy nejnovější,
Back to top
Swejzi

PostPosted: Sun Nov 15, 2009 11:13 am    Post subject: Reply with quote

Jen tak mimochodem, my tady pořád nad něčím debatujem... Chodí sem Kruch ještě vůbec? Rolling Eyes
Back to top
radegast

PostPosted: Sun Nov 15, 2009 1:22 pm    Post subject: Reply with quote

Jsem rád, že to napadlo ještě někoho jiného.
Já už si z tím lamu hlavu cca dva měsíce. Poslední jeho příspěvek tu je z 24. září.
Poslední soukromou zprávu ode mně si přečetl někdy koncem října. Další z 9. listopadu si ještě nevyzvedl Sad

HTC Desire S, SDHC 16GB,
TB vždy nejnovější,
Back to top
ir

PostPosted: Sun Nov 15, 2009 2:29 pm    Post subject: Reply with quote

Michal.K wrote:

No tvůj problem je jednoduše řešitelnej v ConvWPT, stačí nestavit jenom Next (podle návodu). Ale asi jsi nezažil, co my všechno dělali, jen aby sme i tu tu předchozí šipku tam měli.

Jéjda, Michale, doufám, že z téhle věty není cítit jakási uraženost Smile.
Hluboce smekám před všemi, kteří se větší, či menší mírou zasloužili o to, že TB funguje tak jak funguje Smile. Podle mě je to opravdu daleko, daleko nejlepší javovská aplikace pro mobily.
Ve svém prvním příspěvku jsem jen chtěl upozornit, že navrhované automatické přizpůsobování vzdálenosti přiblížení k bodu může v některých případech zanášet nepříjemné chyby do navigace.
Na obrázku je jakási modelová situace. Přiblížení k bodu je nastaveno na 200m. A v této vzdálenosti se naráz ocitnou 3 WPT. Než Eliška stačí zareagovat na první WPT, přeskáče navigace během okamžiku na třetí WPT a bude hlásit pokračujte po Albertova - šipka rovně. Jestli se budeš řídit jen hlasovými povely, tak v neznámém prostředí pravděpodobně sjezd mineš a budeš pokračovat po Wolkerova- samozřejmě špatně.
A ještě prosím: můžeš mi napsat, kde se nastavuje volba "Next"?
Používám verzi ConvWPT1.83 a jestli se nepletu, tak jsou tam jen volby "Only Current", "Previous+Current" a "Current + Previous"
Díky Smile

priklad.jpg
 Description:
 Filesize:  22.84 KB
 Viewed:  13231 Time(s)

priklad.jpg

Back to top
lenek

PostPosted: Sun Nov 15, 2009 3:18 pm    Post subject: Reply with quote

Volbu Next v programu ConvWpt nenajdeš. Program je přizpůsoben pouze na volbu aktivního bodu + kombinaci s předchozím bodem. Určitě by ale nebyl problém pro autora programu tuto volbu přidat. Doporučuji kontaktovat autora programu "tchelo_mgf". Následná úprava CMS je maličkost.
Dokonalou autonavigaci ale dle mého názoru z tohoto programu neuděláme (viz. uvedené problémy v předchozích příspěvcích) a každému bude vyhovovat v praxi něco jiného. Já jsem autonavigaci pomocí CMS a hlasových povelů vzdal a používám načtený soubor .gpx (vygenerovaný na mapy.cz) zobrazený na mapovém podkladu. Jelikož mám uloženou google mapu celé ČR v rozlišení 15, tak i ve městě vím přesně kdy a kam odbočit. Nepotřebuji k tomu ani počítač, protože navigační soubor z mapy.cz si stáhnu přímo v mobilu.
To, že se kruch tak dlouho neozval, mě taky znepokojuje, ale snad je všechno v pořádku a brzy zareaguje.
Back to top
ir

PostPosted: Sun Nov 15, 2009 5:02 pm    Post subject: Reply with quote

lenek wrote:
... Já jsem autonavigaci pomocí CMS a hlasových povelů vzdal a používám načtený soubor .gpx (vygenerovaný na mapy.cz) zobrazený na mapovém podkladu.

Jo, taky možný přístup.
Já si ale myslím, že navigace pomocí CMS je při troše pečlivosti při plánování cesty "dost" spolehlivá. Už jsem to tady kdysi psal, bez sebemenšího zaváhání mě z Česka dovedla přes sjezd z dálnice a kličkováním vesnicemi v Rakousku a Slovinsku až do cíle na ostrovu Murter v Chorvatsku.
Nicméně - na možné řešení hlasové navigace třeba kápl SWEJZI - (nakolik je to pro Krucha programátorsky možné nevím):
v TB zavést dvě hodnoty přiblížení k bodu - první nastavená hodnota by spustila akci - hlasový povel a změnu šipek, druhá by zamezila reakci na další bod(y), dokud by se neprojel ten první.

Last edited by ir on Sun Nov 15, 2009 5:10 pm; edited 1 time in total
Back to top
radegast

PostPosted: Sun Nov 15, 2009 5:08 pm    Post subject: Reply with quote

lenek wrote:
Volbu Next v programu ConvWpt nenajdeš. Program je přizpůsoben pouze na volbu aktivního bodu + kombinaci s předchozím bodem. Určitě by ale nebyl problém pro autora programu tuto volbu přidat. Doporučuji kontaktovat autora programu "tchelo_mgf". Následná úprava CMS je maličkost.

Podle mně, ale Michal myslel "Current", ono totiž třeba ve Tvém Smile CMS jsou ty šipky označeny jako "Následující" a "Předchozí". Takže asi takto vzniklo "Next" Smile

lenek wrote:
To, že se kruch tak dlouho neozval, mě taky znepokojuje, ale snad je všechno v pořádku a brzy zareaguje.

Jsem mu dnes napsal, že máme o něho strach, tak uvidíme.

HTC Desire S, SDHC 16GB,
TB vždy nejnovější,
Back to top
ir

PostPosted: Sun Nov 15, 2009 5:41 pm    Post subject: Reply with quote

radegast wrote:

Podle mně, ale Michal myslel "Current", ono totiž třeba ve Tvém Smile CMS jsou ty šipky označeny jako "Následující" a "Předchozí". Takže asi takto vzniklo "Next" Smile

Mnooo Smile, CMS používám vlastní, takže nemohl vědět co tam mám, ConvWPT už nějaký pátek používám, takže vím co umí a co ne, přiznám se (není to ode mě hezké), trošku jsem ho zkoušel Smile,
promiň Michale Smile, slibuji, už to nikdy neudělám Smile
Back to top
lu.kas

PostPosted: Sun Nov 15, 2009 8:04 pm    Post subject: Reply with quote

Co zoom map?
Aby TB dokázal zvětšin/zmenšit aktuálně zobrazenou mapu/vrstvu? Ne přidávat nebo odebírat detaily, ale čistě zmenšení/zvětšení obrázku. Některé telefony dnes mají na tohle procesor myslím dostatečně rychlý (přibližování fotek při prohlížení v telefonu), ty, které ne, by to prostě nepoužívali...
Docela často by se mi to hodilo, třeba když se snažím detailně prozkoumat nějaké místo mapy, ale jsem v chůzi nebo z jinýho důvodu na displej mobilu hůř vidím, prostě bych si přiblížil.

Jinak souhlas že trekbuddy je úžasná aplikace Wink
Back to top
Post new topic   Reply to topic    TrekBuddy Forum Index -> Česky-Slovensky All times are GMT
Goto page Previous  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Next
Page 2 of 11

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum