Bílý vrch
icon TrekBuddy
www.trekbuddy.net
Outdoor companion.
  • internal / bluetooth / simulator GPS
  • offline raster maps
  • smart GPX / raw NMEA logs
  • waypoints and simple navigation
  • custom views
  • MIDP and Symbian phones
  • Blackberry
  • Android
Visit wiki to see all features, guides and howtos. Project tracker.

Partners:    (Polish/Polski)(Polski) Compass mapy      (Polish/Polski)(Polski) Galileos mapy      (Polish/Polski)(Polski) CartoMedia      (Czech/Èesky)(Èesky) Eaglesoft trasy      (Polish/Polski)(Polski) ExpressMap     

FAQFAQ   SearchSearch   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
Popis a návod
Goto page Previous  1, 2, 3 ... , 14, 15, 16  Next

Post new topic   Reply to topic    TrekBuddy Forum Index -> Česky-Slovensky
View previous topic :: View next topic  
Author Message
regulus

PostPosted: Fri Jun 18, 2010 5:43 pm    Post subject: Reply with quote

Boze, mala nepresnost... tie tar idu,ale kto by cakal ze to budetrvat vyse 15 minut . . . ale nejde podsvietenie nastavovat, ato doteraz slo, na klavesu 3 tusim . . . teraz napise chybu Service not accesible. java.lang.securityException:Permission=javax.microedition.io.Connector.socket . . . jedinamoznost OK... . . s tymto uz naozaj neviem . . .
Back to top
View user's profile Send private message
kruch
Site Admin

PostPosted: Fri Jun 18, 2010 6:54 pm    Post subject: Reply with quote

regulus wrote:
ava.lang.securityException:Permission=javax.microedition.io.Connector.socket . . . jedinamoznost OK... . . s tymto uz naozaj neviem . . .

To vysvetluje i ty pomaly tary - bohuzel TrekBuddy potrebuje opravneni na sitovy pripojeni (je to dementni, pripojuje se na 127.0.0.1 localhost).
Jo a ta servisa se startuje po zapnuti telefonu sama.
Back to top
regulus

PostPosted: Fri Jun 18, 2010 7:15 pm    Post subject: Reply with quote

Dal som si tu robotu a nainstaloval vsetko postupne od verzie 95 s tymito vysledkami:

95: podsvietenie OK, postupne tusim 10, 25, 50, 100, off
96: podsvietenie svietijednouintenzitou, ale neda sa nastavit - ziadna reakcia na stlacenu klavesu
0d v. 97 az po 99 to vypisuje tuto chybu pri stlaceni klavesy 3 . . .
Back to top
radegast

PostPosted: Fri Jun 18, 2010 8:08 pm    Post subject: Reply with quote

regulus wrote:
TBservice je tam uz nadobro? Aj po restarte a spusteni TBService mi pise ze Allready . . . Ako odinstalujem TbService?

Menu->Nastavení->Správce aplikací->Instalované aplikace tam si ji najdi a odinstaluj.

EDIT: na N5230 načítá mapy jako blesk, podsvícení taky funguje. Čili tady je to OK Smile
Já jen, že se tu zrovna řeší Nokia, tak jsem chtěl říct, že na 5230 to je dobře.

HTC Desire S, SDHC 16GB,
TB vždy nejnovější,
Back to top
vlaha

PostPosted: Sun Jul 11, 2010 5:28 pm    Post subject: Interní GPS v Nokia C5-00 Reply with quote

toma.baza wrote:
Já mam Xperii X1. Aby mi chodila interní GPS, tak jsem musel nainstalovat jinou verzi Javy (já mám Esmertec_Jbed).
Taky se dá použít program GpsPort, který posílá informace z interní GPS do TB přes TCP (volba Stream).

Chtel bych se zeptat, zda existuje verze programu GPSPort která je vhodná pro muj telefon Nokia C 5-00. Mám v nem interní GPS a v programu Trekbuddy mi nenajde GPS signál.
Back to top
cpbbt

PostPosted: Wed Aug 04, 2010 5:59 am    Post subject: Velikost symbolů Reply with quote

Používal jsem Oziho a teď zkoušim TB. Práce TB s atlasem je geniální, to Ozimu chybí. Co mně nevyhovuje, je velikost navigační šipky. Je mi 46 a jak známo, všem se v tomto věku prudce zhorší zrak. Navigační kolečko a ještě více malinkatou navigační šipečku nevidím. Na kole to nejde použít. Nešlo by se v tomto ohledu inspirovat od Oziho a udělat tam tu obrovskou šipku? A taky při navigai použít čáru, která spojuje aktuální pozici s dalším waypointem? Díky.
P.S.
Já vím že mi teď nevěříte, ale jednou to všichni zjistíte Smile
Back to top
filip.zadina

PostPosted: Wed Aug 04, 2010 11:35 am    Post subject: Reply with quote

Ahoj, je možné zobrazit všechny waypointy na mapě?? Jedu na zítra na geocahing a potřeboval bych zobrazit všechny body v okolí... Děkuju Wink
Back to top
Celda

PostPosted: Wed Aug 04, 2010 1:24 pm    Post subject: Reply with quote

Jasně: přes 1 do menu waypointů a "Show all" Cool

Po jednom krátkém stisku * pak 0 přepíná, jestli u zobrazených waypointů bude/nebude vidět i popis ...

mobile: SAMSUNG SGH D880 Duos (dual SIM)
GPS: Qstarz BT-1200 Bluetooth Solar Travel Recorder (MTK chipset)
Back to top
yearling

PostPosted: Wed Aug 04, 2010 5:43 pm    Post subject: Re: Velikost symbolů Reply with quote

cpbbt wrote:
Používal jsem Oziho a teď zkoušim TB. Práce TB s atlasem je geniální, to Ozimu chybí. Co mně nevyhovuje, je velikost navigační šipky. Je mi 46 a jak známo, všem se v tomto věku prudce zhorší zrak. Navigační kolečko a ještě více malinkatou navigační šipečku nevidím. Na kole to nejde použít. Nešlo by se v tomto ohledu inspirovat od Oziho a udělat tam tu obrovskou šipku? A taky při navigai použít čáru, která spojuje aktuální pozici s dalším waypointem? Díky.
P.S.
Já vím že mi teď nevěříte, ale jednou to všichni zjistíte Smile

Ale věříme, stačí se kouknout na http://www.trekbuddy.net/forum/viewtopic.php?t=347 a pokud Ti uvedené šipky nevyhovují, vytvořit vlastní - jak to dostat do TB je popsáno buď přímo v tomto tématu nebo jinde na tomto fóru, případně na wiky - chce to jen hledat.
Back to top
Advid

PostPosted: Sun Sep 05, 2010 5:37 pm    Post subject: Přerušení záznamu Reply with quote

Mám Samsung S5620 Monte a po několika pokusech a omylech jsem zjistil, že pokud spustím záznam trasy, tak se zaznamenává jen do té doby, než:

a) hardwarově zamknu telefon (tlačítko na boku)
b) minimalizuji aplikaci.

Pokud zamknu jen klávesnici v TB (dlouhou hvězdičkou) a pak HW zamknu telefon, tak záznam pokračuje. Pokud ale ještě k tomu aplikaci minimalizuji, tak to záznam přeruší a pak se už nechytne, i když svítí signální kolečko zeleně. Takže scénář: jízda na kole se záznamem, pak zastávka na fotku, pokračování v jízdě se záznamem, poslání sms a zase pokračování padá.

Nevíte, jestli existuje nějaká aplikace na spojení dvou a více gpx souborů?
Back to top
MrKev

PostPosted: Sun Sep 05, 2010 6:52 pm    Post subject: Reply with quote

Na spojení více souborů a další filtrace nejen .gpx je GPSBabel.
Advid

PostPosted: Sun Sep 05, 2010 7:35 pm    Post subject: Reply with quote

Díky!

Zkoušel jsem CMS od malesmurfa (s grafickým zobrazením výšky) a když ujdu pár set metrů, tak mi to ukáže ušlou vzdálenost několik desítek kilometrů. Ptal jsem se na to samé už v příslušném CMS vlákně, ale bez odezvy, tak jsem se smazal a píšu sem. Jde o toto CMS: http://www.trekbuddy.net/forum/viewtopic.php?t=2923&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight=panel+malesmurf

Zobrazené hodnoty jsou:

distance: 36km, avg speed 4,2km/h, max speed 5,5km/h a time 3:48 min). Kromě vzdálenosti to tedy sedí. Hodnota "Auto Avg" je 572.2km/h, ale to nevím co znamená. Mám Samsung S5620, TB version 1.0.0 a v případě potřeby můžu někam nahrát tracklog. Zkoušel jsem i jiná CMSka, ale jestli si to dobře pamatuji, tak to bylo v pořádku. Ale tohle CMSko je nejhezčí. Smile

Možná se někde musí zadat nějaký přepočítávací koeficient, ale našel jsem korekci výšky.
Back to top
suntour

PostPosted: Thu Nov 18, 2010 7:38 pm    Post subject: Selhala inicializace prijmu dat o poloze... Reply with quote

Pri startu TB se mi obejvuje hlaska:

SELHALA INICIALIZACE PŘIJMŮ DAT O POLOZE: JAVA.IO.IOEXCEPT ION: ENDOPINT IN USE

dam zrusit a TB bezi dal. Co je to hlasku? a jak ji odstranit ? Diky
Back to top
kruch
Site Admin

PostPosted: Thu Nov 18, 2010 8:20 pm    Post subject: Reply with quote

Podivej se do Settings->Navigation->Location SMS jestli nemas zaskrtnuty receive.
Back to top
suntour

PostPosted: Thu Nov 18, 2010 8:37 pm    Post subject: Reply with quote

kruch wrote:
Podivej se do Settings->Navigation->Location SMS jestli nemas zaskrtnuty receive.

JE TO TAK, DÍKY PANE !
Back to top
Post new topic   Reply to topic    TrekBuddy Forum Index -> Česky-Slovensky All times are GMT
Goto page Previous  1, 2, 3 ... , 14, 15, 16  Next
Page 15 of 16

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum