Bílý vrch
icon TrekBuddy
www.trekbuddy.net
Outdoor companion.
  • internal / bluetooth / simulator GPS
  • offline raster maps
  • smart GPX / raw NMEA logs
  • waypoints and simple navigation
  • custom views
  • MIDP and Symbian phones
  • Blackberry
  • Android
Visit wiki to see all features, guides and howtos. Project tracker.
Trekbuddy is on Github now

Partners:    (Polish/Polski)(Polski) Compass mapy      (Polish/Polski)(Polski) Galileos mapy      (Polish/Polski)(Polski) CartoMedia      (Czech/Èesky)(Èesky) Eaglesoft trasy      (Polish/Polski)(Polski) ExpressMap     

FAQFAQ   SearchSearch   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
Popis a návod
Goto page Previous  1, 2, 3, ... 14, 15, 16  Next

Post new topic   Reply to topic    TrekBuddy Forum Index -> Česky-Slovensky
View previous topic :: View next topic  
Author Message
guest

PostPosted: Sun Nov 25, 2007 1:28 pm    Post subject: Reply with quote

guest wrote:
Ahaaaa, tak ja si stahnul mapy bez adresarove struktury a to byl ten kamen urazu. Ted jsem vytvoril adresar set a roztridil a svete div se...funguje a jsem spokojen. Jeste doladim, anebo se pokusim to vecny potvrzovani pristupu na kartu a tradaaa. Dik moc za pozornost a cas, ktery jste mi venovali.

Zdravím, podařilo se Vám zbavit toho neustálého potvrzování přístupu na kartu? Já jsem na to zatím nepřišel. Díky za pomoc.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
kruch
Site Admin

PostPosted: Tue Nov 27, 2007 10:07 pm    Post subject: Reply with quote

Jaky mas telefon? Je potreba instalovat s pouzitim JAD souboru... pokud Nokii, tak musis pouzit PC Suite, jinak musis nejak dostat jar i jad do telefonu, a pak v nem kliknout na jad, a melo by se to nainstalovat. A pak uz budes moct nastavit opravneni tak, aby se to furt neptalo...
Back to top
View user's profile Send private message
guest

PostPosted: Fri Jan 25, 2008 8:40 am    Post subject: e50 a tb? Reply with quote

Tak jsem nainstaloval TB a pořád se mě ptá jestli chci tohle a támhleto... pak jsem zjistil že by bylo asi dobrý nainstalovat ho do E50 stejně jako do N95 protože je to taky s60 3rd, jenže když v telefonu spustím jad i jar, pokaždé mi to napíše
Quote:
neplatný soubor jar
nevíte někdo jak to obejít?
Zkoušel jsem povolit přístupy i jako na standardní s60 ale to něják nešlo Sad
Code:
Yurii, E50 + Evolve goTraxx
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
kruch
Site Admin

PostPosted: Fri Jan 25, 2008 9:01 am    Post subject: Reply with quote

Moc tomu nerozumim. Rika to neplatny soubor JAR nebo JAD? Zkus se podivat na velikost jaru, jestli je v poradku...
Back to top
Neffernitty

PostPosted: Tue Feb 05, 2008 8:24 pm    Post subject: Reply with quote

Zdravim, potřeboval bych hodně pomoc
[6]null:java.lang.SecurityException:Acces denied - to při načítání 28 Orlické hory.map třeba a když chci načíst z adresáře set tak to píše [(6]null:kruch.track.maps.InvalitMapException: Unknown...calibration file:file///:E/Navigace/TrekBuddy/set/28_0_2100.png vůbec nevim co s tím, taky se chci zeptat, jak stáhnout mapy i s tou adresářovou strukturou, nebo je musim vytvořit ručně, dále ty podadresáře mám vytvoři to např. TrekBuddy/Data/ a pak set, wpt atd? Rád bych to rozchodil, všichni tady píšou jak je to skvělý, tak bych se chtěl přidat:-).Dál jak s tím .jar a .jad - jestli to jad tam mám nakopírovat na kartu taky - abych odstranil nějak pořád to vyptávání na přístup. Vim že toho je moc a díky moc za rady Very Happy Very Happy Very Happy
Back to top
Neffernitty

PostPosted: Tue Feb 05, 2008 8:24 pm    Post subject: Reply with quote

Jo mám Nokii 6233 a 2GB Kinston kartu.
Back to top
kruch
Site Admin

PostPosted: Wed Feb 06, 2008 9:59 am    Post subject: Reply with quote

Instalace: nakopiruj si nekam na pocitac trekbuddy.jad a trekbuddy.jar. Potom v Nokia PC Suite to nainstaluj do telefonu (nenech se zmast tim ze PC Suite neukazuje jad soubor).

Mapa: struktura je

...\28 Orlicke hory.map
...\28 Orlicke hory.set
...\set\*.png

Z puvodni OZI mapy ti to takhle vyrobi napr. TBCutter. Nakopiruj na kartu. Pro nacteni mapy se vybira kalibracni soubor.

Doporucena adresarova struktura na pametovy karte je:

maps
resources
tracks-nmea
tracks-gpx
ui-profiles
wpts

Musis ji vytvorit sam!

Na N6230i to mam ja takhle: primo v korenovym adresari mam adresar TrekBuddy a v nem podadresare viz vyse. Potom v programu v Settings->Basic->DataDir mam
Code:
file:///E:/TrekBuddy/
Back to top
Neffernitty

PostPosted: Thu Feb 07, 2008 5:15 pm    Post subject: Reply with quote

Díky za rady, tak jsem si nainstaloval trekkbuddy.jar přímo do kořenovýho adresáře karty, pak jsem si tam vytvořil adresář TrekkBuddy a v něm následující podadresáře, jak jsi psal. V programu byla už ta cesta file:///E:/TrekBuddy/ nastavená, takhle, to jsem nechal. To je takhle OK. Mám i ten jad soubor, ale stejně při otvírání, se mě to pořád ptá na ty přístupy k tý kartě. To nevím jak odstranit. A nějak jsem tě nepochopil s těma mapama - strukturou. Sem si stáhnul z webu ty mapy pro trekbuddy. to když rozbalíš, tak tam je adresář set s plno *.png mapama a pak např. co jsem si stáhnu já 28 Orlické Hory.map. Kam to mám dát a jakej je ten kalibrační soubor? jsem myslel, že když to stáhnu tak už nemusím nic ořezávat nebo tak.
Back to top
Neffernitty

PostPosted: Thu Feb 07, 2008 5:36 pm    Post subject: Reply with quote

Tak už sem našel, že kalibrační soubor je *.map Smile , jen ten soubor např. hory.set není když se stáhne, sem koukal, že třeba v hory.set je seznam vlastních řezů co je v adresáři set, tak jestli stačí když do toho souboru př. hor.set napíšu ručně ty jména souborů z adresáře set. Je to pracný, nebo to lze udělat pomocí nějakého programu? Kam to pak na tý kartě mám nahrát, do maps, nebo resources? dík Rolling Eyes
Back to top
kruch
Site Admin

PostPosted: Thu Feb 07, 2008 9:03 pm    Post subject: Reply with quote

Odkud si to stahnul?

Soubor se seznamem png se musi jmenovat stejne jako kalibracni soubor, takze pokud mas 28 Orlické Hory.map, potom musis udelat 28 Orlické Hory.set takhle: otevri si prikazovou radku v adresari s tou spustou png a pust
Code:
dir /b > ..\28 Orlické Hory.set

Nastaveni prav: najdi ve Sbirce aplikaci TrekBuddy, potom Volby->Pristup k aplikaci->Telefonni pristup->Nacist uziv data a vyber Vzdy povolit...
Back to top
Neffernitty

PostPosted: Fri Feb 08, 2008 5:46 pm    Post subject: Reply with quote

kruch wrote:
Odkud si to stahnul?

Soubor se seznamem png se musi jmenovat stejne jako kalibracni soubor, takze pokud mas 28 Orlické Hory.map, potom musis udelat 28 Orlické Hory.set takhle: otevri si prikazovou radku v adresari s tou spustou png a pust
Code:
dir /b > ..\28 Orlické Hory.set

Nastaveni prav: najdi ve Sbirce aplikaci TrekBuddy, potom Volby->Pristup k aplikaci->Telefonni pristup->Nacist uziv data a vyber Vzdy povolit...

tak ten přístup už to nechce, což je fajn, jen se mi pořád nedaří pomocí toho příkazu to vytvořit, bud to píše soubor nenalezen, nebo přístup odepřen. Jinak ty mapy jsem stáhnul z http://www.gpsmaps.ic.cz/
Back to top
Neffernitty

PostPosted: Sat Feb 09, 2008 12:13 pm    Post subject: Reply with quote

tak to házelo chybu proto, že Orlické Hory nesmí bejt v příkazovým řádku zvlášť, stačí dát spojovník. Ještě se chci zeptat, když si koupím klasickou GPS přes Bluetooth např. Evolve nebo od Nokia to, tak mi to bude chodit? No a ještě poslední a to je myslím už všechno k tomuhle nastavování, jak si tam načtu celej Atlas? sem si stáhnul z výše uvedený adresy Autoatlas čr, ale nějak mi to nenačte atlas, ty jednotlivý mapy jo, ale někde v autě by to bylo blbý přepínat si pořád ty mapy, po projetí území. Tot vše Smile
Back to top
kruch
Site Admin

PostPosted: Mon Feb 18, 2008 4:19 pm    Post subject: Reply with quote

GPS od Nokie chodi dobre, Evolve je myslim we wiki taky napsanej.
Atlas nactes: Load Atlas a vyberes ten hlavni tar (obvykle ma par desitek KB) soubor. Potom 7 prepinas vrstvy a 9 mapy ve vrstve (nebo obracene, porad si to pletu Smile ).
Back to top
Twipz

PostPosted: Tue Feb 19, 2008 4:17 pm    Post subject: Reply with quote

Ahoj,
nedávnp jsem objevila toto forum a chtěla bych se zeptat. Mám SE K800i a nainstalovala jsem si TrekBuddy do mobilu.Na kartě jsem si i vytvořila adresářovou strukturu, jak tady máte popsáno...Ale chci se zeptat, jak teď ty mapy dostanu do těch jednotlivých adresářů...
Stáhla jsem si mapy od tud: http://gpsmaps.ic.cz/_private/mapy.htm
Ale teď nevím, kam je mám teda na tu kartu po rozbalení uložit...
Díky za radu!!!
Back to top
lenek

PostPosted: Tue Feb 19, 2008 4:39 pm    Post subject: Reply with quote

Mapy se ukládají do složky maps. Bližší popis výroby map a atlasu je uveden zde http://www.trekbuddy.net/forum/viewtopic.php?t=4&start=0
Back to top
Post new topic   Reply to topic    TrekBuddy Forum Index -> Česky-Slovensky All times are GMT
Goto page Previous  1, 2, 3, ... 14, 15, 16  Next
Page 2 of 16

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum