Bílý vrch
icon TrekBuddy
www.trekbuddy.net
Outdoor companion.
  • internal / bluetooth / simulator GPS
  • offline raster maps
  • smart GPX / raw NMEA logs
  • waypoints and simple navigation
  • custom views
  • MIDP and Symbian phones
  • Blackberry
  • Android
Visit wiki to see all features, guides and howtos. Project tracker.
Trekbuddy is on Github now

Partners:    (Polish/Polski)(Polski) Compass mapy      (Polish/Polski)(Polski) Galileos mapy      (Polish/Polski)(Polski) CartoMedia      (Czech/Èesky)(Èesky) Eaglesoft trasy      (Polish/Polski)(Polski) ExpressMap     

FAQFAQ   SearchSearch   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
Práce s waypointy z GPX souboru

Post new topic   Reply to topic    TrekBuddy Forum Index -> Česky-Slovensky
View previous topic :: View next topic  
Author Message
FredMed

PostPosted: Sat Jan 05, 2008 9:53 pm    Post subject: Práce s waypointy z GPX souboru Reply with quote

TrekBuddy 0.9.70, SE w810i

Zdravím všechny,
používám skvělý TrekBuddy hlavně při geocachingu a mám 2 dotazy týkajících se práce s waypointy:

1) už jsem zjistil, že TB na mém mobilu (viz. výše) bez problémů otevře gpx soubor s maximálně 250 waypointy (cachemi), což je dostačující, ale dá se pak v těch waypointech nějak vyhledávat (podle názvu nebo něčeho jiného)?? Listovat ručně a tak hledat mezi 200 body je docela opruz..
Nebo kdyby to šlo seřadit podle nejblíže se nacházejících dle aktuální pozice GPS, myslím tím teď ty načtené body z gpx souboru - nejde nějak? To by bylo super..

2) Tohle asi nějak jde, ale zatím nevím jak:
chtěl bych aby mi TB ty body z toho gpx zobrazil na mapě (abych hned viděl jestli je nějaká cache poblíž) Smile

Neporadíte někdo?
Back to top
View user's profile Send private message
lenek

PostPosted: Sun Jan 06, 2008 7:17 am    Post subject: Reply with quote

ad 1)
Body se do aplikace načtou podle názvu, ale pokud vím, tak se dá potřebný bod vyhledat pouze ručně.

ad 2)
Aby se body načetly do mapy, musíš zadat volbu RouteAlong nebo RouteBack. Takhle se načtou všechny body souboru do mapy, přičemž navigovat tě to bude k bodu, který jsi měl při zadání zvýrazněný. Po přiblížení se k navigovanému bodu se ti automaticky přepne na bod následující. Pokud podržíš déle klávesu 1, tak se ti načte opět seznam bodu v místě aktivního bodu.
Při zadání volby NavigatTo se ti na mapě zobrazí pouze jeden aktivní bod. Volbou GoTo se na mapě přesuneš na zadaný bod.
Back to top
kruch
Site Admin

PostPosted: Sun Jan 06, 2008 3:04 pm    Post subject: Reply with quote

Tyhle obe veci - razeni podle vzdalenosti, vyhledavani (to bude horsi) a zobrazeni vsech (ne jako trasy) mam v planu... diky za pripomenuti Wink
Back to top
FredMed

PostPosted: Mon Jan 07, 2008 12:47 pm    Post subject: Reply with quote

kruch wrote:
Tyhle obe veci - razeni podle vzdalenosti, vyhledavani (to bude horsi) a zobrazeni vsech (ne jako trasy) mam v planu... diky za pripomenuti Wink

Díky už teď se těším na novou verzi Smile
Jinak jsem rád, že to řazení podle vzdálenosti od aktuální pozice GPS je jednodušší implementovat (aspoň to tak chápu podle toho co napsal kruch) - to bych osobně i preferoval před tím vyhledáváním podle názvu..

Jen tak na okraj - momentálně se mi ty waypointy řadí podle toho jak za sebou jdou v tom gpx spoboru, ne podle názvu jak psal lenek, ale to je jedno).
Back to top
lenek

PostPosted: Mon Jan 07, 2008 3:59 pm    Post subject: Reply with quote

Máš pravdu, wpt se řadí podle toho, jak jsou umístěny v souboru. Napsal jsem to špatně. Zmátlo mě, že jsem nikdy nepřejmenovával názvy wpt a ty se mi řadily podle čísel. Omlouvám se za chybu. Wink
Back to top
druzicka

PostPosted: Mon Jan 07, 2008 4:53 pm    Post subject: Reply with quote

Presne k tomu se primlouvam taky, zobrazit bud .gpx, nebo .loc vsechny na mape, ale taky by to pak mohlo jit vypnout Surprised) treba pri navigovani na jeden bod konkretni. Ale jinak paradicka. Jeste zrychlit nacitani map a loc, souboru a nema to chybu, ale vim, na techle hrackach je zazrak, ze to vubec jede.

Diky za tento program Surprised)
Back to top
guest

PostPosted: Mon Jan 07, 2008 10:15 pm    Post subject: Reply with quote

kruch wrote:

řazení podle vzdálenosti od aktuální polohy a "rovnocenné" (a hlavně výrazné) zobrazení všech bodů jsou pro geocaching fakt nedocenitelné featury. když jsem vyrazil na dovolenou a před odjezdem jsem tušil jen s odchylkou cca. 100km kde se budu pohybovat, musel jsem kešky řešit staženim všech traditional v určité oblasti - takové gpx mělo i kolem 200 záznamů - a v TB se s ním prostě nedalo pracovat. musel jsem to řešit tak, že zjišťování kešek v okolí jsem prováděl v jistém slovenském "konkurenčním" programu, který všechno tohle umí, a takto zjištěnou konkrétní kešku jsem pak hledal s TB díky lepší jeho navigaci a hlavně spolehlivosti Wink

naopak po vyhledávání ve waypointech jsem nikdy nezatoužil, takže budu velmi rád když nebude spojováno se zbylými dvěma a nebude je tak zdržovat Laughing
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
guest

PostPosted: Fri Jan 11, 2008 10:18 am    Post subject: Reply with quote

kruch wrote:

Na to se taky moc tesim. S timhle budu mit v TB vsechno, co potrebuju ke Geocachingu.

Uplne ultimatni featura by byla, kdyby to umelo cist kompletni GC format souboru GPX, ktery krome souradnic a komentare obsahuji taky kompletni listing, obtiznost terenu, hint, posledni logy, atd. Zkousel jsem uz takovy otevrit, ale u waypointu vidim jen nazev, souradnice a kratky komentar. Stacilo by genericky nacist asociativni pole.
Jinak myslim, ze tyto soubory jsou dostupne jen Premium Members, tak muzu poslat nejakou ukazku, kdyby byl problem se sehnanim formatu.
Back to top
NdrU

PostPosted: Mon Mar 03, 2008 9:57 pm    Post subject: NdrU Reply with quote

K tomuto se nemůžu než přimluvit. TB je úžasná aplikace a řazení wpt podle vzdálenosti ale >hlavně< zobrazení všech informací z GC jsou poslední dvě věci, které jí chybí k dokonalosti...
Back to top
zanecek

PostPosted: Tue Mar 04, 2008 1:01 pm    Post subject: Reply with quote

Ok, ok, ale jen aby se s vanickou nevylilo i dite bych prosil ponechat variantne i soucasny zpusob razeni wpt dle poradi v souboru neb ho vyuzivam k uzivatelskemu "usporadani si" bodu zajmu...
Pitel

PostPosted: Wed Jul 02, 2008 8:08 am    Post subject: Reply with quote

A co zobrazovani logu, listingu a (desifrovaneho) hintu? To bych ocenil i vic nez vyhledavani.
Back to top
Post new topic   Reply to topic    TrekBuddy Forum Index -> Česky-Slovensky All times are GMT
Page 1 of 1

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum