Bílý vrch
icon TrekBuddy
www.trekbuddy.net
Outdoor companion.
  • internal / bluetooth / simulator GPS
  • offline raster maps
  • smart GPX / raw NMEA logs
  • waypoints and simple navigation
  • custom views
  • MIDP and Symbian phones
  • Blackberry
  • Android
Visit wiki to see all features, guides and howtos. Project tracker.

Partners:    (Polish/Polski)(Polski) Compass mapy      (Polish/Polski)(Polski) Galileos mapy      (Polish/Polski)(Polski) CartoMedia      (Czech/Èesky)(Èesky) Eaglesoft trasy      (Polish/Polski)(Polski) ExpressMap     

FAQFAQ   SearchSearch   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
Huawei Y300

Post new topic   Reply to topic    TrekBuddy Forum Index -> Polski
View previous topic :: View next topic  
Author Message
guest

PostPosted: Thu Apr 07, 2016 1:18 pm    Post subject: Huawei Y300 Reply with quote

Witam. Mam pytanie do fachowców. Czy da się "zmusić" do współpracy telefon Huawei Y300 i odbiornik Qstarz bt-q818? Jeżeli tak to jak to zrobić?
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Ranger

PostPosted: Thu Apr 07, 2016 1:59 pm    Post subject: Reply with quote

Pewnie się da Smile
Jeżeli to pierwszy raz, to najpierw trzeba w ogóle sparować telefon z modułem, czyli załączyć moduł, włączyć BT w smartfonie, wleźć w Androidzie w wyszukiwanie urządzeń BT i zaczekać aż bt-q818 się pokaże na liście znalezionych urządzeń.
Potem tupnąć go do sparowania i wbić z wirtualnej klawiatury cztery zera, jeżeli się nie sparuje automatycznie, a hasło nie było zmieniane.
A dalej, już po odpaleniu Treka, trzeba wleżć w Ustawienia, Źródła współrzędnych aplikacji, wybrać Interfejs BT, wyjść z ustawień, tupnąć w Start i po prostu wybrać sparowany odbiornik z listy. Tyle Smile
Back to top
View user's profile Send private message
guest

PostPosted: Thu Apr 07, 2016 3:57 pm    Post subject: Reply with quote

Informacje zawarte w pierwszym poście były z lekka nieprecyzyjne. Tandem qstarz = telefon używam już kilka lat z czterema różnymi telefonami ale żaden nie sprawiał mi żadnych problemów, tylko "chińczyk" się burzy. Telefon jest bez karty sim. Wszystkie usługi oprócz blutacza, wyłączone, qstarz znaleziony(powiązane urządzenia iBT-GPS). Odpalam treka w ustawieniach moduł zewnętrzny wracam do mapy i: qstarz dioda satelity mruga, dioda blutacza świeci światłem ciągłym, na ekranie telefonu ikonka połączenia zmienia kolor z czerwonego na niebieski i tak już pozostaje prze czas określony moją cierpliwością. Gdzie może być pies pogrzebany?
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Ranger

PostPosted: Thu Apr 07, 2016 4:29 pm    Post subject: Reply with quote

Jeżeli moduł BT jest w miejscu gdzie może odbierać sygnał satelitarny gps, to problem może być z komunikacją na profilu BT SPP (np. brak obsługi tego profilu, źle wynegocjowana prędkość transmisji szeregowej, itp.).
W takim przypadku najpierw bym spróbował obejrzeć na jakiejś innej aplikacji BT GPS czy smartfon w ogóle gada z modułem po SPP, tzn. czy np. lecą sentencje nmea, itp. W Treku można np. włączyć logowanie nmea i zobaczyć czy coś w tym logu w ogóle jest.
Back to top
View user's profile Send private message
Post new topic   Reply to topic    TrekBuddy Forum Index -> Polski All times are GMT
Page 1 of 1

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum