Bílý vrch
icon TrekBuddy
www.trekbuddy.net
Outdoor companion.
  • internal / bluetooth / simulator GPS
  • offline raster maps
  • smart GPX / raw NMEA logs
  • waypoints and simple navigation
  • custom views
  • MIDP and Symbian phones
  • Blackberry
  • Android
Visit wiki to see all features, guides and howtos. Project tracker - moved to github.
Trekbuddy github repository

Partners:    (Polish/Polski)(Polski) Compass mapy      (Polish/Polski)(Polski) Galileos mapy      (Polish/Polski)(Polski) CartoMedia      (Czech/Èesky)(Èesky) Eaglesoft trasy      (Polish/Polski)(Polski) ExpressMap     

FAQFAQ   SearchSearch 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
Dzwieki w nokia e72 i nie tylko :-)
Goto page 1, 2  Next

Post new topic   Reply to topic    TrekBuddy Forum Index -> Polski
View previous topic :: View next topic  
Author Message
blady74

PostPosted: Sat Mar 07, 2015 9:02 am    Post subject: Dzwieki w nokia e72 i nie tylko :-) Reply with quote

Cześć.
Trek buddy 4.0.
1) Na stronie gpsvisualizer.com przygotowuję trasę tzn. WPT i track pointy. Zapisuję plik jako gpx.
2) Otwieram to ConvWPT. W kolumnie sound links wstawiam odpowiednie pliki nav0-8.amr.
W telefonie w momencie sugerowanego skrętu dźwięk podobny to tego jak przy uruchamianiu się windowsa.
1) Jak temu zaradzić że by komendy były komendami?
2)Jak przygotować (Czy to w ogóle możliwe) mapę aby planowana droga był podświetlana np. na czerwono na mapie w telefonie?
Z góry dzięki za pomoc.
Pozdrawiam serdecznie.
Back to top
View user's profile Send private message
Ranger

PostPosted: Sat Mar 07, 2015 10:58 am    Post subject: Reply with quote

A masz pliki dźwięków w folderze TrekBuddy\sounds w telefonie ?
Sprawdziłeś czy telefon je odtwarza wbudowanym playerem ?
Trasa jest wyświetlana, gdy się użyje polecenia NawigujPoTrasie, wtedy punkty są łączone na mapie liniami. Trzeba odpowiednio dla danego telefonu w ustawieniach wybrać i zapisać grubość linii i kolor.
Nie bardzo rozumiem co gdzie dopisywałeś ? Dźwięki w ConWPT w komentarzach ? Tego się tak nie robi, trzeba wleźć w tej aplikacji w ustawienia i włączyć dostawianie dźwięków. Poczytaj ten temat (od końca) Smile
http://www.trekbuddy.net/forum/viewtopic.php?t=1380&postdays=0&postorder=asc&highlight=dzwieki&start=163
Back to top
blady74

PostPosted: Mon Mar 09, 2015 6:29 pm    Post subject: Reply with quote

Dzięki serdeczne za odpowiedź.
1) Wstyd pisać ale nie miałem dźwięków w folderze TrekBuddy\sounds w telefonie ?
Skopiuję je do tego folderu w formacie .amr i sprawdzę czy telefon je odtwarza wbudowanym playerem ?
2) Co do trasy, to po użyciu polecenia „Nawiguj Po Trasie” mam na wyświetlaczu telefonu dziesiątki małych kwadracików otoczonych czerwoną linią, które przygotowuję przy użyciu funkcji „TRK” na gpsvisualizer.com
3) Punkty wybrane na gpsvisualizer.com w ramach funkcji „WPT” mam tak jak je sobie opisałem na żółtym tle.
4) Chciałbym żeby trasa składała się z linii a nie z małych kwadracików
5) Dźwięki w ConWPT dopisywałem w kolumnie „Sound Links” ale po Twoich uwagach (brak dźwięków w folderze TrekBuddy\sounds w telefonie) myślę, że kwestię poleceń będę miał załatwioną.
6) Czy jest możliwość abym miał oprócz mapy możliwość przełączenia na ekran z aktualną szybkością, dystansem itp. – tak jak w licznikach rowerowych ?
7) Jak ustawić Nokię E72 w ten sposób© aby wyświetlacz się nie wyłączał ?Max opóźnienie mam 90 sekund, toteż co półtorej minuty muszę dotknąć klawiatury aby obudzic wyświetlacz.
Z góry dzięki za odpowiedzi
Pozdrawiam serdecznie.
Back to top
Ranger

PostPosted: Mon Mar 09, 2015 6:59 pm    Post subject: Reply with quote

Wklej tu po prostu jakąś z tych tras Smile
Back to top
blady74

PostPosted: Mon Mar 09, 2015 9:35 pm    Post subject: Reply with quote

Prosze bardzo:

targanice wesola.rar
 Description:

Download
 Filename:  targanice wesola.rar
 Filesize:  924 Bytes
 Downloaded:  2 Time(s)

Back to top
Ranger

PostPosted: Mon Mar 09, 2015 10:14 pm    Post subject: Reply with quote

No w miarę, w miarę Smile
Problem pierwszy - plik trasy zawiera linki do dźwięków w formacie mp3, stąd w formacie amr to raczej nie pójdą Smile
Problem drugi - plik zawiera równocześnie trasę i punkty - do tego trzeba mieć wersję Treka, która obsługuje złożone pliki gpx (czyli plik aplikacji tak od 1.2.0 w górę, pewnie masz starszy). No to się wypada zaktualizować.
Problem trzeci, kosmetyczny - nazwy punktów mają skopane polskie znaki, ale to jest pryszcz. Poniżej ilustracja jak trasa wygląda w Treku, ustawiona do nawigacji Smile

Trasa_Targanice.png
 Description:
 Filesize:  104.29 KB
 Viewed:  11539 Time(s)

Trasa_Targanice.png

Back to top
blady74

PostPosted: Tue Mar 10, 2015 7:25 am    Post subject: Reply with quote

Dzięki za odpowiedź i za pochwałę.
1) Treka mam w wersji 4.0 (tak przynajmniej odczytuję z ustawień telefonu). Nie wiem czy to nie będzie problem ale mam telefon z Symbianem. Czy w takim razie - jeżeli kwestia oprogramowania miała by być problemem - można obsługę złozonych plików gpx, zaktualizować w którymś katalogu programu niejako oddzielnie?
2) Czy jak zaktualizuję (jeżeli to w ogóle możliwe) obsługę złożonych plików gpx, to samoczynnie uzyskam trasę w kolorze czerwonym (po punktach) oraz w kolorze niebieskim (po trasie) – jak to widać pięknie u Ciebie?
3) Jak uzyskać taki obraz wyświetlacza jak u Ciebie na zdjęciu po prawej (rozumię, że jak wyjdę z mapy to będę miał ekran jak po prawej - "widok jak z licznika" i odwrotnie). Trzeba pewnie odpowiedni plik wkleić do jakiegoś katalogu?
4) Czy pomożesz w ustawieniach telefonu (Nokia e72) w zakresie wygaszacza ekranu?
Bardzo dziękuje za pomoc.
Pozdrawiam serdecznie
Back to top
Ranger

PostPosted: Tue Mar 10, 2015 10:25 am    Post subject: Reply with quote

1. Nie, to nie jest problem Smile
Każdy użytkownik może sobie w dowolnym momencie zaktualizować aplikację, jeżeli jest zainteresowany wprowadzonymi zmianami.
Pliki aktualnych wersji są na forum, w dziale Versions. W tej chwili instalacja wersji Symbian wymaga cofnięcia daty w telefonie, ale z tym chyba sobie poradzisz ?
http://www.trekbuddy.net/forum/viewtopic.php?p=55734&highlight=e72#55734
2. Owszem, kolor linii dla tras czy śladów oraz ich grubość można zmieniać w aplikacji (Ustawienia, Nawigacji).
3. Widok licznika pochodzi z TrekBuddy 4.0 PL, czyli z wersji dostępnej w sklepach. Wersji 320x240 nigdy nie było.
Co to w ogóle jest "Trek buddy 4.0" ?
Chyba musisz odpytać w miejscu gdzie to znalazłeś, co to właściwie jest ? Smile
Zerknij do działu Themes, można sobie coś z gotowych CMS-ów 320x240 znaleźć, np.
http://www.trekbuddy.net/forum/viewtopic.php?t=5992
4. Sterowanie podświetlaniem jest w Treku, po prostu trzeba mieć plik do mapowania klawiatury tego telefonu (klawisz 3 steruje podświetleniem)
http://www.trekbuddy.net/wiki/index.php?title=Customization
Przeczytaj to co pisze w Menu, Informacje aplikacji.

Nokia_E72.png
 Description:
 Filesize:  60.72 KB
 Viewed:  11478 Time(s)

Nokia_E72.png

Back to top
blady74

PostPosted: Tue Mar 10, 2015 8:18 pm    Post subject: Reply with quote

Dzięki za pomoc.
1) Odinstalowałem wersję 4.0
2) Cofnąłem datę do 2013
3) Ściągnąłem wersję 1.30 for Symbian (Belle, S^3, S60, UIQ)
4) Pliki jad i jar w jednym katalogu na karcie pamięci
5) Instalowałem z pliku jad
6) Potem: Panel sterowania/ Menadżer aplikacji/Zainstalowane aplikacje/Trek i gdzie się dało dałem: Zapytaj tylko raz (co do sterowania połączeniami i „Wiadomości” mam tylko "zawsze pytaj", bo do wyboru jest jeszcze "nie zezwalaj")
7) I klops … każdorazowo 32 pytania czy otworzyć, etc.
Cool Po każdym kolejnym uruchomieniu to samo
9) Totalna załamka
Jeżeli można proszę o dalszą pomoc.
Pozdrawiam
Back to top
Ranger

PostPosted: Tue Mar 10, 2015 9:04 pm    Post subject: Reply with quote

A pobrałeś plik opisany jako signed.jad with expired certificate dla Symbiana ?
Z opisanych uprawnień aplikacji do wyboru wynika, że raczej nie Smile
Back to top
blady74

PostPosted: Wed Mar 11, 2015 6:21 am    Post subject: Reply with quote

Ranger wrote:
A pobrałeś plik opisany jako signed.jad with expired certificate dla Symbiana ?
Z opisanych uprawnień aplikacji do wyboru wynika, że raczej nie Smile

Dzięki za odpowiedź.
Niestety „signed.jad” nie pobrałem. Zainstalowałem teraz z signed.jad Treka i jest ok (pojawiła sie opcja "Zawsze zezwalaj" w ustawieniach zabezpieczeń programu). Dzięki
2. Co do mapowania, to utworzyłem pkik "keymap" wklejajac do notatnika
109=48
114=49
116=50
122=51
102=52
103=53
104=54
118=55
98=56
110=57
117=42
106=35
Plik umieściłem w folderze Resources.
Niestety nie działa.
Proszę - w miarę możliwości - o dalsze wskazówki.
Pozdrawiam serdecznie

keymap.rar
 Description:

Download
 Filename:  keymap.rar
 Filesize:  147 Bytes
 Downloaded:  1 Time(s)

Back to top
Ranger

PostPosted: Wed Mar 11, 2015 11:07 am    Post subject: Reply with quote

No dobrze, a jak dotychczas korzystałeś z klawiatury w Treku ?
Skąd wiesz co trzeba nacisnąć na klawiaturze i gdzie, używając teraz keymap.txt z E61 ? Masz ten model ? Najprościej stwierdzić - nie działa Smile
Trzeba było się trochę bardziej wysilić, czyli zainstalować wskazaną w linku aplikację (Display Key Codes), uzyskać kody fizycznych klawiszy w E72 (lewa kolumna w pliku keymap.txt) i przyporządkować im cyfry 0-9 oraz znaki *, # (prawa kolumna w keymap.txt, kody znaków ASCII, zapis dziesiętny).
Dalsza wskazówka - po prostu wykonać to, co zostało napisane w instrukcji Smile
Cała zabawa z mapowaniem polega na tym, by uzyskać cyfry 0-9 oraz znaki * i # potrzebne do obsługi aplikacji bezpośrednio, bez korzystania z dodatkowych kombinacji klawiszy typu SHIFT, itp.

E72_mapowanie_klawiatury.jpg
 Description:
 Filesize:  40.1 KB
 Viewed:  11357 Time(s)

E72_mapowanie_klawiatury.jpg

Back to top
blady74

PostPosted: Wed Mar 11, 2015 7:19 pm    Post subject: Reply with quote

Ranger wrote:

Trzeba było się trochę bardziej wysilić, czyli zainstalować wskazaną w linku aplikację (Display Key Codes), uzyskać kody fizycznych klawiszy w E72 (lewa kolumna w pliku keymap.txt) i przyporządkować im cyfry 0-9 oraz znaki *, # (prawa kolumna w keymap.txt, kody znaków ASCII, zapis dziesiętny).
Dalsza wskazówka - po prostu wykonać to, co zostało napisane w instrukcji Smile
Cała zabawa z mapowaniem polega na tym, by uzyskać cyfry 0-9 oraz znaki * i # potrzebne do obsługi aplikacji bezpośrednio, bez korzystania z dodatkowych kombinacji klawiszy typu SHIFT, itp.

1. KeyCode.jad i KeyCode.jar w jednym katalogu na karcie.
2. Zainstalowałem Keycode i uzyskałem taki zestaw w keymap:
114=49
116=50
121=51
117=42
102=52
103=53
104=54
106=35
118=55
98=56
110=57
109=48
Podświetlenie na pewno działa.
Innych funkcji się uczę
Dzięki wielkie.
Pozdrawiam.
Back to top
blady74

PostPosted: Thu Mar 12, 2015 8:33 am    Post subject: Reply with quote

Witam.
Dalej jednak problem z trasą (mapami).
Wczytuję załaczoną trasę i na ekranie mam jedynie czerwone kwadraciki. Jako ślady i podświetlone na żólto nazwy jako punkty.
Chciałbym mieć linie tak jak u Ciebie na załączonym zdjęciu np. czerwona punkty, zielona ślady.
Wybieram nawigacja/ślady/ nawiguj po trasie.
Gdzie robię błąd.
Z góry dzięki za pomoc.
Pozdrawiam
Back to top
Ranger

PostPosted: Thu Mar 12, 2015 9:53 am    Post subject: Reply with quote

Tu nie ma żadnej filozofii, otwiera się Menu, Nawigacja, wskazuje plik, wybiera aktywny punkt i NawigujPoTrasie.
I aplikacja maluje co plik zawiera, w/g ustawień. Możliwy jest np. wariant drugi, bez wskazania aktywnego punktu do nawigacji (i jej włączenia dla gpx-a) - to samo co poprzednio i polecenie PokażPunkty.
Zaraz, zaraz, nawigacja, ślady ?
To pewnie masz załączone w Ustawienia, Nawigacji, wyświetlanie punktów (POI) dla śladów.
Jeżeli punkty są w śladzie gęsto, to przesłaniają linie. Odptaszkuj POI dla śladów i kwadraty powinny zniknąć.
Z kolei jeżeli chcesz zostawić znaczki punktów, a np. tylko zmienić/wyłączyć ich opisy, to do tego służy klawisz 0 (zero), naciśnięty raz lub kilka razy.
Rzecz opisana w Menu, Informacje.

Ustawienia_Nawigacji.png
 Description:
 Filesize:  10.3 KB
 Viewed:  11288 Time(s)

Ustawienia_Nawigacji.png

Back to top
Post new topic   Reply to topic    TrekBuddy Forum Index -> Polski All times are GMT
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum