Bílý vrch
icon TrekBuddy
www.trekbuddy.net
Outdoor companion.
  • internal / bluetooth / simulator GPS
  • offline raster maps
  • smart GPX / raw NMEA logs
  • waypoints and simple navigation
  • custom views
  • MIDP and Symbian phones
  • Blackberry
  • Android
Visit wiki to see all features, guides and howtos. Project tracker.

Partners:    (Polish/Polski)(Polski) Compass mapy      (Polish/Polski)(Polski) Galileos mapy      (Polish/Polski)(Polski) CartoMedia      (Czech/Èesky)(Èesky) Eaglesoft trasy      (Polish/Polski)(Polski) ExpressMap     

FAQFAQ   SearchSearch   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
Trekbuddy na PDA
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Post new topic   Reply to topic    TrekBuddy Forum Index -> Česky-Slovensky
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Supermince

PostPosted: Fri Mar 07, 2008 10:37 pm    Post subject: Reply with quote

Very Happy Tak jsem tomu věnoval čas a nervy s tím, že naděje umírá poslední. Nechtěl jsem to vzdát Cool A vyplatilo se. Spojení s GPS už jede COM7, 9600 Very Happy - Opakovaně jsem kuchal a doplňoval MIDlet až to vyšlo!
Ještě potrápit mapy a bude zase všechno OK Wink
Kruch : Dík - to jsem taky testoval a nic. Confused

Původně GPS mašina Siemens SXG 75, FW 26, 512 MB KingS, atd. a uvnitř toho TrekBuddy 0.9.56. - Nyní: Přechod a v užívání PDA E-ten X500 glofiish GPS, lehká WM6+ 4 GB SDHC + TB 0.9.79 Cz - jinak jsem LAMA obecná Smile
Back to top
View user's profile Send private message
Supermince

PostPosted: Tue Mar 11, 2008 5:55 pm    Post subject: Reply with quote

Tak jsem zase na začátku Confused Co šlo už zase nejde.Z ničeho nic se zase nepřipojí k interní GPS a o souborech ani nemluvím. Crying or Very sad
Pročetl a vyzkoušel jsem všude a vše, kde se co dalo a nic. Pokud jsem to teda správně pochopil problém je v MIDletu versus WM6.
kruch : Mohl bys prosím vysvětlit zda je tomu tak či nikoli? A jak to, že tobě to jede? (teda krom toho, že jsi otec projektu a proto musí Smile )
Dík

Původně GPS mašina Siemens SXG 75, FW 26, 512 MB KingS, atd. a uvnitř toho TrekBuddy 0.9.56. - Nyní: Přechod a v užívání PDA E-ten X500 glofiish GPS, lehká WM6+ 4 GB SDHC + TB 0.9.79 Cz - jinak jsem LAMA obecná Smile
Back to top
solariz79

PostPosted: Tue Mar 11, 2008 8:24 pm    Post subject: Reply with quote

Nie som asi kompetentny, ale aj tak vitaj v klube "PDA vs. TB".
Ja vidim problem v Java midlete respektive JAVA emulatore na danom PDA. Kazde PDA je v podstate jedninecne a JAVA emulatorov je vela a kazdy ma/podporuje ine vlastnosti(pristup k suborom, ovladanie cez num pad,...) a ak sa k tomu prida este aj interne GPS , ktore si kazdy vyrobca vyhotovi sam...tak je potom toto vysledok. Teraz som odskusal moj PDA Asus (P535 s internym GPS) s externym GPS Nokia LD-3W a uplne v pohode cez BT port. Ked skusam interne gps tak TB v Technical info u ProviderStatus vsetko same 0 len pre 'restarts=20 a stale rastie'

solariz79

PostPosted: Tue Mar 11, 2008 8:50 pm    Post subject: Reply with quote

Zmena !!! Mam to eUreka! TB mi bezi na Asus P535 s internym GPS.
Poznatky:TB verzia 0.9.75 nastavenie Nastaveni portu pre "Programy" GPS: COM5. Hardware port None a pren.rychlost. 4800.
Pristup nespravovat automaticky. TB treba spustit s dostatkom pamate. V TB som najprv vypol zapis GPX logu a znovu spustil start. este raz sa restartol(restarts v Technical info) a potom nabehol!!

Supermince

PostPosted: Tue Mar 11, 2008 10:52 pm    Post subject: Reply with quote

Taky změna !!! TB mi běží na E-ten X500 s interním GPS.
Poznatky : TB verze 0.9.75 port GPS COM7, rychlost 9600.
Přístup k mapám také
Postupoval jsem podle níže uvedeného (napsal kdysi KRUCH):
4. po instalaci uvidis v MIDlet listu "TrekBuddy-xxx", vyber Manager->Permissions a nastav Always allowed pro File Read a File Write, a Once pro Comm (Always allowed mi obcas blbne).

Takže šlape vše jako dříve Laughing jak po másle Razz
Konečně mohu zase v klidu usínat Cool a v terénu TrekBuddyho užívat Laughing

Back to top
kruch
Site Admin

PostPosted: Tue Mar 11, 2008 11:03 pm    Post subject: Reply with quote

Super. Teda je to bordel...
Pridal jsem vase zarizeni do wiki.
Back to top
solariz79

PostPosted: Wed Mar 12, 2008 12:10 pm    Post subject: Reply with quote

to Supermince. len tak pre zaujimavost, ide ti to na druhy den? Ja som to skusal opat rano a opat nic. To iste nastavenie a nic ani obraz ani zvuk... To na mobiloch som si myslel ze JAVA je najlepsia platforma. Sad
Supermince

PostPosted: Thu Mar 13, 2008 5:59 am    Post subject: Reply with quote

Tak zatím vše šlape jak má. Wink To co píšeš se mi stalo hned na začátku (jak píšu výše v příspěvku).
Snad to nečeká i mě Shocked To bych byl nerad Confused

Edit 19.3. : Stále bez problémů Wink
Edit 27.3. : Stále bez problémů Wink
Edit 29.5. : Trvale bez probémů Wink

Last edited by Supermince on Thu May 29, 2008 2:15 pm; edited 2 times in total
Back to top
Pepa

PostPosted: Mon Mar 24, 2008 2:40 pm    Post subject: Reply with quote

Jo, taky jsem se radoval.. asi tejden. A pak šlůs Confused
Back to top
jiripetr1

PostPosted: Wed Mar 26, 2008 7:35 pm    Post subject: prosba Reply with quote

Prosím o radu, jak rozchodit TB na HTC Kaiser. TB jsem naistaloval včetně map, nešla otevřít komunikace s GPS modulem.... Děkuji.
Back to top
guest

PostPosted: Wed Apr 30, 2008 1:44 pm    Post subject: Reply with quote

kruch wrote:
To znamena ze zadnej emulator co jsi zkousel nepodporuje JSR-75/FileConnection. Ale pokud jsi zkousel J9 od IBM, tak pro ni existuje rozsireni na praci se souborama, popis instalace je napr. tady: http://www.markus.brosch.net/?p=111

To jsem netušil že s Javou jsou takové problémy. Nebylo by možné TB přeložit jako nativní aplikaci pro PDA? GCJ přece portovaný na ARM je. Pak by tyhle otravné problémy s emulátory odpadly, a hlavně by to bylo drobet svižnější, a lidi by nemuseli instalovat další blbosti a k nim hromady záplat a rozšíření.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
kruch
Site Admin

PostPosted: Fri May 02, 2008 10:47 am    Post subject: Reply with quote

guest wrote:
Nebylo by možné TB přeložit jako nativní aplikaci pro PDA? GCJ přece portovaný na ARM je. Pak by tyhle otravné problémy s emulátory odpadly, a hlavně by to bylo drobet svižnější, a lidi by nemuseli instalovat další blbosti a k nim hromady záplat a rozšíření.

Joj, to by bylo husty...
Instalace J9 je trochu opruz, ale sam ted pouzivam javu od Esmertecu, ktera se instaluje jednoduse (popr. na telefonu uz je), v kombinaci s GpsGate/GpsPort se to da...
Back to top
MrKev

PostPosted: Fri May 02, 2008 3:00 pm    Post subject: Re: Trekbuddy na PDA Reply with quote

rbr69 wrote:
... ale nemam nikde v Settings moznost vybrat mapu ani atlas...

chapu to dobre, ze kdyz telefon nema potrebne rozsireni, ze polozky s nim spojene mizi?

Jeden zacinajici uzivatel si TB nainstaloval do samsunga a zmizela mu polozka "pripojit k BT", myslel, ze se mu v jine aplikaci podari pripojit...

Tohle hodne mate, neslo by je jenom "zešednout"?
Back to top
kruch
Site Admin

PostPosted: Mon May 05, 2008 10:43 am    Post subject: Re: Trekbuddy na PDA Reply with quote

MrKev wrote:
chapu to dobre, ze kdyz telefon nema potrebne rozsireni, ze polozky s nim spojene mizi?

Jo, tak to je.

MrKev wrote:
Tohle hodne mate, neslo by je jenom "zešednout"?

Nevim, podivam se.
Back to top
gandy

PostPosted: Wed May 28, 2008 8:26 pm    Post subject: pocket loox 610 Reply with quote

Mam pocket loox 610 s windows mobile 2003 a za zadnou cenu mi tam nejde J9 nainstalovat, kdyz spustim instalacni balicek tak mi to pise ze to neni platna aplikace. A jak jsem prohlizel ty stranky s navodem tak ten odkaz na J9 je uz nefunkcni a jak pise ze se ma nainstalovat java runtime, tak jsem tam pro win mobie nc nenasel. jen ze by to melo byt primo od vyrobce. no vypada to z jsem poradna lama kdyz nezvladnu takovy snadny veci Smile Jinak jsem zkousel mysaifu JVM ale to je jen asi neco jako interpret a chybi mu tam java...to je asi co jsem zhruba pochopil...tak jestli mate nekdo cas sem hodit nejake aktualni linky pripadne kratky navod...anglicky take moc nevladnu tak je to uplne ... Smile
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Post new topic   Reply to topic    TrekBuddy Forum Index -> Česky-Slovensky All times are GMT
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
Page 3 of 5

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum