Bílý vrch
icon TrekBuddy
www.trekbuddy.net
Outdoor companion.
  • internal / bluetooth / simulator GPS
  • offline raster maps
  • smart GPX / raw NMEA logs
  • waypoints and simple navigation
  • custom views
  • MIDP and Symbian phones
  • Blackberry
  • Android
Visit wiki to see all features, guides and howtos. Project tracker.

Partners:    (Polish/Polski)(Polski) Compass mapy      (Polish/Polski)(Polski) Galileos mapy      (Polish/Polski)(Polski) CartoMedia      (Czech/Èesky)(Èesky) Eaglesoft trasy      (Polish/Polski)(Polski) ExpressMap     

FAQFAQ   SearchSearch   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
TB pro WP8 CZ - Nokia Lumia 520
Goto page 1, 2  Next

Post new topic   Reply to topic    TrekBuddy Forum Index -> Česky-Slovensky
View previous topic :: View next topic  
Author Message
breberka

PostPosted: Tue Mar 11, 2014 1:16 pm    Post subject: TB pro WP8 CZ - Nokia Lumia 520 Reply with quote

Ahoj, dnes jsem hledal možnost instalace TB na WP8 (Nokia Lumia 520). Zde na foru se píše o jednoduché instalaci do WP8,ale nikde jsem nenalezl instalační soubor. Musel jsem googlit a našel jsem na anglické verzi marketu pod tímto odkazem http://www.windowsphone.com/en-us/store/app/trekbuddy/9ea695fa-cb8a-407c-998a-035107805f48. Bohužel po přihlášení mi to napíše, že nemám oprávnění instalace. V českém prostředí marketu TB nelze najít. Provedl jsem tedy manuální stažení souboru a uložil na SD kartu. Chvilku mi trvalo, něž jsem přišel na to, jak nainstalovat ve WP soubor z karty. Po kliknutí na tento soubor mi opět telefon nahlásil, že nemám oprávnění. Je to schválně, nebo se někde stala chyba? Jak to vypadá, jiným způsobem, než přes market to do win telefonu 8 nelze nainstalovat Sad
Back to top
View user's profile Send private message
kruch
Site Admin

PostPosted: Tue Mar 11, 2014 1:54 pm    Post subject: Reply with quote

Zatím je to jen v Beta marketplacu, takže to může nainstalovat jenom registrovaný "tester" (stačí mi poslat email, který člověk používá pro MS účet).

Snad někdy příští měsíc bude TB už v normálním marketplacu.
Back to top
jiriburi

PostPosted: Sat May 03, 2014 10:15 am    Post subject: Reply with quote

Dobrý den, ahoj,
jak to vypadá s vydáním ofiko verze na WP8 (8.1)?
Děkuji

breberka

PostPosted: Tue May 06, 2014 1:23 pm    Post subject: Reply with quote

Objevil jsem možnost, jak nainstalovat testovací verzi bez nutnosti autorizace autora. Je to snadné. Odemkne se telefon a pak je možno nainstalovat aplikaci ze souboru .xap. Pro používání aplikace je nutné mít telefon stále odemčený. Vše je bezpečné, dovoluje to přímo Microsoft pomocí jejich SW. Telefon lze pak jednoduše zase zamknout. Jeden z postupů je zde : http://wmmania.cz/clanky/navody/jak-odemknout-jakekoliv-zarizeni-s-windows-phone-8/

V diskuzi se doporučuje pracovat ve WIN8.1, tam jsem to také zkoušel a tam mi to fungovalo.
Back to top
breberka

PostPosted: Tue May 06, 2014 1:33 pm    Post subject: Reply with quote

Mám otázku ohledně exportu uložených GPX souborů. Je nějaká možnost, jak tyto soubory vyexportovat? Uložil jsem si tam trasu, kterou si chci prohlídnout v google earthu. Zkoušel jsem synchronizaci s one drivem, ale v tom cloudu se vytvoří pouze adresáře, ale bez obsažených souborů. Nenašel jsem ani nikde nějaký file manager, byť domácí výroby (protože schválený Microsoftem by to ani neuměl), který by vyčetl, zobrazil a odeslal např. přes BT tyto .gpx soubory, nebo je třeba mohl přejmenovat na typ s příponou, kterou už normální file manager uvidí a je možno je přeposlat přes BT, nebo uložit na paměťovou kartu, ze které to pak vyčtu v PC.

Nebo je nějaký způsob, jak připojit telefon k PC a pročíst hloubkově, uložené soubory i s příponou GPX? nebo nějaká aplikace, která to v telefonu dokáže najít a přesunout na kartu?
Back to top
jiriburi

PostPosted: Wed May 07, 2014 10:00 am    Post subject: Reply with quote

To si radši počkám na ofiko.

GPX soubor si ulož někam na disk a naimportuj ho zde
http://www.cykloserver.cz/cykloatlas/index.php#pos=49.75000P15.75000P7
soubor najdeš v TrekBuddy\tracks-gpx

breberka

PostPosted: Wed May 07, 2014 10:40 am    Post subject: Reply with quote

s tím, kde ho zobrazit problém nemám, ale já ho potřebuju dostat z TB ven Sad což je na WP verzi dosti veliký oříšek. Jelikož je TB od třetí strany, tak mu není dovoleno zapisovat na SD kartu. Zapisuje pouze do interní paměti, která je ale nějakým způsobem zamčená a pro file managera nedostupná. Ve WP se dají zobrazit pouze určité typy souborů jako jsou videa, muzika, pdf, obrázky a pod. Ostatní soubory jsou pro tento systém neviditelné a to i při připojení k PC a tudíž je nelze ani zkopírovat na SD kartu, ze které se to pak přes čtečku zobrazí v PC. Zatím jsem nenašel způsob, jak je zobrazit a následně exportovat do PC nebo na SD kartu.
Back to top
Ranger

PostPosted: Wed May 07, 2014 10:57 am    Post subject: Reply with quote

In WP8.1 it will be possible for apps to save files on microSD (models with card). Second think is file sync with OneDrive.
Both in development.
Back to top
kruch
Site Admin

PostPosted: Wed May 07, 2014 11:08 am    Post subject: Reply with quote

Je to bohuzel tak, aplikace maji izolovany uloziste. Prozatimni reseni (a zaroven konecne reseni pro telefony bez SD) je upload na OneDrive, na kterym pracuju.

S updatem 8.1 se pro telefony s SD vsechno zjednodusi, protoze TB bude normalne ukladat na kartu.

Jinak instalovat aplikace a pristupovat do jejich uloziste umi http://wptools.codeplex.com/, ale funguje jen ve Windows 8/8.1 a nevim jiste jestli to nepotrebuje neco dalsiho.

Last edited by kruch on Wed May 07, 2014 11:13 am; edited 1 time in total
Back to top
breberka

PostPosted: Wed May 07, 2014 11:10 am    Post subject: Reply with quote

vím, že se to připravuje, ale ptám se na možnost s nynější verzí. Synchronizace s One drive funguje tak, že sesynchronizuje pouze adresáře, ale bez obsahu Sad V návodu na instalaci se píše : Tracks and waypoints files created by user are stored in internal memory which is unfortunately not easily accessible, unless you have Windows 8 PC where you can use Windows Phone Power Tools. TrekBuddy will support sending files over Bluetooth and to SkyDrive in the near future.

Zkoušel jsem ten nástroj, ale ten nevidí žádnou nainstalovanou aplikaci, pokud nebyla nahraná do odemknutého přístroje jako vývojová aplikace.

Je možnost již nainstalovaný TB nějak v telefonu přesunout mezi ty vývojové aplikace, které již uvidí Windows Phone Power Tools ?

Pokud bude možné v budoucí verzi tyto soubory nějakým způsobem exportovat, bude to paráda. Do té doby mám asi smůlu. Co se stane s nyní uloženýma souborama, pokud nahraju novější verzi TB? Doufám, že se nesmažou, protože by to pro mě znamenalo, že bych o ty soubory definitivně přišel a to bych nerad.
Back to top
Ranger

PostPosted: Wed May 07, 2014 11:15 am    Post subject: Reply with quote

You know how to use app without beta-tester permission, but not how to get app files ... ? Smile
Be patient, all is on the road.
Back to top
kruch
Site Admin

PostPosted: Wed May 07, 2014 11:19 am    Post subject: Reply with quote

Aha tak vidim ze wptools bohuzel nefunguji jak jsem myslel. Kdyz to pres tenhle tool clovek neinstaluje, tak to asi neni videt Sad

Pri upgradu aplikace by se data mely zachovat. Doufam, ze presun aplikace z beta Store do oficialniho se bude brat jako upgrade, protoze vsechny interni ID aplikace zustanou tak jsou.
Back to top
Ranger

PostPosted: Wed May 07, 2014 11:25 am    Post subject: Reply with quote

Probably yes Smile
BTW, in KitKat direct saving to microSD can be problematic. What the hell Smile
Back to top
breberka

PostPosted: Wed May 07, 2014 11:45 am    Post subject: Reply with quote

díky, tak budu držet palce, ať to všechno vyjde a bude fungovat hned na poprvé Smile
Back to top
breberka

PostPosted: Tue Jun 17, 2014 10:06 am    Post subject: Reply with quote

Dneska jsem si stáhnul update. Původní data díky bohu zůstala. Po dohledání příslušného GPX a podržení prstu na jeho názvu se objeví nabídka pro upload na One Drive a to proběhlo v pohodě.

Automatická synchronizce se mi nezdařila směrem z telefonu na One Drive, ale byl to jen prvopokus a můžu dělat něco špatně. Dále budu zkoušet a napíšu sem výsledky.
Back to top
Post new topic   Reply to topic    TrekBuddy Forum Index -> Česky-Slovensky All times are GMT
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum