Bílý vrch
icon TrekBuddy
www.trekbuddy.net
Outdoor companion.
  • internal / bluetooth / simulator GPS
  • offline raster maps
  • smart GPX / raw NMEA logs
  • waypoints and simple navigation
  • custom views
  • MIDP and Symbian phones
  • Blackberry
  • Android
Visit wiki to see all features, guides and howtos. Project tracker - moved to github.
Trekbuddy github repository

Partners:    (Polish/Polski)(Polski) Compass mapy      (Polish/Polski)(Polski) Galileos mapy      (Polish/Polski)(Polski) CartoMedia      (Czech/Èesky)(Èesky) Eaglesoft trasy      (Polish/Polski)(Polski) ExpressMap     

 FAQFAQ   SearchSearch 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
TB mimo vozoviek/na vode na navigaciu voda/bojka->breh as

 
Post new topic   Reply to topic    TrekBuddy Forum Index -> Česky-Slovensky
View previous topic :: View next topic  
Author Message
ingiJoined: 24 Nov 2012
Posts: 1

PostPosted: Sat Nov 24, 2012 10:58 pm    Post subject: TB mimo vozoviek/na vode na navigaciu voda/bojka->breh as Reply with quote

Ahoj moc ta prosim o pomoc pre teba isto velmi jednoduchu ...
Som vasnivy rybar a chodim lovit ryby na motorovom clnku na oravsku priehradu ....problem je ze ked je strasna hmla a mam tahat rybu ktora ma casto odvlecie vselikde a nevidim skrz hmlu breh neviem kde mam ist a lahko sa stratim na vode a nemam sancu trafit na moje stanovisko..
OK K veci da sa v trekbuddy oznacit miesto niedke v strede vody necham sa k nemu navigovat a pak zas aby ma trekbuddy dokazal naviest na breh? je toto mozne prosim ta? ak ano co potrebujem? nejake mapy? trekbuddy je zadarmo? mapy su zadarmo? da sa to urobit aj bez map? iba pomocou gps suradnic? pridem tam oznacim bod stanovisko pridem na vodu oznacim bod bojka a navigacia medzi tim? ZA ODPOVED TI STRASNE MOC DAKUJEM a prajem vela uspechov s timto softom dufam ze to zaujme viac ludi tak ako mna ...
Back to top
View user's profile Send private message
Michal.KJoined: 25 Apr 2008
Posts: 312
Location: Czech / Slovak republic

PostPosted: Mon Nov 26, 2012 9:18 am    Post subject: Reply with quote

ingi: No tak ako píšeš, to ide. Trekbuddy, aj mapy sú zadarmo.

Ako dalo by sa to aj bez máp, ale s mapami to myslím je omnoho lepšie.
Čiže postup jednoduchý, stiahni a nainštaluj si TB.

Potom si stiahni češtinu/slovenčinu, nejaké CMS vhodné pre tvoj displej a potom si stiahni MOBAC http://www.trekbuddy.net/forum/viewtopic.php?t=3486&postdays=0&postorder=asc&start=0 a podľa uvedeného postupu si vytvor mapu (v Tvojom prípade by som odporučil buď klasickú Google Mapu a nejakú turistickú mapu (cyklomapy či Freemap).

No a potom prísť na miesto nalodenia daj "Naviguj" a "Uložiť aktuálnu polohu" a označ si bod ako uznáš za vhodné. Potom nabehneš na "Soubory s body" a vyhľadáš ten uložený bod, otvoríš a dáš "Navigovat k bodu".

A TB už bude zamerané na ten bod, a uvidíš ho jednak na mape (okrem pozície, kde si ty vyznačenej navigačným krížom a bude Ti v kríži ukazovať aj šípka, ktorým smerom máš ísť, aby si dosiahol uvedený bod. To isté uvidíš aj na obrazovke kompasu, okrem kompasu samotného. A v obrazovke CMS ak ju budeš mať uvidíš aj vzdialenosť k bodu, akou ideš rýchlosťou a za ako dlho pri uvedenej rýchlosti sa k nemu dostaneš.

A čo sa týka vyznačenia "stredu" priehrady urobíš buď obdobne tak, že loďkou nájdeš polohu na optimálne rybárčenie a uložíš "aktuálnu pozíciu", alebo doma len čisto pôjdeš kurzorom (krížom) po mape a nájdeš pomyselný stred priehrady a tam dáš "Uložiť vlastný bod" a zas ho vhodne pomenuješ.

A takto si môžeš urobiť xy bodov, či už dosiahnutých alebo len čisto nájdených v mape a uložených, a potom sa len necháš navigovať k nim.

Čiže môžeš si nahodiť stred priehrady a prídeš na breh, nachystáš loďku, načítaš TB, nahodíš uložený bod "stred priehrady", podľa TB dojdeš na neho, potom chceš ísť na miesto, kde si minule ulovil sumca (len uvádzam príklad) a uložil si tú pozíciu, tak prepneš na bod "Sumec" a ideš zas tam a keď už chceš ísť domov, tak si nahodíš bod, kde si sa predtým vylodil alebo si predtým zmapuješ viac "prístavov" a vyberieš vhodný a necháš sa donavigovať tam, pre prípad náhlej zmeny počasia či technickej závady.

_________________
HTC Sensation XE a obcas SE K850i + Evolve GoTraxx
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    TrekBuddy Forum Index -> Česky-Slovensky All times are GMT
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group