Bílý vrch
icon TrekBuddy
www.trekbuddy.net
Outdoor companion.
  • internal / bluetooth / simulator GPS
  • offline raster maps
  • smart GPX / raw NMEA logs
  • waypoints and simple navigation
  • custom views
  • MIDP and Symbian phones
  • Blackberry
  • Android
Visit wiki to see all features, guides and howtos. Project tracker.

Partners:    (Polish/Polski)(Polski) Compass mapy      (Polish/Polski)(Polski) Galileos mapy      (Polish/Polski)(Polski) CartoMedia      (Czech/Èesky)(Èesky) Eaglesoft trasy      (Polish/Polski)(Polski) ExpressMap     

FAQFAQ   SearchSearch   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
TrekBuddy 4.0 PL - nowa wersja juz dostepna
Goto page 1, 2, 3  Next

Post new topic   Reply to topic    TrekBuddy Forum Index -> Polski
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Ranger

PostPosted: Fri Dec 16, 2011 3:09 pm    Post subject: TrekBuddy 4.0 PL - nowa wersja juz dostepna Reply with quote

Wzorem poprzednich wydań - mamy zwiastun o pojawieniu się nowej polskiej wersji aplikacji oznaczonej numerem 4 !
A to treść komunikatu:
"W związku z planowanym na początek 2012 roku wydaniem TrekBuddy 4.0 PL ogłaszamy promocję.
Nabywcy wersji TB 3.0 PL w okresie trwania niniejszej promocji, otrzymają nową wersję aplikacji bezpłatnie. Promocja obowiązuje od dnia jej ogłoszenia, do momentu pojawienia się nowej wersji aplikacji w sklepach naszych partnerów."
Tyle komunikat. Czyli mówiąc krótko - licencje dwóch wersji PL aplikacji w cenie jednej, na Gwiazdkowy prezent Smile
Promocja obowiązuje od jutra (tj. 17.12.2011), stąd nie pozostaje mi nic innego jak skierować zainteresowanych użytkowników na strony partnerów Treka (linki do treści witryn są dostępne w nagłówku forum).
Oprócz samej aplikacji, można na nich znaleźć około 250 zgodnych z Trekiem i gotowych do użytku map turystycznych.
Co można już dziś powiedzieć o nowej wersji TB 4.0 PL ?
Głównie to że obejmuje, oprócz dotychczasowych platform, smartfony z systemem Android (konkretnie modele o popularnych ekranach 240x320, 320x480 i 480x800) Smile
Wersja ta jest wyposażona w nowe elementy, niedostępne w Android Market.
Aplikacja pojawi się w sprzedaży w 4 wersjach instalacyjnych na trzy platformy (system producenta, Symbian, Android), dla telefonów o rozdzielczościach ekranów 240x320, 320x480 360x640 i 480x800.
Poniżej pierwsze przykłady wyglądu nowej wersji TrekBuddy 4.0 PL.

_TB_40_PL_ekran_startowy.png
 Description:
 Filesize:  74.99 KB
 Viewed:  70255 Time(s)

_TB_40_PL_ekran_startowy.png

Last edited by Ranger on Mon Jan 09, 2012 8:36 am; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message
LSW

PostPosted: Sat Dec 17, 2011 8:57 am    Post subject: Czy Samsun B2710 bedzie wspólpracowal ? Reply with quote

witam
mam pytanie jak w tytule. Czy też zrobi mi psikusa?
Mariusz
Back to top
Ranger

PostPosted: Sat Dec 17, 2011 9:38 am    Post subject: Reply with quote

Witaj,
Z tego co mi wiadomo - tego modelu raczej na liście nie będzie, nie do końca spełnia wymagania aplikacji. Może inaczej - nowa wersja PL może obsługiwać ten model nie gorzej niż wersje dotąd dostępne, choć takich spraw jak brak certyfikatu czy zmiana ustawień w menu serwisowym telefonu nie rozwiąże.
Za to nowa wersja bez takich kłopotów obsługuje sporo androidowych modeli Samsunga Wink
Back to top
damarcus77

PostPosted: Sun Dec 18, 2011 9:39 pm    Post subject: Reply with quote

A jesli mam na swoim telefonie z java zainstalowanego trekabuddy wersje ta zwykła..czyli 1.0 ,bede mogl na nia zainstalwoac wersje 4.0 ?
Back to top
Ranger

PostPosted: Sun Dec 18, 2011 9:51 pm    Post subject: Reply with quote

To zawsze można zrobić Smile
Masz jeszcze X10 mini ? Z tego co wiem jest na liście Wink
Back to top
damarcus77

PostPosted: Mon Dec 19, 2011 1:37 am    Post subject: Reply with quote

Tak . Na Xperi Mini to juz jest chyba wersja 2.0 .
Dobrze zrozumialem ze na androidmarket nie bedzie wersji 4.0 tylko bedzie mozna ja nabyc w sklepie internetowym tak?
Back to top
Ranger

PostPosted: Mon Dec 19, 2011 12:12 pm    Post subject: Reply with quote

Wersja 2.0 PL nie była oferowana na platformę Android, podobnie zresztą jak 3.0 PL.
Co do drugiej cześci - dobrze zrozumiałeś. W Android Market jest dostępna wersja bez dodatkowego wypsażenia, w sklepach internetowych będzie 4.0 PL z nową kastomizacją i dodatkami.
Back to top
damarcus77

PostPosted: Mon Dec 19, 2011 3:02 pm    Post subject: Reply with quote

A mozna wiedziec cos wiecej o tej nowej wersji ??
Co do wersji na androida ktora mam na moim telefonie to troche przypomina wersje 2.0 dlatego ze np rysuje roznymi kolorami przebyta trase a w wersji 1.0 ktora ma na telefonie z java tego nie ma .
Back to top
Ranger

PostPosted: Mon Dec 19, 2011 3:39 pm    Post subject: Reply with quote

Trasę różnymi kolorami rysuje Smile
Na bardziej szczegółowe informacje jeszcze przyjdzie pora, na razie coś co nieco oddaje klimaty nowej wersji 4.0 PL.

_TB_40_PL_ekrany1.png
 Description:
 Filesize:  113.24 KB
 Viewed:  69946 Time(s)

_TB_40_PL_ekrany1.png

TrekBuddy_4_PL_400_instrukcja.png
 Description:
 Filesize:  63.68 KB
 Viewed:  69943 Time(s)

TrekBuddy_4_PL_400_instrukcja.png

Back to top
Ranger

PostPosted: Mon Jan 09, 2012 8:46 am    Post subject: Reply with quote

Czwarta wersja TrekBuddy PL staje się od dzisiaj faktem Smile
Zastanawiając się nad tym, co nowa wersja wnosi dla użytkowników Treka - nie miałem specjalnych problemów ze zidentyfikowaniem tych cech. Tym bardziej, że miałem na to troszeczkę czasu Wink
Są więc nowości w aplikacji i zmiany w kilku różnych kierunkach.
Użytkownicy smartfonów z Androidem mają do dyspozycji po raz pierwszy wyposażoną wersję aplikacji. Czyli np. dołączone ekrany komputera nawigacyjnego, od małych modeli do dużych. Do tego dokumentację i pomoc techniczną. A Ci z większymi ekranami mogą skorzystać (w wolnych chwilach) z instrukcji użytkownika bezpośrednio w telefonie Smile
Dla miłośników różnorodnych atlasów będzie to niewątpliwie mocno przetestowany mechanizm szybkiego wyszukiwania dostępnych map. Jak również to, że wydawane obecnie przez producentów nowe mapy ułatwią ich proste włączanie do atlasów. Choć tu u niektórych pojawi się pewien niedosyt, wynikający z rozbieżności pomiędzy cechami dostępnych map a cechami ekranów niektorych modeli (widać to w liście zgodnych urządzeń).
A co dla tych, którzy nie fascynują się mapami w odbiornikach w ogóle ? Smile
Dla nich jest wbudowany tryb bezmapowy. Nad tym warto się chwilę zatrzymać, bo jest to jedna z funkcji okupujących listę życzeń Treka od ładnych kilku lat. Pierwsze dyskusje na ten temat miały chyba miejsce na forum w czasach, gdy pojawiała się nieco ponad cztery lata temu wersja TB 1.0 PL. No to od tej pory koniec z generowaniem pustych atlasów czy map ! Wink
Za to jest na początek możliwość zdecydowania samemu, w jakich kolorach tła chce się tryb bez map mieć. Dla trybu dziennego jest standardowo wbudowane białe tło, a tryb nocny np. z czarnym tłem czy w innym kolorze ( taki jaki się chce mieć) można prosto uzyskać samemu. Co ważne - tryb bezmapowy jest obsługiwany tak jak każdy atlas, czyli poleceniem Nowy atlas. Wystarczy wskazać utworzony automatycznie w folderze "maps" plik "no-map.xml", wybrać z listy początkową skalę odwzorowania terenu i ustawić atlas jako domyślny. I w ten sposób Trek stanie się bezmapowcem. Oczywiście do momentu wczytania innego atlasu ... z mapami Smile
Z kolei miłośnicy kolekcjonowania i analiz śladów też na pewno zauważą pozytywne zmiany. Czyli logi gpx o mniejszej wielkości, za to lepiej oddające niż dotąd kształt śladów o zredukowanej liczbie punktów.
A miłośnicy widoku nieskażonej mapy przyjmą z zadowoleniem możliwość całkowitego wyłączenia opisu punktów nawigacyjnych (również punktu aktywnego), ba, nawet wyłączenia zupełnie kursora Smile
Czwarta wersja aplikacji ma też zmieniony look & feel - znaną z poprzednich wydań "kolorystykę Armaniego" zastąpiły tonacje czarno-biało-niebieskie. I fajne ikony (co widać powyżej). Zawiera też wiele innych zmian wprowadzonych do aplikacji od pojawienia się poprzedniej wersji. Za to cena aplikacji się nie zmieniła, a wersja 3.0 PL przestaje być tym samym dostępna. Więcej szczegółów - na witrynach producentów map - linki w nagłówku forum.
Podsumowując - w tym sezonie szykuje się nam niezła zabawa z nowym Trekiem Smile

_TB_40_PL_platforma_Android_s.jpg
 Description:
 Filesize:  68.35 KB
 Viewed:  68896 Time(s)

_TB_40_PL_platforma_Android_s.jpg

Back to top
damarcus77

PostPosted: Mon Jan 09, 2012 10:17 pm    Post subject: Reply with quote

Takie durne 2 pytania mam .
Tylko bez smiechów i chichów plissss Smile

Czy jesli zakupie wersje 4.0 o zainstaluje ja na swoim starym SE W 910 zastapi ona stara wersje czy bedzie to odrebna aplikacja ??

Czy zakupiona wersja 4.0 nada sie na telefon z java (czyli moj SE W 910 ) i na telefon z androidem ( moj drugi telefon SE Xperia Mini ) ??? To znaczy..czy musze kupowac dwie osobne aplikacje czy wystarczy jedna ??
Back to top
Ranger

PostPosted: Mon Jan 09, 2012 11:10 pm    Post subject: Reply with quote

To dość szczegołowe pytania jak na ogłoszenia.
1. Czwórka aktualizuje trójkę, jedynki nie. Stąd będziesz miał obie wersje, które mogą np. korzystać z tych samych folderów danych.
Rozumiem, ostrożny jesteś Smile
2. W tym przypadku tak - to ta sama wersja na ekrany 240x320.
Jeżeli chcesz spróbować na obu telefonach 4.0 PL - aplikacja zawiera pliki instalacyjne na 3 platformy. Co do ciągu dalszego - sprawdż punkt 2 umowy licencyjnej na ostatniej stronie instrukcji użytkownika wersji 1.0 PL. W 4.0 PL ma dokładnie takie samo brzmienie, chyba dość jasne ... Smile
Back to top
Ranger

PostPosted: Sun Jan 15, 2012 6:16 pm    Post subject: Reply with quote

Jeszcze jedna ilustracja z nowej wersji aplikacji - tym razem pochodząca z dosyć powszechnych, prostych telefonów z Javą (ekran 240x320). Warto zwrócić uwagę na pewien prosty trick zastosowany w TB 4.0 PL, a dotyczący CMS-ów.
Przykład pokazuje, dlaczego równie dobrze mogą one działać w smartfonach o tej samej wielkości ekranu Smile

TB_4.0_PL_240x320_Java.png
 Description:
 Filesize:  58.41 KB
 Viewed:  68423 Time(s)

TB_4.0_PL_240x320_Java.png

Back to top
tuffo

PostPosted: Fri Jan 20, 2012 8:55 pm    Post subject: Reply with quote

Mam pytanie dotyczące TrekBuddy na Androidzie.
Zainstalowałem Androida 2.2 w wersji x86 czyli na PeCeta, NetBook z procesorem Atom jako niezależny system z ekranem 1024x600. Na ten system zainstalowałem TrekBuddy w wersji bezpłatnej, świetnie się spisuje nareszcie mapa jest większa niż znaczek pocztowy Very Happy . Jak w takim przypadku spisała by się wersja 4.0PL. Chcę sobie zrobić turystyczną nawigację samochodową.
Back to top
Ranger

PostPosted: Fri Jan 20, 2012 9:30 pm    Post subject: Reply with quote

Wersja 4.0 PL jest przeznaczona dla innych urządzeń, stąd raczej nie polecam.
W tym przypadku i tak bez samodzielnych przeróbek czy dłubania się nie obejdzie Smile
Back to top
Post new topic   Reply to topic    TrekBuddy Forum Index -> Polski All times are GMT
Goto page 1, 2, 3  Next
Page 1 of 3

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum