Bílý vrch
icon TrekBuddy
www.trekbuddy.net
Outdoor companion.
  • internal / bluetooth / simulator GPS
  • offline raster maps
  • smart GPX / raw NMEA logs
  • waypoints and simple navigation
  • custom views
  • MIDP and Symbian phones
  • Blackberry
  • Android
Visit wiki to see all features, guides and howtos. Project tracker.
Trekbuddy is on Github now

Partners:    (Polish/Polski)(Polski) Compass mapy      (Polish/Polski)(Polski) Galileos mapy      (Polish/Polski)(Polski) CartoMedia      (Czech/Èesky)(Èesky) Eaglesoft trasy      (Polish/Polski)(Polski) ExpressMap     

FAQFAQ   SearchSearch   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
TrackOnMapEditor - nová aplikace pro úpravu GPX souboru
Goto page Previous  1, 2, 3, 4  Next

Post new topic   Reply to topic    TrekBuddy Forum Index -> Česky-Slovensky
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Scout

PostPosted: Mon Apr 16, 2012 3:38 pm    Post subject: Re: TrackOnMapEditor - nová aplikace pro úpravu GPX souboru Reply with quote

Ahoj, mám připomínky jiného rázu, tak reaguji na prvotní výzvu.
Narazil jsem na tento program při hledání možností, jak přehledně editovat POI body z navigace, které jsou pro Garmina také v GPX formátu. Předtím jsem vyzkoušel spoustu jiných programů, včetně Trekview, který byl do té doby asi nejzajímavější variantou. Měl jen jednu chybu. Nedokázal mi otevřít větší soubory.
V Tvém programu s tím problém nemám, zato mám problém se zobrazením úplné informace o bodu, protože se mi popis bodu schovává pod mapu a nemám možnost nějakého posuvu. Ale co je pro funkčnost asi důležitější, nejvýchodnější bod mi to ukázalo u Vsetína. Ty body, co byly dál na východ, tak se mi přesměrovali do Německa. Obecně by se dalo říct, že jsou to všechny body, mající západní šířku nad 18°.
Neuvažuješ nad rozšířením mapy i mimo Čechy?
Přidal bych názorné obrázky, ale v rozumném rozlišení, byl jeden pomalu na celou stránku. A s nahráváním na servery, abych to přidal jen jako odkaz, nemám zkušenosti.
Back to top
View user's profile Send private message
skvedo

PostPosted: Mon Apr 16, 2012 3:54 pm    Post subject: Reply with quote

Scout: pošli mi ty screeny a případně soubor na kterém se projevují problémy na mail skvedo@gmail.com a já se na to mrknu. Z toho popisu si nejsu nějak jistý tím, jak to myslíš.
Back to top
yearling

PostPosted: Mon Apr 16, 2012 7:58 pm    Post subject: Re: TrackOnMapEditor - nová aplikace pro úpravu GPX souboru Reply with quote

Scout wrote:
Měl jen jednu chybu. Nedokázal mi otevřít větší soubory.

Co je to "větší soubor"?
Od začátku prosince loňského roku (od verze 2.4) umí TrekView otevírat soubory do 6MB i když si nedokážu představit praktické využití (leda několikadenní trek v jednom souboru).
Samozřejmě záleží na rychlosti linky - většina připojení u nás je asymetrická, tzn. rychlost uploadu je několikanásobně nižší než downloadu, a v praxi tedy naprosto žalostná - to se samozřejmě při nahrávání takhle velkého souboru projeví.
Back to top
Scout

PostPosted: Tue Apr 17, 2012 1:35 pm    Post subject: Reply with quote

skvedo wrote:
Scout: pošli mi ty screeny a případně soubor na kterém se projevují problémy na mail skvedo@gmail.com a já se na to mrknu.
Z toho popisu si nejsu nějak jistý tím, jak to myslíš.

Právě jsem poslal a díky za zájem

K yearling:
Soubor, který jsem poslal má 4MB, ale nenačítalo to ani megový. UP i DOWN mám 4Mb/s, přesto se to se mnou nechtělo bavit.
Jo a v mém případě nejde o trek, ale pouze o "Zájmové body".
Back to top
yearling

PostPosted: Tue Apr 17, 2012 5:56 pm    Post subject: Reply with quote

To: Scout
Můžeš mi prosím ten soubor poslat, případně ho sem pověsit (v tomto případě do tématu k TrekView)?
Dík.
Back to top
Scout

PostPosted: Tue Apr 17, 2012 7:03 pm    Post subject: Reply with quote

yearling wrote:
Můžeš mi prosím ten soubor poslat, případně ho sem pověsit (v tomto případě do tématu k TrekView)?
Dík.

Napiš mi kam, příp. jak ho mám poslat, a máš ho mít. Jak už jsem psal výš, nemám zkušenosti Sad
Back to top
Scout

PostPosted: Tue Apr 17, 2012 7:40 pm    Post subject: Reply with quote

yearling wrote:
Dík.

Omlouvám se, jedna věc mě napadla Very Happy
Jelikož i já ten soubor mám stažený z webu, tak to zkus tady: http://www.poi.cz/index.php?poi=zazna1&c_idkat=105&nazev=WIFI-free
Zde klepneš vlevo na disketu s modrým trojúhelníkem a pak už to bude chtít jen ověření.
Back to top
yearling

PostPosted: Tue Apr 17, 2012 8:50 pm    Post subject: Reply with quote

No tak cca 4600 bodů cesty už je na webovou aplikaci trochu moc Smile. Při načítání souborů se každopádně musí zrušit zaškrtnutí "načítat nadmořskou výšku", ale i tak je to hodně a většinou (cca v 80% pokusů) to skončí pádem prohlížeče nebo překročením doby běhu skriptu (výsledné vizuální efekty záleží na konkrétní kombinaci prohlížeč - OS, případně i HW). Pokud vím, tak i třeba OZIexplorer pracuje s max 10tis. body a to jde o lokální aplikaci.
Každopádně TrekView je primárně určen pro plánování cest, ale 4600 bodů cesty je nesmysl - když plánuju celodenní trek na kole (cca 100km), tak mi bohatě stačí 250 bodů cesty mám vyzkoušeno, že i cca 1500 není problém, ale 4600 už je zkrátka moc. Pro tento účel TrekView opravdu nebyl vytvořen.
Dost dobře ale nechápu praktické využití tohoto souboru - že si natláskám do Garmina (pokud to snese, o čemž pochybuji) 4600 bodů rozesetých po celé republice nemá naprosto žádný efekt, protože když zobrazím celou republiku (klidně i na 27" monitoru, o 3" display Garmina ani nemluvím), tak většina bodů splyne dohromady a když zobrazím jen malý výsek, tak se těch bodů zobrazí jen pár - proč je tedy skladovat v jednom souboru.
Back to top
Scout

PostPosted: Wed Apr 18, 2012 8:08 am    Post subject: Reply with quote

yearling wrote:

Dost dobře ale nechápu praktické využití tohoto souboru - že si natláskám do Garmina (pokud to snese, o čemž pochybuji) 4600 bodů rozesetých po celé republice nemá naprosto žádný efekt, protože když zobrazím celou republiku (klidně i na 27" monitoru, o 3" display Garmina ani nemluvím), tak většina bodů splyne dohromady a když zobrazím jen malý výsek, tak se těch bodů zobrazí jen pár - proč je tedy skladovat v jednom souboru.

Ty na to koukáš z pohledu trekera. Možná to není z předchzího dost jasné, ale tohle jsou body do autonavigace. Samozřejmě většinu z nich nikdy nevyužiju, ale když někam pojedu, tak to v ní bude. A podobná aplikace mi pomůže se v tom vyznat a orientovat, příp. jednotlivé body upravovat, přidávat, nebo mazat.
Nejsem žádný počítačový guru, aby mi stačil příkazový řádek. Základy myslím mám, protože jsem na MS DOSu vyrostl, ale dnes už je to úplně jinde. Navíc přehlednost grafického prostředí žádný textový editor nenahradí. Proto hledám podobnou aplikaci. A vaše dvě aplikace se k mé představě prostě přiblížili nejvíc. Toť vše z mé strany.
Back to top
skvedo

PostPosted: Wed Aug 01, 2012 9:33 pm    Post subject: Reply with quote

Po dlouhé odmlce jsem se aplikaci opět začal věnovat.
Několik oprav. Seznam na webu.

http://www.fi.muni.cz/~xsnajdr/trackEditor/
Back to top
Celda

PostPosted: Thu Aug 02, 2012 7:17 am    Post subject: Reply with quote

Bezva, hned jsem si ho upgradoval a je takový ... novější Smile

P.S. Nevím, jestli to tam bylo už dřív, ale říkal jsem si, že by se hodily hotkeys Z pro základní mapu, T pro turistickou a F pro fotomapu, jak jsem zvyklý z Geokuku. A helemese - ono už to přesně tak funguje ! Cool

mobile: SAMSUNG SGH D880 Duos (dual SIM)
GPS: Qstarz BT-1200 Bluetooth Solar Travel Recorder (MTK chipset)
Back to top
skvedo

PostPosted: Thu Aug 02, 2012 8:19 am    Post subject: Reply with quote

To se ti náhodou povedlo nechat focus na comboboxu pro výběr mapy a psaním prvních písmen položek je přepínáš . Tohle jsem nijak nenastavoval, ale v rámci práce na ovládání si to připisuju na seznam. Cool
Back to top
poutnikl

PostPosted: Sat Aug 04, 2012 11:45 am    Post subject: Reply with quote

Nevím, jestli to tu zaznělo,
ale vyborný on-line doplnek k TrekOnMapEditoru
pro plánování cest ( routes )

je http://bikeroutetoaster.com/Course.aspx

Je použitelný pro tvorbu GPX/TCX
at uz pro rastrove mapy napr TrekBuddy,
nebo i pro navigační přípravu.

Oproti klikání na rastrových mapach v Trekview nebo v TrekOnMapEditoru
Si tu cestu a waypointy mezi kliky umí sám najít a přihodit.

Je tedy jen v EN a DE, pokud vím.

Počítá dokonce i s převýšením a když se mu dohodí rychlost stoupání
v m/min, vypočte i čas s korekcí na funění do kopce.

Používá Google normal/teren/satelit/hybrid mapy
a z Openstreetmaps Strret a Cycle.

Samozrejme ze TrekOnMapEditor ma vyhodu prace s ceskou turistickou mapou.

Ono se to doplnuje i v tech mapach.
Treba v OSM neni nase turisticke znaceni,
ale zas treba na Hadecke planine u Brna je tam každá zaječí stezka.

VasaX

PostPosted: Sat Jan 12, 2013 5:08 pm    Post subject: Reply with quote

Zdarvím!

Skvedo: Děkuji za skvělý prográmek! A to že pracuej s mapy.cz je ještě lepší.
Chtěl jsem se zaptat, zda jsi zkoušel se svými dovednostmi a zkušenostmi ze svého prográmku rozhodit mapy.cz pro MOBAC pro Windows?
Bylo by to skvělé a konečně kompletní -
takhle si pomocí Bike Route Toaster (které tu také poutnikl uvádí, ale bohužel nefunguej na mapy.cz) nebo přímo mapy.cz dám dohromady cestu, u tebe v TOME Smile si to dám hezky do kupy, případně ještě nějaké loazení v route converteru. Jen mi chybí poslední bod - udelat si mapové podklady pro trekbuddy z mapy.cz, zejména těch turistických.
Díky za odpověď a ještě jednou díky za TOME Smile[/b]
Back to top
VasaX

PostPosted: Sat Jan 12, 2013 5:56 pm    Post subject: Reply with quote

Jenom jsem teď náhodou narazil na chybu:
Dělal jsem si cestu: otevřel jsem soubor s waypointy z RouteConverteru.
Editoval jednotlivé body a pak jsem dal uložit. zjistil jsem, že chci ještě něco doplnit, ale uložený soubor mi už TOME nechtěl znovu otevřít.
Tak jsem ho otevřel v RouteConvertoru (tam to šlo, jen chvíli hledal, co je to za formát) a hned znovu uložil. Potom to TOME už otevřel, ale s chybovým hlášením - dal jsem pokračovat a po uložení opět neotevíratelný soubor.

Stejně tak prvotně uložený soubor, trasu z mapy.cz, vůbec nenačte, bez udání důvodu.

V čem je chyba?

gpx soubory.rar
 Description:
route.gpx je původní cesta
test01 je editovaný soubor který jsem "opravil" v RouteConverteru
test02 je neotevíratelný soubor vzniklý okamžitým uložením (nic jsem nezměnil)

Download
 Filename:  gpx soubory.rar
 Filesize:  7.89 KB
 Downloaded:  4 Time(s)

Back to top
Post new topic   Reply to topic    TrekBuddy Forum Index -> Česky-Slovensky All times are GMT
Goto page Previous  1, 2, 3, 4  Next
Page 3 of 4

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum