Bílý vrch
icon TrekBuddy
www.trekbuddy.net
Outdoor companion.
  • internal / bluetooth / simulator GPS
  • offline raster maps
  • smart GPX / raw NMEA logs
  • waypoints and simple navigation
  • custom views
  • MIDP and Symbian phones
  • Blackberry
  • Android
Visit wiki to see all features, guides and howtos. Project tracker.

Partners:    (Polish/Polski)(Polski) Compass mapy      (Polish/Polski)(Polski) Galileos mapy      (Polish/Polski)(Polski) CartoMedia      (Czech/Èesky)(Èesky) Eaglesoft trasy      (Polish/Polski)(Polski) ExpressMap     

FAQFAQ   SearchSearch   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
TrackOnMapEditor - nová aplikace pro úpravu GPX souboru
Goto page Previous  1, 2, 3, 4  Next

Post new topic   Reply to topic    TrekBuddy Forum Index -> Česky-Slovensky
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Celda

PostPosted: Sat Jan 14, 2012 6:44 pm    Post subject: Reply with quote

"Spustit v" se používá u nastavení zástupců, ale tady jsem nic takového nenašel.
Nemůžeš to nějak upravit, aby si to TrackOnMapEditor nastavil sám podle cesty spuštěného TrackOnMapEditor.jar ?

mobile: SAMSUNG SGH D880 Duos (dual SIM)
GPS: Qstarz BT-1200 Bluetooth Solar Travel Recorder (MTK chipset)
Back to top
View user's profile Send private message
MrKev

PostPosted: Sat Jan 14, 2012 9:01 pm    Post subject: Reply with quote

Celda wrote:
Tak do registry se mně zasahovat nechtělo (položku gpx_auto_file jsem tam nenašel, asi by se musela přidat), a tak jsem si pod Windows XP zkusil nastavit asociaci přes "Tento počítač - Nástroje - Možnosti složky - záložka Typy souborů". Přidal jsem tam příponu GPX a přidal novou akci s názvem Otevřít a tam jsem dal do řádku "Aplikace použitá k provedení akce" tento řetězec:
javaw.exe -jar "C:\TrackOnMapEditor\TrackOnMapEditor.jar" "%1"

Jj, to bych taky rád, ale ve Win7 tu nabídku někam schovali :-/

gpx_auto_file se v registru vytvoří až po pokusu s nabídkou "Otevřít v programu"

skvedo

PostPosted: Sat Jan 14, 2012 9:09 pm    Post subject: Reply with quote

Ve Win7 se nabídka objeví po stisknutí klávesy ALT.
K nastavení asociace souborů se dostaneš Start->Výchozí programy
Back to top
MrKev

PostPosted: Sat Jan 14, 2012 9:21 pm    Post subject: Reply with quote

To jo, tu jsem našel, konkrétně
Ovládací panely\Všechny položky Ovládacích panelů\Výchozí programy\Nastavit přidružení

Ale tam si akorát nastavím asociaci .gpx s TrackEditor.jar Už jsem nenašel, jak tam nastavit "javaw.exe -jar trackEditor.jar %1"

Celda

PostPosted: Sat Jan 14, 2012 10:33 pm    Post subject: Reply with quote

Mimochodem, teď jsem nejspíš v TOME (už mě nebaví furt vypisovat ten název, taxemsi zavedl zkratku) objevil chybku:
Když jsem si vytvořil v TOME jednoduchý track se dvěma body a uložil, dává to první řádek GPX souboru takto:
"<?xml version="1.0" encodiMyLibraryng="utf-8"?>"
Prostě se tam nějakou chybou dostává omylem navíc text "MyLibrary", který pak způsobuje, že tento GPX programy odmítají číst.

Back to top
skvedo

PostPosted: Sat Jan 14, 2012 10:57 pm    Post subject: Reply with quote

Vidím to. Dokonce jsem podle SVN dohledal, že se to tam dostalo před uvolněním první testovací verze.
Musel jsem se nějak ukliknout a nevšimnout si toho, že jsem to tam vložil. Zrovna se to trefilo do stringu, takže to nemělo vliv na kompilovatelnost kódu.
Napraveno. Ještě přehodím ten soubor XMLSchema do jar archivu, ať ubydou nějaké starosti a brzo vydám opravenou verzi.
Back to top
skvedo

PostPosted: Sun Jan 15, 2012 12:48 pm    Post subject: Reply with quote

Tak jsem udělal opravnou verzi 0.21

http://www.fi.muni.cz/~xsnajdr/trackEditor/
Back to top
MrKev

PostPosted: Sun Jan 15, 2012 1:28 pm    Post subject: Reply with quote

Fajn, konečně se mi načte trasa Smile
-vidím, že "O aplikaci" je umístěno nestandardně kdesi vlevo dolů
-když pohnu s bodem trasy, umí aplikace undo?
-když označím více bodů a za jeden táhnu, ostatní se nepohybují
-TrackEditor odmítne otevřít soubor, který tvořil TrekBuddy a v průběhu spadnul. To jest soubor, který je ze začátku v pořádku, akorát mu na konci chybí
Code:
    </trkseg>
  </trk>
</gpx>

-bude aplikace umět vybrat soubory způsobem jako vybírám ikony na ploše?
-když otevřu .gpx, aplikace mi umožní přidávat při drženém Ctrl+Alt body do mapy při aktivní záložce Zájmové body i Cesty. Když klepnu na Nový, tak už tímto způsobem lze přidávat jen Zájmové body
-ovládání se mi zdá moc komplikované. Abych se musel dívat do helpu, když chci přidat bod... Nechceš se inspirovat ovládáním z Mapy.cz?

skvedo

PostPosted: Sun Jan 15, 2012 2:13 pm    Post subject: Reply with quote

- Pokud souboru něco chybí, tak není v pořádku. Zkusím trochu upravit parsování, aby k takovýmto věcem bylo vlídnější, ale pokud je soubor špatný, tak je prostě špatný a nejde se vymlouvat, že jenom trochu.
- O aplikaci je tam, kde je na něj místo. Schválně nepoužívám menu, abych ušetřil vertikální pixely, které na dnešních "nudlích" často chybí.
- Undo bude. Je to uvedené v plánovaných fcích.
- Implementace je taková, že víc bodů naráz to nedovolí posouvat. Možná předělám, nenapadá mě praktické využití přesouvání celého úseku.
- Asi myslíš výběr bodů v oblasti tahem. V budoucnu dodělám.
- Nový soubor je prázdný a to úplně. Abys mohl přidávat body do cesty, musíš v souboru nějakou mít (plus tlačítka). Aplikace je editor souborů GPX, který se dá využít k plánování. Není to trasovací aplikace s výstupem do GPX.
- Vím že ovládání není ideální. Je voleno jako kompromis mezi ergonomií a množstvím práce s implementací. Jenom tak z fleku ale dobré ovládání nevytvořím. Chce to zkoušet a dobré návrhy přivítám.
Back to top
Celda

PostPosted: Mon Jan 16, 2012 10:16 am    Post subject: Reply with quote

Celda wrote:
... a tak jsem si pod Windows XP zkusil nastavit asociaci přes "Tento počítač - Nástroje - Možnosti složky - záložka Typy souborů". Přidal jsem tam příponu GPX a přidal novou akci s názvem Otevřít a tam jsem dal do řádku "Aplikace použitá k provedení akce" tento řetězec:
javaw.exe -jar "C:\TrackOnMapEditor\TrackOnMapEditor.jar" "%1"
...

skvedo wrote:
Tak jsem udělal opravnou verzi 0.21

Fajn, už mně to spuštění TOME a editace vybraného GPX pod Windows XP po poklikání na GPX funguje ! Smile

Back to top
MrKev

PostPosted: Thu Jan 19, 2012 8:15 pm    Post subject: Reply with quote

Zkusím se držet funkcí aplikace:
Quote:
TrackOnMapEditor vám umožní prohlédnout si zaznamenanou trasu, nebo třeba naplánovat výlet.

Naplánuji si několik bodů na mapě, kam se chci podívat. Pokud se budu držet GUI mapy.cz, tak bych se v TrackEditoru přepl na záložku Zájmové body a levým klikem myši přidával nové body nebo bych aspoň někam v aplikaci napsal stiskněte Ctrl+Alt.
Moc se mi nelíbí, že když už pracně přidám bod o nějakých souřadnicích, jeho opětovné označení ho v polovině případů posune protože pohnu myší. Řešení by bylo zavést nějaký rozumný interval, třeba 5 pixelů, a až když pohnu myší po levém kliku o víc než těch 5 px, tak se začne bod posunovat. Je to srozumitelné?

Uložím si takhle 5 bodů, venku obejdu 3 z nich a na každém místě si uložím pozici do dnesni_cesta.gpx. Přijdu domů a chtěl bych se podívat na prošlou trasu, zjistit kolik km jsem ušel, jak dlouho mi trvala cesta z bodu A do bodu B, prohlédnout si výškový profil, poslat kamarádovi mail "tohle jsem dneska ušel" (asi formou obrázku/.pdf?).
A pak bych na příště chtěl obejít zbylé 2 body, ale taky už nechci, aby mi ty 3 projité zacláněly, takže by se hodila funkce "porovnej tyhle 2 .gpx a pokud v obou budou 2 body blíž jak 50 m, tak ten ze souboru naplanovana_cesta.gpx přesuň do archiv.gpx

skvedo

PostPosted: Tue Feb 14, 2012 10:32 pm    Post subject: Reply with quote

Pro příští verzi mám připravené měření vzdálenosti. K dokončení implementace se ještě musím rozhodnout, kam a jak jej umístím do rozhraní. Nějaké návrhy?

Po tomto vydám další verzi.
Back to top
MrKev

PostPosted: Thu Feb 16, 2012 1:33 pm    Post subject: Reply with quote

Pokudmožno nějak intuitivně, aby na způsob použití přišel uživatel i bez čtení helpu.
skvedo

PostPosted: Sat Feb 18, 2012 9:18 pm    Post subject: Reply with quote

Vydána nová verze 0.22

Přidáno měření vzdálenosti. Pokud se někomu nezdá umístění, konstruktivní připomínky uvítám. Podobné úlety mysli jako MrKev výše si prosím nechte pro sebe.
Opraveny problémy s výstupem.

Back to top
MrKev

PostPosted: Sat Feb 18, 2012 9:55 pm    Post subject: Reply with quote

Úletem mysli myslíš větu "intuitivně, aby to šlo najít bez helpu"?

Protože v helpu o měření není nic napsané, jak to teda funguje? Vlevo dole se vypíše celková vzdálenost a označených bodů. Předpokládám, že se to počítá v datumu mapy a po přímce. Nebo se to počítá po povrchu referenčního elipsoidu? Chybí mi tam jednoduše kliknout do dvou míst na mapě a znát jejich vzdálenost. Jo, můžu kliknout na jedno místo s obskurní klávesovou zkratkou ctrl+alt, pak na druhé a pak se s ctrl vrátit označit to první, ale to je nepohodlné. Na druhou stranu hlavní zaměření Tvé aplikace není měření vzdálenosti, tedy tyhle připomínky můžeš ignorovat. A pokud i tento text považuješ za úlet a nepřeješ si žádné další podobné, napiš mi to prosím.

Post new topic   Reply to topic    TrekBuddy Forum Index -> Česky-Slovensky All times are GMT
Goto page Previous  1, 2, 3, 4  Next
Page 2 of 4

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum