Bílý vrch
icon TrekBuddy
www.trekbuddy.net
Outdoor companion.
  • internal / bluetooth / simulator GPS
  • offline raster maps
  • smart GPX / raw NMEA logs
  • waypoints and simple navigation
  • custom views
  • MIDP and Symbian phones
  • Blackberry
  • Android
Visit wiki to see all features, guides and howtos. Project tracker.

Partners:    (Polish/Polski)(Polski) Compass mapy      (Polish/Polski)(Polski) Galileos mapy      (Polish/Polski)(Polski) CartoMedia      (Czech/Èesky)(Èesky) Eaglesoft trasy      (Polish/Polski)(Polski) ExpressMap     

FAQFAQ   SearchSearch   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
TrackOnMapEditor - nová aplikace pro úpravu GPX souboru
Goto page 1, 2, 3, 4  Next

Post new topic   Reply to topic    TrekBuddy Forum Index -> Česky-Slovensky
View previous topic :: View next topic  
Author Message
skvedo

PostPosted: Tue Oct 25, 2011 12:50 pm    Post subject: TrackOnMapEditor - nová aplikace pro úpravu GPX souboru Reply with quote

Jako bakalářskou práci připravuji desktopovou aplikaci pro úpravu GPX souborů nad mapou. Měla by to být alternativa k používání TrekView, které není někdy moc pohodlné.
Aplikace zatím není hotová, ale první verze je už částečně použitelná. Je napsaná v Javě a spustítelná na všech desktopových platformách.

Najdete ji zde: http://www.fi.muni.cz/~xsnajdr/trackEditor/

Za odhalené chyby a připomínky budu rád.
Back to top
View user's profile Send private message
Celda

PostPosted: Wed Oct 26, 2011 11:39 am    Post subject: Reply with quote

Díky za sdílení zajímavé aplikace. Něco takového mně celkem chybělo, až to doděláš Smile určitě to bude moc fajn. U webových prohlížečů/editorů GPX (jako např. jinak sqělý Trekview) mě nejvíc štve, že se nedají asociovat pod Windows přímo s příponou souboru GPX tak, abych se mi po "spuštění" souboru GPX rovnou zobrazil.
TrackOnMap jsem zatím zkusil jen zběžně a:
- Soubory GPX s izolovanými waypointy (<wpt>) mně to otevře, ale je trošku problém je na mapě hned najít (je tam nějaká funkce, jak "přejet" mapou k vypranému bodu ?)
- Soubory GPX s natrackovanými trasami i soubory s plánovanými cestami (<trkpt>) mně to odmítá otevřít s odkazem na neplatný formát souboru.

mobile: SAMSUNG SGH D880 Duos (dual SIM)
GPS: Qstarz BT-1200 Bluetooth Solar Travel Recorder (MTK chipset)
Back to top
skvedo

PostPosted: Wed Oct 26, 2011 2:34 pm    Post subject: Reply with quote

Celda: asicociace zatím fungovat nebude (nereaguje na argumenty při spuštění), ale to hned dodělám. Zrovna na tohle jsem zapomněl. Když se podaří, tak ještě dneska večer to přidám.

Fce najetí zatím není, zapřemýšlím jak nejvhodněji (implementace, ovládání) přidat.

Pošli mi ty soubory. Aplikace je kontroluje proti originálnímu XMLSchema, kouknu, jestli jsou validní. Už jsem měl o kámoše nevalidní soubory z nějaké aplikace pro .. Soubory z TrekBuddy mi to otvírá bez problémů.
Back to top
MrKev

PostPosted: Wed Oct 26, 2011 5:46 pm    Post subject: Reply with quote

Ahoj,
prvně nevím jestli je něco blbě u mě, ale v Opeře Tvoje stránka vypadá takhle: http://img834.imageshack.us/img834/1227/pic5n.jpg

Teď se dlaždice po posunutí překreslují. Mě by se líbilo, kdyby zůstávaly zobrazené i po změně měřítka a až se dlaždice pro dané měřítko načte, tak se zobrazí přes tu starou. Myslím, že to tak dělá Google Maps, ale už dlouho jsem GM neměl zaplé.

Bude podpora Osm a přidružených projektů jako mtbmap.cz nebo http://cozpserver3.jinonice.cuni.cz/mtbmap/index.html ?

Další nápady: najít všechny .gpx, kde TB spadl a chybí jim konec. Volitelně je opravit. Najít duplicity. Vzít 20 tras a zprůměrovat je do jedné.

Opravovat formát map pro TB, příklad před rokem jsem si vytvořil atlas pro zoom 10 a 12 s řezy 256x256, a včera mapu pro zoom 13 512x512. Udělat z toho jeden velký atlas se stejnými řezy.
Možná mě ještě něco napadne..

Edit: při otevření libovolného .gpx napíše Nepodařilo se inicializovat validátor
Jakto, že to neumí otevřít 300 souborů naráz?
Jiný formát zadávání souřadnic by se hodil.
Nepamatuje si poslední adresář, ze kterého otevíral soubory.
Předpokládal bych, že když klepnu na zelené "+" pro přidání souborů, že se ten přidaný vysvítí a kurzor se nastaví do prvního pole (jméno), ne že budu klikat na "bod 1" a pak ještě do pole "jméno"

Last edited by MrKev on Wed Oct 26, 2011 6:00 pm; edited 1 time in total
Back to top
Celda

PostPosted: Wed Oct 26, 2011 6:00 pm    Post subject: Reply with quote

skvedo wrote:
Pošli mi ty soubory. Aplikace je kontroluje proti originálnímu XMLSchema, kouknu, jestli jsou validní. Už jsem měl o kámoše nevalidní soubory z nějaké aplikace pro ..

OK, posílám do mailu kousek tracku z mé GPS z okolí Jedovnic. Trekview to zobrazuje v pohodě, TrackOnMapEditor odmítá.

Back to top
skvedo

PostPosted: Mon Jan 02, 2012 6:33 pm    Post subject: Reply with quote

Trvalo to chvilku déle (myslel jsem že něco málo opravím a zas vydám další verzi), ale nová verze je venku. Něco ze zde uvedených připomínek jsem zapracoval, něco přidal na TODO list. A trochu to tu rozeberu.

MrKev wrote:
Ahoj,
prvně nevím jestli je něco blbě u mě, ale v Opeře Tvoje stránka vypadá takhle: http://img834.imageshack.us/img834/1227/pic5n.jpg
Stránka nebyla úplně validní, moc jsem si s tím nehrál. Firefox se s tím popral pěkně. Zapracoval jsem na validitě.

MrKev wrote:
Teď se dlaždice po posunutí překreslují. Mě by se líbilo, kdyby zůstávaly zobrazené i po změně měřítka a až se dlaždice pro dané měřítko načte, tak se zobrazí přes tu starou. Myslím, že to tak dělá Google Maps, ale už dlouho jsem GM neměl zaplé.
Do budoucna asi jo. Je to už o vyhrání si s tím a teď bych chtěl napřed některé fce přidat.

MrKev wrote:
Bude podpora Osm a přidružených projektů jako mtbmap.cz nebo http://cozpserver3.jinonice.cuni.cz/mtbmap/index.html ?
Pravděpodobně jo. Chtěl bych zdroje mapy vyčlenit z kódu jako samostatné pluginy. Pak by mohli zdroje jednodušeji psát i další autoři.
Aplikaci jsem psal podle toho co chybělo mě a já používám turistické mapy na Mapy.cz.

MrKev wrote:
Další nápady: najít všechny .gpx, kde TB spadl a chybí jim konec. Volitelně je opravit. Najít duplicity. Vzít 20 tras a zprůměrovat je do jedné.
Oprava spadlých souborů je primitivní a dá se na to napsat jednoduchý skript. Nemyslím si že by to byla fce pro moji aplikaci.
Průměrování tras nevylučuju, ale určitě by se to nedostalo nařadu v blízké době.

MrKev wrote:
Opravovat formát map pro TB, příklad před rokem jsem si vytvořil atlas pro zoom 10 a 12 s řezy 256x256, a včera mapu pro zoom 13 512x512. Udělat z toho jeden velký atlas se stejnými řezy.
Možná mě ještě něco napadne..
Na 99,9 % ne. Atlasy bude používat jen jako zdroj mapy a úpravy by měla dělat jiná aplikace. Nechci aby z toho vznikl šílený moloch.

MrKev wrote:
při otevření libovolného .gpx napíše Nepodařilo se inicializovat validátor

Asi ti chybí soubor s XML schema v podadresáři files.

MrKev wrote:
Jakto, že to neumí otevřít 300 souborů naráz?
Zatím ne. Budu na tom pracovat.
MrKev wrote:
Jiný formát zadávání souřadnic by se hodil.
Bude.
MrKev wrote:
Nepamatuje si poslední adresář, ze kterého otevíral soubory.
Udělám spolu s uživatelským nastavením.
MrKev wrote:
Předpokládal bych, že když klepnu na zelené "+" pro přidání souborů, že se ten přidaný vysvítí a kurzor se nastaví do prvního pole (jméno), ne že budu klikat na "bod 1" a pak ještě do pole "jméno"
Zapracováno

Celda wrote:
U webových prohlížečů/editorů GPX (jako např. jinak sqělý Trekview) mě nejvíc štve, že se nedají asociovat pod Windows přímo s příponou souboru GPX tak, abych se mi po "spuštění" souboru GPX rovnou zobrazil.
Zapracováno.

Celda wrote:
Soubory GPX s izolovanými waypointy (<wpt>) mně to otevře, ale je trošku problém je na mapě hned najít (je tam nějaká funkce, jak "přejet" mapou k vypranému bodu ?)
Zapracuji. Musím vymyslet jak po stránce implementace i začlenění do GUI.

Celda wrote:
Soubory GPX s natrackovanými trasami i soubory s plánovanými cestami (<trkpt>) mně to odmítá otevřít s odkazem na neplatný formát souboru.
Bylo to nevaliditou toho souboru. Přidal jsem možnost načítat i přes to. Soubor kterýs mi poslal se odvolával na verzi formátu 1.5, o které jsem nikde nenašel ani zmínku. Je to paranoidní, ale když začneš programovat, zjistíš, že to není žádná sranda.

Pokud se vám aplikace líbí. Dejte mi vědět. Bude se mi to určitě hodit u obhajoby. Díky

Adresa pořád stejná: http://www.fi.muni.cz/~xsnajdr/trackEditor/
Back to top
MrKev

PostPosted: Mon Jan 02, 2012 7:36 pm    Post subject: Reply with quote

Ahoj,
zkusil jsem načíst atlas (nic se nestalo) a mapu. Ta se načetla, ale překreslování trvá příšerně dlouho. Šlo by před uživatelem skrýt terminologii atlas/mapa a co zobrazit se rozhodnout až podle toho, co uživatel otevře?
Pořád se objevuje hláška "nepodařilo se inicializovat validátor" při pokusu cokoliv otevřít. Jestli program nemůže najít nějaký soubor, tak je pravděpodobně mojí pošahanou instalací Javy, protože soubory z archivu jsem vybalil všechny. Hm, jo, je to tím. Dvojklikem aplikace dostane domovský adresář c:\windows místo umístění .jaru... Ale to by mělo jít programově ošetřit.
Ještě taková vychytávka se zobrazenou trasou.. když se kříží, mohla by ta novější hodit na tu starší stín nebo se nějak jinak graficky odlišit?
V popisu aplikace stojí "pro editaci souborů GPX". Bude umět zpracovat zaznamenané trasy? Tím myslím vyfiltrovat jenom úseky pěšky/jenom úseky autem/na kole/mhd, vypočítat průměrnou dobu jízdy z 10-ti logů, vybrat z 600-ti logů jen ty, které prochází zadaným polygonem...?

skvedo

PostPosted: Mon Jan 02, 2012 8:12 pm    Post subject: Reply with quote

MrKev wrote:
Ahoj,
zkusil jsem načíst atlas (nic se nestalo) a mapu. Ta se načetla, ale překreslování trvá příšerně dlouho. Šlo by před uživatelem skrýt terminologii atlas/mapa a co zobrazit se rozhodnout až podle toho, co uživatel otevře?
Zkoušel jsem atlasy z MapGrabber a Mobile Atlas Creator. Na těch mi to fungovalo. Rozhodnout by šlo, ale musely by se definovat vhodná kritéria (takové, aby to správně prošlo pokaždé). TrekBuddy to taky nerozlišuje.

Ve virtuálu mi to na Windows jede taky pomalu, ale to bude tím virtuálem a natahováním ze sdílených složek. Je to jedna z věcí, které ještě budu vylepšovat.

MrKev wrote:
Pořád se objevuje hláška "nepodařilo se inicializovat validátor" při pokusu cokoliv otevřít. Jestli program nemůže najít nějaký soubor, tak je pravděpodobně mojí pošahanou instalací Javy, protože soubory z archivu jsem vybalil všechny. Hm, jo, je to tím. Dvojklikem aplikace dostane domovský adresář c:\windows místo umístění .jaru... Ale to by mělo jít programově ošetřit.
V javě není možno z programu zjistit adresář, ve kterém se prováděný soubor nachází. Všechno na co můžu spolíhat je relativní adresování souboru. Teď jsem to testnul ve virtuálu a fungovalo to v WinXP bez problémů.

MrKev wrote:
Ještě taková vychytávka se zobrazenou trasou.. když se kříží, mohla by ta novější hodit na tu starší stín nebo se nějak jinak graficky odlišit?
Šlo. Všechno je otázka času.

MrKev wrote:
V popisu aplikace stojí "pro editaci souborů GPX". Bude umět zpracovat zaznamenané trasy? Tím myslím vyfiltrovat jenom úseky pěšky/jenom úseky autem/na kole/mhd, vypočítat průměrnou dobu jízdy z 10-ti logů, vybrat z 600-ti logů jen ty, které prochází zadaným polygonem...?
Zatím se na to nechystám. Vyžadovalo by to implementaci nějaké knihovny. To co navrhuješ by odpovídalo spíš "pro správu souborů GPX". Charakter programu vyjadřuje v tuto chvíli spíš ta druhá věta:"Umožní vám prohlédnout si zaznamenanou trasu, nebo třeba naplánovat výlet."
Back to top
MrKev

PostPosted: Tue Jan 03, 2012 12:24 pm    Post subject: Reply with quote

skvedo wrote:
MrKev wrote:
V javě není možno z programu zjistit adresář, ve kterém se prováděný soubor nachází. Všechno na co můžu spolíhat je relativní adresování souboru. Teď jsem to testnul ve virtuálu a fungovalo to v WinXP bez problémů.

Tady píšou, že by to mělo jít nějak takhle
MyClass.class.getProtectionDomain().getCodeSource().getLocation().getPath()

Ještě mě napadla jedna funkce. Řekněme, že budu zaznamenávat trasu několika gpskami a chtěl bych zobrazit/uložit do každého logu waipoint, kde byla daná gpska řekněme ve 14:52:51.

Celda

PostPosted: Sun Jan 08, 2012 11:52 pm    Post subject: Reply with quote

skvedo wrote:
Celda wrote:
U webových prohlížečů/editorů GPX (jako např. jinak sqělý Trekview) mě nejvíc štve, že se nedají asociovat pod Windows přímo s příponou souboru GPX tak, abych se mi po "spuštění" souboru GPX rovnou zobrazil.
Zapracováno.

Jak se to, prosím tě, pod Windows nastaví, aby "spouštěný" GPX převzal jako parametr ? Normálně bych to asi zvládl nějak nastavit, ale když navíc TrackOnMap není exe ale java, takže je už asi sám o sobě jako parametr při spuštění JVM ...

skvedo wrote:

Celda wrote:
Soubory GPX s izolovanými waypointy (<wpt>) mně to otevře, ale je trošku problém je na mapě hned najít (je tam nějaká funkce, jak "přejet" mapou k vypranému bodu ?)
Zapracuji. Musím vymyslet jak po stránce implementace i začlenění do GUI.

Aplikace začíná vypadat profi Cool ale tohle ji sráží zpět na úroveň "domácího prográmku" Confused K tomu mám několik poznámek:
1) Pokud jsem to správně pochopil, TrackOnMap pracuje (zatím) vždy v jednom okamžiku jen s jedním souborem zájmových bodů/cesty/trasy. Nešlo by po načtení vybrat jako aktivní záložku podle toho, co se načetlo ?
2) Nemáš tu terminologii cesty a trasy přehozenou ? Není to úplně jednotné, ale většinou soubor s elementy </wpt> jsou waypoints, česky třeba tvoje "zájmové body" (OK), ale soubor s elementy <trkpt> (zpravidla co už jsem projel a zaznamenal GPS i s časem) je track, česky TRASA a soubor s elementy <rtept> (zpravidla co plánuju projet vypadlé z nějakého plánovače) je route, česky CESTA.
3) Chtělo by to fakt nějak zazoomovat k načteným datům (kdo to má v celém širém světě hledat ?). Pokud se ti nechce nějak složitě určovat, jaké měřítko mapy nastavit, aby se tam vešly všechny body souboru, doporučoval bych aspoň po načtení nastavit nějaký hodně detailní zoom příslušné mapy a nastavit doprostřed mapového okna třeba první bod ze souboru. Pro uživatele je snažší pak odzoomovat než celkově hledat, kde ty data sakra Smile má.

skvedo wrote:

Celda wrote:
Soubory GPX s natrackovanými trasami i soubory s plánovanými cestami (<trkpt>) mně to odmítá otevřít s odkazem na neplatný formát souboru.
Bylo to nevaliditou toho souboru. Přidal jsem možnost načítat i přes to.

Bezva, díky, soubory z mé GPS jsou zpátky na palubě ! Smile Tady mám jen takovou úplnou hnidu: Po načtení nevalidního souboru vyskočí upozorňovací okno, ve kterém mně příjde nestandardní, že klíčová informace "Vstupní soubor není validní." je uvedena v záhlaví okna. Vypadá to divně, protože tam bývá uveden jen typ okna (s textem něco jako "Upozornění !" nebo "Chyba ... !" ) a uživatel to moc nečte. Pak ale čumí na vlastní text okna "Můžete pokračovat v načítání , ale aplikace může být nestabilní." jako puk !

skvedo wrote:

Soubor kterýs mi poslal se odvolával na verzi formátu 1.5, o které jsem nikde nenašel ani zmínku. Je to paranoidní, ale když začneš programovat, zjistíš, že to není žádná sranda.

Jo, taky jsem kdysi "za mlada" programoval. Ale teď, když už mně ujel "technologický vlak", tak jen jako jako drzý pokročilý uživatel kritizuju práci ostatních ...

Back to top
skvedo

PostPosted: Fri Jan 13, 2012 10:23 pm    Post subject: Reply with quote

Celda wrote:
Jak se to, prosím tě, pod Windows nastaví, aby "spouštěný" GPX převzal jako parametr ? Normálně bych to asi zvládl nějak nastavit, ale když navíc TrackOnMap není exe ale java, takže je už asi sám o sobě jako parametr při spuštění JVM ...
V KDE to mám nastavené takhle:
Code:
java -jar /cesta/k/umisteni/TrackOnMapEditor.jar %U
a jako pracovní cesta je potřeba uvést: /cesta/k/umisteni/

Ve Windows bude možná jiná proměnná, zastupující soubor.
Asi to pak ještě předělám, aby skončily ty problémy s odkazováním na soubor XMLSchema.

Celda wrote:
1) Pokud jsem to správně pochopil, TrackOnMap pracuje (zatím) vždy v jednom okamžiku jen s jedním souborem zájmových bodů/cesty/trasy. Nešlo by po načtení vybrat jako aktivní záložku podle toho, co se načetlo ?
Taky už jsem si toho všiml. Zapracuju.

Celda wrote:
2) Nemáš tu terminologii cesty a trasy přehozenou ? Není to úplně jednotné, ale většinou soubor s elementy </wpt> jsou waypoints, česky třeba tvoje "zájmové body" (OK), ale soubor s elementy <trkpt> (zpravidla co už jsem projel a zaznamenal GPS i s časem) je track, česky TRASA a soubor s elementy <rtept> (zpravidla co plánuju projet vypadlé z nějakého plánovače) je route, česky CESTA.
Kouknul jsem se i do slovníku a ten to taky nedokáže rozlišit. Já to přeložil podle toho, jak to chápu, podle mého jazykového citu. Ani vedoucí práce neměl námitky. Stejně se na ten text nakonec nikdo nedívá a vidí 1. 2. 3. záložka. Pokud ti to vadí, stačí přepsat lokalizační texťák, který je v JAR.

Celda wrote:
3) Chtělo by to fakt nějak zazoomovat k načteným datům (kdo to má v celém širém světě hledat ?). Pokud se ti nechce nějak složitě určovat, jaké měřítko mapy nastavit, aby se tam vešly všechny body souboru, doporučoval bych aspoň po načtení nastavit nějaký hodně detailní zoom příslušné mapy a nastavit doprostřed mapového okna třeba první bod ze souboru. Pro uživatele je snažší pak odzoomovat než celkově hledat, kde ty data sakra Smile má.
Na tomhle zapracuju spolu s funkcí "najetím na vybraný bod". Ještě uvidím jak to udělám. Rozhodne, co mě zrovna napadne a jak moc se s tím budu hrát.

Celda wrote:

Bezva, díky, soubory z mé GPS jsou zpátky na palubě ! Smile Tady mám jen takovou úplnou hnidu: Po načtení nevalidního souboru vyskočí upozorňovací okno, ve kterém mně příjde nestandardní, že klíčová informace "Vstupní soubor není validní." je uvedena v záhlaví okna. Vypadá to divně, protože tam bývá uveden jen typ okna (s textem něco jako "Upozornění !" nebo "Chyba ... !" ) a uživatel to moc nečte. Pak ale čumí na vlastní text okna "Můžete pokračovat v načítání , ale aplikace může být nestabilní." jako puk !
Tam chcu dát ten dialog obsáhlejší. Uvést v něm i popis chyby z validátoru. Tohle jsem jenom zapracoval, aby to bylo a použití tohoto "předpřipraveného" dialogu bylo nejjednoduší.

MrKev wrote:
Tady píšou, že by to mělo jít nějak takhle
MyClass.class.getProtectionDomain().getCodeSource().getLocation().getPath()
Kouknu na to. Když jsem se kdysi ptal vyučujícího, tak mi řekl, že to nejde, tak jsem to ani nehledat. Už ta dlouhá posloupnost metod ukazuje, že to je asi trochu prasácké řešení.

MrKev wrote:
Ještě mě napadla jedna funkce. Řekněme, že budu zaznamenávat trasu několika gpskami a chtěl bych zobrazit/uložit do každého logu waipoint, kde byla daná gpska řekněme ve 14:52:51
Ty bys furt chtěl nějakou knihovnu záznamů a k ní přilepený editor. Já dělám editor. Práce s více soubory bude ve smyslu importu a rozdělení. Víc moc asi ne. Knihovna by pro rozumnou implementaci vyžadovala totální změnu datového modelu a není to směr, kterým bych se chtěl ubírat.
Back to top
Celda

PostPosted: Fri Jan 13, 2012 11:08 pm    Post subject: Reply with quote

skvedo wrote:
V KDE to mám nastavené takhle:

Aha, myslel jsem, že to máš zmáknuté ve Windows, takže bych to jen tupě převzal. No nic, až budu mít čas, taxi s tím možná pohraju.

skvedo wrote:
Pokud ti to vadí, stačí přepsat lokalizační texťák, který je v JAR.

Nejde o mě, jde o to, že je to nějak zaužíváno. Já myslím, že určitý standard v tom zavedla česká lokalizace OZIexploreru, kde je to právě takto:
Trasa vs. cesta
Z dnešního i předchozího dílu seriálu by měl být jasný rozdíl mezi trasou (track) a cestou (route). Protože se ale v českých výrazech rozdíl trochu stírá, raději si pojmy ještě upřesníme, ve všech dílech bude význam zachován. Trasu tvoří množina pospojovaných bodů a její hlavní význam spočívá ve znázornění pohybu po mapě. Absolvovanou trasu je často možné zpětně přehrát. Cesta je tvořena také množinou spojených bodů, síť bodů je zpravidla řidší než u trasy. Cesta je v podstatě plán pohybu a říká navigačnímu software, kudy chceme jít a kudy nás má navigovat. Výsledná trasa by nakonec měla být podobná naplánované cestě.
http://www.wmhelp.cz/html/modules.php?name=News&file=article&sid=95

Toho se pak drží i další aplikace, např. TrekView:
Viz úplný začátek stránky http://www.trekview.cz/trekview/help.php

Asi není proto dobrej nápad definovat si to přesně obráceně, než "je v kraji zvykem".

Back to top
MrKev

PostPosted: Sat Jan 14, 2012 10:54 am    Post subject: Reply with quote

skvedo wrote:
Ty bys furt chtěl nějakou knihovnu záznamů a k ní přilepený editor.

jj :)

Ve Windows je jeden postup asociace s .gpx takový: dvojklik na nějaký soubor .gpx, otevře se dialog "Otevřít v programu". Klepnu na Procházet a najdu soubor TrackOnMapEditor.jar
Pokud se .gpx otevře v editoru máme vyhráno. Jinak u mě bylo potřeba spustit Win+R -> regedit.exe, najít klíč HKEY_CLASSES_ROOT\gpx_auto_file\shell\open\command a upravit výchozí hodnotu na
Code:
javaw.exe -jar "C:\TrackOnMapEditor\TrackOnMapEditor.jar" %1 %*

Upozornuji, že nevhodnou prací s programem regedit si můžete nevratně poškodit Windowsy, takže na vlastní zodpovědnost.

Celda

PostPosted: Sat Jan 14, 2012 6:15 pm    Post subject: Reply with quote

Tak do registry se mně zasahovat nechtělo (položku gpx_auto_file jsem tam nenašel, asi by se musela přidat), a tak jsem si pod Windows XP zkusil nastavit asociaci přes "Tento počítač - Nástroje - Možnosti složky - záložka Typy souborů". Přidal jsem tam příponu GPX a přidal novou akci s názvem Otevřít a tam jsem dal do řádku "Aplikace použitá k provedení akce" tento řetězec:
javaw.exe -jar "C:\TrackOnMapEditor\TrackOnMapEditor.jar" "%1"

Výsledkem je, že poklepání na libovolný soubor GPX správně spustí TrackOnMapEditor a zřejmě mu správně v parametru i předá i cestu na zvolený GPX. TrackOnMapEditor vzápětí (pro libovolný GPX) hlásí "Nepodařilo se inicializovat validátor. Při přetrvajících potížích prosím kontaktujte autora".

Pokud v tomto stavu zkusím soubor GPX otevřít přes tlačítko Otevřít v TrackOnMapEditoru, dostanu přesně stejnou hlášku ! Ale přesně ten stejný GPX lze přes tlačítko Otevřít v "běžně spuštěném" TrackOnMapEditoru otevřít normálně.
Takže se domnívám, že TrackOnMapEditor spuštěný způsobem výše přes asociaci s GPX asi má nějaký problém s adresáři nebo tak něco, že mu nefunguje validátor.

Nemám ale dál teď sílu to nějak zkoumat dal. (Proto jsem doufal, že to má někdo už zmáknuté.)

Back to top
skvedo

PostPosted: Sat Jan 14, 2012 6:30 pm    Post subject: Reply with quote

Celda: Musíš ještě nastavit pracovní adresář, který se předá aplikaci jako báze relativního odkazování. Ve Windows se to myslím nazývá "Spustit v" nebo tak nějak.
Budu to muset předělat.
Back to top
Post new topic   Reply to topic    TrekBuddy Forum Index -> Česky-Slovensky All times are GMT
Goto page 1, 2, 3, 4  Next
Page 1 of 4

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum