Bílý vrch
icon TrekBuddy
www.trekbuddy.net
Outdoor companion.
  • internal / bluetooth / simulator GPS
  • offline raster maps
  • smart GPX / raw NMEA logs
  • waypoints and simple navigation
  • custom views
  • MIDP and Symbian phones
  • Blackberry
  • Android
Visit wiki to see all features, guides and howtos. Project tracker.

Partners:    (Polish/Polski)(Polski) Compass mapy      (Polish/Polski)(Polski) Galileos mapy      (Polish/Polski)(Polski) CartoMedia      (Czech/Èesky)(Èesky) Eaglesoft trasy      (Polish/Polski)(Polski) ExpressMap     

FAQFAQ   SearchSearch   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
Tvorba vlastního CMS v CMS creatoru- jak na to?

Post new topic   Reply to topic    TrekBuddy Forum Index -> Česky-Slovensky
View previous topic :: View next topic  
Author Message
bambusatko

PostPosted: Tue Feb 08, 2011 7:44 am    Post subject: Tvorba vlastního CMS v CMS creatoru- jak na to? Reply with quote

ahoj všem...doteď jsem používal CMS digiblue od Lenka...s koupí nového telefonu který má rozlišení displeje 320x480 vyvstala otázka kde sehnat nové CMS pro toto rozlišení displeje...tady na fóru jsem žádné pěkné nenašel a tak jsem se rozhodl pro vlastní výrobu v CMS creatoru...mám ale pár dotazů na to, jak tento program používat...

- po zběžném vyzkoušení CMS creatoru jsem nepřišel na to, jak do vytvářeného CMS vložit(vytvořit) vlastní grafiku, nebo textový popis pro jednotlivé zobrazované funkce (například text (obrázek) "aktuální rychlost" pro zobrazovanou funkci aktuální rychlosti)...prostě zatím vím, jak vložit jednotlivá pole (area) s požadovaným typem funkce, ale nevím jak udělat v CMS "popis" tohoto zobrazovaného číselného údaje...víte někdo jak na to?
Back to top
View user's profile Send private message
lenek

PostPosted: Tue Feb 08, 2011 11:35 am    Post subject: Re: Tvorba vlastního CMS v CMS creatoru- jak na to? Reply with quote

Musíš si vytvořit obrázek pro tvé rozlišení mobilu, kde budou jednotlivé kolonky pro údaje i s popisky. V CMS creatoru již vkládáš do jednotlivých kolonek údaje. Pro názornost zde vkládám obrázek ze svého posledního CMS.

r1.png
 Description:
 Filesize:  26.84 KB
 Viewed:  10106 Time(s)

r1.png

Back to top
bambusatko

PostPosted: Tue Feb 08, 2011 12:15 pm    Post subject: Reply with quote

díky za nakopnutí správným směrem...tak nějak jsem to tušil...akorát ještě nevím:

1) jak mnou vytvořený obrázek dostanu do CMS creatoru jako pozadí?

2) jak se to bude chovat při přepínání na dení/noční režim? je třeba si dát při tvorbě podkladového obrázku na něco pozor?...

moc díky za případné rady....
Back to top
lenek

PostPosted: Tue Feb 08, 2011 12:57 pm    Post subject: Reply with quote

ad 1) Já jsem nikdy s programem CMS creator nepracoval, takže ti asi v tomto směru neporadím. Vše jsem vytvářel "ručně" a kontroloval přímo na displeji mobilu.

ad 2) Pokud chceš mít přepínání nočního a denního režimu, musíš obrázky vytvářet jako průhledné. Obrázky jsem vytvářel v programu Gimp.
Back to top
lenek

PostPosted: Tue Feb 08, 2011 1:07 pm    Post subject: Reply with quote

Teď jsem vyzkoušel CMS creator. Je potřeba všechny soubory CMS vložit do vytvořené složky "Data". Pokud budeš mít už vytvořen soubor s koncovkou .xml, ve kterém bude odkaz na příslušný obrázek, stačí zadat volbu Menu -> Open, zvolit soubor s koncovkou .xml a obrázek se ti načte. Pro názornost si vyzkoušej nejprve do složky "Data" nakopírovat nějaké starší soubory z funkčního CMS a otevřít je v programu.
Back to top
bambusatko

PostPosted: Tue Feb 08, 2011 1:37 pm    Post subject: Reply with quote

tak jestli tě dobře chápu, tak když do složky "data" v CMS creatoru umístím připravený obrázek, tak se mi po spuštění CMS creatoru načte jako pozadí...pak si v creatoru doplním jednotlivé funkce, které chci aby mi TB zobrazoval a vygeneruju kompletní CMS pro TB...

zkusím si s tím pohrát (načíst nějaké funkční CMS) a uvidíme...Wink

jen nechápu, jak můžeš vytvářet CMS ručně, bez použití CMS creatoru? jak do obrázku vkládáš jednotlivé funkce pro TB?
Back to top
lenek

PostPosted: Tue Feb 08, 2011 1:49 pm    Post subject: Reply with quote

Aby se ti příslušný obrázek načetl, musíš mít na něj odkaz v souboru s koncovkou .xml. Prohlídni si strukturu nějakého funkčního souboru .xml a budeš hned chytřejší. Já jsem veškerá CMS upravoval editací souboru .xml v PC a umístění údajů kontroloval přímo na displeji mobilu.
Back to top
bambusatko

PostPosted: Tue Feb 08, 2011 2:32 pm    Post subject: Reply with quote

...díky za cenné rady..Smile...jen ještě poslední věc...v čem můžu otevřít soubor s koncovkou XML?...po zkušebním dvojkliku na nějaký soubor.xml se mi otevře internet explorer s touto hláškou:

Stránku XML nelze zobrazit
Vstup XML nelze zobrazit pomocí šablony stylů XSL. Opravte tuto chybu a klikněte na tlačítko Aktualizovat , nebo akci zopakujte později.

--------------------------------------------------------------------------------

Přístup byl odepřen. Při zpracování prostředku file:///C:/Věci z netu/rozbalovací/digiblue14(240x320)cz-red/digiblue14(240x...

...předem se omlouvám za začátečnické dotazy...Smile
Back to top
lenek

PostPosted: Tue Feb 08, 2011 3:22 pm    Post subject: Reply with quote

Soubor .xml můžeš editovat v Poznámkovém bloku - např. v Total Commanderu klávesou F4.
Back to top
bambusatko

PostPosted: Wed Feb 09, 2011 9:28 am    Post subject: Reply with quote

tak jsem na to včera trošku koukal...otevřel jsem si v CMS creatoru již nějaké stažené CMS (nakopírováno do složky data)...napadlo mě si pro svoje potřeby jen upravit nějaké stávající CMS, respektive změnit rozlišení podkladového obrázku na 320x480...jen u toho asi bude problém, že v komplet CMS je ještě spousta jinejch obrázků (šipky, stupnice pro azimut atd..) který mi pak ve výsledném CMS nejspíš nebudou sedět...jak nějak šikovně upravit velikost i souvisejících obrázků aby to ve výsledném CMS sedělo? respektive jak poznám na jakou velikost zvětšit/zmenšit rozlišení u souvidejících obrázků? metodou pokus omyl?

pak jsem si ještě všimnul, že velikost písma pro jednotlivé funkce v XML souboru se určuje né číselnou hodnotou ale písmeny (př. font s, font db)...dá se někde najít jaké velikosti písma odpovídá jaké písmeno?

předem dík za vaši trpělivost...
Back to top
lenek

PostPosted: Wed Feb 09, 2011 10:28 am    Post subject: Reply with quote

Fonty jsou buď systémové přímo z mobilu, které zadáváš formou FFSSZZ (face-style-size) nebo obrázkové. S největší pravděpodobnosí pokud budeš vycházet již z nějakého jiného CMS a budeš měnit rozlišení základního obrázku, bude potřeba upravit i ostatní obrázkové fonty. Chce to vyzkoušet. Více se dočteš zde http://www.trekbuddy.net/forum/viewtopic.php?t=296
Back to top
Post new topic   Reply to topic    TrekBuddy Forum Index -> Česky-Slovensky All times are GMT
Page 1 of 1

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum