Bílý vrch
icon TrekBuddy
www.trekbuddy.net
Outdoor companion.
  • internal / bluetooth / simulator GPS
  • offline raster maps
  • smart GPX / raw NMEA logs
  • waypoints and simple navigation
  • custom views
  • MIDP and Symbian phones
  • Blackberry
  • Android
Visit wiki to see all features, guides and howtos. Project tracker.
Trekbuddy is on Github now

Partners:    (Polish/Polski)(Polski) Compass mapy      (Polish/Polski)(Polski) Galileos mapy      (Polish/Polski)(Polski) CartoMedia      (Czech/Èesky)(Èesky) Eaglesoft trasy      (Polish/Polski)(Polski) ExpressMap     

FAQFAQ   SearchSearch   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
Problem s rozchodenim TB na Samsungu Xcover 271 (GT-B2710)
Goto page Previous  1, 2, 3, 4  Next

Post new topic   Reply to topic    TrekBuddy Forum Index -> Česky-Slovensky
View previous topic :: View next topic  
Author Message
obluda

PostPosted: Mon Jun 13, 2011 4:56 am    Post subject: Reply with quote

No v posdtate mas dva moznosti
trekbuddy tam si vygeneruje mapu doma na pocitaci a pak po ni jedes. Pokud se v pruhu cesty rozhodnes o zmene trasy mas smulu. Vyhoda je ze si muzes dat na jednotliva mista i fotky dulezitych body.
druha moznost
http://gpsmid.sourceforge.net/
ta je docela pouzitelna a ma i generovani trasy. Problem muze nastat na mistech kde se nikdo moc nestara o open street map
Back to top
View user's profile Send private message
guest

PostPosted: Sat Jun 25, 2011 2:15 pm    Post subject: Reply with quote

ahoj vsichni
znate nekdo nejaky CMS ktery bezi na tomhle samsungu?
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
vraana

PostPosted: Wed Jul 06, 2011 10:11 am    Post subject: Reply with quote

Zdravím, mám momentálně verzi 14 a tarované mapy. Problém s pamětí jsem měl i u malých dlaždic 240x320, ale atlas byl docela velký... Po volbě lowmem I/O v settings/misc je vše OK a zvládá i velké kusy. Čím větší, tím mu to trvá déle (řádově sekundy), ale velké mapy/atlasy v malých dlaždicích jsou v pořádku a na pěší cestu to bohatě stačí. V autě jsem si zatím netroufl.
Back to top
wiktoor1

PostPosted: Mon Oct 31, 2011 6:06 pm    Post subject: Reply with quote

Též vlastním B2710 xcover vše funguje normálně, ale bohužel zatím jen s externí GPS od Nokie. Pořád se snažím nějak nastavit GPS telefonu, ale nedaříse.. Můžete prosím sem někdo pro nás nechápavé dát přesný návod jak,kde a co máme v TB nastavit a zaškrtnou aby to jelo na GPS telefonu? Něco jsem tady na foru pročetl ale pořád nic Crying or Very sad Díky za návod
Back to top
guest

PostPosted: Mon Dec 12, 2011 10:33 am    Post subject: Reply with quote

wiktoor1: Ahoj, tak ja mel stejnej problem, TB nemel pristup k GPS modulu v telefonu. Mesic jsem se s tim prubezne sral az mi dosla trpelivost a odnesl MT do prodejny na reklamaci. Pak dalsi hadky s prodejnou ohledne reklamaci a bohuzel bezvysledne, protoze ta funkce udajne neni garantovana. Nakonec zjisteni, ze muj mobil ma zablokovany pristup k GPS modulu diky tomu ze je koupen u T-mobile. Jedine reseni ,tak aby zustala zaruka bylo zajit do autorizovaneho servisu a nechat prehrat za 350,- FW telefonu tak, jako by byl z volneho prodeje. Jeste jsem je donutil aby mi toto napsali do zarucniho listu. Ted vse bezi v pohode. Jen zustal vztek na T-mobile a stale premyslym jak jim zneprijemnit zivot. Karlos
Back to top
guest

PostPosted: Thu Dec 15, 2011 12:35 pm    Post subject: Reply with quote

Muzes z nich vyrazit levnejsi volani, mrkni na "Levněji můžete telefonovat i vy" dole na strance
http://www.lupa.cz/clanky/proc-mame-v-cesku-predrazene-telefonovani-splacime-3g-site-v-evrope/
Back to top
wiktoor1

PostPosted: Mon Dec 19, 2011 9:57 am    Post subject: Reply with quote

O.K., díky za radu, to by mě snad ani nenapodlo. Tak zkusím pro to něco udělat. Já jim dám Twisted Evil
Back to top
guest

PostPosted: Wed Feb 29, 2012 10:30 am    Post subject: Reply with quote

Chci se zeptat, mate nekdo zkusenosti s Xcover a Vodafone? Koupil jsem si telefon prave od nich a mam vicemene stejne problemy jakou jsou zminene v predchozich postech. Zakladni GPS aplikace a Google me normalne funguji a pristup k gps modulu maji, ale TB me rozbehnout nejde (predpokladam ze kvuli FW), nez jim tam ale pujdu nadat, radsi se zeptam, jestli treba nekdo nebude vedet neco jineho.

Predem dekuju za odpoved
Back to top
karlos34

PostPosted: Sat Mar 31, 2012 3:04 pm    Post subject: Reply with quote

Myslim ze mas ten samy problem.
Back to top
guest

PostPosted: Fri Dec 28, 2012 12:18 am    Post subject: Samsung B2710(T-Mobile) vs. TrekBuddy - kopie z jiné diskuze Reply with quote

Řešení problému Samsung B2710 (T-Mobile) vs. TrekBuddy je popsané v závěru diskuze na stránce:
http://www.trekbuddy.net/forum/viewtopi ... bf7d3ecb0f
nebo
http://www.zby.cz/offline-geocaching
Není třeba přehrávat FW, stačí odmazat 2 soubory v telefonu (je tam odkaz na program TkFileExplorer) a upravit nastavení - řeší se tím jak otravné dotazy, tak propojení TB s GPS v telefonu a běh aplikace v minimalizovaném stavu na pozadí. Odmazání těch 2 souborů (v příslušných složkách) zřejmě dokáže "odblokovat" i jiné Javové aplikace.
Back to top
ppavel4

PostPosted: Thu Apr 18, 2013 8:04 pm    Post subject: Re: Problem s rozchodenim TB na Samsungu Xcover 271 (GT-B271 Reply with quote

Tabi wrote:
AuHau wrote:
Asi to bude tím, že mapy celý prahy mají 25MB a severní prahy jenom 3MB... Nevíte jak to nějak obejít?
AuHau

Tak tenhle telefon používám taky. Jako mapy používám Topo atlas ze www.cykloserver.cz. Mám celkem 5 vrstev od 10 do 14 Very Happy . Celková velikost je 2GB. Soubory pro B2710 musí být netarované ( rozbalené). TrekBuudy jsem instaloval z *. jar. Celkem mám tři potvrzení - nijak mě to neomezuje.

Jediné co mi vadí, že není možno mazat údaje, kde se vkládají jen číslice ( např. Přiblížení k bodu[m]). B2710 nemá tlačítko "C". Tam kde jsou povolené i znaky tak to jde přes tlačítko #, kterým se vyvolá textové pole.

B2710 zvládá i velké TARy - v nastavení v TB musí být zaškrtnuta "změna využítí paměti" a "velké atlasy"
Back to top
Poussin

PostPosted: Wed Jul 17, 2013 2:20 pm    Post subject: data dir mmc/trakbuddy not accesibl Reply with quote

Pořídil jsem mobil Xcover 271. Zkouším spustit Trkbuddy.
Aplikace se rozeběhne a pak napíše - "data dir mmc/trakbuddy not accesible, fix it and restart".

Pomůžete mi prosím?

Jediné co mi chybí je pam karta, ti jsem ještě nekoupil, že by to bylo tím?
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
ppavel4

PostPosted: Wed Jul 17, 2013 3:32 pm    Post subject: Reply with quote

jj, přesně tak, to je tím, že nemáš kartu.
Back to top
guest

PostPosted: Wed Aug 13, 2014 12:37 pm    Post subject: Samsung b2710 s tb Reply with quote

Ahoj,
mohli by jste mi někdo prosím podrobně popsat (ne odbornými termíny) jak rozjet tb na mém samsungu? 4tu fóra, ale pořád nechápu o co go.
Back to top
ppavel4

PostPosted: Thu Aug 14, 2014 4:45 am    Post subject: Reply with quote

Vezmeš soubor trekbuddy.jar a nainstaluješ si TB a je hotovo. Většinou to funguje a pokud ti to něco hlásí, tak to pak řešíš třeba tady na foru. Doufám, že to není moc odborné. Smile
Back to top
Post new topic   Reply to topic    TrekBuddy Forum Index -> Česky-Slovensky All times are GMT
Goto page Previous  1, 2, 3, 4  Next
Page 3 of 4

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum