Bílý vrch
icon TrekBuddy
www.trekbuddy.net
Outdoor companion.
  • internal / bluetooth / simulator GPS
  • offline raster maps
  • smart GPX / raw NMEA logs
  • waypoints and simple navigation
  • custom views
  • MIDP and Symbian phones
  • Blackberry
  • Android
Visit wiki to see all features, guides and howtos. Project tracker - moved to github.
Trekbuddy github repository

Partners:    (Polish/Polski)(Polski) Compass mapy      (Polish/Polski)(Polski) Galileos mapy      (Polish/Polski)(Polski) CartoMedia      (Czech/Èesky)(Èesky) Eaglesoft trasy      (Polish/Polski)(Polski) ExpressMap     

FAQFAQ   SearchSearch 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
Problemy z TB pod androidem
Goto page 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Post new topic   Reply to topic    TrekBuddy Forum Index -> Polski
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Robin99

PostPosted: Mon Oct 25, 2010 8:21 am    Post subject: Problemy z TB pod androidem Reply with quote

Witam wszystkich,
Ostatnio przesiadlem sie z wysluzonego k800i na i5700 z androidem. Ucieszylem sie, ze jest wersja TB pod androida, lecz w terenie nie bylo juz tak wesolo.
1. Po pierwsze mialem problem z sortowaniem waypointow po dystansie. Pierwsze na liscie pojawialy sie jakies dalekie waypointy podczas gdy wiedzialem, ze istnieja na pewno blizsze. Wewnetrzny GPS dzialal poprawnie.
2. Telefon posiada cyfrowy kompas lecz trek wskazuje pozycje waypointa po satelitach. Dziwi mnie to bo jest wskaznik cyfrowego kompasu na wyswietlaczu (prawdopodobnie zolty lub zielony - z kolorami u mnie nie za dobrze;). Wskaznik ten wyswietlany jest razem z czerwonym lub niebieskim wskaznikiem.
3. Nie ma niektorych informacji na CMSie. Na pewno nie ma mocy satelit i ilosci. Predkosci z tego co pamientam sa.
Czy ktos spotkal sie z podobnymi problemami i ewentualnie jak je rozwiazac?
Back to top
View user's profile Send private message
Zyzio

PostPosted: Wed Nov 03, 2010 10:31 am    Post subject: Problem z TB pod Androidem Reply with quote

Przesiadłem się z Noki na HTC, zainstalowałem TB, utworzyłem na karcie potrzebne katalogi a następnie przekopiowałem na nową kartę mapy i atlasy z karty używanej w Nokii. Program działa, z tym że wczytują się jedynie mapy. Atlasy już nie, telefon jakby nie widział plików atlasów, poza set. Nie widać również pliku cr.tba, mimo że po podłączeniu do komputera jest widoczny, Mapy i atlasy nie były potraktowane tarem. Jaka może być przyczyna tego stanu rzeczy ? Pzdrw.
Problem rozwiązałem. Częściowo. Pomimo, że z menu wybieram atlas nie zmienia się widok katalogów na ekranie. Program nadal pozostaje w folderze mapy. Ręcznie trzeba wracać do folderu TrekBuddy i wybierać atlasy. Co trzeba zmienić w ustawieniach, żeby TB automatycznie przechodził do folderu z atlasami ?
Back to top
Krokiew

PostPosted: Mon Mar 07, 2011 4:18 pm    Post subject: Reply with quote

Ja używam TB na smartfonie HTC działąjącego na platformie Android.
TB pobrałem z Android Marketu, wszystko działa świetnie, nie ma żadnych błędów.
Back to top
damarcus77

PostPosted: Mon Mar 07, 2011 8:10 pm    Post subject: Reply with quote

U mnie na SE X10 Mini tez wszystko gra
Back to top
Yvet

PostPosted: Wed May 18, 2011 8:13 am    Post subject: Reply with quote

Troszkę odśnieżę temat,

damarcus77 wrote:
U mnie na SE X10 Mini tez wszystko gra

Piszesz że na X10 działa OK , mam ten sam telefon i TB pobrany z marketu i jest mały mankament:
opcja fullscreen nie działa (pasek u góry ciągle jest widoczny), a co za tym idzie już ekrany CMSa się nie mieszczą), no i na dokładkę obszary dotykowe (ten dolny na menu ) jest malutki Smile.

Czy u Ciebie nie jest tak ?
Back to top
Ranger

PostPosted: Wed May 18, 2011 7:09 pm    Post subject: Reply with quote

Jaką masz wersję Andka na pokładzie i wersję Treka ?
Ten telefon ma dla aplikacji dostepny ekran 240x301 Smile
A to że widać na pasku stanu ile jeszcze zostało baterii - nie jest takie głupie Wink
Co do CMS-ów - można skorzystać z dostępnych gotowych na ekran 240x270. Albo zabrać się za zrobienie CMS-ów specjalnie przeznaczonych dla modeli X10 mini/mini pro Smile
Back to top
Yvet

PostPosted: Thu May 19, 2011 7:57 am    Post subject: Reply with quote

Andek 2.1,
TB 1.0.11

Tak jak mówisz zostaje przygotować dedykowany CMS Smile
Dzięki za info o obszarze roboczym.

Pozdrawiam.
Back to top
zober

PostPosted: Thu Dec 22, 2011 1:24 pm    Post subject: Reply with quote

Witam

Ja mam problem z działaniem TB w tle.
Co trzeba zrobić aby TB nie zamykał się gdy przełączę się na inną aplikacje, np. żeby zadzwonić czy wysłać sms ? TB wyłącza się po pewnym czasie (a raczej z tego co się zorientowałem system android go automatycznie wyłącza). Inne aplikacje nie wyłączają się do puki nie wybiorę w menu opcji zakończ, np GG. Najlepiej jak by TB w ogóle się nie usypiał tylko pilnował działając w tle aktualnej pozycji...

Przy okazji jeszcze proste pytanie offtopic. Czy pauza powoduje uśpienie Bluetooth/GPS i tym samym oszczędność energii czy tylko zatrzymuje wskaźnika na mapie ?
Back to top
Ranger

PostPosted: Thu Dec 22, 2011 2:35 pm    Post subject: Reply with quote

To co opisujesz brzmi dość dziwnie, od kilku miesięcy korzystam z Treka na Androidzie bez takich sensacji.
Ale może po kolei - jaki model telefonu, wersja systemu i wersja aplikacji ?
Back to top
zober

PostPosted: Thu Dec 22, 2011 5:52 pm    Post subject: Reply with quote

HTC Desire Z z HTC Sense 2.1
Android 2.3.3
TB 1.0.18
coś jeszcze potrzebne ?

Aha miałem też taki dziwny problem z otwieraniem opisów z GPX: naciskałem przycisk otwarcia opisu czy logów z opencaching i nic się nie działo (brak reakcji), pomogło przeinstalowanie TB ale po jakimś czasie problem powraca i ponownie muszę robić reinstall..
Back to top
Ranger

PostPosted: Thu Dec 22, 2011 6:57 pm    Post subject: Reply with quote

Coś słabo czytasz forum, zainstaluj to
http://www.trekbuddy.net/beta/2011-08-16/index.php
Back to top
zober

PostPosted: Fri Dec 23, 2011 12:52 pm    Post subject: Reply with quote

Dzięki, wyświetlanie na razie działa ale przetestuje w terenie na dużych plikach gpx Smile

Jeżeli chodzi o wyłączanie TB o nadal jest tak samo, włączam TB naciskam domek aby wyświetlić pulpit. Po chwili przytrzymuje domek i wybieram TB - przywraca się i działa dalej, ale jak nacisnę domek i odczekam kilkanaście minut to już się nie przywraca tylko uruchamia od początku.

PS. Wesołych świąt !
Back to top
Ranger

PostPosted: Fri Dec 23, 2011 12:59 pm    Post subject: Reply with quote

Z tym trzymaniem palucha w aplikacji na domku to trochę uważaj, dłuższe przytrzymanie włącza blokadę ekranu Smile
Na poczatek radzę wejść w ustawienia pulpitu, włączyć sobie i zapisać na stałe wyświetlanie na dole paska ikon czy też ikon do szybkiego przełączania map w atlasach. Wtedy np zobaczysz kłódkę. A po nabyciu pewnych przyzwyczajeń można te ustawienia zmienić ...
A co do dużych gpx-ów z keszami - od kiedy na OC jest androidowa aplikacja AwaryjnyGPX, do pobierania skrzynek z okolicy, trzymanie jakichś kobylastych gpx-ów mija się z celem. Wystarczy będąc w jakiejś okolicy podessać co potrzebne i aktualne. W razie czego są też linki do spojlerów. Czyli można prościej Wink
Zresztą co tam, pisałem co prawda o tym na OC, ale można te ekraniki wrzucić i tu Smile

Awaryjny_GPX_a_TrekBuddy.png
 Description:
 Filesize:  95.1 KB
 Viewed:  20133 Time(s)

Awaryjny_GPX_a_TrekBuddy.png

Back to top
zober

PostPosted: Wed Dec 28, 2011 9:54 pm    Post subject: Reply with quote

Blokowania ekranu używam często Smile Chodziło mi o przycisk HOME czyli androidowy "pokaż pulpit". Po jego użyciu aplikacje nie zamykają się tylko są usypiane. Niestety wersja 1.0.19 też jest zamykana po kilku minutach przez system.

Rozkminiłem już o co chodziło z blokowaniem się tych przycisków do opisów GPX. Mianowicie włączałem sobie opcje "Polecenia GC w Menu". Mogła by ta opcja nie blokować przycisków dotykowych bo można się w konia zrobić Smile

Dzięki za AwaryjnyGPX ! awaryjnie na pewno sie przyda, jednak na zaplanowane wyprawy, lepszy gpx z dobranymi punktami wg. własnego uznania i planu wycieczki Smile
Kobylaste GPX to dla mnie 2MB Smile mój poprzedni telefon wysypywał się przy 100kB.

Ale wracając do wątkowego tematu, Jak to sprawdzić czemu TB mi się zamyka zamiast działać w tle ? są jakieś logi ?
Back to top
Ranger

PostPosted: Wed Dec 28, 2011 10:25 pm    Post subject: Reply with quote

Może to jest jakowyś problem wynikający z tego co używasz z aplikacji w telefonie, kilku użytkowników HTC stwierdziło że na tej wersji systemu nie mają tego objawu z tym co Ci podałem.
Być może coś pamięciożernego Ci lata w tle i system zamyka co popadnie z powodu zużytych zasobów. Chyba warto zerknąć do listy uruchomionych usług i zobaczyć co tam tę pamięć zżera i w jakim stopniu.
Back to top
Post new topic   Reply to topic    TrekBuddy Forum Index -> Polski All times are GMT
Goto page 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
Page 1 of 7

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum