Bílý vrch
icon TrekBuddy
www.trekbuddy.net
Outdoor companion.
  • internal / bluetooth / simulator GPS
  • offline raster maps
  • smart GPX / raw NMEA logs
  • waypoints and simple navigation
  • custom views
  • MIDP and Symbian phones
  • Blackberry
  • Android
Visit wiki to see all features, guides and howtos. Project tracker.

Partners:    (Polish/Polski)(Polski) Compass mapy      (Polish/Polski)(Polski) Galileos mapy      (Polish/Polski)(Polski) CartoMedia      (Czech/Èesky)(Èesky) Eaglesoft trasy      (Polish/Polski)(Polski) ExpressMap     

FAQFAQ   SearchSearch   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
ako do N70 nainstalovat TrekBuddy?

Post new topic   Reply to topic    TrekBuddy Forum Index -> Česky-Slovensky
View previous topic :: View next topic  
Author Message
solide

PostPosted: Wed Jul 25, 2007 8:17 am    Post subject: ako do N70 nainstalovat TrekBuddy? Reply with quote

ahoj velmi pekne by som poprosil o radu. Mam Nokiu N70 a stiahol som si vsetky verzie programu z linku: http://www.trekbuddy.net/forum/releases/0.9.56/index.php. Cital som diskuziu ze mam program instalovat cez subor .jad, ziadna verzia mi vsak takto cez subor .jad nejde nainstalovat a mobil mi vypise hlasku ze subor nejde nacitat Crying or Very sad . Ak to nainstalujem cez .jar tak mi to ide ale po spusteni mi stale vypisuje povolenie ci moze citat data a tak to ide donekonecna.
pozeral som v topicu co sa o tom hovori:

Code:

Jo, matne si vzpominam z 6680, ze je potreba najit nekde v nastaveni certifikaty, a pro Thawte nastavit, ze plati i pro podpis aplikaci, a ne jenom pro internet.

dokonalý,
bylo to tam, v nastavení certifikátu (zabezpečení) bylo povoleno jenom pro webovou instalaci

neviem vsak co si mam v certifikacii nastavit ked otvorim v N70 nastavenia,ochrana,sprava certifikatov, a tam zvolim Thawte Premium Sever CA a Thawte Sever CA a v nich mozem zvolit: nastavenie dovery. tam som dal instalacia symbian-ano,internet - ano,instalacia aplikacii-ano,overit certifikat on-line - nie

takze neviem kde mozem v N70 zvolit "ze je potreba najit nekde v nastaveni certifikaty, a pro Thawte nastavit, ze plati i pro podpis aplikaci, a ne jenom pro internet."

takisto neviem v com je problem ale vytvoril som presne cestu podla navodu:

Code:

Snad nejdůležitější nastavení v konfigurace (viz níže) je Data Dir. Musí to být úplná cesta (tj. file:///atd atd/) k adresáři na kartě, ve kterém jsou tyto podadresáře:

maps
tracks-nmea
tracks-gpx
ui-profiles
wpts

Musíte je vytvořit ručne!

Tieto som vytvoril tak, ze som na karte mobilu vytvoril adresar trekbuddy a do neho som vytvoril tych 5 adresarov. Do adresara "maps" som vlozil mapu s koncovkou .tar ktoru som si stiahol z tohoto fora, ked dam nacitat mapu a presne mu zadam spravnu cestu, mapa mi nejde nacitat Crying or Very sad

Neporadi mi prosim niekto v com robim chybu, t.j. aky typ instalacneho programu zvolit, ako to instalovat aby mi nevypisovalo neustale hlasku o potrebe tahat udaje a ci som spravne vytvoril zlozku odkial tahat mapu. Viem, mozno sa vam zdaju moje otazky hlupe ale stale neviem v com robim problem a nejde mi to.

Ak by som mohol este poprosit potreboval by som mapu Zahorie, okolie Malaciek,Studienky,Zavod, Sastin k Morave, neporadi niekto odkial sa da stiahnut?
Dakujem Jano
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
kruch
Site Admin

PostPosted: Thu Jul 26, 2007 10:48 am    Post subject: Reply with quote

No to vypada, ze certifikat mas nastaveny dobre. Proc to ale nejde instalovat pres JAD netusim. Instalujes pomoci PC Suite?

solide wrote:
Tieto som vytvoril tak, ze som na karte mobilu vytvoril adresar trekbuddy a do neho som vytvoril tych 5 adresarov. Do adresara "maps" som vlozil mapu s koncovkou .tar ktoru som si stiahol z tohoto fora, ked dam nacitat mapu a presne mu zadam spravnu cestu, mapa mi nejde nacitat

Jak mu zadavas cestu? A co to zahlasi za chybu?
Back to top
View user's profile Send private message
solide

PostPosted: Tue Aug 07, 2007 9:14 am    Post subject: trekbuddy Reply with quote

kruch wrote:
No to vypada, ze certifikat mas nastaveny dobre. Proc to ale nejde instalovat pres JAD netusim. Instalujes pomoci PC Suite?

solide wrote:
Tieto som vytvoril tak, ze som na karte mobilu vytvoril adresar trekbuddy a do neho som vytvoril tych 5 adresarov. Do adresara "maps" som vlozil mapu s koncovkou .tar ktoru som si stiahol z tohoto fora, ked dam nacitat mapu a presne mu zadam spravnu cestu, mapa mi nejde nacitat

Jak mu zadavas cestu? A co to zahlasi za chybu?

Ahoj, tak som sa vratil z dovolenky, kde som nakoniec trekbuddy vyuzil. Problem s mapou bol v tom, ze to bolo cele zapakovane a ja som mal zakliknute vo win "skryt pripony znamych suborov" takze som videl len predposlednu koncovku .tar Crying or Very sad Ked som to rozpakoval tak to slape.
Problem mam vsak v tom, ze si stale po spusteni pyta povolenie citania, takze ked chcem samotny program spustit musim neustale povolovat a klikat az sa program spusti. Neporadis ako odstranit tuto chybu? Dakujem J
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
Post new topic   Reply to topic    TrekBuddy Forum Index -> Česky-Slovensky All times are GMT
Page 1 of 1

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum