Bílý vrch
icon TrekBuddy
www.trekbuddy.net
Outdoor companion.
  • internal / bluetooth / simulator GPS
  • offline raster maps
  • smart GPX / raw NMEA logs
  • waypoints and simple navigation
  • custom views
  • MIDP and Symbian phones
  • Blackberry
  • Android
Visit wiki to see all features, guides and howtos. Project tracker.

Partners:    (Polish/Polski)(Polski) Compass mapy      (Polish/Polski)(Polski) Galileos mapy      (Polish/Polski)(Polski) CartoMedia      (Czech/Èesky)(Èesky) Eaglesoft trasy      (Polish/Polski)(Polski) ExpressMap     

FAQFAQ   SearchSearch   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
0.9.98
Goto page Previous  1, 2

Post new topic   Reply to topic    TrekBuddy Forum Index -> Česky-Slovensky
View previous topic :: View next topic  
Author Message
PetrX

PostPosted: Mon May 17, 2010 6:55 am    Post subject: Reply with quote

Zkusil jsem novou verzi a narazil na problém s podsvícením. I když mačkám klávesu 3 jak chci tak podsvícení nefunguje. Dokonce mi zmizela i položka FieldNotes. Chtěl bych vědět jestli to zlobí i ostatním nebo jen u mě.
Mám SE K800i a stahoval jsem verzi Standard (druhý řádek v odkazu ke stažení).

PetrX

PostPosted: Tue May 18, 2010 4:49 am    Post subject: Reply with quote

Už jsem přišel jak na to Very Happy. Neznal jsem přesné ovládání Filed Notes a proto jsem je nemohl najít a ohledně podsvícení mi docela chybí dřívější princip kdy se na display zobrazovalo co se právě stalo (podsvícení zapnuto/vypnuto). Teď nevím co přesně se stalo, kdyby třeba přibilo do lišty malá ikonka abych poznal, že mám aktivované podsvícení. To by bylo fajn Wink .
lenek

PostPosted: Tue May 18, 2010 5:53 am    Post subject: Reply with quote

Na mapovém podkladu by se ti měla objevit v pravém dolním rohu ikonka malé žárovky.
Back to top
View user's profile Send private message
PetrX

PostPosted: Tue May 18, 2010 6:18 am    Post subject: Reply with quote

Tak to se omlouvám. Vůbec jsem si ji nevšiml. Ona žlutá na bílém podkladu není moc vidět kor když ji vůbec nehledáte Very Happy. Nicméně svůj úkol plní a to je podstatné. Díky za odpověď
_vlk

PostPosted: Sat May 29, 2010 6:55 am    Post subject: Reply with quote

Při zmáčknutí klávesy 3 na SE Vivaz se zobrazí chybová hláška:
Service not accessible, java.io.IOException: SymbianOS error = -34: Všeobecné: Chyba systému
Nevíte někdo, co s tím?
Back to top
lenek

PostPosted: Sat May 29, 2010 5:08 pm    Post subject: Reply with quote

Máš nainstalovaný TrekBuddyService?
Back to top
_vlk

PostPosted: Sat May 29, 2010 10:52 pm    Post subject: Reply with quote

Hmm, to nemám.....
A když se o to pokouším, nedaří se mi ocertifikovat Sad
Back to top
radegast

PostPosted: Sun May 30, 2010 11:08 am    Post subject: Reply with quote

Měl bych jednu připomínku na chování se TB na Androidu.
Když spustím TB a nemám v telefonu zaplou GPS tak pak když zadám v TB "Start GPS" obrazovká zčerná.
Jiné navigační programy v takovém případě vyhodí hlášku ve smyslu, že není zaplá GPS a po potvrzení se dostanu do menu telefonu kde se GPS zapíná.
Možná toto chce udělat i TB, ale z nějakého důvodu se mu to nedaří.
Nemohl by se na to autor podívat?
Není to nic bez čeho by se nedalo žít, stačí GPS zapnout a TB fachá dál. Ale přiznám se, že jsem se dost lekl, že TB zas nějak nefunguje.

_vlk wrote:
A když se o to pokouším, nedaří se mi ocertifikovat Sad

Jak postupuješ?
Kdyžtak koukni na toto vlákno http://www.trekbuddy.net/forum/viewtopic.php?p=35208&highlight=#35208 popisuju tam kde a jak certifikovat.
Anebo Google a "Symbian certifikace".

HTC Desire S, SDHC 16GB,
TB vždy nejnovější,
Back to top
_vlk

PostPosted: Mon May 31, 2010 7:51 am    Post subject: Reply with quote

Díky, povedlo se!
Back to top
yearling

PostPosted: Sat Jun 05, 2010 10:09 pm    Post subject: Reply with quote

No přiznám se, že mne nový způsob regulace podvícení (někdy od verze 0.9.97) nadšením zrovna nenaplňuje. Kromě toho že to při manipulaci s klávesou 3 často naprosto nečekaně zbourá celou aplikaci, což se tedy u verze 0.9.95 vůbec nedělo (alespoň na NOKII 6233) - viz můj příspěvek z 9.5. , tak v tom ovládání nějak nenacházím smysl. Krátký stisk 3 zvýší úroveň podsvitu o stupeň výš, ale dlouhý stisk podsvícení někdy vypne, někdy zapne naplno - není v tom žádná logika, navíc nemůžu intuitivně vypnou podsvit - vždy musím neustále sledovat display - to mi přijde dost nešikovné. Co se týká ikony podsvícení (žárovka - sluníčko), její smysl mi úplně uniká - to že podsvit je zapnutý vidím, podle toho že display svítí a stupeň podsvitu podle toho rozhodně neodhadnu, tím spíš, že žlutá ikona je v barevné mapě naprosto neviditelná.
Navrhuji následující úpravy:
- krátký stisk "3" = zvýšení úrovně podsvitu o 1 stupeň nahoru a to až do hodnoty 100% (po dosažení této hodnoty dalším krátkým stiskem "3" podsvit nevypínat a další krátké stisky "3" ignorovat)
- dlouhý stisk "3" = vypnutí podsvitu (nezávisle na nastaveném stupni podsvitu)
- ikonu podsvitu zrušit a namísto ní tam případně dát číslici vyjadřující aktuální úroveň podsvícení (může to být hodnota v %), případně tam dát ikonu (ne žlutou), vyjadřující několik úrovní podsvitu (podobně jako pois.png vyjadřuje různé stavy waypointů), ale to mi přijde jako zbytečné mrhání systémovými prostředky (to samozřejmě nejlépe posoudí Kruch)
Back to top
Kliford

PostPosted: Sun Jun 06, 2010 12:44 pm    Post subject: Reply with quote

Po včerejším výletě na kole TB nemůže najít GPS, ikdyž ona signalizuje, že už je připojena a pak se objeví chyba: _RENDER FAILTURE_:java.lang.IllegalArgumentException . Divné. Dělá to se všemi mapami. Včera naprosto ok. Co to je?
EDIT: tak 0.9.97 jde ok, takže je chyba někde v nové verzi

Michal.K

PostPosted: Mon Jun 07, 2010 7:24 am    Post subject: Reply with quote

yearling wrote:
Co se týká ikony podsvícení (žárovka - sluníčko), její smysl mi úplně uniká - to že podsvit je zapnutý vidím, podle toho že display svítí a stupeň podsvitu podle toho rozhodně neodhadnu, tím spíš, že žlutá ikona je v barevné mapě naprosto neviditelná.

- ikonu podsvitu zrušit a namísto ní tam případně dát číslici vyjadřující aktuální úroveň podsvícení (může to být hodnota v %), případně tam dát ikonu (ne žlutou), vyjadřující několik úrovní podsvitu (podobně jako pois.png vyjadřuje různé stavy waypointů), ale to mi přijde jako zbytečné mrhání systémovými prostředky (to samozřejmě nejlépe posoudí Kruch)

No co se toho týka, že vidíš že dispej svítí to vidíš, ale nevíš, zda po chvíli zhasne nebo ne. Mě se to, že to je řešeno jen ikonou a nevyskakuje tam okno ( a zvuk nahradilo jen zavibrováním) jako předtím naopak líbí...

No ale my co máme SE ani úroveň podsvícení regulovat nemôžem a ak mám byt upřimný, tak mi to ani nechybí.

suntour

PostPosted: Tue Nov 09, 2010 12:13 pm    Post subject: Reply with quote

tak klavesnice "3" mi jde do hlasky "service not accessible..." také Sad Nokia 6303. Stara verze TB, ted nevim jaka, sla bez problemu a hlavne uplne v pohode regulace podsviceni fungovala. Setril jsem s tim baterku. Tohle u nove verze mi pekne rozhodilo sandal Sad
Back to top
suntour

PostPosted: Tue Nov 09, 2010 12:15 pm    Post subject: Reply with quote

lenek wrote:
Máš nainstalovaný TrekBuddyService?

googluju co to TrekBuddyService je a jak si pomuzu s klavesnici "3" to nejde odstranit ten problem jednoduseji.?Proc stary trekbady s timhle problem nemělo ?
Back to top
radegast

PostPosted: Thu Nov 11, 2010 7:12 pm    Post subject: Reply with quote

Jestli to nebude tím, že 6303 je S40 a TrekBuddyService a věci s tím souvísející patří k S60, čili Symbianu.
To s novou a starou verzí TB vůbec nesouvisí.
A kde najít TrekBuddyService?
Nebudeš mi věřit, ale vždy u každého stažení je i odkaz na TrekBuddyService.
Např: http://www.trekbuddy.net/releases/1.0.0/index.html

HTC Desire S, SDHC 16GB,
TB vždy nejnovější,
Back to top
Post new topic   Reply to topic    TrekBuddy Forum Index -> Česky-Slovensky All times are GMT
Goto page Previous  1, 2
Page 2 of 2

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum