Bílý vrch
icon TrekBuddy
www.trekbuddy.net
Outdoor companion.
  • internal / bluetooth / simulator GPS
  • offline raster maps
  • smart GPX / raw NMEA logs
  • waypoints and simple navigation
  • custom views
  • MIDP and Symbian phones
  • Blackberry
  • Android
Visit wiki to see all features, guides and howtos. Project tracker.
Trekbuddy is on Github now

Partners:    (Polish/Polski)(Polski) Compass mapy      (Polish/Polski)(Polski) Galileos mapy      (Polish/Polski)(Polski) CartoMedia      (Czech/Èesky)(Èesky) Eaglesoft trasy      (Polish/Polski)(Polski) ExpressMap     

FAQFAQ   SearchSearch   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
FieldNotes
Goto page 1, 2  Next

Post new topic   Reply to topic    TrekBuddy Forum Index -> Česky-Slovensky
View previous topic :: View next topic  
Author Message
wadesss

PostPosted: Thu May 06, 2010 2:02 pm    Post subject: FieldNotes Reply with quote

Tohle je výborná věc,jen mi vadí ,že pokud chci importovat soubor,který vytvoří TrekBuddy přímo z mobilu na stránky geocaching tak to nejde,ale nejdřív ho musím otevřít a uložit s kókováním UTF-8.Nedalo by se na tom zapracovat?
Back to top
View user's profile Send private message
kruch
Site Admin

PostPosted: Thu May 06, 2010 2:11 pm    Post subject: Reply with quote

Dalo. Urcite je to UTF-8? druzicka mi rikal, ze to musi bejt UTF-16, coz docela davalo smysl, ponevadz UTF-8 by to totiz melo uz bejt...
Back to top
wadesss

PostPosted: Thu May 06, 2010 2:18 pm    Post subject: Reply with quote

Otevřel jsem si ten soubor v poznámkovém bloku a tam to opravdu měnín na UTF-8.
Back to top
kruch
Site Admin

PostPosted: Thu May 06, 2010 2:28 pm    Post subject: Reply with quote

Dobra, a muzes mi poslat vystup z TB a Tebou upraveny soubor (ktery geocaching.com prijme)? Dik.
Back to top
druzicka

PostPosted: Thu May 06, 2010 6:29 pm    Post subject: Reply with quote

Hmmm, tak ted si sypu popel na hlavu a omlouvam se Sad Opravdu to ma byt kodovani UTF-8 nevim proc jsem mel zafixovane 16 Sad
Back to top
kruch
Site Admin

PostPosted: Thu May 06, 2010 6:49 pm    Post subject: Reply with quote

V pohode... ale pak to nechapu, ponevadz UTF-8 by to melo bejt.... Shocked

Muzete mi nekdo poslat puvodni a vami upravenej, abych ho mohl porovnat? Nebo staci rict cim to upravujete. Dikes.
Back to top
kruch
Site Admin

PostPosted: Fri May 07, 2010 6:43 am    Post subject: Reply with quote

Jasne, na zacatku neni BOM. Bude opraveno.
Back to top
bambusatko

PostPosted: Fri May 07, 2010 11:20 am    Post subject: Reply with quote

ahoj všem...může mi prosím někdo vysvětlit praktické využití novinky "field notes" v praxi...tuším, že to má význam při geocachingu, ale to je zatím vše...Wink...předem dík za odpověď...
Back to top
druzicka

PostPosted: Fri May 07, 2010 5:57 pm    Post subject: Reply with quote

bambusatko wrote:
ahoj všem...může mi prosím někdo vysvětlit praktické využití novinky "field notes" v praxi...tuším, že to má význam při geocachingu, ale to je zatím vše...Wink...předem dík za odpověď...

V prubehu lovu si zaznamenavas fieldonotes, v podstate jde o jednoduchy textak kde na kazdem radku je kod kese,datum,cas,typ logu a poznamka.

GC11345,20100507,13:10,Found it,"in:GC, out:TB"

takze si behem lovu znacis uspechy ci neuspechy. Textovy soubor potom z telefonu nahrajes na http://geocaching.com/my Access Your Field Notes resp. odkaz http://www.geocaching.com/my/fieldnotes.aspx

No a pak se uz jen dopisuji logy. Konec papirku po kapsach pri lovu Wink

To je v kostce asi tak vse, v podstate je to funkce az poslednich modelu Garmin navigaci Smile
Back to top
rudahes

PostPosted: Tue May 11, 2010 4:42 pm    Post subject: Reply with quote

Zkoušel jsem novou funkci fieldnotes a asi to bude výborná věc, jestli se mi to podaří rozchodit. Asi ale něco dělám špatně:
1) V programu trekbuddy si vygeneruji soubor fieldnotes 201005-------.txt s nějakými logy
2) Tento soubor si stáhnu z telefonu někam na počítač.
3) Na stránce http://www.geocaching.com/my/fieldnotes.aspx kliknu na odkaz "here" v odstavci Garmin - Colorado and Oregon GPS Receivers
4) Pomocí tlačítka "procházet" nalistuji na daný soubor na počítači a potom kliknu na "Upload Field Note".
5) Po načtení stránky bohužel stále platí: 0 records were successfully uploaded
Může někdo poradit co dělám špatně nebo je to ten popisovaný problém s kódováním nebo tím chybějícím "BOM"?
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
kruch
Site Admin

PostPosted: Tue May 11, 2010 5:15 pm    Post subject: Reply with quote

rudahes wrote:
Může někdo poradit co dělám špatně nebo je to ten popisovaný problém s kódováním nebo tím chybějícím "BOM"?

Doufam. Zkus to: otevri ten txt v notepadu, a dej Save As, a vyber encoding UTF-8. Soubor by se mel zvetsit o 3 bajty. Ten zkus nahrat na gc.com...
Back to top
rudahes

PostPosted: Wed May 12, 2010 3:53 pm    Post subject: Reply with quote

Tak už jsem na to přišel. Chyba nebyla v kódování, to je správné už jak to ukládá trekbuddy.
Chyba byla u mě. Používám totiž na generování gpx souborů program GSAK a do názvu keše mi to kromě GCXXXX kódu přidává ještě další údaje obtížnost, hint atd. To se mi pak propašovalo do field notes, kterým pak GC.com nerozuměl. Když jsem ručně vymazal nadbytečné údaje tak vše funguje OK. Very Happy
Budu si muset vytvořit nějakou utilitku která to promaže, nebo v GSAKu generovat standartní názvy kešek, což bude jednoduší protože ty nadbytečné udaje jsem si do názvu dával v době, když bylo například velmi složité rolovat k hintu až na konec listingu. Což už teď neplatí. Very Happy
Back to top
rudahes

PostPosted: Wed May 12, 2010 4:18 pm    Post subject: Reply with quote

Tak hotovo po úpravě exportu z GSAKu to funguje skvěle !!!
Měl bych ještě dotaz jestli si můžu nějak nastavit ten časový údaj na začátku logu který ukazuje o dvě hodiny méně (asi UTC?)
Díky
Back to top
ota.n

PostPosted: Mon May 24, 2010 7:38 am    Post subject: Reply with quote

Po prvotním nepochopení této vychytávky začínám zjišťovat že jde o úžasnou pomůcku, ale:
- pokud je keška klasická tak je vše OK
- pokud jde o multinu a ta má přiřazený finalwaypoint tak je to špatně
(pro klasickou kešku začíná zapis GC kódem, pokud je to ten final, tak zápis začíná názvem kešky a GC kód chybí)
Jde to elimiovat tak že po nalezení kešky se přejde do nadřazeného záznamu a fieldnotes vytvořit tam, ale je to takové nepohodlné.
Otázka je, v čem je problém - v Geogetu kde k multině přiřadím ten finalpoint, nebo v exportním makru (z GG do TB), nebo v TB?
Nebo je problém na mé straně (něco blbě nastavenýho/pochopenýho)?
Díky

druzicka

PostPosted: Tue May 25, 2010 3:30 pm    Post subject: Reply with quote

ota.n wrote:

Otázka je, v čem je problém - v Geogetu kde k multině přiřadím ten finalpoint, nebo v exportním makru (z GG do TB), nebo v TB?
Nebo je problém na mé straně (něco blbě nastavenýho/pochopenýho)?
Díky

Nejspis bude problem v tom exportnim makru, ale neberu to zase tak tragicky, proste ulozim FN u vychozich souradnic, resp. vychoziho bodu. Pokud pouzivas makro exportu pro trekbuddy od petrx mozna by se s nim dalo domluvit na uprave.
Back to top
Post new topic   Reply to topic    TrekBuddy Forum Index -> Česky-Slovensky All times are GMT
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum