Bílý vrch
icon TrekBuddy
www.trekbuddy.net
Outdoor companion.
  • internal / bluetooth / simulator GPS
  • offline raster maps
  • smart GPX / raw NMEA logs
  • waypoints and simple navigation
  • custom views
  • MIDP and Symbian phones
  • Blackberry
  • Android
Visit wiki to see all features, guides and howtos. Project tracker.

Partners:    (Polish/Polski)(Polski) Compass mapy      (Polish/Polski)(Polski) Galileos mapy      (Polish/Polski)(Polski) CartoMedia      (Czech/Èesky)(Èesky) Eaglesoft trasy      (Polish/Polski)(Polski) ExpressMap     

FAQFAQ   SearchSearch   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
Serwisy do wizualizacji gpx-ow
Goto page 1, 2  Next

Post new topic   Reply to topic    TrekBuddy Forum Index -> Polski
View previous topic :: View next topic  
Author Message
damarcus77

PostPosted: Sun Nov 22, 2009 7:50 pm    Post subject: Serwisy do wizualizacji gpx-ow Reply with quote

Troche nie na temat ale nie wiem czy juz taki post gdzies byla nie chcialem zasmiecac forum...Moze ktos podac jakies stronki na ktorych mozna ogladac swoje pliki gpx na mapkach?Ja dotychczas ogladalem tylko na google earth.
Zgory Dziekuje
Back to top
View user's profile Send private message
tycoon

PostPosted: Sun Nov 22, 2009 8:10 pm    Post subject: Reply with quote

Polecam www.bikebrother.com

To jedyny serwis jaki znam, który dysponuje podkładami map topograficznych - a to mapy o niebo lepsze od google earth, itp...
Back to top
kwicol

PostPosted: Mon Nov 23, 2009 2:04 pm    Post subject: Reply with quote

prosty, a wystarczający: http://utrack.crempa.net/
Back to top
Zyzio

PostPosted: Tue Nov 24, 2009 10:27 am    Post subject: Re Reply with quote

A ja polecam http://www.everytrail.com/. Po jakimś czasie trasy są widoczne także w GE, bo program ten ma też warstwę Everytrail.
Back to top
sirmicho

PostPosted: Wed Nov 25, 2009 8:13 am    Post subject: Reply with quote

Jeśli chodzi o projektowanie i modyfikowanie tras (również oczywiście przeglądanie) - Zdecydowanie www.gpsies.com

PostPosted: Tue Jan 26, 2010 9:56 pm    Post subject: Reply with quote

Witam

Troche odgrzewam.Dobre jest rowniez to http://sportypal.com/Workouts
Szkoda ze Trek nie ma takiej funkcji.

Pozdrawiam

Ranger

PostPosted: Tue Mar 02, 2010 5:53 pm    Post subject: Reply with quote

Ruszył kolejny polski serwis społecznościowy z trasami.
http://www.trasygps.com
Ten nowy projekt wyróżnia m.in. to, że ma posiadać oprócz wizualizacji specjalne ułatwienia dla użytkowników TrekBuddy (jak np. łatwe umieszczanie gotowych przewodników w serwisie czy pobieranie tras w formie przewodnika ze zdjęciami).
Prawda że sympatyczne ? Cool Polecam.

Back to top
damarcus77

PostPosted: Tue Mar 02, 2010 9:02 pm    Post subject: Reply with quote

Fajny serwis..dopiero przegladam ale juz mi sie podoba

Dziekuje
Back to top
Wolverine

PostPosted: Tue Mar 02, 2010 9:21 pm    Post subject: Reply with quote

Miło Smile Już się zarejestrowałem!
Może wyjdzie z tego coś, o co pamiętam, że od dwóch lat męczymy Jacka Wink
Jacku dodaj do TrackAlbumu to i tamto i żeby było w necie i by było ogólne i by każdy mógł i by...
Trzeba ten portal ogarnąć. Może uda nam się go przekabacić na portal TrekBuddy'owiczy Very Happy

Holux M-1000c
Back to top
Ranger

PostPosted: Tue Mar 02, 2010 9:29 pm    Post subject: Reply with quote

Nieoficjalnie podaję, że autor serwisu próbuje używać TB, więc szansa jest Very Happy
Back to top
Wolverine

PostPosted: Tue Mar 02, 2010 9:35 pm    Post subject: Reply with quote

Próbuje?
Czyli ma albo Samsunga, albo LG albo Windowsa Very Happy
Napisz od jak dawna próbuje to uściślimy model Very Happy

Albo w drugą stronę - podaj jaki ma model, to oszacujemy, czy serwis będzie naszym trackowym domem, czy autor poprzestanie na turystycznych Garminach Very Happy

Ale oczywiście żarty na bok! Pozdrawiam autora i trzymam kciuki - jeżeli będzie miał problemy ze sprzętem to pomożemy Smile A serwis zapowiada się bardzo ciekawie! Brawo

Holux M-1000c
Back to top
Ranger

PostPosted: Tue Mar 02, 2010 9:51 pm    Post subject: Reply with quote

Jedna wycieczka do jaskiń wiosny jeszcze nie czyni Smile
Natomiast patrząc z punktu możliwości korzystania z treści medialnych - sprawa jest oczywista. Nie ma co się zastanawiać - trzeba ładować dane do serwisu i już.
Może byś tam spróbował wstawić swój beskidzki przewodnik ? Pewnie ślad do tej trasy masz, a autor się zastanowi jak to wypluć w postaci dostępnej u nas na forum.
Back to top
m2marek

PostPosted: Wed Mar 03, 2010 12:06 am    Post subject: Reply with quote

Wolverine wrote:
...czy serwis będzie naszym trackowym domem, czy autor poprzestanie na turystycznych Garminach Very Happy...

Próbowałem ostatnio Garmina. Może w obszarze gór jest jeszcze do wzięcia, ale poszerzając wojaże na całą Polskę, to już wypada słabo i nie pomaga UMp-pcPL, GPMapa topo. Trochę ratuje możliwość wgrania rastrów w nowych modelach, ale ograniczenia są w tym zakresie straszne, choć możliwość przykrycia wektorowymi elementami i skalowanie kusi.

Co do samego serwisu, to bardzo mi przypadł do gustu. Dostosował bym najwyżej układ, by ładnie wszystko (zdjęcie, profil, mapę) zmieścić na ekranie 1280x1024 (na mniejszym przewijanie w pionie). A "młodziencze" błędy na stonie, podobno będą szybko usunięte.

GPS Maniak

PostPosted: Sun Mar 07, 2010 10:45 am    Post subject: Reply with quote

m2marek wrote:
Próbowałem ostatnio Garmina .... poszerzając wojaże na całą Polskę, to już wypada słabo

Gwoli wyjaśnienia. Tak to wygląda z punktu widzenia "statystycznego", użytkownika. Jednak brak map powszechnie dostępnych w sieci, wcale nie musi oznaczać że one w ogóle nie istnieją. Istnieje przecież vmap_level2 - wektorowy odpowiednik map topograficznych 1:50.000 obejmujący pokryciem całą Polskę.

Oczywiście brak powszechnego dostępu do vmapl2 powoduje, że moja informacja jest raczej ciekawostką niż praktyczną poradą. Inna rzecz, że jeżeli ktoś pracuje w jakimś centrum reagowania kryzysowego czy w WODGiK to zapewne ma dostęp do tej mapy i może bez trudu przerobić ją sobie na własną mapę dla Garmina: http://www.anpo.republika.pl/vmap/index.html Wątpliwości może budzić legalność takiego działania, ale jako że rozmawiamy teoretycznie - pokazuję, że takie możliwości istnieją.

Dodam, że na bazie vmap_level2 - za zgodą jej dysponenta - zatem w 100% legalnie, została sporządzona i udostępniona część obejmująca Wielkopolskę: http://gpswielkopolska.pl

Nie zapominajmy także o MapCenter i MapCenter2, gdzie spokojnie leżą zwektoryzowane przez "maniaków Garmina" mapy topograficzne wielu obszarów Polski i ... nie tylko.

W sumie jeżeli chodzi o Polskę naprawdę nie jest źle, a nawet rzec by można jest całkiem dobrze. Jeżeli do tego dodamy, że wektorowe mapy "topo" w wydaniu komercyjnym np. dla Czech czy Słowacji są na zupełnie innym (zdecydowanie wyższym) poziomie niż nasza rodzima GPMapa Topo, będąca w zasadzie mapą samochodową z dodatkiem szlaków turystycznych, mamy już zupełnie inny obraz Garmina Very Happy

Odrębnym zagadnieniem jest fakt, czy jest sens aby zadowolony użytkownik innego systemu - w tym TrekBuddy - inwestował w dość drogi sprzęt i wgryzał się od nowa w jakże inną tematykę map wektorowych. Na to pytanie - każdy musi sobie odpowiedzieć sam.

PS. A przy okazji - to mój pierwszy post, zatem ... Witam serdecznie Very Happy
Back to top
butcheronline

PostPosted: Tue Mar 09, 2010 2:48 pm    Post subject: Reply with quote

Wolverine wrote:
Próbuje?
Czyli ma albo Samsunga, albo LG albo Windowsa Very Happy
Napisz od jak dawna próbuje to uściślimy model Very Happy

Albo w drugą stronę - podaj jaki ma model, to oszacujemy, czy serwis będzie naszym trackowym domem, czy autor poprzestanie na turystycznych Garminach Very Happy

Mam Nokię E51 z Symbianem i Garmin nie jest mi obcy Smile Treka zainstalowałem niedawno i muszę się jeszcze nauczyć go obsługiwać, nabyć dobre mapy, to na pewno będzie się z niego korzystać z przyjemnością.

Trek ma bardzo fajne możliwości i chcę zrobić dla niego specjalną funkcjonalność w serwisie. Czyli np. pobieranie trasy z optymalizacją i sprecyzowaniem czy mają być to waypointy czy tracki, dołączanie zdjęć, generowanie przewodników i takie tam...

Mam nadzieję, że jak najszybciej uda mi się za to wziąć Smile

Cieszę się, że serwis się Wam podoba Smile Bardzo mnie to motywuje do dalszej pracy! Może nawet trochę za bardzo, po moja praca mgr czeka w kącie od dłuższego czasu...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Post new topic   Reply to topic    TrekBuddy Forum Index -> Polski All times are GMT
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum