Bílý vrch
icon TrekBuddy
www.trekbuddy.net
Outdoor companion.
  • internal / bluetooth / simulator GPS
  • offline raster maps
  • smart GPX / raw NMEA logs
  • waypoints and simple navigation
  • custom views
  • MIDP and Symbian phones
  • Blackberry
  • Android
Visit wiki to see all features, guides and howtos. Project tracker.

Partners:    (Polish/Polski)(Polski) Compass mapy      (Polish/Polski)(Polski) Galileos mapy      (Polish/Polski)(Polski) CartoMedia      (Czech/Èesky)(Èesky) Eaglesoft trasy      (Polish/Polski)(Polski) ExpressMap     

FAQFAQ   SearchSearch   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
Nove funkce TB - namety uzivatelu
Goto page Previous  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  Next

Post new topic   Reply to topic    TrekBuddy Forum Index -> Česky-Slovensky
View previous topic :: View next topic  
Author Message
kruch
Site Admin

PostPosted: Mon Nov 16, 2009 4:46 pm    Post subject: openstreet mapy Reply with quote

Jedno misto na podnety je dobra vec, sbiram to z ruznych vlaken - hruza... Cool

Proctu si to pred spanim, ale chtel jsem se zeptat na jednu vec - co openstreet mapy - co si o nich myslite, pouziva je nekdo...?
(Presvedcuju kolegu z prace aby se do vyvoje zapojil, a tohle by byl pro nej idealni ukol Razz )

Jinak jestli se tady nahodou zminuje zoomovani rastrovych map, tak to neni problem matematiky ani kodu ale pameti, s jejimz nedostatkem se bojuje od zacatku, bohuzel, a proto se k tomu stavim dost rezervovane..
Back to top
View user's profile Send private message
yearling

PostPosted: Mon Nov 16, 2009 6:03 pm    Post subject: Reply with quote

to Kruch - OpenStreetMaps někdy používám, samozřejmě ne pro ČR tam jsou mapy od Shocart potažmo Mapy.cz bezkonkurenční, ale pro ostatní země (zejména východní Evropa) je to použitelná alternativa (před časem jsem to dodělal i do TrekView) - používám ale jejich klon pro cykloturistiku http://opencyclemap.org/ - jsou podstatně lepší než mapy z Google, obsahují vrstevnice, jsou poměrně dost přesné a dokonce obsahují i jakési turistické značení Smile. Bohužel jejich načítání je často neúnosně pomalé - podstatně pomalejší než u Google. Pro východní Evropu je to v podstatě jediná alternativa starých map postahovaných z internetu. Jen tak pro zajímavost přikládám reálný soubor (rozzipovat, načíst do Trekview, přepnout do režimu Google, zvolit turistickou mapu, pro porovnání přepínat mezi OpenCycle, OpenStreet, ortofoto a mapou Google).

A ještě k danému tématu - přivítal bych, kdyby se do některé z dalších verzí TB přidala do událostí sledovaných přes HECL i něco jako událost onChangeStatus, která by se spouštěla při změně stavu GPS (výpadek nebo naopak naskočení signálu).
Momentálně lze výpadek signálu sledovat pouze na miniaturním terčíku ({status}), který je v praxi (jedoucí kolo, přesvícený display,...) naprosto neviditelný - pokud dojde k výpadku GPS (adaptér BT se mi občas samovolně vypne - chyba FW), malá hláška a neslyšitelné pípnutí oznamující výpadek GPS se ve většině případů přehlédne.
Jedná se mi o ošetření tohoto stavu přes HECL (nápadná změna údajů na display,...) sledováním např. proměnné cms::fix - momentálně to bohužel není možné, protože veškeré vyhodnocování proměnných je možné pouze po spuštění události onLocationUpdated, která ale v případě výpadku GPS nenastane.
Z podobných důvodů by se mi hodila ještě událost onPause (zapnutí režimu Pausa) a onContinue (zrušení rež. Pauza).
Když už jsme u té pauzy - momentálně když spustím režim Pauza, dojde k přerušení záznamu do tracklogu, to je OK, současně se, ale zablokuje pohyb kursoru (není možné pohybovat mapou pomocí klávesnice) - to už moc dobré není, protože režim Pauza se většinou používá dejme tomu v hospodě při přerušení cesty, ale současně by bylo fajn si na mapě prohlédnout jak bude cesta pokračovat což už bohužel nejde - musí se zrušit Pauza, což je v tomto případě nežádoucí (zbytečné ukládání do tracklogu) - takže bych uvítal, kdyby se režim Pauza týkal pouze ukládání do tracklogu, případně přerušení komunikace s GPS, ale posuv mapy pomocí klávesnice by měl být odblokován.

20090818-093649.zip
 Description:

Download
 Filename:  20090818-093649.zip
 Filesize:  38.5 KB
 Downloaded:  6 Time(s)

Back to top
Michal.K

PostPosted: Mon Nov 16, 2009 6:10 pm    Post subject: Reply with quote

Quote:

Podle mně, ale Michal myslel "Current", ono totiž třeba ve Tvém Smile CMS jsou ty šipky označeny jako "Následující" a "Předchozí". Takže asi takto vzniklo "Next" Smile

No přesně tak, já to psal z mobilu, tak jsem si to nemohl zkontrolovat.

Swejzi

PostPosted: Mon Nov 16, 2009 6:16 pm    Post subject: Reply with quote

kruch: OpenStreetMap - No přiznám se, že až díky tobě jsem se dozvěděl,že něco takového existuje. Laughing Pro mě osobně asi zbytečnost, ale určitě se najde spousta uživatelů, kteří by to uvítali.
Jinak k tomu zoomu. Mě osobně stačí mít staženo několik map v různém měřítku a přepinat si mezi nimi. Víc nepotřebuji, HLAVNÍ je že je aplikace stabilní a nepadá. Jinak to přiblížení aby na to člověk líp viděl chápu a myslím,že v tomto případě by to paměťově náročné být nemuselo,ale nevím jestli by tato funkce byla natolik atraktivní aby se do TB musela přidávat,kor kdyby to bylo na úkor výkonu a i případné nestabilitě aplikace.

Jinak vítej zpátky, už jsme se o tobe začínali bát Embarassed
Back to top
yearling

PostPosted: Mon Nov 16, 2009 6:21 pm    Post subject: Reply with quote

Swejzi wrote:
Mě osobně stačí mít staženo několik map v různém měřítku a přepinat si mezi nimi. Víc nepotřebuji, HLAVNÍ je že je aplikace stabilní a nepadá. Jinak to přiblížení aby na to člověk líp viděl chápu a myslím,že v tomto případě by to paměťově náročné být nemuselo,ale nevím jestli by tato funkce byla natolik atraktivní aby se do TB musela přidávat,kor kdyby to bylo na úkor výkonu a i případné nestabilitě aplikace.

Naprosto souhlasím - hlavní je spolehlivost.
Back to top
radegast

PostPosted: Mon Nov 16, 2009 6:28 pm    Post subject: Reply with quote

OpenStreetMap: Dokonce jsem se svého času chopil i nějaké jejich aktualizace v okolí mého bydliště. Ale jejich budoucnost vidím dost bledě, hlavně ve světle Mapy.cz a taky GoggleMaps.

HTC Desire S, SDHC 16GB,
TB vždy nejnovější,
Back to top
radegast

PostPosted: Mon Nov 16, 2009 7:40 pm    Post subject: Reply with quote

yearling wrote:
Když už jsme u té pauzy - momentálně když spustím režim Pauza, dojde k přerušení záznamu do tracklogu, to je OK, současně se, ale zablokuje pohyb kursoru (není možné pohybovat mapou pomocí klávesnice) - to už moc dobré není, protože režim Pauza se většinou používá dejme tomu v hospodě při přerušení cesty, ale současně by bylo fajn si na mapě prohlédnout jak bude cesta pokračovat což už bohužel nejde - musí se zrušit Pauza, což je v tomto případě nežádoucí (zbytečné ukládání do tracklogu) - takže bych uvítal, kdyby se režim Pauza týkal pouze ukládání do tracklogu, případně přerušení komunikace s GPS, ale posuv mapy pomocí klávesnice by měl být odblokován.

Tak to všechno už ve verzi 0.9.90 neplatí Exclamation
V pauze už se jde pohybovat všude i v CMS.

HTC Desire S, SDHC 16GB,
TB vždy nejnovější,
Back to top
pavelh

PostPosted: Mon Nov 16, 2009 7:47 pm    Post subject: Re: openstreet mapy Reply with quote

kruch wrote:

Jinak jestli se tady nahodou zminuje zoomovani rastrovych map, tak to neni problem matematiky ani kodu ale pameti, s jejimz nedostatkem se bojuje od zacatku, bohuzel, a proto se k tomu stavim dost rezervovane..

Ahoj. Myslím, že tady šlo jen o velice jednoduchý zoom, jakousi obdobu lupy. Také jsme to kdysi probírali. Uživatel by stiskl tlačítko, nebo vybral volbu z menu a místo kolem kurzoru by se přiblížilo. Po stisku jakékoliv klávesy by se znovu oddálilo. Nebylo by se tedy možné pohybovat nebo cokoliv dělat, šlo by jen o velice jednoduchou lupu. Hlavně u turistických map může člověk přemýšlet, co je ta malá modrá tečka na mapě a tato funkce by to vyřešila.
Implementačně velice snadné. Všechny potřebné dlaždice jsou na obrazovce, tudíž v paměti. Stačilo by jen vzít oblast kolem kurzoru (klidně jen sejmout obrazovku) a každý pixel zdvojit.

O OpenStreetMap slyším poprvé. Díval jsem se na ně, ale v naší vesničce jsou zakresleny pouze dvě ulice ze zhruba dvaceti, které lze najít na Google Maps. Takže to asi moc nevyužiju.
Back to top
radegast

PostPosted: Mon Nov 16, 2009 7:57 pm    Post subject: Re: openstreet mapy Reply with quote

pavelh wrote:
O OpenStreetMap slyším poprvé. Díval jsem se na ně, ale v naší vesničce jsou zakresleny pouze dvě ulice ze zhruba dvaceti, které lze najít na Google Maps. Takže to asi moc nevyužiju.

Právě, že na OpenStreetMap je to krásné, že si to tam můžeš dokreslit sám Very Happy http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Cz:Main_Page?uselang=cz
Pochodíš po vesničce se zapnutým TB, naloguješ trasu a pak podle toho kde jsi všude chodil domaluješ cesty. A nejen cesty, všechno co se ti jen zlíbí, co na trase potkáš. http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Cz:Map_Features

HTC Desire S, SDHC 16GB,
TB vždy nejnovější,
Back to top
michal7

PostPosted: Mon Nov 16, 2009 9:35 pm    Post subject: Reply with quote

Taky se přimlouvám za jednoduché řešení zoomu 2x, vzhledem k navigaci by se hodil automatický návrat k normálnímu zobrazení po pár vteřinách i bez stisku tlačítka.
ir wrote:
Na možné řešení hlasové navigace třeba kápl SWEJZI:
v TB zavést dvě hodnoty přiblížení k bodu - první nastavená hodnota by spustila akci - hlasový povel a změnu šipek, druhá by zamezila reakci na další bod(y), dokud by se neprojel ten první.

Zde by mohl vzniknout zajímavý stav minutím druhého bližšího přiblížení, a jak to ošetřit při projetí dalšího bodu.
Alternativní metoda řešení problému je připustit další hlasový povel a navigační šipky s minimálním odstupem od předchozí změny, třeba 3 sec.
Back to top
Michal.K

PostPosted: Tue Nov 17, 2009 9:27 am    Post subject: Reply with quote

Taky jsem byl zastáncem zoomu, ale od té doby, co si každý jednoduše může za 2-3 minuty použitím programů jako TrekBuddy Atlas Creator udělat atlas s mnoho vrstev zoomu a více vrstev map, funkce zoom-u stratila absolutne význam a je to zbytečné vytěžování paměti tel., které by TB mohl využít na další a nové funkce... (a
to si třeba uvědomit!)

A bud teda využijem paměť na něco užitečnejšiho, nebo na něco, co se dá už teď docílit ůplně jednoduše mimo TB. A kdyz to hodím na misku vah, tak já volím radši stabilitu a nové funkce.

michal7

PostPosted: Tue Nov 17, 2009 11:49 am    Post subject: Reply with quote

Na dvoupalcovém displeji 320x240 bodů je mapa o dost zmenšená oproti monitoru počítače kvůli vyšší hustotě bodů. Vrstva atlasu s větším přiblížením situaci neřeší pro nápisy, úzké čáry apod. Kdo nemá orlí zrak, detaily nevidí. Popsaný statický zoom (zdvojením bodů z displeje včetně navigačního kříže, trasy atd.) by hodně pomohl, snad by šel udělat s minimálními nároky na paměť.
Back to top
pavelh

PostPosted: Tue Nov 17, 2009 10:51 pm    Post subject: Reply with quote

Nároky na paměť by měly být minimální, protože všechny potřebné dlaždice jsou vykresleny na obrazovce, tudíž jsou v paměti. Klidně by asi šlo přímo číst z těchto obrázků dlaždic a rovnou kreslit na obrazovku. To by pravděpodobně nebylo tak efektivní, jako vytvořit nový obrázek, do něj kreslit a pak ho hodit na obrazovku, ale jenom jsem chtěl naznačit, že tato funkce se dá teoreticky naprogramovat s nulovými nároky na paměť.
Back to top
Kliford

PostPosted: Wed Nov 18, 2009 3:16 pm    Post subject: Reply with quote

Já jsem zastáncem toho, že si prostě jednoduše nahrajete všechny potřebné vrstvy, a pak kláveou 7 a 9 jakože zoomujete.
Jo a prosím udělejte něco s hodinami prosím, musím potvrdit, že se zobrazují nekorektně. Myslím, že nejjednoduší zbůsob je udělat položku v Nastavení "Čas" a zákázat přenášet ho ze satelitů.Bohužel mám ještě starší model SE, který neumožňuje zobrazovat hodiny v horní liště.

caesar1987

PostPosted: Thu Nov 19, 2009 11:21 pm    Post subject: Reply with quote

co takto pridat do bugzilly aj wishlist (ak sa to da)?
Post new topic   Reply to topic    TrekBuddy Forum Index -> Česky-Slovensky All times are GMT
Goto page Previous  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  Next
Page 3 of 11

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum