Bílý vrch
icon TrekBuddy
www.trekbuddy.net
Outdoor companion.
  • internal / bluetooth / simulator GPS
  • offline raster maps
  • smart GPX / raw NMEA logs
  • waypoints and simple navigation
  • custom views
  • MIDP and Symbian phones
  • Blackberry
  • Android
Visit wiki to see all features, guides and howtos. Project tracker.

Partners:    (Polish/Polski)(Polski) Compass mapy      (Polish/Polski)(Polski) Galileos mapy      (Polish/Polski)(Polski) CartoMedia      (Czech/Èesky)(Èesky) Eaglesoft trasy      (Polish/Polski)(Polski) ExpressMap     

FAQFAQ   SearchSearch   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
Mapy
Goto page Previous  1, 2, 3, 4  Next

Post new topic   Reply to topic    TrekBuddy Forum Index -> Česky-Slovensky
View previous topic :: View next topic  
Author Message
kruch
Site Admin

PostPosted: Fri Aug 31, 2007 10:39 am    Post subject: Reply with quote

Ale vzdyt priklad v navodu

Code:

dir /b set > 18_Okoli_Prahy_sever.set

je pro Windows...
Back to top
View user's profile Send private message
pepa112

PostPosted: Fri Aug 31, 2007 11:50 am    Post subject: Reply with quote

Nevim, tady priznam rovnou, ze jsem v tomhle blb, musim vyvolat prikazovou radku, ale kde vzit cestu k slozce v niz chcu udelat set. Nebo se tenhle prikaz pise v nejakem programu? fakt nevim, rovnou priznam, ze v tomhle. je pravda, ze to udela TBcutter, ale jeste resim problem jak udelat index atlasu a ten stejny problem, v cem to napsat, jak..

kruch wrote:
Ale vzdyt priklad v navodu

Code:

dir /b set > 18_Okoli_Prahy_sever.set

je pro Windows...
Back to top
kruch
Site Admin

PostPosted: Fri Aug 31, 2007 12:22 pm    Post subject: Reply with quote

Vyvolej prikazovou radku v adresari s mapou, tj. tam kde mas .map soubor a set/ podadresar.

Pro .idx zase bud v adresari, kde mas .tba.

K jine tvoji poznamce - je fakt, ze prazdne set adresare v atlas index souboru jsou na nic, ale ja nevim jak je z prikazovy radky excludovat Confused

EDIT: aha, tar umi vice --exclude, takze

tar -cf muj_atlas.idx --exclude=set --exclude=*.png ... a index soubor je bez prazdnych set adresaru. Updatnu dokumentaci.
Back to top
kruch
Site Admin

PostPosted: Fri Aug 31, 2007 12:41 pm    Post subject: Reply with quote

Jo, a jeste - 24bitova hloubka si myslim taky zbytecne zvetsuje velikost.
Back to top
pepa112

PostPosted: Fri Aug 31, 2007 1:49 pm    Post subject: unixutils Reply with quote

To mas asi pravdu, zkusim pak udelat mene kvalitnejsi,uvidime na kolik to zmensi velikost, ale zatim me velikost nejak netrapila. Je pravda, ze jsem ted zkousel cyklomapu da se rici Jihomaravskeho kraje a hodila tak 200 Mb.
No a k tomu prikazu, priznam, ze z toho porad nejsem moc moudry. Vyvolat v adresari kde je .tba soubor prikazovy radek? jak prosim? Zkousel jsem stahnout ten unixutils z adresy kterou jsem nasel tady na foru, presna adresa je http://unxutils.sourceforge.net/UnxUtils.zip , ale hazi me to hlasku server nedostupny, tak nevim... Nemate to nekdo stazeno? Nebo se ta prkazova radka vyvolava v tomhle programu? Prosim porad, tohle je pro me opravdu spanelska vesnice. dekuji za tvou ochotu

kruch wrote:
Jo, a jeste - 24bitova hloubka si myslim taky zbytecne zvetsuje velikost.
Back to top
kruch
Site Admin

PostPosted: Fri Aug 31, 2007 2:12 pm    Post subject: Reply with quote

OK, ten balik vazne neni ke stazeni. Pridal jsem ho do sekce Tools.

Ten tar.exe si muzes nakopirovat treba do C:\Windows (nebo kde je mas). Potom, pokud pouzivas treba Total Commander, najdes si adresar s mapou, kliknes v TC dole do okynka pro prikazy a napises cmd a das Enter.
Pokud ne, Start->Spustit a zase: cmd and Enter, a potom prikazem cd se dostat do adresare s mapou...
Back to top
tepich

PostPosted: Fri Aug 31, 2007 2:21 pm    Post subject: Reply with quote

kruch wrote:
Ten tar.exe si muzes nakopirovat treba do C:\Windows (nebo kde je mas). Potom, pokud pouzivas treba Total Commander, najdes si adresar s mapou, kliknes v TC dole do okynka pro prikazy a napises cmd a das Enter.

A nešlo by ten .tar vytvořit rovnou Total Commanderem, když umi balit do taru? Nebo je tam ještě nějakej trik, kterej umí jenom unixutils?
Back to top
kruch
Site Admin

PostPosted: Fri Aug 31, 2007 2:23 pm    Post subject: Reply with quote

A umi excludnout soubory?
Back to top
tepich

PostPosted: Fri Aug 31, 2007 2:27 pm    Post subject: Reply with quote

V tom bude asi problém. Koukal jsem teď do konfigurace packeru a tam nic takovýho není.
Takže nepoužitelný. Sad Nejsem kamarád s příkazovou řádkou, tak jsem doufal...
Back to top
kruch
Site Admin

PostPosted: Fri Aug 31, 2007 2:30 pm    Post subject: Reply with quote

No, pokud to neni velky, tak se da zapakovat vsechno, pak do nej vlizt a vymazat set adresare; ovsem pokud tam je 780 map, tak to je opruz Twisted Evil
Back to top
pepa112

PostPosted: Sat Sep 01, 2007 7:34 am    Post subject: tar.exe Reply with quote

Faj, stahl jsem si tar a jdu zkouset. Diky, ten tvuj tip s total comanderem funguje.... Hned to bude o neco jednodussi.. Tar.exe mrsknu rovnou do slozky win a jdu testovat, stvou me akorat ty tar ze nemuzu udelat atlas v tar, ale co nadelam, Nokii asi nepremluvim. Budu to ted zkouset i na Glofiish 500+, jeste tam musim ale stahnout ze stranek eten emulator javy a uvidime, jsem zvedavy jestli se ukaze interni GPS. Na te N95 chybova hlaseni zmizela po uprave jad souboru chybova hlaseni, ale interni modul GPS to taky nebralo, ale nebere ho ani TOm Tom. Jeste jak jste se ted bavili o radku vys. To bylo o tzv index souboru? Ono by to taky slo, ale zkusim tu prikazovou radku, uvidime, je pravda, ze ta prikazova radka hodne lidim odstrasi. Jeste prosim i kdyz sem to nepatri, co je v nastaveni delay scroll, me to nic nerobi, zkousel jsem nastavit asi do poloviny, ale co to ma delat, nevim.. Diky zatim za pomoc a pekny vikend

kruch wrote:
No, pokud to neni velky, tak se da zapakovat vsechno, pak do nej vlizt a vymazat set adresare; ovsem pokud tam je 780 map, tak to je opruz Twisted Evil
Back to top
pepa112

PostPosted: Sat Sep 01, 2007 8:22 am    Post subject: Znova atlaYearling Reply with quote

Tak jsem zacal atlas od Yearling rozbalovat, krom uz zminovaneho chybneho ctverce se mi pri rozbalovani objevila chyba i u ctvercu B11 a D01, proverte to nekdo prosim. I kdyz na rychlost nacitani .rar by to asi nemelo mit vliv, ze ne Kruchu, atlas by mel jit rovnou do toho.rar souboru co potrebuje a neprohledava vsechny v atlasu, nemylim se?
Back to top
pepa112

PostPosted: Sat Sep 01, 2007 6:11 pm    Post subject: Reply with quote

Tak jsem vyzkousel noby prikaz a nefunguje, vysledny soubor .idx mel 60 Mb, coz je blbost, asi nepujdou 2 prikazy exclude za sebou, zadal jsem presne psano tar -cf cr.idx --exclude=set --exclude=*.png 1 2 3 4 .... zkousel jsem tam 4 vrstvy a adresare jsou pojmenovany 1 2 3 4 ,1 je autoatlas, 2 Izgard 3 Shocard turistik 4 Shocard cyklo mapy, podadresare jsou uz pojmenovany ruzne. Sel jen puvodni prikaz tar -cf cr.idx --exclude=*.png 1 2 3 4 , vysledek byl asi 900 kb, to uz jde, ne? ted kopiruji na kartu a budu zkouset v mobilu, dam vedet, Izgard jsem ocesal z Yearlingova atlasu sand o cechy, turistik a cyklo od Shocartu jsem tam dal jen blizke okoli Brna, jsem zvedavy jak to bude fungovat,automapa je cela Cr

kruch wrote:

tar -cf muj_atlas.idx --exclude=set --exclude=*.png ... a index soubor je bez prazdnych set adresaru. Updatnu dokumentaci.
Back to top
pepa112

PostPosted: Sun Sep 02, 2007 6:08 pm    Post subject: Atlas, tentokrat muj nefunguje Reply with quote

tak nevim, vyzkousel jsem udelat atlas, krom toho tveho upraveneho prikazu vse jelo bez problemu. Jenze kdyz jsem ho nakopiroval na kartu, hazi tolik druhu chyb, ze uz nevim. kdyz dam load atlas a jdu pres CR.idx, tak po vyberu vrstvy vyhodi chybu hned, v chybe je napsano,ze nenasel .tar soubor, ale zadny nemam, tak nevim.. kdyz dam load atlas pres cr.tba co je s nim v stejne slozce, necha vybrat vrstvu,mam tam 4 a pak rekne kdyz se jde uz do ctvercu, ze nenasel soubor... uz opravdu nevim co s tim, soubor .idx a .tba bych ti mohl poslat,ma o asi 900kb, kontroloval jsem to ted jeste,vsechno sedi jak ma, kdyz se da load map, tak mapa normalne jede, vsechny otevre.... Mas prosim jeste nejaky napad, cim by to mohlo byt, pripadne nekdo s podobnym telefonem mate nejake zkusenosti s atlasy?
Back to top
kruch
Site Admin

PostPosted: Sun Sep 02, 2007 7:47 pm    Post subject: Reply with quote

Me teda dvojity exclude zafungoval, no ale to nic.

Napada me ze pri presunu na kartu se pokurvi velikost pismen. Me se to obcas s Nokii taky stava. Pro mapy jsem to uz nejak osetroval, ale pro atlas to jeste mozna uplne neni; v posledni verzi (0.9.59) jsem tam jedno misto v atlasu pro uper/lowercase jmena souboru osetril, ale 100% to asi jeste nebude.
Back to top
Post new topic   Reply to topic    TrekBuddy Forum Index -> Česky-Slovensky All times are GMT
Goto page Previous  1, 2, 3, 4  Next
Page 2 of 4

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum