Bílý vrch
icon TrekBuddy
www.trekbuddy.net
Outdoor companion.
  • internal / bluetooth / simulator GPS
  • offline raster maps
  • smart GPX / raw NMEA logs
  • waypoints and simple navigation
  • custom views
  • MIDP and Symbian phones
  • Blackberry
  • Android
Visit wiki to see all features, guides and howtos. Project tracker.

Partners:    (Polish/Polski)(Polski) Compass mapy      (Polish/Polski)(Polski) Galileos mapy      (Polish/Polski)(Polski) CartoMedia      (Czech/Èesky)(Èesky) Eaglesoft trasy      (Polish/Polski)(Polski) ExpressMap     

FAQFAQ   SearchSearch   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
Znalazlem blad na mapie
Goto page Previous  1, 2, 3, 4  Next

Post new topic   Reply to topic    TrekBuddy Forum Index -> Polski
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Bastech

PostPosted: Thu Feb 12, 2009 2:59 pm    Post subject: Reply with quote

Firma Interpuls ma w swojej ofercie spolszczoną wersję TB i ona jest płatna. I o tą pewnie Rangerowi chodziło.
UHbI

PostPosted: Sun Feb 22, 2009 5:07 pm    Post subject: Reply with quote

Quote:
A teraz konstruktywnie - załączajcie proszę obrazki, ślady czy punkty, które takie sytuacje pokazują, bo te informacje pozwalają mapy doskonalić i producent wie, które fragmenty trzeba zweryfikować ponownie.
Rozumiem, że tutaj załączać? Wróciłem właśnie z krótkiego wypadu w Beskid Śląski i Żywiecki. Najbardziej widoczną odchyłkę mapy Compassu zaobserwowałem w okolicy przeł. Karkoszczanki (zrzut z Oziego, mapa Beskid Śląski i Żywiecki zamówiona w zeszłym roku (wersja nie TB), skalibrowana wg siatki mapy). Szedłem od Szczyrku z pd-wsch żółtym szlakiem, na mapie dziwnie wcześnie szlak i droga skręcają w lewo. Dalej, od przełęczy brnąłem czerwonym szlakiem dla narciarzy na pn-zach, domyślam się, że na mapie to ta droga zaznaczona trochę wyżej od śladu, dodatkowo przebieg tego szlaku zaznaczony jest na zupełnie innej drodze. Aha, na sztabówkach z 15CD ślad pokrywa się z drogą.

Innym przykładem jest zielony szlak z Rycerki Kolonii na Przegibek, tutaj przesunięcie nie jest aż tak duże ale też zauważalne.

Kolejna rzecz, to szosa z Soblówki do Ujsołów. Przesunięcie nie duże ale cholernie denerwujące jak wyświetla się człowiekowi, że jedzie po drugiej stronie strumienia niż w rzeczywistości.

Oczywiście nie są to jakieś duże błędy ale skoro była prośba o załączanie, to załączam Wink

soblowka.jpg
 Description:
 Filesize:  98.21 KB
 Viewed:  20783 Time(s)

soblowka.jpg

karkoszczonka_przegibek.jpg
 Description:
 Filesize:  97.9 KB
 Viewed:  20783 Time(s)

karkoszczonka_przegibek.jpg

Back to top
View user's profile Send private message
galubap

PostPosted: Sat Apr 11, 2009 8:52 pm    Post subject: Reply with quote

Beskid Śląski, czarny szlak ze Szczyrku przez Meszną do Bystrej. Odcinek od Więzikówki do Chaty na Groniu kompletnie nie zgadza się z mapą. Nie jest to odchyłka o np. 50 m. tylko całkowicie inny przebieg szlaku. Śladem niestety nie dysponuję, ze względu na konieczność oszczędzania baterii nie miałem uruchomionego TB cały czas.
Back to top
KonelO

PostPosted: Tue Apr 14, 2009 7:24 pm    Post subject: Reply with quote

To też dodam.
Mapa - Beskid Sądecki 2007
Szlak czerwony z Jaworzyny do Krynicy Zdrój.

BS-ERR.jpg
 Description:
 Filesize:  25.92 KB
 Viewed:  20538 Time(s)

BS-ERR.jpg

PostPosted: Fri Aug 21, 2009 1:38 pm    Post subject: Reply with quote

kupiłem kilka kolejnych map planu. do samych map nic nie mam - poza lekko nieaktualnymi szlakami turystycznymi. zniesmaczyło mnie co innego - bardzo niechlujne wykonanie mapy jako obrazka - przypuszczam, że jest to błąd powstały przy konwersji na format png.
na dwóch z pięciu map - Przedgórze Sudeckie i Powiat Średzki - w dolnej części obrazu, zamiast białego pojawił się lekko niebieski odcień tła.
w sumie rzecz niezwykle prosta do usunięcia, wystarczyło mi kilka minut zabawy z GIMPem (plus zabawa w scalanie mapy i ponowna konwersja tbcutterem) - ale jak na mój gust takie rzeczy w komercyjnym produkcie zdarzać się nie powinny!
żółta kartka dla planu!

przedgorzesudeckie_sample.jpg
 Description:
 Filesize:  47.37 KB
 Viewed:  20206 Time(s)

przedgorzesudeckie_sample.jpg

powiatsredzki_sample.jpg
 Description:
 Filesize:  56.46 KB
 Viewed:  20206 Time(s)

powiatsredzki_sample.jpg

Back to top
rower

PostPosted: Fri Aug 28, 2009 6:03 pm    Post subject: Reply with quote

Zaopatrzony w TB miałem przyjemność przemierzyć kilka beskidzkich szlaków.
Generalnie przebieg szlaków na mapie odzwierciedlał stan rzeczywisty, jednak znalazłem kilka błędów, które tu zamieszczam.
1. "Beskid Mały" 1:50000, Wydanie IV, 2006, Compass. Szlak niebieski z Przełęczy Przegibek na Magurkę Wilkowicką - w okolicach Sokołówki.
2. "Beskid Wyspowy" 1:50000, Wydanie IV, 2007, Compass. Szlak zielony z przeł. Rydza-Śmigłego na Mogielicę.
3. "Pieniny Polskie i Słowackie" 1:25000, 2007/2008, Eko-Graf. Szlak zielony z Jaworek na Wysoką - przebieg na Polanie pod Wysoką.

Tracks.jpg
 Description:
 Filesize:  209.33 KB
 Viewed:  20141 Time(s)

Tracks.jpg

Back to top
rower

PostPosted: Thu Sep 03, 2009 7:44 pm    Post subject: Reply with quote

Witam wszystkich
(Wprawdzie to mój drugi post na forum, ale jeśli się nie przywitałem w pierwszym, to pora naprawić błąd.)

Kolejna porcja uwag do map. Tym razem "Kaszuby Środkowe" Compassu, wydanie II 2009.

- Czarny szlak "Źródła Marii":
Rys 1. - Na zachodnim brzegu jeziora Wysockiego szlak biegnie początkowo ściśle brzegiem jeziora (dosłownie, przy dostatecznej dozie nieuwagi można wpaść do wody).
Rys. 2 - Niewielkie przesunięcie przebiegu w okolicy Góry Studenckiej. Z mapy chyba wynika również, że Góra Studencka jest w miejscu wzgórza o wysokości 183 m npm. W rzeczywistości najwyższy szczyt Gdańska jest na końcu ślepej odnogi śladu, na granicy lasu. Tak przynajmniej wynika z oznaczeń w terenie oraz z informacji ze strony PTTK http://www.pomorskie.pttk.pl
Rys. 3 - Niewielkie przesunięcie przebiegu w pobliżu Końskich Łąk, oraz zbyt późny skręt szlaku w las przy Źródle Marii.

- Żółty szlak "Trójmiejski":
Rys. 4 - Niewielkie przesunięcie w okolicy Góry Donas (szlak w rzeczywistości przechodzi przez jej wierzchołek) oraz nieco "grubszy" błąd przebiegu przy dojściu do ul. Chwaszczyńskiej (prawa dolna ćwiartka rysunku).
Rys. 5 - Niewielkie przesunięcie przebiegu przy dojściu do torów kolejowych na pd-zach od Źródła Marii. Podobnie przy drugim zbliżeniu do torów kolejowych - w rzeczywistości szlak skręca tuż przy wiadukcie.
Rys. 6 - Znów nieco grubszy błąd przebiegu szlaku w lesie na wysokości centrum handlowego.

Zolty.jpg
 Description:
 Filesize:  59.19 KB
 Viewed:  20077 Time(s)

Zolty.jpg

Czarny.jpg
 Description:
 Filesize:  60.14 KB
 Viewed:  20077 Time(s)

Czarny.jpg

Back to top
Idaho

PostPosted: Sun Jan 17, 2010 12:17 pm    Post subject: Reply with quote

Witam
mam pytanie może jest ono głupie, ale nie daje mi to spokoju, znalazłem w necie mapę i zauważyłem że ma ona krzywo południki i równoleżniki, w mapie która kupiłem w necie ma je prosto.

Czy może mi ktoś to wyjaśnić?
I czy mapa może działać poprawnie?

PS. Przepraszam jak post w złym dziale Very Happy

ZiemiaKlodzkaN_2400_4400.png
 Description:
 Filesize:  40.23 KB
 Viewed:  19217 Time(s)

ZiemiaKlodzkaN_2400_4400.png

ZiemiaKlodzkaN_4200_1200.png
 Description:
 Filesize:  46.5 KB
 Viewed:  19217 Time(s)

ZiemiaKlodzkaN_4200_1200.png

Back to top
Ranger

PostPosted: Wed Jul 21, 2010 8:25 am    Post subject: Reply with quote

To siatka kilometrowa, a nie geograficzna.
Mapa może w Treku działać jak najbardziej poprawnie z obydwoma rodzajami siatek.
Back to top
anbes1

PostPosted: Tue Sep 07, 2010 11:11 am    Post subject: mapa pojezierza leczynsko - wlodawskiego Reply with quote

Kupiłem niedawno mapę pojezierza łęczyńsko - włodawskiego cz. wsch i zach. do TB firmy Cartpol. Rok 2010. myślałem że będzie to uaktualniona na rok 2010 wersja mapy. Niestety jest to jedynie skalibrowana i przystosowana do TB mapa wydana w roku 2001 (sic!) żadnych uaktualnień. Przebiegi szlaków turystycznych i rowerowych zupełnie rozmijaja się z rzeczywistością!. Większej części szlaków rowerowych w ogóle nie naniesiono na mapę. I nie sa to nowe szlaki. W terenie ich oznaczenie zdąrzyło już wyblaknąć. Nie polecam. Wydaje się że autorzy powinni zadać sobie trud uaktualnienia mapy tym bardziej że sprzedawana jest jako nowość i to za 5-krotnie wyższą cenę niż mapa papierowa. Crying or Very sad
Back to top
Ranger

PostPosted: Tue Sep 07, 2010 12:41 pm    Post subject: Reply with quote

Hmm, to chyba jakieś nieporozumienie.
Mapy Pojezierza Ł-W zostały rzeczywiście dodane do sklepu w tym roku, ale to przecież nie oznacza, że te produkty były w tym roku aktualizowane.
Dla terenów P-ŁW dosyć rzadko ukazują się mapy, więc to raczej problem z gatunku - coś jest lepsze niż nic.
Odpowiedniki papierowe tych map mają podane w sklepie daty ich wydań (2001/2002), po prostu innych, nowszych wydań nie ma Sad
Back to top
anbes1

PostPosted: Tue Sep 07, 2010 3:11 pm    Post subject: Reply with quote

A szkoda! Bo tereny są przepiękne szczególnie dla rowerzystów , wędkarzy i grzybiarzy. Nieporozumienie nieporozumieniem ale chyba wiele wysiłku nie kosztowałoby aby na stronie sklepu zamieścic info że mapy są z 2001r. ?
Back to top
Ranger

PostPosted: Tue Sep 07, 2010 4:30 pm    Post subject: Reply with quote

Właściwie tak Smile
Na ten moment to co mogę poradzić (a co sam robię) - przyglądam się zarówno mapie papierowej jak i elektronicznej. Niemal wszystkie mapy turystyczne do Treka mają odpowiedniki papierowe, wyjątki są nieliczne.
Back to top
anbes1

PostPosted: Tue Sep 07, 2010 7:27 pm    Post subject: Reply with quote

w tym wypadku ten sposób nie dałby rezultatu. Posiadam bowiem mapy papierowe z pierwszego wydania. Te mapy ze sklepu to wydanie drugie różniące się okładką i tylko okładką. Zatem widząc że mapa ma nową okładkę mogłem się spodziewać że będzie przynajmniej trochę uaktualniona. Tak bywa w większości wydawnictw. Niestety nie w tym przypadku. Crying or Very sad
Back to top
m2marek

PostPosted: Sun Sep 12, 2010 12:10 pm    Post subject: Reply with quote

Szykując się do nocnych przepraw trafiłem koło Św Katarzyny na Kliny (nie czuję jak rymuję Wink ). Sprawa dotyczy dziesiątki 92 z Geoportalu. Teoretycznie w przypadku braku fragmentu powinno podłożyć coś co ma(tak działa portal i MopoTero), jednak tak się nie dzieje. Fragment poniżej:
[/img]

Kliny koło Sw.Katarzyny.jpg
 Description:
Kliny z Geoportalu na 10
 Filesize:  40.72 KB
 Viewed:  17314 Time(s)

Kliny koło Sw.Katarzyny.jpg

Post new topic   Reply to topic    TrekBuddy Forum Index -> Polski All times are GMT
Goto page Previous  1, 2, 3, 4  Next
Page 3 of 4

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum