icon TrekBuddy
www.trekbuddy.net
Outdoor companion.
  • bluetooth / serial / internal GPS, simulator
  • offline raster maps (common grids and projections)
  • smart GPX / raw NMEA logs
  • waypoints and simple navigation
  • ... and more
  • MIDP and Symbian phones
  • Blackberry
  • Android
  • Windows Mobile 5.x/6.x
  • Windows Phone Store  (FAQ)
Visit our wiki to see all features, guides and howtos. Project tracker.

Partners:    (Polish/Polski)(Polski) Compass mapy      (Polish/Polski)(Polski) Galileos mapy      (Polish/Polski)(Polski) CartoMedia      (Czech/Česky)(Česky) Eaglesoft trasy      (Polish/Polski)(Polski) ExpressMap     

FAQFAQ   SearchSearch   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
Waypointy mest a obci CR
Goto page 1, 2, 3  Next

Post new topic   Reply to topic    TrekBuddy Forum Index -> Česky-Slovensky
View previous topic :: View next topic  
Author Message
pavelh

PostPosted: Sun Nov 09, 2008 1:12 pm    Post subject: Waypointy mest a obci CR Reply with quote

Dokončil jsem seznam měst a obcí ČR. Třeba se bude někomu hodit. Soubor rozbalte a zkopírujte do adresáře wpts. Těch obcí je tam přes 6 200, takže načítání chvíli trvá.

obceCR.zip
 Description:
Mesta a obce CR

Download
 Filename:  obceCR.zip
 Filesize:  94.74 KB
 Downloaded:  625 Time(s)

Back to top
View user's profile Send private message
Celda

PostPosted: Sun Nov 09, 2008 6:56 pm    Post subject: Re: Waypointy mest a obci CR Reply with quote

Bomba !! Díky. Dokonce to v pohodě jede i na mém Samsung D880. Ale asi si to stejně budu muset nějak rozsekat na víc souborů, protože i když listování po stránkách jede bleskem, dostat se třeba na Zbýšov chvilku trvá ...

Co takhle stejně ulice v Praze, Brně, ... nebyly by ? Very Happy Very Happy

mobile: SAMSUNG SGH D880 Duos (dual SIM)
GPS: Qstarz BT-1200 Bluetooth Solar Travel Recorder (MTK chipset)
Back to top
MrKev

PostPosted: Sun Nov 09, 2008 7:09 pm    Post subject: Reply with quote

a co takhle fulltextové nebo regexp vyhledávání v těch ulicích?
pavelh

PostPosted: Sun Nov 16, 2008 7:10 pm    Post subject: Reply with quote

Dostat se na nějaké konkrétní město opravdu trvá celkem dlouho. Nejlepší by bylo, kdyby TrekBuddy podporoval vyhledávání přímým psaním (podobně, jako při hledání v seznamu kontaktů v telefonu).

S těma ulicema je to dobrý nápad. Zkoušel jsem to a půjde to. Už pracuji na seznamu ulic Olomouce. Ještě to musím otestovat a pak bych to sem dal. Další města budou postupně přibývat. Napište si, o které by jste měli zájem.
Back to top
Celda

PostPosted: Sun Nov 16, 2008 11:30 pm    Post subject: Reply with quote

pavelh wrote:
Dostat se na nějaké konkrétní město opravdu trvá celkem dlouho. Nejlepší by bylo, kdyby TrekBuddy podporoval vyhledávání přímým psaním (podobně, jako při hledání v seznamu kontaktů v telefonu)..

Prozatím (než třeba bude v TB rychlé listování v seznamu dle písmen ...) jsem si rozsekal Tebou vytvořený soubor na 9 částí podle písmen. Nemám moc nikde na webu místo pro trvalé umístění, ale aspoň dočasně to zazipované vystrčím sem:
http://www.volny.cz/celechovskyj/TB/ObceCR9casti.zip

Jinak - zjistil jsem, že je to malinko méně podrobné, než ten seznam obcí SR (některé úplné "díry", kde jsme mívali tábory - jako Stálkov nebo Robčice - tam nejsou, zatímco v SR je snad úplně vše), ale přesto je seznam moc fajn - díky Rolling Eyes Exclamation Exclamation Exclamation

pavelh wrote:
S těma ulicema je to dobrý nápad.

Však je taky ode mě Exclamation Very Happy Very Happy Very Happy

pavelh wrote:

Zkoušel jsem to a půjde to. Už pracuji na seznamu ulic Olomouce. Ještě to musím otestovat a pak bych to sem dal. Další města budou postupně přibývat. Napište si, o které by jste měli zájem.

Bezva. No samozřejmě asi od těch největších (tam je nejvíc ulic) po menší - když začneš v ČR, tak Praha, Brno, Ostrava, Olomouc, ... Shocked
Ale říkal jsem si, jestli by se to nedalo někde "vypůjčit" Smile už hotové, tohle musí mít každá pořádná autonavigace nebo mapový SW už v sobě ... Shocked No, to nemá být navádění k ..., to si jen tak nahlas uvažuju ...

Back to top
Celda

PostPosted: Sun Nov 16, 2008 11:51 pm    Post subject: Reply with quote

Celda wrote:
Ale říkal jsem si, jestli by se to nedalo někde "vypůjčit" Smile už hotové, tohle musí mít každá pořádná autonavigace nebo mapový SW už v sobě ... Shocked No, to nemá být navádění k ..., to si jen tak nahlas uvažuju ...

A co třeba http://www.geonames.org ?

Namátkou
http://www.geonames.org/advanced-search.html?q=Praha&country=CZ&featureClass=R&continentCode=

Hmm, ale asi tam bude jen něco Sad

Edit 25.12.2008: opraven první odkaz

Last edited by Celda on Thu Dec 25, 2008 10:58 pm; edited 1 time in total
Back to top
lenek

PostPosted: Mon Nov 17, 2008 7:04 am    Post subject: Reply with quote

pavelh wrote:
S těma ulicema je to dobrý nápad. Zkoušel jsem to a půjde to. Už pracuji na seznamu ulic Olomouce. Ještě to musím otestovat a pak bych to sem dal. Další města budou postupně přibývat. Napište si, o které by jste měli zájem.

Kdysi jsem si taky dělal seznam ulic Olomouce, ale nedokončil jsem to. Myslím, že v souboru jsou ulice od A po V. Pokud ti to trochu pomůže, tak tady to je.

Ulice Ol.zip
 Description:

Download
 Filename:  Ulice Ol.zip
 Filesize:  7.53 KB
 Downloaded:  29 Time(s)

Back to top
pavelh

PostPosted: Mon Nov 17, 2008 5:48 pm    Post subject: Reply with quote

Bohužel mi to moc nepomůže, protože jsem to už měl hotové a jen jsem to potřeboval otestovat v mobilu. Ale i tak díky. Může se hodit, protože pokud by nějaká ulice chyběla, mohou si ji lidi aspoň doplnit z tvého seznamu.

Pro seznamy ulic různých měst jsem vytvořil samostatné téma, aby se to lépe hledalo:
http://www.trekbuddy.net/forum/viewtopic.php?t=2400

Zatím mám hotový seznam ulic Olomouce. O další města si můžete napsat a pokud to půjde, tak bych je časem vytvořil a přidal. Můžete se tam také podělit o své vlastní výtvory.
Back to top
rejže

PostPosted: Thu Dec 04, 2008 1:05 am    Post subject: Re: Waypointy mest a obci CR Reply with quote

pavelh wrote:
Dokončil jsem seznam měst a obcí ČR. Třeba se bude někomu hodit. Soubor rozbalte a zkopírujte do adresáře wpts. Těch obcí je tam přes 6 200, takže načítání chvíli trvá.

Zkusil jsem to a vyhodí mi to chybu. Poradí prosim někdo co je za problém? SE K790i. Přikládám screenshot.

scr01-54-19.jpeg.jpg
 Description:
 Filesize:  20.16 KB
 Viewed:  17970 Time(s)

scr01-54-19.jpeg.jpg

Back to top
yearling

PostPosted: Thu Dec 04, 2008 7:03 am    Post subject: Reply with quote

No především si myslím, že pokus o natažení seznamu o 6200 položkách do telefonu je naprostý nesmysl, to podle mne přesahuje možnosti většiny telefonů s Javou (OZIexplorer běžící na PC pracuje s max 10tis. body). I kdyby to nakrásně mělo fungovat, natažení bude trvat nesmyslně dlouho.
Pokud mermomocí chceš něco takového (na co tito bude Rolling Eyes ) , doporučoval bych použít něco menšího a pružnějšího viz.
http://www.trekbuddy.net/forum/viewtopic.php?p=9433&highlight=#9433
Jinak co se Tvého souboru týká, když pominu nesmyslnou velikost souboru, chyba může být způsobena nekorektností souboru (chyba v tagu - např. chybějící lomítko,... )
Back to top
Celda

PostPosted: Thu Dec 04, 2008 9:07 am    Post subject: Re: Waypointy mest a obci CR Reply with quote

rejže wrote:
pavelh wrote:

Zkusil jsem to a vyhodí mi to chybu. Poradí prosim někdo co je za problém? SE K790i. Přikládám screenshot.

A co ten samý soubor rozsekaný na jednotlivé části (viz můj příspěvek a link výše) ? Taky to nejde ?

2yearling:
Mně to teda mobil (viz podpis dole) načte v pohodě i těch 6200 v kuse, ale je to nepraktické v tom listovat. Sám jsem byl překvapený, protože mobil není pro TB žádný blesk (rozjezd TB s atlasem o 7 mapách - 30 s, pomalé ruční přejíždění po mapě, u map s většími dlaždicemi to často házelo Out of memory atd.)

Back to top
guest

PostPosted: Thu Dec 04, 2008 10:56 am    Post subject: Reply with quote

Díky. Ty rozkouskovaný jdou aspoň některý. Nejde D-CH; P-R a S Takže musím hledat kde je v tom chyba. Z mobilu se nemůžu přihlásit jako rejže,ale jsem to já.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Celda

PostPosted: Thu Dec 04, 2008 12:45 pm    Post subject: Reply with quote

guest wrote:
Díky. Ty rozkouskovaný jdou aspoň některý. Nejde D-CH; P-R a S Takže musím hledat kde je v tom chyba.

Mně jedou všechny, takže v TB jako takovém (verze 0.9.81 ani 0.9.82) chyba nebude. Zajímavé, že ty zmíněné ani nejsou největší z nich !

Leda zkusit ještě rozkouskovat dál - je to jednoduché, stačí jen v nějakém textovém editoru souboru zachovat první dva a poslední řádek, a pak už se dá libovolný počet elementů <wpt> (vždy trojice řádků) umazat a uložit soubor pod novým jménem.

Další možnost je, že je nějaký problém s kódováním češtiny (taky mně to v nějaké starší verzi TB dělalo), teprve až jsem odstranil přes http://uzitecne.mpelikan.com/upravy-textu.html
veškeré české znaky, začlo mně to soubor GPX akceptovat.

Back to top
kruch
Site Admin

PostPosted: Thu Dec 04, 2008 4:59 pm    Post subject: Reply with quote

V te chybove hlasce je cislo radku:pozice na radku - jestli to pocita dobre nevim Cool
Back to top
pavelh

PostPosted: Sat Dec 20, 2008 6:23 pm    Post subject: Reply with quote

To Kruch: Díval jsem se na číslo řádku:pozice na řádku, ale žádnou chybu jsem tam nenašel.

To Rejže: Zkusil jsem aspoň jeden soubor (města D-CH), který neměl fungovat, prohnat XML validátorem na w3.org. Musel jsem doplnit schemaLocation (ale to by na TrekBuddy nemělo mít vliv) a nenašlo to žádné chyby ani varování.

Takže soubor by měl být bez chyb. V TrekBuddy chyba taky asi nebude. Používám Sony Ericsson C702 a funguje to perfektně (a překvapivě i rychle).

Tak fakt nevím, kde by mohla být chyba.
Back to top
Post new topic   Reply to topic    TrekBuddy Forum Index -> Česky-Slovensky All times are GMT
Goto page 1, 2, 3  Next
Page 1 of 3

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum