Bílý vrch
icon TrekBuddy
www.trekbuddy.net
Outdoor companion.
  • internal / bluetooth / simulator GPS
  • offline raster maps
  • smart GPX / raw NMEA logs
  • waypoints and simple navigation
  • custom views
  • MIDP and Symbian phones
  • Blackberry
  • Android
Visit wiki to see all features, guides and howtos. Project tracker.

Partners:    (Polish/Polski)(Polski) Compass mapy      (Polish/Polski)(Polski) Galileos mapy      (Polish/Polski)(Polski) CartoMedia      (Czech/Èesky)(Èesky) Eaglesoft trasy      (Polish/Polski)(Polski) ExpressMap     

FAQFAQ   SearchSearch   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
Prihlasovanie TB na BT GPS prijimac

Post new topic   Reply to topic    TrekBuddy Forum Index -> Česky-Slovensky
View previous topic :: View next topic  
Author Message
guest

PostPosted: Tue Feb 06, 2007 6:26 pm    Post subject: Prihlasovanie TB na BT GPS prijimac Reply with quote

Na uvod musim pochvalit TB je to najlepsie co som doteraz nasiel (K610i s BT GPS Nokia LD-3W).

Vsetko funguje genialne. Najvacsi problem mi to robi pri zapnuti BT modulu. Niekedy trva kym modul nadetekuje satelity az za 2 minuty. Niekedy sa mi stane ze cakam a cakam a nic .. potom zistim ze som v telefone nezapol bluetooth.

Da sa detektnut, ked nieje v telefone zapnuty bluetooth a vypisat ze GPS prijimac nie je k dizpozicii.
Velmi by sa mi zislo aj zobrazenie informacii o satelitoch. Aplikacia VlkGPS to ma pekne spravene (stary screen shot http://vlkgps.bielyvlk.sk/ss/vlkGPS_SonyEricsson_K750_4.png). Zobrazuju sa v OSD, v podobe teplomerov (klavesou sa da prepinat medzi teplomermi a orbitom).
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
kruch
Site Admin

PostPosted: Tue Feb 06, 2007 7:19 pm    Post subject: Reply with quote

Me se to s LD-3W deje taky, ale neni to tim ze bych zapomnel zapnout v telefonu bluetooth. Nevim proc...
Detekovat se zapnuty BT da, taky se to dela (respektive melo by se), kdysi jsem to zkousel ale jenom s Nokii, ale mozna jsem zmenil jiny veci tak, ze uz se signalizace nazapnutyho BT nejak "zahodi". Ja to vyzkousim s K750i...

Jo jo, neco o satelitech bych mohl zobrazovat, spousta lidi se na to pta, i kdyz ja porad nechapu k cemu ja takova informace dobra Cool ... ?
Back to top
View user's profile Send private message
Lakva

PostPosted: Tue Feb 06, 2007 7:25 pm    Post subject: Re: Prihlasovanie TB na BT GPS prijimac Reply with quote

guest wrote:
Najvacsi problem mi to robi pri zapnuti BT modulu. Niekedy trva kym modul nadetekuje satelity az za 2 minuty.

To je ale problém GPS modulu, ne TB.
V době kdy jsem si vybíral svůj GPS, nenašel jsem žádný, který by uváděl dobu tzv. studeného startu (tedy prvního určení polohy po vypnutí delším než tuším 4 hodiny) kratší než 1 minutu 7 vteřin. Předpokládám, že to je asi nejkratší potřebná doba k přesnému zjištění času GPS, stažení "almanachu" (databáze přesných pozic všech GPS satelitů pro následující 4 hodiny) a asi ještě další záležitosti.
Takže míň jak minutu Ti asi nedá žádnej přijímač a v případě horších podmínek (mraky, husté koruny stromů, terénem zakryté část oblohy) to potrvá ještě dýl.
guest wrote:
Niekedy sa mi stane ze cakam a cakam a nic .. potom zistim ze som v telefone nezapol bluetooth.

To znám z dob, kdy jsem měl M75... Smile
Nicméně to ovšem opět není problém TB Wink
Tohle Ti spíš přesně řekne Kruch, ale nevzpomínám si, že bych viděl J2ME aplikaci, která by uměla zapnout nebo vypnout BT. Využívat jo, samozřejmě... ale zapnout a vypnout... nevím...

kruch
Site Admin

PostPosted: Tue Feb 06, 2007 7:30 pm    Post subject: Reply with quote

No zapnout/vypnout asi ne Smile , ale detekovat stav jde; mozna jsem fakt neco zvojtil, a protoze BT na telefonu nevypinam, tak jsemna to nikdy ani neprisel...
Back to top
Lakva

PostPosted: Tue Feb 06, 2007 7:33 pm    Post subject: Reply with quote

kruch wrote:
No zapnout/vypnout asi ne Smile , ale detekovat stav jde; mozna jsem fakt neco zvojtil, a protoze BT na telefonu nevypinam, tak jsemna to nikdy ani neprisel...

...a já Ti to neřeknu, protože když Nokia 5500 zjistí že je potřeba BT a je vyplej, systém sám nabídne zapnutí. Smile

kruch wrote:
Jo jo, neco o satelitech bych mohl zobrazovat, spousta lidi se na to pta, i kdyz ja porad nechapu k cemu ja takova informace dobra ... ?

Co si tak vzpomínám, jediná grafická informace na první GPSkách bylo rozmístění satelitů po obloze...
Věc, která je vlastně naprosto k ničemu. Ale je to NĚCO, vypadá to děsně "drsně", člověk si může říct "tak takhle jsou rozházený... takže tenhle asi neuvidím, tenhle je támhle nad kopcem..."
Jediný rozumný využití který mě napadá je, že můžu třeba přesadit modul do jiný kapsy, když zjistím, že tělem stíním nezanedbatelnej počet satelitů - i když pochybuju, že to někdo pozná a že to udeělá Smile
Jenže my lidi jsme v drtivý většině docela hravý vopice, dáme stejně na efekt jako na funkci Smile

Takže, ač souhlasím, že i počet zachycených satelitů (o síle signálu a pozici nemluvě) je informace v podstatě nepoužitelná, zároveň taky přiznávám, že budu velmi rád a budu si děsně užívat, když na OSD uvidím ty "teploměry", co budou intenzitu signálu ukazovat Wink

Last edited by Lakva on Tue Feb 06, 2007 11:19 pm; edited 1 time in total
Back to top
kruch
Site Admin

PostPosted: Tue Feb 06, 2007 9:18 pm    Post subject: Reply with quote

guest: Mas pravdu, zadny varovani o tom, ze neni zaply BT se neobjevi (ani na K750i, ani 6230i) ... chyba Sad
Back to top
guest

PostPosted: Wed Feb 07, 2007 6:40 pm    Post subject: GPS Reply with quote

kruch wrote:
guest: Mas pravdu, zadny varovani o tom, ze neni zaply BT se neobjevi (ani na K750i, ani 6230i) ... chyba Sad

Ja si BT zapinam len ked idem na GPS modul, ale casto zabudam. Neviem na akej urovni prebieha komunikacia 750i s GPS modulom, ci sa tam daju aplikovat nejake timeouty.

Suhlasim ze tie teplomery su len na efekt. Ale prave toto sa mi paci na VLKGPS, ze si ich zapnem, kym mi GPS plne nenabehne. Na nich vidim stav ci sa to vobec pripaja, alebo ci mam dost satelitov a nemam dat prijimac viac do eteru.
Back to top
Post new topic   Reply to topic    TrekBuddy Forum Index -> Česky-Slovensky All times are GMT
Page 1 of 1

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum