Bílý vrch
icon TrekBuddy
www.trekbuddy.net
Outdoor companion.
  • internal / bluetooth / simulator GPS
  • offline raster maps
  • smart GPX / raw NMEA logs
  • waypoints and simple navigation
  • custom views
  • MIDP and Symbian phones
  • Blackberry
  • Android
Visit wiki to see all features, guides and howtos. Project tracker.
Trekbuddy is on Github now

Partners:    (Polish/Polski)(Polski) Compass mapy      (Polish/Polski)(Polski) Galileos mapy      (Polish/Polski)(Polski) CartoMedia      (Czech/Èesky)(Èesky) Eaglesoft trasy      (Polish/Polski)(Polski) ExpressMap     

FAQFAQ   SearchSearch   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
Samsung D880 & TB
Goto page 1, 2  Next

Post new topic   Reply to topic    TrekBuddy Forum Index -> Česky-Slovensky
View previous topic :: View next topic  
Author Message
caklik

PostPosted: Thu Oct 16, 2008 3:34 pm    Post subject: Samsung D880 & TB Reply with quote

Mám telefom Samsung D880. Po instalaci TB standardní cestou nelze program spustit, protože nezná adresu ///E:/trekbuddy/
Jaká je prosím adresa na paměťovou kartu? Thx
Back to top
View user's profile Send private message
MrKev

PostPosted: Fri Oct 17, 2008 2:42 pm    Post subject: Reply with quote

obvykle
Code:
file:///E:/TrekBuddy/

Celda

PostPosted: Fri Oct 17, 2008 3:19 pm    Post subject: Re: Samsung D880 & TB Reply with quote

caklik wrote:
Mám telefom Samsung D880. Po instalaci TB standardní cestou nelze program spustit, protože nezná adresu ///E:/trekbuddy/
Jaká je prosím adresa na paměťovou kartu? Thx

Á konečně někdo další s mým mobilem zde na fóru Very Happy

Cestu na kartu musíš zapsat do TB jako "file:///tflash/..../" (bez těch uvozovek).

Jinak obecně - TB se v posledních verzích na D880 (sice s problémy a omezeními) dá v použitelné podobě provozovat. Jen tak na okraj, o co jde:
- Mapy s více detaily je třeba optimalizovat na "slajsy" o velikosti rovné nativnímu rozlišení displeje, tj. 320x240, jinak často zhučí s OutOfMemory
- Neumí tarované mapy/atlasy
- Crosshair je zobrazený lehce zmršeně (chybí kolečko), nelze používat jen tak nějakou customizaci (SW pak v řadě případů padá)
- Atlas (netarovaný) s více mapami sice rozchodit lze, ale TB se pak dlouho rozjíždí, což je protivné (cca půl minuty)
- Ruční pohyb po mapách není žádný blesk, po nějaké době navigace se ztratí autorepeat a nejde vůbec.
- Občas TB zatuhne při otevírání seznamu waypointů
...

Ale na druhou stranu chodí TB na tomto telefonu nejlíp ze všech navigačních SW, které jsem zkoušel a s vědomím určitých omezení je použitelný např. i pro geocaching.

mobile: SAMSUNG SGH D880 Duos (dual SIM)
GPS: Qstarz BT-1200 Bluetooth Solar Travel Recorder (MTK chipset)

Last edited by Celda on Fri Jul 23, 2010 2:05 pm; edited 3 times in total
Back to top
Celda

PostPosted: Mon Nov 03, 2008 8:18 pm    Post subject: Reply with quote

xsmikl wrote:
... bych potřeboval i trochu detailnější informace např.:
- jak dostanu do TB ten druhy stredovy kriz?
- jaky pouzivas program na slouceni a znovu rozrezani map, tak aby odpovidaly rozliseni displeje?
- ma na vykon telefonu nejaky vliv nastaveni primo v TB (safe renderer, power save, large atlases atd.)
- dokaze 880ka zobrazovat tak jako K750i sipku ve smeru pohybu?
- jake pouzivas CMS? (funguje i ta autonavigace se dvema sipkama?)

Diky za trpelivost, ale docela me to prudi ze oproti K750ce pomerne novy telefon a nezvladne poradne rozjet "java aplikaci"

Dotazy výše jsem sice obdržel jako soukromou zprávu, ale záměrně odpovídám zde, aby nás (již několik) uživatelů D880 zde na fóru mohlo informace sdílet.
Nejprve by asi bylo dobré si ujasnit, jakou kdo má verzi firmware telefonu, protože telefon se s různým FW může chovat různě. Verze FW se vypíše stiskem *#1234# . (Další zajímavé kódy na https://www.hoang.de/index.php?option=com_content&task=view&id=25&Itemid=25 )
Já mám FW D880XDHD1. A teď už moje postřehy k dotazům:

2 středový kříž, šipka ve směru pohybu:
Implementace Javy v mobilu má zřejmě nějaký problém při kreslení bitmap přes sebe. Proto je něco zmršeně zobrazené, některé customizace (tj. vlastní crosshair, šipky atd. ve složce resources) dokonce způsobují, že TB padá. Já používám pouze jiný crosshair:

Ten je zmršený "jen lehce" (chybí kolečko), vypadá to takto:
http://www.volny.cz/celechovskyj/TB/IMG_1258bLQ.jpg
Šipka k cíli (při navigaci) se tam ukazuje zeleně jen jako taková malá šipečka (zhruba v místech toho chybějícího kruhu). Compass screen se ukazuje celkem OK.
"Šipkou ve směru pohybu" nevím, co přesně myslíš, takže to asi D880 zobrazovat neumí Smile

2 CMS:
Složitější padají, ale některá jednodušší jedou OK. Já používám to (první) popsané v tomhle vlákně:
http://www.trekbuddy.net/forum/viewtopic.php?t=305
a to chodí OK, jen je celé malinko menší, než je displej. (Asi by nějakou lehkou úpravou šlo roztáhnout na celý displej, ale zatím jsem si s tím nehrál.) Ta "autonavigace se dvěma šipkama" mně přijde jako úlet, to jsem ani nezkoušel. (Nicméně najít si na www.mapy.cz předem trasu, vyexportovat ji jako GPX a pak ji pomocí Route Along zobrazit v TB jako lomenou čáru D880 umí.)
Vzhledem k tomu, že předinstalované java hry v D880 umí slušné grafické kousky, tajně doufám, že problém je jen v tom, že bitmapy je v D880 z Javy potřeba ovládat nějak specificky, a že to Kruch v některé z budoucích verzí TB pro D880 nějak upraví Razz (Zdravím !) Zatím jsem tady byl s D880 sám, ale když nás tady budou žebrat miliony ...

2 nastavení s vlivem na výkon:
Zatím jsem na nic "zázračného" nepřišel, on se zřejmě processor dost "zapotí", když musí ovládat 2 SIM ... Co opravdu pomůže proti padání (zejména u map s více detaily), je provedení "reslice" na 240 x 320 bodů, což je rozlišení displeje, a uložení jako JPG (ne jako PNG). (TB pak má otevřeny naráz maximálně 4 tyto slajsy o minimální možné velikosti.)

2 program na slouceni a znovu rozrezani map:
Zkoušel jsem různé prográmky a utilitky nabízené zde na fóru - každá má své mouchy. Ale jako zatím nejlepší mně vychází TBmapper:
http://www.trekbuddy.net/forum/viewtopic.php?t=246
- Pro optimální výkon a malou velikost souborů dávám výstupní slajsy do JPG a kvalitu komprese nastavuju "jen" na 50 % - to dává slajsy o velikosti typicky 10 kB / slajs, přičemž kvalita je (pro zobrazení na mobilu) dostatečná.
- Dokonce se dá TBmapper "zlomit" tak (nastavením velkých čísel do velikosti slajsu), že umí vyexportovat již jednou rozřezanou mapu (a staženou odněkud z netu ...) jako jediný slajs a tím ji de facto znovu složit - toto ale funguje kupodivu dobře jen do PNG (JPG to nezvládá). To je dobré v PC pro představu, jaké území vlastně mapa pokrývá.
Bohužel TBmapper občas trochu do výstupu mění barvy ... Sad

Ještě zde vložím "moji interní kuchařku" co všechno nastavuju, když instaluju TB na D880. (Teoreticky by měla jít instalovat nová verze přes starou, ale mně se nedařilo, tak radši odinstaluju starou a nainstaluju novou. Mapy a CMS atd. si tam ale samozřejmě nechám.):

Následující nastavení byla "vyšpekulována" jako optimální pro běh TB na Samsung SGH-D880 + GPS QSTARZ BT-Q1200. Je nutno je provést vždy po čisté instalaci TB do telefonu:

1) Spustit JAD a nechat nainstalovat, po dotazu po "dokončení" instalace nespouštět !!

2) Nastavit oprávnění pro aplikaci TrekBuddy - všechno na "Ano, vždy"

Spustit TB a v něm
3) Nastavit "Settings - Basic - Data Dir" na
file:///tflash/celda/tbdata/
a "Coordinates" na
<Geocaching Lat/Lon>

4) Zaškrtnout "Settings - Desktop - fullscreen"
5) Zaškrtnout "Settings - Desktop - show trail"
6) Zaškrtnout "Settings - Desktop - decimal precision"
7) Zaškrtnout "Settings - Desktop - OSD bold font"
Cool Zaškrtnout "Settings - Desktop - OSD black color"

9) Přenastavit "Settings - Desktop - Trail line" na červenou tlustší

10) Nastavit "Settings - Provider - Keep-alive (ms)" na 15000
11) Uložit přes Save !!

Poznámka:
Teoreticky se dá provést instalace nové verze "přes" verzi starou a nová si pak automaticky převezme všechna nastavení. Moc mně to však ale nefungovalo, a tak jsem raději starou verzi nejprve odebíral i za cenu ztráty nastavení. Ale ani odinstalace není někdy jednoduchá - často vyžaduje, aby byla z BT nejprve odebrána spárovaná GPSka. (Jinak prostě telefon při odinstalaci spadne a začne restartovat a TB vůbec neodinstaluje !!)

Tak už jsem se tady "vykecal" snad dostatečně. A co vy ostatní uživatelé D880, jaké máte zkušenosti vy ?

Last edited by Celda on Fri Jul 23, 2010 2:08 pm; edited 1 time in total
Back to top
xsmikl

PostPosted: Tue Nov 04, 2008 6:07 pm    Post subject: D880 - st&#345;edováý k&#345;íž Reply with quote

Díky za podrobný popis. Jen mi z něj není jasné jak do TB dostanu ten tvuj stredový kriz?
Back to top
Celda

PostPosted: Tue Nov 04, 2008 9:58 pm    Post subject: Re: D880 - st&#345;edováý k&#345;íž Reply with quote

xsmikl wrote:
Díky za podrobný popis. Jen mi z něj není jasné jak do TB dostanu ten tvuj stredový kriz?

Jednoduše:
Stáhneš si tenhle obrázek (ano tři podoby kříže vedle sebe)

a uložiš ho k sobě do PC jako soubor crosshairs.png (má 3088 Byte). Pak ho jen nakopíruješ do adresářové struktury TB v telefonu do podadresáře resources. Po spuštění TB se kříž sám automaticky použije.
Prosté, milý Watsone ... Cool

Back to top
xsmikl

PostPosted: Wed Nov 05, 2008 7:14 am    Post subject: Re: D880 - st&#345;edováý k&#345;íž Reply with quote

Celda wrote:

Jednoduše:
Stáhneš si tenhle obrázek (ano tři podoby kříže vedle sebe)

a uložiš ho k sobě do PC jako soubor crosshairs.png (má 3088 Byte). Pak ho jen nakopíruješ do adresářové struktury TB v telefonu do podadresáře resources. Po spuštění TB se kříž sám automaticky použije.
Prosté, milý Watsone ... Cool

Díky, netušil jsem, že je to tak jednoduché.
Back to top
Celda

PostPosted: Wed Nov 05, 2008 11:09 am    Post subject: Re: D880 - st&#345;edováý k&#345;íž Reply with quote

xsmikl wrote:

Není zač. Mimochodem, taky máš v telefonu ten firmware verze D880XDHD1 ? (Vypíše se stiskem *#1234#).

Back to top
xsmikl

PostPosted: Wed Nov 05, 2008 2:16 pm    Post subject: Re: D880 - st&#345;edováý k&#345;íž Reply with quote

Celda wrote:
xsmikl wrote:

Není zač. Mimochodem, taky máš v telefonu ten firmware verze D880XDHD1 ? (Vypíše se stiskem *#1234#).

nám tam D880XDHE1. Kdyz jsme u toho, nevis nahodo, zda se da firmware prehrat novejsim v domacixh podminka, nebo je k tomu potreba servis?
Back to top
xsmikl

PostPosted: Wed Nov 05, 2008 6:09 pm    Post subject: Šipka ve sm&#283;ru pohybu Reply with quote

Již dříve jsem se zmiňoval o šipce, která ukazuje směr pohybu. Na K750i mi to fungovalo jak je vidět na přiloženém obrázku teď to ale na 880 nemůžu nijak rozchodit. máte někdo zušenosti jak na to?

Fotografie-0044.jpg
 Description:
 Filesize:  263.5 KB
 Viewed:  20477 Time(s)

Fotografie-0044.jpg

Back to top
Celda

PostPosted: Thu Nov 06, 2008 9:07 am    Post subject: Re: D880 - st&#345;edováý k&#345;íž Reply with quote

xsmikl wrote:
Celda wrote:
xsmikl wrote:

nám tam D880XDHE1. Kdyz jsme u toho, nevis nahodo, zda se da firmware prehrat novejsim v domacixh podminka, nebo je k tomu potreba servis?

Sice nevím, co to přesně znamená, ale podle písmenek "E" namísto "D" bych si typnul, že máš ten SW novější. Možná to souvisí s tím, že mám telefon už od června a nepochází z oficiální distribuce pro ČR (i když byl tady zakoupen - v Alfamobilu, http://www.alfamobil.cz/).

Nemám to úplně přesně seštudované, ale obávám se, že upgrade formware vyžaduje mít nějaký speciální HW (? spec. kabel ?), takže to doma asi jen tak nepůjde. Zajímavé stránky, na které jsem v souvislosti s tím narazil:
http://www.cangagsm.com/samsung/support/d.html
https://www.hoang.de/index.php?option=com_content&task=category&sectionid=3&id=7&Itemid=25
http://www.gsmserver.com/software/NS-Pro.php

Ale jak to vypadá, z hlediska TB se i Tvoje verze FW chová úplně stejně. Myslím, že problém je v implementaci Javy (J2ME) v telefonu. Zajímavé je, že v tomto vlákně
http://www.trekbuddy.net/forum/viewtopic.php?t=286&highlight=samsung
kde se řeší běh TB na nějakém jiném mobilu s OS Windows Mobile, je obrázek

tj. je tam úplně stejně zmrvený crosshair jako implicitně na D880 !!
Ale na rozdíl od nás tam se ten problém mohl vyřešit tím, že se nainstalovala do WM nějaká novější Java Sad
Ale dalo by se na základě toho usuzovat, čím se ty Javy liší a v čem je vlastně problém zobrazení.

Back to top
Celda

PostPosted: Thu Nov 06, 2008 9:09 am    Post subject: Re: Šipka ve sm&#283;ru pohybu Reply with quote

xsmikl wrote:
Již dříve jsem se zmiňoval o šipce, která ukazuje směr pohybu. Na K750i mi to fungovalo jak je vidět na přiloženém obrázku teď to ale na 880 nemůžu nijak rozchodit. máte někdo zušenosti jak na to?

Tak to jsem netušil, že tam vůbec je - tudíž jsem se to ani nepokoušel nijak rozchodit ...

Mmmch, co ten jiný crosshair, jaxem Ti radil výše? Pomohlo to ? Chová se to alespoň stejně jako u mě ?

Back to top
xsmikl

PostPosted: Thu Nov 06, 2008 12:07 pm    Post subject: Re: Šipka ve sm&#283;ru pohybu Reply with quote

Celda wrote:

Mmmch, co ten jiný crosshair, jaxem Ti radil výše? Pomohlo to ? Chová se to alespoň stejně jako u mě ?

Super díky, crosshair už funguje ale bez kolečka (to vlbec nevadí), hlavně, že je vidět střed Wink.
Back to top
Celda

PostPosted: Thu Nov 06, 2008 12:14 pm    Post subject: Re: Šipka ve sm&#283;ru pohybu Reply with quote

Celda wrote:
xsmikl wrote:

Tak to jsem netušil, že tam vůbec je - tudíž jsem se to ani nepokoušel nijak rozchodit ...

Pokud si zapneš malování ujeté tasy do mapy (viz moje nastavení po instalaci výše):
...
5) Zaškrtnout "Settings - Desktop - show trail"
...
9) Přenastavit "Settings - Desktop - Trail line" na červenou tlustší

tak si myslím, že ta šipka není ani moc potřeba - z namalované čáry hned vidíš, jak jsi se na aktuální místo dostal (a tudíž i, kam směřuješ).

Back to top
xsmikl

PostPosted: Thu Nov 06, 2008 12:45 pm    Post subject: Re: Šipka ve sm&#283;ru pohybu Reply with quote

Celda wrote:

tak si myslím, že ta šipka není ani moc potřeba - z namalované čáry hned vidíš, jak jsi se na aktuální místo dostal (a tudíž i, kam směřuješ).

To máš sice pravdu, ale při menších a pomalejších přesunech nemusíš čekat než se ti vykreslí čára a hned vidíš kterým směrem jsi vyrazil.
Back to top
Post new topic   Reply to topic    TrekBuddy Forum Index -> Česky-Slovensky All times are GMT
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum