Bílý vrch
icon TrekBuddy
www.trekbuddy.net
Outdoor companion.
  • internal / bluetooth / simulator GPS
  • offline raster maps
  • smart GPX / raw NMEA logs
  • waypoints and simple navigation
  • custom views
  • MIDP and Symbian phones
  • Blackberry
  • Android
Visit wiki to see all features, guides and howtos. Project tracker.

Partners:    (Polish/Polski)(Polski) Compass mapy      (Polish/Polski)(Polski) Galileos mapy      (Polish/Polski)(Polski) CartoMedia      (Czech/Èesky)(Èesky) Eaglesoft trasy      (Polish/Polski)(Polski) ExpressMap     

FAQFAQ   SearchSearch   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
TrekView - online mapovy prohlizec a planovac tras
Goto page 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Next

Post new topic   Reply to topic    TrekBuddy Forum Index -> Česky-Slovensky
View previous topic :: View next topic  
Author Message
yearling

PostPosted: Fri Oct 03, 2008 12:38 pm    Post subject: TrekView - online mapovy prohlizec a planovac tras Reply with quote

Na http://trekview.ic.cz/ jsem zprovoznil vlastní verzi prohlížeče GPX. Na rozdíl od ostatních mě známých prohlížečů (např. http://utrack.crempa.net/ nebo http://mapy.veetek.net/) využívá mapy ze Seznamu (http://www.mapy.cz), které jsou pro zobrazení ČR daleko přesnější a podrobnější. Kromě toho prohlížeč umí zobrazovat i waypointy (ve stejném souboru jako trackpointy) u kterých umí na základě jejich polohy zjistit i jejich nadmořskou výšku a případně i zobrazit předběžný výškový profil naplánované cesty.
Prohlížeč bez problémů zobrazuje soubory vytvořené v TB nebo OZIm.
Bohužel celé to má i jednu nevýhodu a tou je nespolehlivost vyplývající z ne moc dobrého freehostingu, takže občas to místo zobrazení vypadne Mad
Jestli mi někdo dohodíte kvalitnější a spolehlivější freehosting budu jen rád a celé to přesunu (nutné PHP5, povolené allow_url_fopen a file uploads a samozřejmě co nejvyšší hodnoty max_execution_time, upload_max_filesize a memory_limit)
Kdo budete chtít, vyzkoušejte to a dejte mi vědět připomínky.

Last edited by yearling on Sat Nov 28, 2009 7:23 pm; edited 3 times in total
Back to top
View user's profile Send private message
MrKev

PostPosted: Fri Oct 03, 2008 1:06 pm    Post subject: Reply with quote

Celková plošná vzdálenost NAN km
Celková skutečná vzdálenost NAN km

-proc to nacita 2 vrstvy map? Myslim tu zakladni a pres ni to placne nejakou turistickou?

Jinak to vypada dobře

yearling

PostPosted: Fri Oct 03, 2008 1:39 pm    Post subject: Reply with quote

MrKev wrote:

-proc to nacita 2 vrstvy map? Myslim tu zakladni a pres ni to placne nejakou turistickou?

To s těma 2 vrstvama je pravda, ale s tím se mi nepovedlo nic udělat - API mapy jako implicitní načítá "silniční" mapu, kterou já nevyužívám (nepovedlo se mi to vypustit) a až potom já programově přepnu na turistickou mapu a zároveň povolím i leteckou mapu.
Seznam údajně pracuje na nové verzi API, tak tam to snad půjde.

MrKev wrote:

Pošli mi prosím ten GPX soubor a já to zkusím na lokálu a na jiném serveru.
Jinak celé jsem to zkoušel na lokálním serveru i na serveru v internetu, který pro tenhle účel bohužel nemůžu použít a chodilo to bezvadně - tenhle freehosting není nic moc ale nic lepšího jsem s ohledem na výše uvedené požadavky nesehnal.
No a samozřejmě to nehodlám financovat na placeném hostingu.
Back to top
PetrX

PostPosted: Fri Oct 03, 2008 2:12 pm    Post subject: Reply with quote

Vypadá to slibně. Odzkoušeno na jednom né moc povedeném záznamu, ale vše bez problémů.
Jen se chci zeptat, zda-li by nešlo také v projeté cestě mít možnost vykreslení podle nadmořské výšky, rychlosti apod. podobně jako to dělá http://www.gpsvisualizer.com/map_input?form=google , ale je to jen návrh. Nevím jestli to je možné, ale jestli ano bylo by to super.

Přeji hodně zdaru a vytrvalost tomuto slibnému projektu.

MrKev

PostPosted: Fri Oct 03, 2008 2:17 pm    Post subject: Reply with quote

he, dalsi chybka ve FF: obcas se spoji trasa po okrajich mapy.

Nevim, jak to ma vypadat spravne, ale v Opere se mi nezobrazi dole nejaky obrazek, ve FF je to stejne: dole je 1x vyskovy profil a 2x napis "zvetsit", ktery generuje novou stranku s chybou o preteceni 15-ti sec

Pic.jpg
 Description:
 Filesize:  17.79 KB
 Viewed:  45282 Time(s)

Pic.jpg

yearling

PostPosted: Fri Oct 03, 2008 4:26 pm    Post subject: Reply with quote

MrKev wrote:

- opraveno (dík za GPX soubor)

MrKev wrote:
dalsi chybka ve FF: obcas se spoji trasa po okrajich mapy

- s tím se nedá nic dělat, to je věc API, ale ničemu to nevadí, stačí s mapou kousek popojet a zmizí to

MrKev wrote:
Nevim, jak to ma vypadat spravne, ale v Opere se mi nezobrazi dole nejaky obrazek, ve FF je to stejne: dole je 1x vyskovy profil a 2x napis "zvetsit", ktery generuje novou stranku s chybou o preteceni 15-ti sec

- opraveno
Ty obrázky jsou výškové profily a pokud se klikne na zvětšit, zobrazí se příslušná zvětšenina ve zvláštním okně.
Celé je to zkoušené v IE7, FF3.03 o O9.52 - všude se to chová stejně (na testovacím serveru) - bohužel na stávajícím webhostingu mohou být problémy (rychlost linky a rychlost serveru versus max. čas běhu skriptu)

PetrX wrote:
Jen se chci zeptat, zda-li by nešlo také v projeté cestě mít možnost vykreslení podle nadmořské výšky, rychlosti apod. podobně jako to dělá http://www.gpsvisualizer.com/map_input?form=google , ale je to jen návrh. Nevím jestli to je možné, ale jestli ano bylo by to super.

- no tohle asi v dohledné době nehrozí Smile i když by to asi šlo. Zatím by mělo stačit zobrazení výškového profilu a celkové stoupání a klesání.
Spíš mne láká editace plánu cesty (waypointů) - vytvořit takového internetového OZIho, ale to je hudba daleké budoucnosti Smile - není čas Smile)
Back to top
Ricrd

PostPosted: Sat Oct 04, 2008 10:40 am    Post subject: Reply with quote

yearling wrote:
To s těma 2 vrstvama je pravda, ale s tím se mi nepovedlo nic udělat - API mapy jako implicitní načítá "silniční" mapu, kterou já nevyužívám (nepovedlo se mi to vypustit) a až potom já programově přepnu na turistickou mapu a zároveň povolím i leteckou mapu.

Já bych uvítal tu základní (silniční) mapu. Šlo by to tam přidat? Turistická mapa je na můj vkus nepřehledná omalovánka a navíc nemá takový zoom jako letecká a základní.

Thx.
Back to top
PetrX

PostPosted: Wed Oct 08, 2008 6:54 am    Post subject: Reply with quote

Měl bych dotaz k výpočtu skutečné vzdálenosti. Stává se mi totiž, že GPS někdy během záznamu má nalezené jen 3 satelity a to pak nadmořskou výšku neukazuje nebo zcela špatně. Píšeš, že to eliminuješ tím, že to bereš po 10s, ale při výpočtu celkové vzdálenosti už asi ne. V jednom záznamu se mi stalo, že plošná vzdálenost byla 15 km, ale celková ušlá byla 35 km (to vzniklo právě výpadky měření nadmořské výšky).
Můžeš mi prosím osvětlit jak to tedy je s tímto výpočtem? Díky

yearling

PostPosted: Wed Oct 08, 2008 5:10 pm    Post subject: Reply with quote

No bohužel máš pravdu - eliminace chyb výšky se týká pouze výšky a to pouze celkového stoupání, klesání a počáteční a koncové výšky. Údaje ze kterých se počítá výškový profil zůstávají beze změny - v tom grafu se krátký výpadek lehce ztratí (vzhledem k množství trackpointů na 1px), ale co se týká celkové vzdálenosti tam se to projeví to je fakt - přiznám se, že na to jsem nepomyslel.
Celou tu korekci jsem dělal hlavně kvůli tomu, že při pěších tůrách vycházelo celkové stoupání a klesání naprosto nesmyslně - bylo to hlavně kvůli změnám výšky prakticky u každého trackpointu o +- pár metrů - v grafu se to sice neprojeví, ale u celkového stoupání a klesání ano - nedivím se Kruchovi, že se těm dvěma hodnotám v CMS TB vyhýbá Smile
Co se týká úplného výpadku měření výšky, na krátkých trasách jsem se s tím nesetkal a u dlouhých tras (pokud k němu došlo) to nebylo na první pohled patrné. Díky za upozornění.
Zkusím s tím něco provést
...

Tak jsem to trochu doladil:
Výpočet skutečné vzdálenosti teď provádím z průměrné výšky za daný časový úsek (1-99 sec) a ze součtu plošných vzdáleností mezi všemi trackpointy za tento časový úsek. Co se týká grafů, tak tam to zatím zůstává beze změny - tam se bere v úvahu každý trackpoint, takže se bude lišit celková skutečná vzdálenost v textu a v grafu.
Zkus to na svém tracklogu a dej mi vědět jak to vypadá, potom doladím i ty grafy.
Dík za spolupráci
Back to top
PetrX

PostPosted: Wed Oct 08, 2008 8:16 pm    Post subject: Reply with quote

Díky, už to vypadá mnohem lépe a i reálně (včetně grafů). Mnohem lepší než v uTrack. Pro ilustraci připojuji zkušební soubor.

20081005-070137.zip
 Description:
Pochod s chybnými údaji o nadmořské výšce.

Download
 Filename:  20081005-070137.zip
 Filesize:  8.71 KB
 Downloaded:  51 Time(s)

yearling

PostPosted: Sat Oct 11, 2008 10:30 am    Post subject: Reply with quote

Tak už je to opravené a upravené komplet, včetně grafů, co se týká času výpočtu výšky (U trasy počítat průměr každých X sekund), optimální nastavení je individuální. Vzhledem k možné nepřesnosti zjišťování nadmořské výšky pomocí GPS, výpadkům signálu atd. je vhodné, aby se výška se kterou se dále pracuje (výškové profily,...) počítala minimálně ze 3 trackpointů (aritmetický průměr, trackpointy bez údaje o nadmořské výšce se nepočítají) – vzhledem k tomu že se výpočet provádí za časový úsek a ne za počet trackpointů, závisí optimální nastavení této konstanty na hustotě trackpointů a na rychlosti pohybu. Hustotu trackpointů lze nastavit (v TB td a ts), přičemž optimální nastavení bude jiné pro pěší turistiku, kolo případně auto – je třeba to nastavit tak, aby hustota bodů nebyla zbytečně veliká (zbytečně velký soubor tracklog) ani příliš malá (velká vzdálenost mezi trackpointy = nepřesnost). Já osobně používám nastavení dt=60sec a ds=250m , které se mi osvědčilo jak pro pěší turistiku tak pro kolo a částečně i pro auto (větší výsledný soubor) – pro toto nastavení se mi jako optimální jeví výpočet průměrné výšky každých 120sec.
Zajímavé by bylo porovnání souhrnných údajů u stejné trasy (celkové stoupání a klesání) a zejména výškového profilu s údaji z barometrického výškoměru (nemáte někdo k dispozici?).
Kdo máte zájem, zkuste to a dejte vědět jak jste dopadli.
Back to top
guest

PostPosted: Mon Oct 13, 2008 7:59 pm    Post subject: ještě jeden prohlížeč Reply with quote

Neznaje shora uvedený prohlížeč gpx souborů na podkladu ww.mapy.cz jsem napsal vlastní... :D ještě není dotažený do konce, ale je na http://gpx.wz.cz
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
MrKev

PostPosted: Tue Oct 14, 2008 6:10 am    Post subject: Reply with quote

nechcete se spojit a zapracovat na jedinem projektu, ale poradne? tim nerikam, ze tyhle jsou nekvalitni
yearling

PostPosted: Sat Nov 08, 2008 8:54 am    Post subject: Reply with quote

Na http://trekview.ic.cz/ jsem zprovoznil novou verzi TrekView.
Nejpodstatnější změnou je, že umožňuje vizuální editaci GPX souboru s waypointy, jinými slovy grafický návrh cesty.
Je to v podstatě jednoduchý OZIexplorer.
Aplikace umožňuje waypointy vkládat, přesunovat, mazat, měnit popis,...
Bez problémů mi to pracovalo s cca 200 waypointy v IE7, FF3.1 i Opeře
Výsledný soubor se potom uloží ve formátu GPX - bez problémů to funguje v TB a předpokládám, že i v jiných GPS (např. GARMIN) by neměly být problémy. Celé to používá kódování UTF-8, takže nejsou problémy (v TB) ani s češtinou.
Další podrobnosti jsou v nápovědě.
Je možno pracovat se dvěma GPX soubory najednou (1. je zobrazován, 2. je editován), takže není problém navrhovat vlastní plán cesty na základě jednou projetých tras. Editace cesty zatím funguje pouze v mapách z Mapy.cz, pokud by byl enormní zájem, můžu dodělat editaci i do map z Google, ale vzhledem k mizerné kvalitě jejich map z turistického hlediska to nepředpokládám.
Koukněte na to a dejte vědět připomínky, případně jestli to je pro Vás vůbec užitečné.
Back to top
Celda

PostPosted: Sun Nov 09, 2008 11:28 pm    Post subject: Reply with quote

yearling wrote:
Koukněte na to a dejte vědět připomínky, případně jestli to je pro Vás vůbec užitečné.

Zdravím a hlasím se se zpětnou vazbou Smile Mám bluetooth GPS modul (viz podpis dole), který umí i sám do svojí paměti trackovat prošlou trasu. Od té doby, co jsem narazil na Tvůj zobrazovač, už nepoužívám pro rychlé zobrazení prošlého tracku doma v PC už skoro nic jiného - je to bomba, že se někomu (=Tobě) podařilo přiohnout i rozhraní www.mapy.cz a zobrazovat tak ve stejných turistických mapách (Shocart), jako má člověk s sebou v papírové podobě na výletě. Zdá se mi, že všechno funguje dobře, tak jak má, takže jenom pár postřehů/nápadů, co by se možná hodilo:
- Často dojedeme někam autem a tam spustím trackování GPS a odtam pěšky/kolmo provádíme okružní výlet přes hory doly zpět k autu. Možná by bylo dobré zobrazovat volitelně nějakou ikonu pro začátek a konec trasy - tím, že je trasa z principu často okružní, nedá se jednoduše poznat začátek a konec (tj. poloha auta).
- Dala by se ušlá trasa vykreslená v mapě dostat ze stránky prohlížeče nějak do JPG jinak než přes hardcopy obrazovky ? Dala by se takhle vyexportovat nějak celá zakreslená trasa do JPG i na detailnějším rozlišení, které se najednou nevejde do okna prohlížeče ?
- A ještě jedno přání (ale to už asi opravdu chci moc). Nedalo by se nějak (např najetím myši nad příslušné místo tracku) zobrazit v bublině, kdy tam člověk byl a který je to kilometr od začátku ?

Díval jsem se teď chvíli i na nové funkce a s ulevou musím konstatovat, že se zdá, že se Ti novými funkcemi nepodařilo nic z toho, co používám pokazit Razz Jesli jsem to správně pochopil, nové funkce vůbec nejsou zacíleny na prošlou trasu (trackpointy), ale na waypointy, tj. nepoužitelné na to, co GPSka zaznamenala o prošlé trase Sad
Ale jestli to správně chápu, mohly by být dobré pro:
- zobrazení/editaci speciálně uložených zajímavých míst třeba v TB (izolované waypointy)
- zobrazení/editaci navržené cesty (route) - třeba vyexportované z plánovače cest na www.mapy.cz
Obojí jsem si zkoušel, ale zatím jsem nijak moc nepřišel na to, k čemu by se mi to mohlo hodit Confused

Ale v každém případě moc díky !

mobile: SAMSUNG SGH D880 Duos (dual SIM)
GPS: Qstarz BT-1200 Bluetooth Solar Travel Recorder (MTK chipset)
Back to top
Post new topic   Reply to topic    TrekBuddy Forum Index -> Česky-Slovensky All times are GMT
Goto page 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Next
Page 1 of 11

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum