Bílý vrch
icon TrekBuddy
www.trekbuddy.net
Outdoor companion.
  • internal / bluetooth / simulator GPS
  • offline raster maps
  • smart GPX / raw NMEA logs
  • waypoints and simple navigation
  • custom views
  • MIDP and Symbian phones
  • Blackberry
  • Android
Visit wiki to see all features, guides and howtos. Project tracker.

Partners:    (Polish/Polski)(Polski) Compass mapy      (Polish/Polski)(Polski) Galileos mapy      (Polish/Polski)(Polski) CartoMedia      (Czech/Èesky)(Èesky) Eaglesoft trasy      (Polish/Polski)(Polski) ExpressMap     

FAQFAQ   SearchSearch   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
TrekView - online mapovy prohlizec a planovac tras
Goto page Previous  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Next

Post new topic   Reply to topic    TrekBuddy Forum Index -> Česky-Slovensky
View previous topic :: View next topic  
Author Message
yearling

PostPosted: Mon Nov 10, 2008 7:13 am    Post subject: Reply with quote

Bezva, díky za feedback, jsem rád, že to někdo používá Very Happy
Takže k Tvým připomínkám:
ikona pro začátek a konec trasy - no uvidíme, jsem omezený možnostmi API

dostat ze stránky prohlížeče nějak do JPG jinak než přes hardcopy obrazovky - tím si taky nejsem jistý, zkusím něco jako přípravu pro tisk a pak by se to možná dalo uložit jako jeden JPG, ale zase to pravděpodobně narazí na možnosti API

vyexportovat nějak celá zakreslená trasa do JPG i na detailnějším rozlišení, které se najednou nevejde do okna prohlížeče - no tohle asi těžko

zobrazit v bublině, kdy tam člověk byl a který je to kilometr od začátku - u projeté trasy to možné nebude (trasa se skládá z příliš velkého množství bodů - potenciálních značek) - pouze je možné to odhadnout z výškového profilu. Co se plánu cesty týká - tam se to zobrazuje už teď .

Jinak co se "nových funkcí" týká, já používám TB hlavně k navigaci na delších trasách (až 1000km) převážně mimo asfalt, no a každá takováhle cesta vyžaduje delší plánování a potom s sebou vláčet spoustu map (min 1:50000 nebo lepší) - takováhle trasa se musí připravit, nelze to jet stylem "kam mne oči povedou a kolo ponese Very Happy ". Letos jsem takovýto trek poprvé plánoval pouze elektronicky a tištěné mapy jsem vůbec nepoužíval. Cestu jsem plánoval v OZI, waypointy jsem potom přenesl do TB, který jsem používal k vlastní navigaci, výslednou projetou trasu potom bylo možno zobrazit buď v OZI nebo TrekView. Nová verze umožňuje OZI úplně vypustit, k navigaci používat TB a cestu plánovat i potom prohlédnout v TrekView. "Nové funkce" týkající se plánování cesty jsem do TV přidával na základě svých zkušeností s OZI podle zásady "co se hodí a co ne" Smile
TV má proti OZI jednu podstatnou výhodu a to je aktualizace map, která probíhá v režii Mapy.cz, je v podstatě zadarmo a mapy jsou stále aktuální.
Jinak je možno samozřejmě upravovat i cesty vygenerované jiným programem - např nechat si automaticky vygenerovat plán cesty na Mapy.cz (GPX), ten potom natáhnout do TV, upravit, znovu uložit do GPX a ten potom použít k navigaci.
Momentálně pracuju na další verzi, která dále rozšíří možnosti plánování (výškový profil, zobrazování souřadnic,...), přičemž bych se chtěl nadále vyhnout zbytečnému přidávání funkcí a zachovat jednoduchost a přímočarost ovládání.
Back to top
View user's profile Send private message
Celda

PostPosted: Mon Nov 10, 2008 2:03 pm    Post subject: Reply with quote

yearling wrote:
ikona pro začátek a konec trasy - no uvidíme, jsem omezený možnostmi API
...
zobrazit v bublině, kdy tam člověk byl a který je to kilometr od začátku - u projeté trasy to možné nebude (trasa se skládá z příliš velkého množství bodů - potenciálních značek)

Tak to zkusím z druhé strany Smile Nešlo by vygenerovat při zobrazování tracku volitelně "patníky" (čti: waypointy) po zadané vzdálenosti (třeba 1 km), kde by teda (asi po rozkliknutí) bylo v popisu to číslo kilometru a čas ? S tím by se krásně svezl i začátek (= nultý km) a konec trasy.

yearling wrote:

dostat ze stránky prohlížeče nějak do JPG jinak než přes hardcopy obrazovky - tím si taky nejsem jistý, zkusím něco jako přípravu pro tisk a pak by se to možná dalo uložit jako jeden JPG, ale zase to pravděpodobně narazí na možnosti API

vyexportovat nějak celá zakreslená trasa do JPG i na detailnějším rozlišení, které se najednou nevejde do okna prohlížeče - no tohle asi těžko

No tohle to vlastně umí, ale "jen bych si musel pořídit velký displej a nastavit pořádné rozlišení stránky" aby se to tam najednou vlezlo. Fakt by to nešlo nějak oblafnout ? Předpokládám, že velikost okna pro zobrazení mapy nějak odvozuješ od aktuální velikosti obrazovky v pixelech. Pokud by se nějak podařilo zlomit to první (export do JPG bez hardcopy), věřím, že by nějak šlo i to druhé - nastavit si dočasně pracovní okno větší než je obrazovka (tak aby se tam při zvolené úrovni detalu vlezl celý track) a provést export do JPG.
Jde mi o to získat obrázek celého tracku s bezprostřením okolím v nejvyšším (nebo jiném zvoleném) detailu turistické mapy.

mobile: SAMSUNG SGH D880 Duos (dual SIM)
GPS: Qstarz BT-1200 Bluetooth Solar Travel Recorder (MTK chipset)
Back to top
yearling

PostPosted: Mon Nov 10, 2008 6:47 pm    Post subject: Reply with quote

Ty patníky nevím Rolling Eyes , teoreticky by něco takového asi šlo, jenže už teď je v mapě příliš moc vrstev (každá taková legrace má svoji) a kromě toho všechny značky jsou stejné, takže na přehlednosti to moc nepřidá.
Nic neslibuju

Co se tisku týká, ten bych taky někdy rád vyřešil, ale tam pravděpodobně narazíme na neochotu Seznamu něco takového připustit - už teď je v některých prohlížečích (např. FF) nemožné vytisknout stránku s mapou jinak než přes PtrScr.
Funkce "Tisk" v API vůbec není, ale pro tento účel je nezbytná, protože je potřeba tisknout nejen vrstvu s mapou, ale i vrstvy s cestou, trasou nebo body cesty. Tisk přímo z Mapy.cz používá nějakou jejich interní funkci (celá mapa se vytiskne jako 1 JPG) - i když se to pokusím obejít a vytisknout to přes jejich formulář a nakrásně by se to i povedlo, bude to na nic protože tam nebudou trasy, cesty,...
Na druhou stranu se jim nedivím, že se jim do něčeho takového nechce, protože uvedená funkce v API by podstatně zjednodušila použití mapy.cz pro jiné účely než je určeno licencí od SHOCARTu, Geodisu nebo NASA Smile)
Každopádně až dotáhnu do konce rozpracované funkce, zkusím něco vymyslet.
Back to top
Celda

PostPosted: Mon Nov 10, 2008 7:34 pm    Post subject: Reply with quote

yearling wrote:
Každopádně až dotáhnu do konce rozpracované funkce, zkusím něco vymyslet.

OK, díky, ale zobrazovač je skvělý a prospěšný i tak, jak je Cool

Back to top
yearling

PostPosted: Fri Nov 21, 2008 7:06 pm    Post subject: Reply with quote

Tak jsem zprovoznil další verzi TrekView, kromě několika drobných úprav a vylepšení přibyl hlavně tisk všech typů map ve čtyřech měřítkách s možnosti výběru zobrazovaných položek

Takže zkoušejte a dejte mi vědět pokud narazíte na problém, případně i další náměty na vylepšení.
Back to top
Celda

PostPosted: Fri Nov 21, 2008 8:32 pm    Post subject: Reply with quote

yearling wrote:
Tak jsem zprovoznil další verzi TrekView, kromě několika drobných úprav a vylepšení přibyl hlavně tisk všech typů map ve čtyřech měřítkách s možnosti výběru zobrazovaných položek

Takže zkoušejte a dejte mi vědět pokud narazíte na problém, případně i další náměty na vylepšení.

Bomba Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Cool

To nemá chybu Exclamation (Teda, zatím jsem ji nenašel Very Happy )

Donedávna nebyl nikde na internetu pro www.mapy.cz žádný zobrazovač tracku, jen pro mapy z Atlasu a Google - např.
http://www.gpsvisualizer.com/map_input
http://www.libca.net/gpx/
http://mapy.veetek.net/
http://utrack.crempa.net/index_cz.php

Koukám, že jsi to "vzal hákem", už nic jiného nepoužívám, tenhle rovnou aspiruje na nejlepší Shocked
Díky !

Back to top
yearling

PostPosted: Sat Nov 29, 2008 10:44 pm    Post subject: Reply with quote

Další malá vychytávka týkající se tisku - tiskový výstup je možno generovat jednak ve formě obrázku PNG a nově i ve formátu PDF.
Přináší to hlavně jednoznačnou definici rozměrů mapy stejnou ve všech prohlížečích (u PNG může mít tiskový náhled v každém prohlížeči jinou velikost) no a samozřejmě také vylepšené možnosti ukládání výsledné mapy cesty nebo trasy (přece jen PDF se mi zdá pro tenhle účel výhodnější než PNG)
Back to top
Bucky Kid

PostPosted: Fri Dec 12, 2008 2:11 pm    Post subject: Reply with quote

Přesně tohle bych potřeboval aby existovalo jako offline aplikace do PC nebo na mobil aby mě to trasu naprojektovalo na existující mapu resp. přímo přehrálo bez použití netu, tak jak to umí Stopař, ale naprojektovaný do mapy, nějaký tipy?
Back to top
yearling

PostPosted: Fri Dec 12, 2008 9:20 pm    Post subject: Reply with quote

No co se offline aplikací týká napadá mne OZI explorer, ale pokud chceš automatický routing tj vyhledání optimální trasy z místa A do místa B, tak to OZI neumí (a ani umět nebude). To by šlo jedině v nějaké aplikaci využívající vektorovou mapu - určitě se něco dodává s GPS od Garminu.
A co se turistiky a cykloturistiky týká, existuje i bezva CZ aplikace Cyklotrasy - podrobnosti na http://www.cyklotrasy.info/
TrekView automatický routing neumí a umět nebude, protože by to odporovalo licenčním podmínkám k využívání API mapy (konkuroval by tím mapám Seznamu, které routing umožňují Wink
Back to top
yearling

PostPosted: Fri Dec 26, 2008 12:45 pm    Post subject: Nová verze TrekView Reply with quote

Tak, Ježíšek (žádný Santa Claus nebo podobný cizí státní příslušník) s malým zpožděním přinesl novou verzi TrekView. Tentokrát s podstatnými změnami:
- překopána byla nabídka funkcí – vzhledem k většímu množství funkcí (i s výhledem do budoucna) bylo přidáno výsuvné menu („Funkce“ v pravém horním rohu), které se objeví po najetí kurzoru a do něhož byla soustředěna kompletní nabídka funkcí TrekView. Uvolněné místo bylo využito pro zobrazení přihlášeného uživatele, názvu prohlíženého a editovaného souboru a názvu archivní trasy.
- přidán Archiv tras – do tohoto sdíleného archivu tras může přispívat kdokoliv (je nutná registrace – dostupná po kliknutí na „Přihlášení uživatele“), stejně tak může kdokoliv i nepřihlášený uživatel trasy z archivu zobrazovat a exportovat.

Mimo výše uvedených podstatných změn byly provedeny i ty menší, na první pohled méně patrné (např. vylepšené načítání výšky,...), ale mající vliv na spolehlivost aplikace.
Možná by bylo i fajn, před použitím si přečíst i nápovědu (krátkou Smile)

Archiv TrekView je navržen primárně pro zobrazení tras mimo veřejné komunikace - v ČR je spousta cest a cestiček, které jsou vhodné pro turistiku a cykloturistiku, ale které nejsou značené a ví o nich pouze malý okruh lidí bydlících v okolí. Cílem je zpřístupnění těchto "neznámých" cest širokému okruhu turistů, cykloturistů a vůbec lidí, kteří se pohybují v přírodě. Archiv je kompletně sdílený, tzn. neexistují privátní trasy (v tomto případě si stačí doma archivovat tracklogy).
Do archivu prosím přidávejte pouze trasy, které jsou něčím jedinečné a pokud možno nezasahují na veřejné komunikace. Rovněž se je snažte popsat tak, aby případný další zájemce o jejich projetí věděl co ho může potkat. Vzhledem k omezené velikosti databáze má každý pro začátek možnost vložit do systému maximálně 25 tras (které může libovolně mazat) – později se uvidí – záleží to na zájmu. Před vkládáním vlastních tras bych doporučoval prohlédnout si trasy v systému zadané (načítání je celkem svižné, záleží na rychlosti linky) a to včetně jejich popisu (dvojklik na název v seznamu). Je to proto, aby se některé trasy zbytečně nezadávaly duplicitně (je celkem jedno jestli ji projel Petr nebo Pavel) a kromě toho se pro inspiraci podívejte i na styl jejich popisu.
Pro začátekjsem tam pro inspiraci Wink vložil 11 tras které jsem letos projel na kole.

Takže zkoušejte a dejte mi sem vědět jak to šlape a případné připomínky.
Back to top
Balu

PostPosted: Mon Dec 29, 2008 8:55 am    Post subject: Body zastávek Reply with quote

Ahoj chlape, díky za skvělý program.

Kombinace TB a TV je naprosto dokonalá.

Pokud bys už nevěděl čím TV doplnit Wink , možná by byla zajímavá funkce zobrazení zastávek na trase. Když se totiž zdržím nějakou dobu na jednom místě, načítá se jeho nadmořská výška do výškových profilů. Pak to vypadá, jako že jdeš dobu strávenou na tom místě v podstatě po vrstevnici a na trase se objeví klikyháky jak pobíháš na jednom místě.

Když by ale přibyla funkce např. "Zobraz zastávku delší než X minut.", kde X by sis mohl zvolit a program by ignoroval v době X změnu polohy např. v průměru 100 m, graf i trasa by se tím zpřehlednili.

Nevím jestli by to ocenili i ostatní, abys nedělal něco pro jednoho pacienta.

Ještě jednou díky za TV a vytrvej prosím ve svém snažení.
Back to top
yearling

PostPosted: Mon Dec 29, 2008 9:25 am    Post subject: Reply with quote

Díky za zpětnou vazbu, když se kouknu na počítadlo přístupů u TrekView, tak vidím, že se tam něco děje, ale ten feedback mi zatím chyběl Very Happy

Balu wrote:
možná by byla zajímavá funkce zobrazení zastávek na trase. Když se totiž zdržím nějakou dobu na jednom místě, načítá se jeho nadmořská výška do výškových profilů. Pak to vypadá, jako že jdeš dobu strávenou na tom místě v podstatě po vrstevnici a na trase se objeví klikyháky jak pobíháš na jednom místě.

No tak na tohle je nejjednodušší využít v TB funkci "Pauza", kdy dojde k dočasnému přerušení zápisu do tracklogu i když z vlastní zkušenosti vím, že se na to při zastavení zapomíná, nebo se naopak zase tato funkce zapomene zrušit Smile
Co se TrekView týká, teoreticky by něco takového asi šlo udělat, ale prakticky by to celý program značně zkomplikovalo.
Do budoucna bych tam chtěl hlavně přidělat následující:

- přímý převod tracklogu na plán cesty (v podstatě je to další využití algoritmu, který se využívá při vkládání trasy do archivu, s tím, že v tomto případě by šlo o přímý převod do jiného souboru bez využití archivu) - totéž co umí GPSbabel, ale jednodušším způsobem - v podstatě když projedeš nějakou trasu a kamarád řekne, že by ji chtěl zopakovat, tracklog mu je nanic, protože navigovat (route along) se podle něj nedá, takže jednoduše budeš moci převést tracklog na soubor s waypointy.

- nahrávání konkrétní trasy z archivu na základě přímého odkazu (linku). V tomhle případě by bylo možné si posílat odkazy na jednotlivé trasy v archivu třeba mailem. Při kliknutí na odkaz by se spustil TrekView a automaticky by se načetla i konkrétní trasa z archivu

- dál bych chtěl vyzkoušet masivnější nasazení AJAXU a to i pro načítání souborů s trasami. TrekView by potom nabíhal přímo do mapy a soubory by se mohly kdykoliv načíst dodatečně. Ale to už je daleká budoucnost a možná je to i technicky neproveditelné.
Back to top
Balu

PostPosted: Tue Dec 30, 2008 10:35 am    Post subject: Reply with quote

yearling wrote:
No tak na tohle je nejjednodušší využít v TB funkci "Pauza", kdy dojde k dočasnému přerušení zápisu do tracklogu i když z vlastní zkušenosti vím, že se na to při zastavení zapomíná, nebo se naopak zase tato funkce zapomene zrušit Smile

Je to přesně jak píšeš - když dělám delší plánovanou zastávku (hospoda, restourace Wink ), funkci "Pauza" v TB používám. Vypínám pak totiž GPS i BT v mobilu abych šetřil energii. Následně většinou zapomenu vše aktivovat Sad .

Jak už jsem psal, nemusíš to řešit - na funkci to nemá vliv, jen by to potěšilo.
Back to top
yearling

PostPosted: Fri Jan 30, 2009 10:05 pm    Post subject: TrekView v. 4.0 Reply with quote

Tak s novým měsícem je tady opět nová vylepšená verze TrekView (včetně vylepšené ikony a loga Smile, tentokrát se znovu jedná o podstatné změny a to:

- TV nabíhá přímo do mapového okna, načtení jednotlivých souborů je potom součástí nabídky (Funkce). Soubory je možno načítat jednotlivě a to i několikrát za sebou v průběhu práce např. v průběhu práce s editovaným souborem mohu postupně otevřít několik prohlížených souborů (otevření nového souboru automaticky zavře předchozí) aniž by to mělo vliv na data v editovaném souboru a naopak.
Nastavení (barvy čar,..) je dostupné z hlavního menu (Funkce)

- v průběhu práce je možno libovolně přecházet mezi mapami Seznam.cz a Google aniž dojde ke ztrátě dat (u map Google je pouze omezená nabídka funkcí - trasy a body cesta jsou pouze zobrazovány, není možná jejich editace, nově načítat lze pouze prohlížené soubory,…)

- nová funkce „Převod trasy“ – umí převádět záznam cesty (tracklog) na plán cesty (waypointy), přičemž redukuje velikost souboru (z tracklogu s několika tis. trackpointy vytvoří cca 200 waypointů, přičemž, ale nedojde k podstatnému zkreslení – plán je velmi dobře použitelný pro navigaci)

- Do popisu archivní trasy (dvojklik na název archivní trasy v seznamu) přibyla položka Odkaz na trasu (automaticky generovaná po zadání trasy) – po zadání tohoto odkazu do prohlížeče se otevře TrekView a automaticky se načte příslušná archivní trasa (lze využít pro posílání odkazů na archivní trasy mailem,…)

- Další menší změny způsobující zrychlení některých funkcí (načítání výškových profilů, generování map k tisku,…)

To je asi tak všechno, další podrobnosti jsou v nápovědě.
Jenom bych chtěl podotknout, že pro plné využití možností TrekView - práce na monitoru s vysokým rozlišením, práce s oběma soubory a archivní trasou najednou, editace dlouhých cest, časté průběžné načítání delších souborů, přepínání mezi mapami Seznam a Google,… je potřeba mít svižný PC (javascript už je poměrně náročný) a hlavně svižnou linku (512kb/sec je naprosté minimum, s 1Mb/sec už se dá něco dělat)!!!
Co se prohlížečů týká, bez problémů to funguje na posledních verzích IE7, Opera, FF3 a Chrome, jiné jsem nezkoušel (nevím jak IE6 a FF2). Rychlost je závislá i na tom jak si daný prohlížeč poradí se zpracováním javascriptu – nejlépe si s TV poradil Chrome (tam je to skutečně online Smile těsně následovaný FF3 a potom s větším odstupem byla Opera a IE7.

Takže zkoušejte, zadávejte trasy do archivu a dejte mi vědět jak to funguje a případné připomínky.

Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation
TrekView funguje už i na vlastní doméně na http://www.trekview.cz
Pokud možno používejte tuto novou adresu a opravte si své bookmarky - stará adresa přestane časem fungovat (rychlost nebo spíš pomalost už začíná být poněkud neúnosná)
Back to top
Balu

PostPosted: Thu Feb 19, 2009 4:53 am    Post subject: Nové API pro Mapy.cz Reply with quote

Ahoj,

zachytil jsem zprávu, že se objevila betaverze nového API pro Mapy.cz.

Bude to pro TV nějaký přínos.? Můžeme se těšit na nějaké nové funkce?
Back to top
Post new topic   Reply to topic    TrekBuddy Forum Index -> Česky-Slovensky All times are GMT
Goto page Previous  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Next
Page 2 of 11

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum