Bílý vrch
icon TrekBuddy
www.trekbuddy.net
Outdoor companion.
  • internal / bluetooth / simulator GPS
  • offline raster maps
  • smart GPX / raw NMEA logs
  • waypoints and simple navigation
  • custom views
  • MIDP and Symbian phones
  • Blackberry
  • Android
Visit wiki to see all features, guides and howtos. Project tracker.
Trekbuddy is on Github now

Partners:    (Polish/Polski)(Polski) Compass mapy      (Polish/Polski)(Polski) Galileos mapy      (Polish/Polski)(Polski) CartoMedia      (Czech/Èesky)(Èesky) Eaglesoft trasy      (Polish/Polski)(Polski) ExpressMap     

FAQFAQ   SearchSearch   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
TrekView - online mapovy prohlizec a planovac tras
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11  Next

Post new topic   Reply to topic    TrekBuddy Forum Index -> Česky-Slovensky
View previous topic :: View next topic  
Author Message
petezdara

PostPosted: Fri Feb 05, 2010 12:37 pm    Post subject: Reply with quote

to Yearling

Já bych měl dotaz ohledně plánování trasy, nešlo by to dělat i nějakým jednodušším způsobem? Teď mi to přijde dost složité, přidat bod na konec cesty, vložit bod před atd.....
Mám představu něco ve stylu otevřít mapu, nová trasa, cvak-cvak-cvak-cvak namísta na mapě, uložit jako gpx. Přičemž by si to samo zapamatovalo který bod byl první a který poslední a jak jdou po sobě.
Jinak musím chválit, je to skvělý, velmi často Trekview používám.
Díky Ti za něj.
A samozřejmě finančně bych též mohl třeba i přispět Razz

Nebo popřípadě neznáte někdo něco takového kde by šlo trasu takhle jednoduše připravit?
Back to top
View user's profile Send private message
yearling

PostPosted: Fri Feb 05, 2010 12:49 pm    Post subject: Reply with quote

petezdara wrote:
Já bych měl dotaz ohledně plánování trasy, nešlo by to dělat i nějakým jednodušším způsobem? Teď mi to přijde dost složité, přidat bod na konec cesty, vložit bod před atd.....
Mám představu něco ve stylu otevřít mapu, nová trasa, cvak-cvak-cvak-cvak namísta na mapě, uložit jako gpx. Přičemž by si to samo zapamatovalo který bod byl první a který poslední a jak jdou po sobě.

U stávajícího API Mapy.cz to bohužel jednodušeji nejde a nepůjde - na rozdíl od API Google tohle bohužel neumí spoustu věcí, takže se toho spousta musí dělat ručně (např. přepínat režimy činnosti při editaci cesty). Nějaké táhni-pusť, dvouklik, apod. ani omylem.
Back to top
RoKro

PostPosted: Sun Feb 28, 2010 5:24 pm    Post subject: Reply with quote

>> yearling - Hoď sem číslo účtu pro dobrovolný příspěvky. Myslím, že deset lidí, co jsou ochotní poslat 200,-Kč, se tu mezi námi najde. To by mohlo ten hlavní náklad na hosting pokrýt. Já sice TV nepoužívám moc často, ale je to fajn nástroj a ty dvě kila rád pošlu.
Back to top
Palo TT

PostPosted: Mon Mar 01, 2010 7:06 am    Post subject: Reply with quote

Maly pocet tras v DB by som nevidel tragicky a nie je to prekvapujuce. V tomto smere sa zabehnutym existujucim velkym riesenia s lepsim zazemim konkuruje tazko. Suvisi to podla mna aj s tym, ze ludia nechcu investovat cas (na tvorbu a upload tras) do niecoho, co stoji a pada na 1 cloveku a coho trvacnost je tym padom neista. Prilezitost pre nezavisleho tvorcu osobne vidim skor v poskytovani map z viacerych zdrojov v jednom okne prehliadaca.

Co technicky myslis pod pojmom "univerzalny rezim pre vsetky zdroje map"? Integraciu do Openlayers?
Back to top
guest

PostPosted: Thu Apr 08, 2010 8:41 am    Post subject: Reply with quote

Nejak mi neni jasne zjistovani vysky bodu cesty. Pokud mam zaznamenanou cestu v GPX souboru a chci si zobrazit vyskovy profil, tak pomoci GPS to moc presne neni. Pokud udelam prepocet cesty a ulozim si waypointy ty si nactu tak je to lepsi ale i tak tam sou nesmyslne hodnoty. Kdy a jak se zjistuje vyska bodu cesty?
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
yearling

PostPosted: Thu Apr 08, 2010 10:22 am    Post subject: Reply with quote

to: guest
Pokud zobrazuješ přímo tracklog GPX, výška pro výškový profil se bere přímo z jednotlivých bodů (naměřená pomocí GPS), ale zároveň se bere v úvahu i interval tlumení změn výšky (Funkce >> Nastavení >> Nadmořská výška) - konkrétní nastavení záleží na více faktorech (já používám 120sec) - doporučuji metodou pokus - omyl vyzkoušet nejlepší variantu (univerzální neexistuje).
Podrobnosti viz NÁPOVĚDA, kterou nikdo nečte.
Pokud provedeš přepočet trasy na body cesty a ty potom načteš, zjišťuje se výška na základě polohy jednotlivých bodů - jako základ slouží údaje z NASA - databáze SRTM3 - tj síť nadmořských výšek bodů vzdálených od sebe 3 úhlové vteřiny tj. cca 90m - z toho vyplývá i případná nepřesnost v úzkých údolích, propastech, kolmých stěnách (nebo ve velmi příkrém stoupání),atd. Podotýkám, že podle mého názoru je vytváření výškových profilů pouze pomocí GPS naprosto nevhodné pro situace, kdy dochází k velkým změnám výšky na relativně krátké vodorovné dráze (např. horolezectví) - pro tyto situace je daleko vhodnější a přesnější použití barometrických výškoměrů (případně kombinací jako GARMIN), kdy se GPS používá pouze ke kalibraci barometrického výškoměru.
Back to top
yearling

PostPosted: Sun Apr 11, 2010 4:45 pm    Post subject: Reply with quote

Není mezi přítomnými náhodou právník?
Pokud ano a je ochoten pomoci, byl bych rád, kdyby se mi ozval na PM, potřeboval bych poradit co se týká licenčních podmínek na API u případné nové verze TrekView. Předem díky.
Back to top
jUris_

PostPosted: Wed Apr 14, 2010 4:00 am    Post subject: Reply with quote

Mám problém mě trekview nejede objeví se mi jenom černá obrazovka hodně textu a logo Trekview, stránka sama o sobě je funkční ale mapy a víc ne.
Back to top
yearling

PostPosted: Wed Apr 14, 2010 5:17 am    Post subject: Reply with quote

Už by to mělo být OK
Back to top
guest

PostPosted: Mon Apr 26, 2010 6:49 am    Post subject: Verze 2.3 Reply with quote

V nove? verzi 2.3 nejde v prohlizeci Google Chrome zavrit ten splash screen. Proste to na ten krizek nereaguje, otaznik funguje a napoveda se zobrazi.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Celda

PostPosted: Mon Apr 26, 2010 7:02 am    Post subject: Re: Verze 2.3 Reply with quote

guest wrote:
V nove? verzi 2.3 nejde v prohlizeci Google Chrome zavrit ten splash screen. Proste to na ten krizek nereaguje, otaznik funguje a napoveda se zobrazi.

Nesouvisí to s Google Chrome, v poslední době se toto děje i v MSIE, i ve Firefoxu !!
Jediný způsob, na který jsem přišel, jaxe toho splash screenu zbavit, je přepnout v menu TV režim na Google a pak třeba hned zase zpátky na Seznam.

mobile: SAMSUNG SGH D880 Duos (dual SIM)
GPS: Qstarz BT-1200 Bluetooth Solar Travel Recorder (MTK chipset)
Back to top
Celda

PostPosted: Mon Apr 26, 2010 2:34 pm    Post subject: Reply with quote

Mám ještě jeden dotaz k TV:
Často používám TV s odkazem na GPX někde na internetu, např.
http://www.trekview.cz/trekview/index.php?agpx=http://www.volny.cz/celechovskyj/KeskyBrno35km.gpx&#mapa

Napadlo mě, jestli se dá nějak zadat do URL obdobně i soubor na lokálním disku PC s Windows, ze kterého TV spouštím, např. něco takového:
http://www.trekview.cz/trekview/index.php?agpx=H:\pokus.gpx&#mapa
nebo
http://www.trekview.cz/trekview/index.php?agpx=H:/pokus.gpx&#mapa
nebo
http://www.trekview.cz/trekview/index.php?agpx=file:///H:\pokus.gpx&#mapa
nebo
??? (nedaří se mi to, aby to fungovalo žádným z uvedených způsobů)
Prostě donutit ho stejným mechanismem, aby načetl a zobrazil přímo soubor H:\pokus.gpx na mém lokálním disku H: !

Zdánlivě je takový odkaz nesmyslný (ostatní uživatelé v internetu nemohou takový odkaz použít), ale jde mně o to tímto mechanismem dosáhnout toho, aby když se pokusím "spustit" libovolný soubor GPX na mém disku, tak aby se mně otevřel v TV.

Samozřejmě, pokud takový soubor zadám přímo v TV přes "Funkce - Prohlížený soubor" (klidně i zbytečně složitě jako "file:///H:\pokus.gpx"), tak ho TV zobrazí.

Back to top
MrKev

PostPosted: Mon Apr 26, 2010 2:38 pm    Post subject: Reply with quote

Tohle nemůže fungovat už z principu kvůli bezpečnosti - každá webová stránka by ti mohla přečíst libovolný soubor z disku (za předpokladu znalosti cesty)

Jde to obejít (např. na eset.cz je online antivirus), ale ne takhle jednoduše jak píšeš.

Celda

PostPosted: Mon Apr 26, 2010 5:09 pm    Post subject: Reply with quote

MrKev wrote:
Tohle nemůže fungovat už z principu kvůli bezpečnosti - každá webová stránka by ti mohla přečíst libovolný soubor z disku (za předpokladu znalosti cesty)

Jde to obejít (např. na eset.cz je online antivirus), ale ne takhle jednoduše jak píšeš.

Když to zadám "v dialog boxu" na stránce, tak to přečíst může (tak to běžně funguje) a když bych to nějak předal přímo v URL tak ne ?
No nějak tam teda moc ten rozdíl nevidím ! Smile

Back to top
yearling

PostPosted: Mon Apr 26, 2010 7:42 pm    Post subject: Reply with quote

Celda wrote:
MrKev wrote:

Když to zadám "v dialog boxu" na stránce, tak to přečíst může (tak to běžně funguje) a když bych to nějak předal přímo v URL tak ne ?
No nějak tam teda moc ten rozdíl nevidím ! Smile

Tohle už tady bylo několikrát řešeno, takže ještě jednou - tak jak to říká MrKev - tohle nefungovalo, nefunguje a fungovat nebude - JavaScript z bezpečnostních důvodů nemůže přistupovat k souborům na lokálním disku. Kdo o tom pochybuje, ať si nastuduje nějakou literaturu týkající se JavaScriptu.

Celda wrote:
guest wrote:

Nesouvisí to s Google Chrome, v poslední době se toto děje i v MSIE, i ve Firefoxu !!
Jediný způsob, na který jsem přišel, jaxe toho splash screenu zbavit, je přepnout v menu TV režim na Google a pak třeba hned zase zpátky na Seznam.

Sice jsem tam malou změnu udělal (nově není možno trvale vypnout úvodní okno), ale jeho uzavření mi normálně funguje jak v IE, tak v FF, Opeře nebo Safari (Chrome jsem sice nezoušel, ale mělo by to být taky OK). Kromě toho se úvodní okno zavře i při otevření jiného okna (Prohlížený soubor, Editovaný soubor, Editace cesty,... )
Back to top
Post new topic   Reply to topic    TrekBuddy Forum Index -> Česky-Slovensky All times are GMT
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11  Next
Page 8 of 11

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum