Bílý vrch
icon TrekBuddy
www.trekbuddy.net
Outdoor companion.
  • internal / bluetooth / simulator GPS
  • offline raster maps
  • smart GPX / raw NMEA logs
  • waypoints and simple navigation
  • custom views
  • MIDP and Symbian phones
  • Blackberry
  • Android
Visit wiki to see all features, guides and howtos. Project tracker.

Partners:    (Polish/Polski)(Polski) Compass mapy      (Polish/Polski)(Polski) Galileos mapy      (Polish/Polski)(Polski) CartoMedia      (Czech/Èesky)(Èesky) Eaglesoft trasy      (Polish/Polski)(Polski) ExpressMap     

FAQFAQ   SearchSearch   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
Waipointy miest a obci SR - hotovo!!!

Post new topic   Reply to topic    TrekBuddy Forum Index -> Česky-Slovensky
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Trpaslik

PostPosted: Sat Sep 20, 2008 12:45 pm    Post subject: Waipointy miest a obci SR - hotovo!!! Reply with quote

Kedze posledne verzie TB uz dokazu nacitat aj subor GPX s velkym mnozstvom waipointov, rozhodol som sa vytvorit zoznam miest a obci Slovenska. Obsahuje 2885 samostatnych miest a obci, teda bez mestskych casti. Su usporiadane v abecednom poradi. Pri duplicitnych nazvoch obci je uvedeny aj okres. Hravo tam najdete aj tu najmensiu obec na Slovensku. Wink
Subor je potrebne po rozbaleni nakopirovat do adresara wpts v adresari programu TrekBuddy. Pracuje sa s nim ako s hociakym inym suborom waipointov. Vyhladavanie obci je zatial (dufam ze to kruch coskoro dorobi) len pomocou kurzorovych klavesov : HORE a DOLE je pomaly posuv o jednu obec, VLAVO a VPRAVO je rychly posuv po strankach v zozname. Skusal som to na svojom SE K550i a listuje velmi svizne. Prve nacitanie zoznamu po spusteni TB netrva ani 2s. Posuv z 1. polozky na poslednu podrzanim sipky VPRAVO (strankovanie) u mna trval 27s...

Som zvedavy, ci a ako to pobezi aj na ostatnych znackach mobilov...

!ObceSR.zip
 Description:
Wyipointy miest a obci SR

Download
 Filename:  !ObceSR.zip
 Filesize:  46.64 KB
 Downloaded:  433 Time(s)

Back to top
View user's profile Send private message
Trpaslik

PostPosted: Sat Sep 20, 2008 1:32 pm    Post subject: Reply with quote

Ak by niekto mal zaujem vytvorit aj iny zoznam, napr. pre CR uvadzam aj postup, akym som to robil:
- na internete najdeme zoznam obci. Potrebujeme mat nazvy obci v jednotlivych riadkoch
- pri duplicitnych nazvoch je nevyhnutne za nazvom obce uviest jej okres, ktory je oddeleny ciarkou, inac budu mat suradnice rovnake. U mňa to vyzeralo takto:
Quote:
Ábelová
Abovce
Abrahám
Abrahámovce, Bardejov
Abrahámovce, Kežmarok

Abramová
Abranovce
Adamovské Kochanovce
Adidovce
Alekšince
...

- Takyto zoznam spracujeme ako textovy subor
- Zoznam cez schranku vlozime do excelu a tam dame usporiadat podla abecedy (podla nastavenia jazyka SK ci CZ abeceda)
- Usporiadane nazvy znova prenesieme do TXT suboru a ulozime si ho.
- Otvorime si stranku:
Code:
http://www.hanus.sk/vinco/wpt/index.php

- Do jej horneho policka napiseme skratku statu (nepovinne, ale uzitocne, ak obec existuje aj v inom state)
- Do dolneho vacsieho policka vlozime cez schranku usporiadany zoznam obci z TXT suboru (najlepsie po castiah 100-200 obci)
- Klikneme na tlacidlo Nacitaj. Otvori sa stranka Google maps do TB
- Postupnym klikanim na 2. tlacidlo ("Nacitaj a zapis dalsiu obec/mesto do zoznamu") ziskame waipointy miest s ich suradnicami
- S narastajucim poctom waipointov sa nacitavanie spomaluje, preto ho odporucam robit PO CASTIACH, napr. po 100 ci 200 WPT.
Odporucam klikat pomaly - az po nacitani predosleho bodu, inac sa poprehadzuje poradie obci!!!
- Klikneme na tlacido "Vypisat WPT" ktore je pod mapou vlavo
V dolnom policku ziskame obsah GPX suboru. Mne osobne jeho stiahnutie nefungovalo, preto som ho cez schranku vkladal v TXT editore (ja som mal Notepad2) do noveho suboru. V Notepade musi byt nastavene kodovanie UTF-8.. Pri prenasani po castiach prenesieme prvu cast celu
Quote:
<?xml version="1.0" encoding="UTF-8" ?>
<gpx version="1.1" xmlns="http://www.topografix.com/GPX/1/1">
<wpt lat="49.057037" lon="20.30427">
<name>Poprad</name>
</wpt>
</gpx>

a dalej uz vkladame len data jednotlivych waipointov:
Quote:
<?xml version="1.0" encoding="UTF-8" ?>
<gpx version="1.1" xmlns="http://www.topografix.com/GPX/1/1">
<wpt lat="49.057037" lon="20.30427">
<name>Poprad</name>
</wpt>
<wpt lat="49.137323" lon="20.429543">
<name>Kežmarok</name>
</wpt>

</gpx>

- Nakoniec subor ulozime s priponou GPX (v kodovani UTF-8 )

Pripadnycm zaujemcom o tvorbu zoznamu odporucam postupne skusat funkcnost nensej casti zoznamu, aby ich praca nevysla nazmar tak, ako sa to stalo najprv aj mne. Pri vkladani waipointov do jedneho suboru musi byt zachovana presna struktury suboru (nesmie chybat ani byt navyse ziaden znak ci medzera). Inac to TB nenacita.

Ja som nakoniec poprehadzovane obce musel este zoradit v programe RouteConverter 1.21 (da sa to aj v textomom rezime)
Back to top
MrKev

PostPosted: Sat Sep 20, 2008 2:47 pm    Post subject: Reply with quote

načtení seznamu 13s, listování 27s.

Napoprvné se mi to seklo na příkazu Navigate (nešlo vyskočit z okna Waipoint), ale už se to neopakovalo. Tady ty náhodné chyby jsou díky mizerné implementaci Javy nebo TB?

Ten čas 27s bude asi všude stejný, ale šel by zkrátit na polovinu, kdyby se z první položky dalo šipkou nahoru dostat na poslední.

Pro kontrolu umístění bodu by se hodila fce "Navigate & GoTo", čili kombinace těch 2 příkazů do jednoho

Chování TB po startu, kdy v nabídce Waypoints otevře .gpx soubor až na druhé klepnutí je bug nebo feature? Je to tam od první verze s "novým" seznamem.

TB 0.9.82beta, k750i
Back to top
Trpaslik

PostPosted: Sat Sep 20, 2008 4:50 pm    Post subject: Reply with quote

Este dodavam, ze pouzivam TB 0.9.81(Final)+ SE k550i
Back to top
wanthom

PostPosted: Thu Oct 02, 2008 6:52 pm    Post subject: Reply with quote

Mne to nefunguje šípkou vľavo a vpravo, len posúvanie po jednom... Proste nerobí to nič keď dám šípkou vľavo alebo vpravo... Mám N6120classic.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Trpaslik

PostPosted: Thu Oct 02, 2008 6:55 pm    Post subject: Reply with quote

To asi nebude chybou tohto zoznamu. A mas najnovsiu verziu TB?
Back to top
wanthom

PostPosted: Thu Oct 02, 2008 7:14 pm    Post subject: Reply with quote

Máš pravdu, dal som novú verziu a už to ide...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
vinco.nr

PostPosted: Wed Oct 08, 2008 6:12 pm    Post subject: Reply with quote

OOO, som dojaty, ked vidim, ze niekto pouziva moj vytvor Wink Odporucam, aspon ja som to tak urobil, dat vypisovat iba obce zacinajuce na jedno pismeno. Napr vsetky na A, potom na B a kazdu skupinu ulozit do zvlast suboru. Ked raz kruch urobi take "lepsie" ukladanie a nacitavanie suborov s wpt bude to dost dobre. Potom si z adresara ObceSR vyberieme E.gpx a najdeme obec Egres.
...lenze tu som nenasiel Sad

Co vy na to, neprehovorime krucha aby tie adresare urobil trosku inak?
Back to top
zanecek

PostPosted: Thu Oct 09, 2008 1:33 am    Post subject: Reply with quote

Chvalyhodny pocin. Kdyby nekdo udelal seznam CZ, nenechavejte si ho prosim pro sebe...
Diky.

Trpaslik

PostPosted: Thu Oct 09, 2008 3:54 am    Post subject: Reply with quote

vinco.nr wrote:
Potom si z adresara ObceSR vyberieme E.gpx a najdeme obec Egres.
...lenze tu som nenasiel Sad

Obec Egres v tom zozname urcite je a na spravnom mieste podla abecedneho poradia... Shocked
Back to top
vinco.nr

PostPosted: Sat Oct 25, 2008 9:46 pm    Post subject: Reply with quote

Trpaslik wrote:

Obec Egres v tom zozname urcite je a na spravnom mieste podla abecedneho poradia... Shocked

Prepac, uz tam je. Nechcel som pochybovat o kvalitach tvojho zoznamu, ale ked som ho robil ja, Egres mi google nenasiel. Ale uz ho tam doplnili. Zrejme.
Tak je to potom tym padom kompletne!
Back to top
pavelh

PostPosted: Thu Nov 06, 2008 8:35 pm    Post subject: Waipointy mest a obci CR Reply with quote

Ahoj,
Mám dobrou zprávu pro všechny, kteří by chvěli také waipointy měst a obcí ČR. Už na tom pracuji.

Z jedné stránky jsem vyparsoval seznam obcí a trochu upravil tu stránku pro vytváření GPX souboru, aby se to zautomatizovalo, protože jinak bych se asi uklikal.

Už mám staženo skoro všechno. Je to přes 6 000 obcí. Jsem zvědavý, jestli si s tím TrekBuddy poradí. Ještě to otestuji a zkusím doplnit obce, co to nenašlo a pak bych to sem dal.
Back to top
pavelh

PostPosted: Sun Nov 16, 2008 7:05 pm    Post subject: Reply with quote

Ahoj. Tak ten seznam měst a obcí ČR je hotový. Můžete si ho stáhnout zde:

http://www.trekbuddy.net/forum/viewtopic.php?t=2356
Back to top
Trpaslik

PostPosted: Sun Nov 16, 2008 7:34 pm    Post subject: Reply with quote

Dik, zide sa...
Back to top
Post new topic   Reply to topic    TrekBuddy Forum Index -> Česky-Slovensky All times are GMT
Page 1 of 1

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum