Bílý vrch
icon TrekBuddy
www.trekbuddy.net
Outdoor companion.
  • internal / bluetooth / simulator GPS
  • offline raster maps
  • smart GPX / raw NMEA logs
  • waypoints and simple navigation
  • custom views
  • MIDP and Symbian phones
  • Blackberry
  • Android
Visit wiki to see all features, guides and howtos. Project tracker - moved to github.
Trekbuddy github repository

Partners:    (Polish/Polski)(Polski) Compass mapy      (Polish/Polski)(Polski) Galileos mapy      (Polish/Polski)(Polski) CartoMedia      (Czech/Èesky)(Èesky) Eaglesoft trasy      (Polish/Polski)(Polski) ExpressMap     

FAQFAQ   SearchSearch 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
Beh TB na Samsung SGH-D880 Duos
Goto page Previous  1, 2, 3, 4  Next

Post new topic   Reply to topic    TrekBuddy Forum Index -> Česky-Slovensky
View previous topic :: View next topic  
Author Message
kruch
Site Admin

PostPosted: Thu Jun 19, 2008 11:05 am    Post subject: Reply with quote

Panejo, to je ukazkovej report Smile

Obsluha BT a prekreslovani zustanou tak jsou v tehle "tvoji vetvi", protoze fungujou dobre i jinde, a je to zatim "nejspravnejsi" reseni.
Neco tam "dole" zustava viset, taky myslim; TB pouziva 3. vrstvu a cetl o jsem chybach neuzavirani tech spodnich, ale na jinych telefonech...

Muzes mi prosimte ujasnit co znamena ") Tlačítko 3 nově umožňuje opravdu přepnout do Backlight Off a zhasnout displej. Pokud se ale nepřepnu zpátky poměrně rychle, za chvíli už to nejde - po stisku 3 se jen vypíše Backlight off a pak už dál TB na nic nereaguje." - kam zpatky?
Back to top
View user's profile Send private message
Danny_S

PostPosted: Thu Jun 19, 2008 11:16 am    Post subject: Reply with quote

KrUcH> Neměl Celda na mysli zpátky na původní hodnotu? Wink
Jinak mě se s tou poslední - ale i s tou i předtím - verzí občas stane, že mi vypadne v TB spojení s BT a už mi neukazuje pohyb a současnou polohu. Sad ... a to mám zamčenou klávesnici, takže si to nemohu způsobit sám vlastním nedopatřením.
Přitom GPS pořád běhá, že snímá signály z družic a posílá je do mobilu, ale TB je už nebere.
Dá se i tohle nějak vyřešit nebo zjistit, v čem je problém?
Děkuji Ti. Smile
Back to top
Celda

PostPosted: Thu Jun 19, 2008 2:57 pm    Post subject: Reply with quote

kruch wrote:

Muzes mi prosimte ujasnit co znamena ") Tlačítko 3 nově umožňuje opravdu přepnout do Backlight Off a zhasnout displej. Pokud se ale nepřepnu zpátky poměrně rychle, za chvíli už to nejde - po stisku 3 se jen vypíše Backlight off a pak už dál TB na nic nereaguje." - kam zpatky?

Nejdřív bych měl vysvětlit, jak se chová displej v mém mobilu obecně, tj. "kdekoliv mimo Java aplikace":
- mačkám něco na klávesách - displej svítí naplno
- po nějaké době od posledního stisku lehce pohasne displej
- po nějaké době pohasnutí a nečinnosti displej zhasne úplně
- po stisku se rozsvítí naplno atd.)

A nyní v TB:
1) Spustím TB. Displej stále svítí (zobrazuje se mapa, kompas nebo CMS), jen to po několika sekundách nečinnosti trochu pohasne. Ale sám úplně nezhasne nikdy, tj. pokud nesahám na 3, v tomto, plně svítícím nebo mírně pohasnutém stavu zůstane mobil klidně "nekonečně dlouho".
2) Zmáčknu jednou 3 - napíše se Backlight on, ale dál se chová telefon úplně stejně.
3) Zmáčknu znovu 3 - displej telefonu zhasne.
4) A teď v čem je problém:
4A) Pokud stav po kroku 3 (zhasnutý displej) nenechám moc dlouho a zmáčknu znovu 3, displej se rozsvítí, problikne tam Backlight on a přejde se do stavu před krok 3. (To je v naprosto pořadku.)
4B) Pokud ale stav po kroku 3 (zhasnutý displej) nechám delší dobu (?? minuty), po opětovném stisku 3 se (ale JEN NĚKDY) sice napíše Backlight on, ale tento nápis na bílém pozadí tam zavisne a TB na nic neraguje. (Stane se to ale tak jenom 1x z cca dvaceti "koleček" zhasnutí a rozsvícení)

Tak snad jsem to popsal jasněji.

Čelda

mobile: SAMSUNG SGH D880 Duos (dual SIM)
GPS: Qstarz BT-1200 Bluetooth Solar Travel Recorder (MTK chipset)
Back to top
Celda

PostPosted: Thu Jun 19, 2008 3:12 pm    Post subject: Reply with quote

kruch wrote:

Neco tam "dole" zustava viset, taky myslim; TB pouziva 3. vrstvu a cetl o jsem chybach neuzavirani tech spodnich, ale na jinych telefonech...

Mimochodem, v čem je sekvence Stop, Start v menu programu vůči BT "mělčí a měkkčí" než když zastavím TB a rozjedu TB ? Nešlo by alternativně po Stop provést komplet stejnou sekvenci, jako když TB končí ?

Back to top
kruch
Site Admin

PostPosted: Thu Jun 19, 2008 3:42 pm    Post subject: Reply with quote

Kdyz TB konci (Exit) tak se na hodne veci kasle, hlavni snaha je o uzavreni logu a waypoint souboru; sice se "zahaji" uzavirani pripojeni, ale nijak zvlast se na to neceka a tipuju, ze TB skonci obvykle driv. Nicmene zatim na vsech telefonech se s tim system vyporadaval dobre...

Kdyz se dela Stop, tak je naopak snaha o nejcistsi uzavreni pripojeni, aby se mohlo klidne znovu ihned otevrit (to samy se deje kdyz se spojeni rozpadne pokud odejdes dal od GPS). A dokud se spojeni neuzavre, tak v menu zustava Stop - na "normalnich" Wink telefonech je to otazka max 1 sekundy, takze sance ze uzivatele netrpelive zmackne Stop znovu je mala Cool . Mimochodem by me moc zajimalo, kdyz Ti Stop zustane "viset", jestli se to casem "nespravi" diky nejakymu timeoutu, mohl bys priste az se Ti to stane pockat?

@Danny_S jaky mas telefon?
Back to top
Danny_S

PostPosted: Thu Jun 19, 2008 7:06 pm    Post subject: Reply with quote

Kruch> Mám Nokii 6234 a GPS: Evolve GoTraxx. Smile
Jindy to je v pohodě, ale občas se mi stal tenhle problém a vůbec mi není jasné proč. Sad
Back to top
kruch
Site Admin

PostPosted: Thu Jun 19, 2008 8:01 pm    Post subject: Reply with quote

@Danny_S A jak dlouho si nejdyl cekal, jestli TB nezacne zase neco ukazovat?

Posledni drobny upravu BT spojeni (uzavreni), oprava ukladani nastaveni a ovladani backlightu - attachnuto, diky za vyzkouseni Wink

Last edited by kruch on Fri Jun 20, 2008 12:54 pm; edited 1 time in total
Back to top
Danny_S

PostPosted: Fri Jun 20, 2008 3:50 am    Post subject: Reply with quote

Klidně i 10-15 min. Pak jsem to vzdal a TB ukončil. Zajímavé ale je, že když jsem TB spustil znovu, tak po nějaké chvíli, kdy GPS hledala novou pozici, tak to běželo normálně.
Také je zajímavé, že když jsem byl v tunelu nebo v místě, kde GPS signály nebyly, tak prostě TB mi hodil oranžový puntík - což je správně -, ale pak zase po vyjetí z tunely velmi rychle našla GPS novou polohu a měl jsem zase konektivitu, ale tohle naprosté ztracení signálu v TB i přesto, že GPS běžela v aktivním režimu, se mi stávalo na viditelném místě pro GPS.
Zkrátka a dobře, TB běží, běží, svítí mi zeleně a najednou zničeho nic mám oranžový stav a konec. Sad
Back to top
kruch
Site Admin

PostPosted: Fri Jun 20, 2008 8:15 am    Post subject: Reply with quote

A nahodou nevis jaky hodnoty byly v Info->Technical->Provider Status a Error? Mozna bychom se dozvedeli vic, kdybys udelal NMEA log a kouknul na tyhle udaje, az se to zase stane.
Back to top
Danny_S

PostPosted: Fri Jun 20, 2008 8:40 am    Post subject: Reply with quote

Aha, tak to mě nenapadlo. Dobře, budu na to pamatovat. Smile
Back to top
Celda

PostPosted: Fri Jun 20, 2008 10:19 am    Post subject: Reply with quote

[quote="kruch]Posledni drobny upravu BT spojeni (uzavreni), oprava ukladani nastaveni a ovladani backlightu - attachnuto, diky za vyzkouseni Wink[/quote]

Nemám teď čas, musím "předstírat práci", takže jen v krátkosti:
Ukládání nastavení ..............OK
BT spojení a Backlight ............ blbý, horší než předchozí verze !!!

Detaily večer.

Čelda

Back to top
kruch
Site Admin

PostPosted: Fri Jun 20, 2008 12:55 pm    Post subject: Reply with quote

Takže zpátky na stromy, přinejmenším pokud jde o ten bluetooth, backlight až podle Tvého popisu Wink
Back to top
Celda

PostPosted: Fri Jun 20, 2008 5:39 pm    Post subject: Reply with quote

Quote:

BT spojení a Backlight ............ blbý, horší než předchozí verze !!!

Možná jsem Tě zbytečně až moc vyděsil, roli taky hrála náhoda, že mi to zrovna spadlo, Takže střízlivě k té verzi, kterou jsem komentoval ráno:

1) Backlight - opravdu horší
Zatímco před tím se to chovalo v podstatě správně, jen se to někdy nevrátilo z Backlight off, teď se to chová úplně divně:
- Spustím TB, je to v režimu, kdy svítí a po chvilce lehce pohasíná a v tom setrvává do dalšího zmáčknutí.
- Zmáčknu 3, napíše se Backlight on, displej zůstane svítit naplno a nepohasne ani když nic delší dobu nemačkám (to mně příjde celkem logické, prostě se nešetří a je to pořád vysvícené naplno, prostě ON)
- Zmáčknu znovu 3, napíše se Backlight off, ale displej nezhasne, ale jen přejde do "šetřivějšího režimu", stejně jako byl po spuštění TB - po chvilce nečinnosti zase lehce pohasíná.
- Ale pozor, z tohoto stavu už se nedá nikam dál dostat - každý další stisk 3 vypíše jen Backlight off a pořád to zůstává v tomto režimu Sad
Takže když to shrnu v čem je problém:
- Nedá se tím displej úplně zhasnout (což by bylo asi nejpotřebnější a v minulé verzi to šlo)
- Ani cyklování mezi stavem furt naplno/pohasínání nefunguje dobře (jen jeden cyklus)

2) Spojení s GPS
Tady jsem se asi unáhlil, v podstatě se to chová stejně jako předchozí verze:
I) Pokud se nevzdaluju se od GPS ani nezkouším Stop a Start:
Je to už poměrně stabilní, běží to klidně několik hodin v kuse Wink

II) Pokud se pokouším o Stop a Start GPS z TB:
- Když dám Stop, komunikace s GPS je ukončena (zdánlivě) správně. Stavové kolečko jde do červené. Obávám se ale, že někde na pozadí živoří "zkrvavený mrtvolný proces komunikace s GPS, který úplně nezemřel". Surprised
- Když dám Start, komunikace se znovu rozjede, přes "žlutou" jde do "zelené". Všecko zdánlivě funguje normálně, ale ouha - GPSka se po pár minutách odpojuje - prostě úplně stejné chování, jako když jsme problém začínali řešit. Jenže teď už se tomu naštěstí dá vyhnout tím, že nepoužívám Stop Cool
Zajímavá je i sekvence odumření - z ničeho nic žluté kolečko (i když satelity a poloha jsou) a po nějaké době (jednotky až desítky sekund) prostě stavové kolečko zmizí úplně - není tam nic Shocked Prostý restart TB nepomůže (Failed to create provider [Bluetooth]: api.location.LocationException: Bluetooth radio off) - zase nutná likvidace mrtvoly přes restart GPS nebo telefonu.

Přidám ještě "zajímavost z natáčení":
Předposlední verze TB nešla odinstalovat - nepomohlo ani vypnutí BT v telefonu ani restart telefonu Exclamation Až jsem z telefonu odebral ze seznamu spárovaných zařízení GPSku, konečně to šlo.
Jestli to tak bude dál, za chvíli mně TB sežere celej telefón Laughing Laughing Laughing
(To bych ale neřešil, v tom nespatřuju žádnej problém ..., teda v té odinstalaci myslím ....)

Back to top
Celda

PostPosted: Fri Jun 20, 2008 5:47 pm    Post subject: Reply with quote

kruch wrote:
Takže zpátky na stromy, přinejmenším pokud jde o ten bluetooth, backlight až podle Tvého popisu Wink

Nějak v těch verzích začíná být chaos (holt jsi strašně výkonný Wink ), tuto verzi asi zatím budu ignorovat a uvidím, jaxe to vyvrbí dál.
Z mého pohledu se to jeví:
- Oprava Save: opraveno, určitě nechat, jak je
- Backlight: byly mouchy (občasné "uvíznutí ve tmě") ale principielně to bylo lepší než v posledních verzích (tj. krok špatným směrem)
- Změny v obsluze GPS: nemůžu posoudit, obě verze asi tak na stejné úrovni.

V každém případě díky moc za "nadstandardní spolupráci" Exclamation

Back to top
jiri.tusla

PostPosted: Fri Jun 20, 2008 6:07 pm    Post subject: Reply with quote

Námět pro krucha: co přidat do čísla verze taky datum a čas buildování. Takže třeba "0.9.79RC (20080620_2006)"
Potom bude i hlášení problémů jednodušší a nedojde k omylu.

Post new topic   Reply to topic    TrekBuddy Forum Index -> Česky-Slovensky All times are GMT
Goto page Previous  1, 2, 3, 4  Next
Page 3 of 4

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum