Bílý vrch
icon TrekBuddy
www.trekbuddy.net
Outdoor companion.
  • internal / bluetooth / simulator GPS
  • offline raster maps
  • smart GPX / raw NMEA logs
  • waypoints and simple navigation
  • custom views
  • MIDP and Symbian phones
  • Blackberry
  • Android
Visit wiki to see all features, guides and howtos. Project tracker.

Partners:    (Polish/Polski)(Polski) Compass mapy      (Polish/Polski)(Polski) Galileos mapy      (Polish/Polski)(Polski) CartoMedia      (Czech/Èesky)(Èesky) Eaglesoft trasy      (Polish/Polski)(Polski) ExpressMap     

FAQFAQ   SearchSearch   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
Proc a vubec...

Post new topic   Reply to topic    TrekBuddy Forum Index -> Česky-Slovensky
View previous topic :: View next topic  
Author Message
kruch
Site Admin

PostPosted: Wed Jul 19, 2006 1:39 pm    Post subject: Proc a vubec... Reply with quote

Proč...

Při hledání programu pro mobilní telefon pro pohodlnou práci s mapama a GPS, která by podporovala offline mapy, jsem narazil na siemensmanii v jedné diskuzi na siemensmanii na program gpska a j2n. Bohužel ani jeden mě z různých důvodů nefungoval dobře na Nokii 6230i; j2n se mi předtím, než jeho autor Petr Krejčí uvolnil zdrojáky, podařilo jakžtakž rozchodit, ale ukázal se problém při přístupu na filesystem (musel jsem potvrzovat každý přístup a operaci na fs).

Oba programy jsou taky víc náročnější na pamět než můj telefon zvládne. Podle popisu od P. Krejčího má SXG75 asi 2.9 MB, a proto si může dovolit buffer 3x3 na mapové řezy, a pro gpsku není problém mít třeba 300k mapy (alespoň takové mapy jsem pro ní viděl, ale např. některé mají úplně zbytečně velkou barevnou hloubku atd) .

Takže mě napadlo raději napsat si vlastní program, abych si ozkoušel programování v J2ME, a který by mi dobře běhal na 6230i.

Chtěl jsem:

- menší nároky na pamět
    - kompatibilní s mapama pro j2n (a gpska v rámci možností)
    - snadné vytváření map
    - obejít nutnost potvrzovat každou operaci na fs
    - intuitivní jednoduché ovládání a zobrazení
    - tracklog
    - atd Smile

Snadné vytváření map

Na začátku jsem používal na rozřezání mapy MapCalibrator, ale nedá se tam přesně ovládat velikost řezu. Skript pro GIMP od Petra Krejčího je pro tohle lepší (240x320 nebo 300x400 a 256 nebo méně barev je dobrá volba) . Na druhou stranu jsem nepochopil, k čemu je dobrý ot2gps program, a proč nepoužít pro kalibraci původní soubor, typicky .map od Oziho nebo .gmi od GPStuneru/MapCalibratoru. Navíc člověk musí řešit parsování XML -> zbytečně se zvětšuje velikost jaru, každá práce s filesystemem hodně zpomaluje atd. Takže po několika iteracích mi nejlíp vyšlo vzít původní kalibrační soubor a mapu rozřezat (třeba v GIMPu) , a ...

Obejít nutnost potvrzovat každou operaci na fs

.. tím, že se kalibrační soubor a řezy zabalí do tar balíku (žádná komprese -> jednoduchá implementace, minimální nároky na procesor). Vypada to ale, že securita a kvalita implementace JSR-75 je v různých telefonech různá, takže nakonec podporuju mapy jak v balíku tar, tak i jednoduchou adresářovou strukturu pro ty telefony, které mají možnost povolit přístup jednou pro celou relaci nebo navždy. Prostě je potřeba to vyzkoušet.

...

původní stránka o programu
Back to top
View user's profile Send private message
Post new topic   Reply to topic    TrekBuddy Forum Index -> Česky-Slovensky All times are GMT
Page 1 of 1

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum