Bílý vrch
icon TrekBuddy
www.trekbuddy.net
Outdoor companion.
  • internal / bluetooth / simulator GPS
  • offline raster maps
  • smart GPX / raw NMEA logs
  • waypoints and simple navigation
  • custom views
  • MIDP and Symbian phones
  • Blackberry
  • Android
Visit wiki to see all features, guides and howtos. Project tracker.
Trekbuddy is on Github now

Partners:    (Polish/Polski)(Polski) Compass mapy      (Polish/Polski)(Polski) Galileos mapy      (Polish/Polski)(Polski) CartoMedia      (Czech/Èesky)(Èesky) Eaglesoft trasy      (Polish/Polski)(Polski) ExpressMap     

FAQFAQ   SearchSearch   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
Ceska verze Trekbuddy?
Goto page 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Post new topic   Reply to topic    TrekBuddy Forum Index -> Česky-Slovensky
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Michal.K

PostPosted: Tue May 13, 2008 10:25 am    Post subject: Ceska verze Trekbuddy? Reply with quote

V první řade bych chtěl poděkovat autorovi za výbornou aplikaci.
Moje žádost by k nemu byla, nedala by se udělat i česká verze aplikace? (a nejen česká)
Já vím, že je jeho prioritním záujmem je vývoj samotné aplikace a že možná se mu zdá zbytečná a že by na to neměl čas.
=> ale spíš mi jde o to, že by to nemusel být zrovna on, ale že by tím mohl pověřit lidi, ktěří jsou dostatečne znalí, aby to zvládli.
A ti by nejen udelali překlad a případne na hlavní stránce by byla vlajka a každý by si vybral vlajku země, ta by mu ho odklonila na stránku o TrekBuddy v jazyku, kterému rozumí a který by se o ni staral, pravidelne kontroloval změny ve verzích aplikace, které by zapracoval do přěkladu .
A hlavne by se staral o vypracování podrobného návodu, vysvětlení pojmú a postupú při práci a aplikací.
Případne by mohl vést samostatne forum a nejaké návrhy na zlepšení aplikace mohl předávat autorovi a spětne zas mohl referovat, co je možné očekávař a případne uvádet změny v jednotlivých verzích...

Ja vím, že na jednoho člověka je to moc, ale právě proto, že když čtu fórum, tak vidím, že je tu víc lidí znalých problematiky programování a kteří by mohli autora odbřemenit.
Ono nejde mi o to, že člověk by se nenaučil základne s aplikací pracovat (i když není úplne jazykově zdatný), ale já to beru z toho hlediska, že aplikace by tím mohla být používaná i našimi rodiči, ktreří by se tím lépe učili pracovat a když vím, že děda nebo táta, kterí rádi chodí do lesa a náhodou se jim něco stane, tak mohol odeslat SMS s polohou... => v tom vidím velkou výhodu...
I když možná rozumíš výrazúm v cizí řeči, tak v rodném jazyce se pohybuješ intuitivne a jde to líp...

Berte to jako návrh nejaké mé vyze, jak by so možná šlo.
Děkuji
Back to top
View user's profile Send private message
Trpaslik

PostPosted: Tue May 13, 2008 11:12 am    Post subject: Reply with quote

Myslim, ze autor uz na tom pracuje. Viď:
http://www.trekbuddy.net/forum/viewtopic.php?t=1437
kde kruch pise:
Quote:
Also, since this version, localization to any language will be available (in a similar way like other customizations - via language.res file put in resources folder). If anyone feels like translating English resource file (containing command label etc) to any other language, be ready - being a bit familiar with java and ant is advantage, for testing the results by yourself, but it is not required. More on this soon...

Last edited by Trpaslik on Tue May 13, 2008 11:33 am; edited 1 time in total
Back to top
kruch
Site Admin

PostPosted: Wed May 14, 2008 9:25 pm    Post subject: Reply with quote

Máš pravdu, předsedo. Wink
Back to top
lenek

PostPosted: Wed May 21, 2008 7:45 am    Post subject: Reply with quote

Pokusil jsem se o preklad. Jelikoz anglictina ale neni zrovna moje hobby, tak bych poprosil, zda se najde nekdo, kdo by to pripadne doladil. Jako zaklad by to mohlo pomoci. V zipu jsou dva soubory. Staci doladit textovy soubor, do souboru.res uz to pripadne prevedu.

language.cs_CZ.zip
 Description:

Download
 Filename:  language.cs_CZ.zip
 Filesize:  6.17 KB
 Downloaded:  210 Time(s)

Back to top
berda

PostPosted: Wed May 21, 2008 9:01 am    Post subject: Reply with quote

pokusil jsem se to doladit, ale stále to není ono. když já se se spoustou hlášek ještě nesetkal (díky bohu, pochopitelně), takže někdy těžko říct, co mají znamenat. a překlad některých hlášek do češtiny bude asi zavádějící... Sad

language.cs_CZ.txt
 Description:

Download
 Filename:  language.cs_CZ.txt
 Filesize:  6.46 KB
 Downloaded:  92 Time(s)

Back to top
lenek

PostPosted: Wed May 21, 2008 9:31 am    Post subject: Reply with quote

berda wrote:
pokusil jsem se to doladit, ale stále to není ono. když já se se spoustou hlášek ještě nesetkal (díky bohu, pochopitelně), takže někdy těžko říct, co mají znamenat. a překlad některých hlášek do češtiny bude asi zavádějící... Sad

Tak tady je k prekladu soubor language.res. Taky jsem si se spoustou hlasek nevedel moc rady. Mozna by mohl ke konecnemu doladeni pomoci kruch. Radeji bych se v praxi ale s nekterymi chybovymi hlaskami nesetkal. Very Happy
Informace k pouzivani prekladu: Soubor language.res je nutno nakopirovat do slozky resources a je nutno mit nainstalovanou posledni verzi aplikace 0.9.79 BETA.

language.zip
 Description:

Download
 Filename:  language.zip
 Filesize:  3.26 KB
 Downloaded:  103 Time(s)

Back to top
guest

PostPosted: Wed May 21, 2008 6:08 pm    Post subject: Reply with quote

Tak nevim. Stáhnul jsem ten res soubor nakopíroval do resources a nic se nekoná. Je to dál anglicky a v nastaveních ?ádná volba neni. Co jsem tedy p?ehlédl? Verzi 79 mám.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
lenek

PostPosted: Wed May 21, 2008 6:18 pm    Post subject: Reply with quote

guest wrote:
Tak nevim. Stáhnul jsem ten res soubor nakopíroval do resources a nic se nekoná. Je to dál anglicky a v nastaveních ?ádná volba neni. Co jsem tedy p?ehlédl? Verzi 79 mám.
Mas urcite nainstalovanou posledni BETA verzi? Kruch ji vydal teprve vcera. Cestina se nacita automaticky, v nastaveni aplikace neni umoznena zmena jazyku.
Back to top
yearling

PostPosted: Thu May 22, 2008 11:51 am    Post subject: Reply with quote

No tak jsem to ještě trochu upravil Smile - netroufám si tvrdit jestli dobře nebo špatně. Každopádně souhlasím s tím, že konečné doladění by měl provést Kruch, který nejlépe ví co která položka znamená.
Pro usnadnění jsem do ZIPu přidal i tabulku s původním anglickým výrazem a překlady lenka, berdy a mne - mělo by to pro Krucha případně i pro někoho dalšího sloužit jako vodítko pro výběr nejlepší varianty (pokud se bude o další úpravy pokoušet někdo jiný, možná by bylo dobře, kdyby v tabulce pokračoval).
Kromě toho si nejsem jist jestli má smysl překládat úplně všechno - chybové hlášky, že něco selhalo atd. bych možná nechal v angličtině - usnadnilo by to další řešení případných problémů tady ve fóru - odpadlo by další zkreslení způsobené případným zpětným překladem Smile
Na N6233 (320x240px) to chodí bezvadně, zajímalo by mne jak to bude vypadat i na nižším rozlišení (některé položky jsou nepatrně delší)

lang.zip
 Description:

Download
 Filename:  lang.zip
 Filesize:  20.87 KB
 Downloaded:  105 Time(s)

Back to top
druzicka

PostPosted: Thu May 22, 2008 12:04 pm    Post subject: Reply with quote

Neco je spatne, ten zip mi nejde stahnout.
Back to top
berda

PostPosted: Thu May 22, 2008 12:33 pm    Post subject: Reply with quote

yearling wrote:
No tak jsem to ještě trochu upravil Smile

No sakra, koukám, že bych se měl znovu učit česky... Smile))))) Výborná práce! Nestačím se divit, kolik jsem toho přehlédnul... Smile Zkusil jsem ještě něco upravit, ale je toho málo. Jestli má někdo chuť, poprosím ho o převedení texťáku do správného formátu.
Jinak souhlasím, že poslední slovo by v tomhle měl mít asi Kruch, protože u některých věcí můžeme být v překladu mimo. Osobně kdybych směl o něco poprosit (ačkoli tady je to mimo mísu), tak rozdělení hlášky 1000 na dvě; ona jak se používá ve dvou souvislostech, podobných, ale nestejných, tak je to trochu zavádějící. Ale jak říkám, to je v tomhle threadu na nic... Smile

lang.zip
 Description:

Download
 Filename:  lang.zip
 Filesize:  18.44 KB
 Downloaded:  81 Time(s)

Back to top
yearling

PostPosted: Thu May 22, 2008 12:34 pm    Post subject: Reply with quote

To: druzicka

Hmm. U mne OK !?
Zkus znovu načíst stránku.
Back to top
rejže

PostPosted: Thu May 22, 2008 12:49 pm    Post subject: Reply with quote

lenek wrote:
guest wrote:
Mas urcite nainstalovanou posledni BETA verzi? Kruch ji vydal teprve vcera. Cestina se nacita automaticky, v nastaveni aplikace neni umoznena zmena jazyku.

Jestli se to stahuje z toho původního linku,tak jsem to přeinstaloval a stejně to nejde. Jestli ten link neni aktualizovanej a je to jinde,tak jsem to nenašel. Sry byl jsem přihlášenej jako guest,protože z mobilu se pod svym nick nepřihlásim.Asi chyba znakový sady.
Back to top
kimlo

PostPosted: Thu May 22, 2008 12:58 pm    Post subject: Reply with quote

rejže wrote:
lenek wrote:
guest wrote:

Jestli se to stahuje z toho původního linku,tak jsem to přeinstaloval a stejně to nejde. Jestli ten link neni aktualizovanej a je to jinde,tak jsem to nenašel. Sry byl jsem přihlášenej jako guest,protože z mobilu se pod svym nick nepřihlásim.Asi chyba znakový sady.

tuto je to: http://www.trekbuddy.net/forum/viewtopic.php?t=1437&postdays=0&postorder=asc&start=0
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
lenek

PostPosted: Thu May 22, 2008 1:50 pm    Post subject: Reply with quote

berda wrote:
yearling wrote:
No tak jsem to ještě trochu upravil Smile

Jestli má někdo chuť, poprosím ho o převedení texťáku do správného formátu.

Chlapci dobra prace. Dik. Tady je prevedeny soubor language.res. Upravil jsem tam ale napis NEZNAMA POLOHA na BEZ POLOHY. On se totiz tento napis zobrazuje i v CMS a tam se mi tak dlouhy text nevejde.

language.zip
 Description:

Download
 Filename:  language.zip
 Filesize:  3.28 KB
 Downloaded:  251 Time(s)

Back to top
Post new topic   Reply to topic    TrekBuddy Forum Index -> Česky-Slovensky All times are GMT
Goto page 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
Page 1 of 10

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum