Bílý vrch
icon TrekBuddy
www.trekbuddy.net
Outdoor companion.
  • internal / bluetooth / simulator GPS
  • offline raster maps
  • smart GPX / raw NMEA logs
  • waypoints and simple navigation
  • custom views
  • MIDP and Symbian phones
  • Blackberry
  • Android
Visit wiki to see all features, guides and howtos. Project tracker - moved to github.
Trekbuddy github repository

Partners:    (Polish/Polski)(Polski) Compass mapy      (Polish/Polski)(Polski) Galileos mapy      (Polish/Polski)(Polski) CartoMedia      (Czech/Èesky)(Èesky) Eaglesoft trasy      (Polish/Polski)(Polski) ExpressMap     

FAQFAQ   SearchSearch 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
Tracks Album (slady trasy i punkty w PC)
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Post new topic   Reply to topic    TrekBuddy Forum Index -> Polski
View previous topic :: View next topic  
Author Message
RoboD

PostPosted: Wed Jun 25, 2008 8:13 am    Post subject: Reply with quote

A można prosić o kółeczka / punkty (najlepiej on/off) ) na poglądzie tracka, coś jak w Ozim lub MapSource.
Back to top
View user's profile Send private message
kwicol

PostPosted: Thu Jun 26, 2008 11:54 am    Post subject: Reply with quote

Przy generacji pliku htm, dla prezentacji na maps.google, występuje podwójne dodanie ścieżki do obrazu mapy:

Code:

points.push(new GLatLng(50.6395883330, 19.5223066660));
points.push(new GLatLng(50.6407633330, 19.5228583330));
        map.addOverlay(new GPolyline(points,'#2E3599',null,null));
        map.addOverlay(new GPolyline(points,'#2E3599',null,null));
        map.setMapType(G_NORMAL_MAP);

Możliwe, że zabieg jest celowy w celu zmniejszenia przeźroczystości linii, ale chciałem się upewnić Wink (w poprzedniej wersji tego nie było)
Back to top
JacekK

PostPosted: Thu Jun 26, 2008 12:57 pm    Post subject: Reply with quote

kwicol wrote:

Możliwe, że zabieg jest celowy w celu zmniejszenia przeźroczystości linii, ale chciałem się upewnić Wink (w poprzedniej wersji tego nie było)

Nie miałem takiego celu... - ale mieszałem trochę w tej procedurze, więc pewnie nie wykasowałem tego co trzeba. Sprawdzę i poprawię.
Back to top
JacekK

PostPosted: Sat Jun 28, 2008 10:17 pm    Post subject: Reply with quote

kwicol wrote:

- możliwość wybierania waypointów/routepointów z różnych ścieżek i "sklejaniach" ich do jednego zbioru by wyeksportować do pliku - mogło by pomóc przy planowaniu jakiejś trasy. Może to już jest, tylko jeszcze nie wiem jak to zrobić Smile

Zastanawiam się, jak to zrealizować... Może dodać tabelkę (pod listą wyświetlanych tracków po lewej stronie), gdzie możnaby "wrzucać", jak do schowka, wskazywane punkty, sortować je, przesuwać góra/dół i na koniec zapisać jako route'a? W ten sposób zbierałoby się punkty wskazywane z myszki, wskazywane trackpointy, waypointy, a w menu kontekstowym byłaby opcja "Dodaj do schowka". Co myślicie?
Back to top
kwicol

PostPosted: Mon Jun 30, 2008 7:38 am    Post subject: Reply with quote

JacekK wrote:

Może dodać tabelkę (pod listą wyświetlanych tracków po lewej stronie), gdzie możnaby "wrzucać", jak do schowka (...) Co myślicie?

Ja myślałem o czymś takim:
W momencie dodania czegoś do schowka, generowana by była trasa tymczasowa o domyślnej nazwie (albo nadawanej przez użytkownika). Trasa była by jako pierwsza bądź ostatnia na liście tras po lewej stronie, (można też dodać jakieś podświetlenie linii w tabeli reprezentującej trasę schowek - pytanie czy jest taka możliwość).
No i w tym momencie można się poruszać po niej jak po każdej innej: posiadała tracki, waypointy i routepointy. Można dodać do prezentacji na mapie, i z tej pozycji zapis do pliku.
(Takie podejście może zaoszczędziło by rozbudowywania widoku programu...)
Przy zamykaniu programu, można by było zadać pytanie czy usunąć trasę-schowek, czy zapisać na stałe w bazie.
Zakładam, że w danej chwili może istnieć tylko jeden schowek, bo to łatwiej kontrolować. Można też dorobić zapis trasy-schowka na żądanie, tak by podczas jednego otwarcia programu można było stworzyć kilka tras.

Zastanawiam się jeszcze nad trzymaniem na stałe danych w schowku (nawet po wyłączeniu) i czyszczeniu ich na żądanie. Opcja taka mogła by się przydać, jeśli planuje trasę dłużej niż jedno otwarcie programu. Wtedy trasa-schowek staniała by cały czas i miała stałą nazwę. Użytkownik natomiast na żądanie mógł by zapisywać/eksportować trasę pod inną nazwę.
Tą drugą opcje można potraktować jako późniejszy rozwój pierwszej Smile
Back to top
JacekK

PostPosted: Fri Jul 04, 2008 7:49 pm    Post subject: Reply with quote

Minęło parę dni, więc czas na nową wersję Smile

W pierwszym poście wątku TracksAlbumu w dziale Tools znajdziecie jako załącznik wersję 0.3.2

A tam:
- wybrany track jest teraz rysowany jako ostatni, dzięki temu jest na wierzchu
- to samo dotyczy waypointów - nie są teraz zasłaniane przez tracki rysowane po waypointach
- poprawione przeliczanie zmodyfikowanych tracków
- poprawione zaznaczanie routów na podglądzie - wyskakiwał błąd kiedy route był klikany
- poprawione generowanie pliku html Google Maps (nie ma podwójnego map.addOverlay)
- zapisywanie kolejności kolumn tabelek do pliku setup.ini
- poprawione tłumaczenie okien dialogowych (dotychczas przetłumaczony tekst był tożsamy z tekstem w nagłówku kolumny i wszystko się rzestawiało przy zmianie kolejności kolumn)
- ListView1.OnSelectItem := nil kiedy główna forma jest niszczona przy zamykaniu aplikacji - dzieki temu nie pojawia sie błąd przy wychodzeniu z programu, kiedy jakiś wiersz na liście był zaznaczony

I to by było na tyle...
Back to top
JacekK

PostPosted: Wed Jul 09, 2008 12:20 pm    Post subject: Reply with quote

Parę drobnych poprawek znajdziecie w wersji 0.3.3 właśnie wrzuconej do działu Tools.

- poprawione przeliczanie i statystyki - nie pojawia się komunikat o błędzie, gdy nie ma w pliku trackpointów
- dodana średnia odległość podróży w statystykach
- poprawione dodawanie ścieżek do mapy - trochę szybsze
- dla każdej tabelki dodane/rozbudowane menu kontekstowe z opcjami dostępnymi pod prawym klawiszem myszy
- plik lang.ini uzupełniony i uaktualnione tłumaczenie (trzeba przegrać plik lang.ini z katalogu languages do katalogu, gdzie jest plik exe)
Back to top
coval_pl

PostPosted: Tue Jul 15, 2008 9:18 am    Post subject: Propozycja usprawnienia Reply with quote

Czy jest/będzie możliwość przenoszenia waypointów z pliku do pliku. Chciałbym sobie zrobić mapę rozmieszczenia klientów do których jeżdzę. Za każdym razem jak jadę do klientów to dodaje lokalizacje, ale zapisuje mi się to w osobnych plikach. Chciałbym to wszystko wrzucić w jeden plik gpx.
Da się coś takiego zmajstrować?

JacekK

PostPosted: Tue Jul 15, 2008 9:56 am    Post subject: Reply with quote

Właśnie nad tym pracuję - będzie można zgromadzić wskazane punkty z ręki, bądź wskazane istniejące way/track/routepointy w jednej tabelce (zwanej przeze mnie schowkiem), wyświetlić to na mapie, pozmieniać kolejność i zapisać do gpx-a
Back to top
coval_pl

PostPosted: Tue Jul 15, 2008 11:34 am    Post subject: Reply with quote

JacekK wrote:
Właśnie nad tym pracuję - będzie można zgromadzić wskazane punkty z ręki, bądź wskazane istniejące way/track/routepointy w jednej tabelce (zwanej przeze mnie schowkiem), wyświetlić to na mapie, pozmieniać kolejność i zapisać do gpx-a

Super. Na razie jednak mam problem z ładowaniem plików. W 020 jest wszystko super - mozna ladowac pliki pojedynczo i zaznaczac kilka, natomiast w 031 i 033 wywala mi okienko "Invalid floating point operation". W oknie z waypointami pokazuje się zawartosc pliku, ale jak klikne "OK" tego okumikatu to waypointy znikaja. Nie można też ladować kilku plików tak jak bylo to w 020.

JacekK

PostPosted: Tue Jul 15, 2008 6:20 pm    Post subject: Reply with quote

Wrzuć tutaj ze dwa takie pliki - zobaczę, jak jest u mnie.
Back to top
Wolverine

PostPosted: Tue Jul 15, 2008 10:04 pm    Post subject: Reply with quote

U mnie jest dokładnie to samo. W dodatku dzieje się tak nawet z tymi plikami, które wcześniej działały normalnie... Wyczyściłem bibliotekę wgranych plików i próbowałem zaladować ponownie te same, ale tym razem się już nie udawało... da się ladować kilka na raz ale nie za dużo, bo co kilka plików wyskakuje ten błądSad Potwierdzam- wcześniej tego nie było.
Holux M-1000c
Back to top
coval_pl

PostPosted: Wed Jul 16, 2008 8:18 am    Post subject: Reply with quote

Doszedłem wczoraj dlaczego tak się działo. Kilka plików było uszkodzonych lub źle zapisanych. Miały rozmiar poniżej normy i przy próbie ich ładowania wywalało ten błąd. Po usunięciu tych plików z katalogu działa nawet ładowanie grupowe.
Nie mam pojęcia dlaczego te pliki były uszkodzone, czy to wina TB czy TracksAlbum. Podejrzewam raczej TB, bo bywały sytuacje, że za długo czekałem na rozłączenie programu z GPS'em i na siłę zamykałem TB. Na chwilę obecną nie mam czasu ale potem sprawdzę jeszcze te pliki w komórce czy też mają takie małe rozmiary i będzie wszystko jasne.

W każdym razie przydałąby się jakaś procedura sprawdzania spójności danych przy ładowaniu plików.

coval_pl

PostPosted: Wed Jul 16, 2008 8:28 am    Post subject: Reply with quote

JacekK wrote:

Dobrze byłoby mieć możliwość wskazania punktu na mapie i dodania go jako waypoint, tak, żeby można było zrobić np spis ulic w mieście, albo zaznaczać stacje benzynowe itp. Byłby to pierwszy krok do stworzenia bazy danych ułatwiających nawigację po mieście. Ja sporo się poruszam po trójmieście i chętnie bym sobie zmajstrował taki spis ulic, a potem oczywiście go udostępnił. Może inni też podchwyciliby temat. Mógłbym się zając konsolidacją takich danych i umieszczaniem gotowych plików z danymi.

coval_pl

PostPosted: Wed Jul 16, 2008 12:04 pm    Post subject: Reply with quote

coval_pl wrote:

Nie mam pojęcia dlaczego te pliki były uszkodzone, czy to wina TB czy TracksAlbum. Podejrzewam raczej TB, bo bywały sytuacje, że za długo czekałem na rozłączenie programu z GPS'em i na siłę zamykałem TB.

Tak jak podejrzewałem w komórce, też miałem te małe pliki, ale dzisiaj znowu widze ten komunikat przy próbie ładowania plików z waypoint'ami. Znowu ładuje je wersją 020 a potem pracuje na 033 Sad

Nie wiem o co tu chodzi ale mam wrażenie jakby ładowanie plików rozsypywało się po pierwszym natrafieniu na uszkodzony plik. Jak sie odpali program to poprawne pliki ładuje, a po próbie załadowania uszkodzonego pliku nawet tych dobrych nie chce wczytywać.

Przydałoby się jakieś narzędzie do naprawy plików GPX, bo kurcze dzisiaj zapisałem pozycję kilku stacji benzynowych i potem TB nie mogłem poprawnie zamknąć. Wyświetlał mi komunikat "klawiatura zablokowana" i musiałem go zatłuc a co się z tym wiąże nie został prawidłowo zamknięty plik GPX. Są w nim dane bo ma ponad 400kb, ale nie mogę go wczytać.

Post new topic   Reply to topic    TrekBuddy Forum Index -> Polski All times are GMT
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
Page 5 of 9

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum