Bílý vrch
icon TrekBuddy
www.trekbuddy.net
Outdoor companion.
  • internal / bluetooth / simulator GPS
  • offline raster maps
  • smart GPX / raw NMEA logs
  • waypoints and simple navigation
  • custom views
  • MIDP and Symbian phones
  • Blackberry
  • Android
Visit wiki to see all features, guides and howtos. Project tracker - moved to github.
Trekbuddy github repository

Partners:    (Polish/Polski)(Polski) Compass mapy      (Polish/Polski)(Polski) Galileos mapy      (Polish/Polski)(Polski) CartoMedia      (Czech/Èesky)(Èesky) Eaglesoft trasy      (Polish/Polski)(Polski) ExpressMap     

FAQFAQ   SearchSearch 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
Tracks Album (slady trasy i punkty w PC)
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Post new topic   Reply to topic    TrekBuddy Forum Index -> Polski
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Tojfi

PostPosted: Sat Jun 21, 2008 1:57 pm    Post subject: Reply with quote

Witam
Na wstepie gratuluje pomyslu i wykonania.
Jest to bardzo fajne i przydante narzedzie.

Przydala by sie jeszcze opcja zoomu w zakladce "przegląd scieżek" bo przy wiekszych dystansach i dużej mapie ta ostatnia staje sie malo czytelna

Pozdrawiam

tracks.jpg
 Description:
 Filesize:  93.47 KB
 Viewed:  13458 Time(s)

tracks.jpg

Back to top
View user's profile Send private message
JacekK

PostPosted: Sat Jun 21, 2008 4:12 pm    Post subject: Reply with quote

Ale przecież zoom jest Shocked
- Lewy klawisz myszy + shift - płynna zmiana skali przy przesuwaniu myszą w górę i w dół
- lewy klawisz myszy + alt - powiększanie oknem

Dodam jeszcze, że lewy klawisz myszy + ctrl pozwala na przesuwanie zawartości ekranu.
Jest to opisane w pierwszym poście wątku TracksAlbumu w dziale Tools...
W najbliższym czasie planuję zrobić helpa, bo funkcji się nazbierało, a bez helpa użytkownik może nie ze wszystkich korzystać, a są przydatne.
Back to top
kwicol

PostPosted: Mon Jun 23, 2008 9:11 am    Post subject: Reply with quote

Witam,
Program rewelacyjny do moich potrzeb!

A uwagi to takie:
- usuwanie trackpoint'ów i innych mogło by być wykonywane z menu kontekstowego (tam też na początku szukałem tej opcji)
- dodawanie routepoint'ów działa już na samo najechanie myszką na opcje 'Add as routepoints'
- eksport do pliku gpx: tu jest pewna niezgodność, bo oryginalnie TrekBuddy prędkość zapisuje w m/s, a Ty stosujesz km/h z zachowaniem tego samego tagu rmc:speed

Jak dodać kategorie? Nie znalazłem nigdzie możliwości ich edycji? (działam na bazie z wersji 2.0)
Nie działają mi statystyki oraz dodanie ścieżki do mapy, wyskakuje błąd: '16.2341' is not a valid floating point value (pewnie coś z konwersją danych współrzędnych).
Back to top
JacekK

PostPosted: Mon Jun 23, 2008 9:19 am    Post subject: Reply with quote

Słuszne uwagi. Poprawię najszybciej jak się da.

Kategorie dodaje się w oknie edycji pliku - na dole jest combobox, z którego można wybrać już istniejącą kategorię, albo wpisać w polu edycyjnym nową kategorię. Przez pomyłkę zły jest opis "Trip time" zamiast "Kategoria". Też to poprawię.

Statystyki nie działają dopóki nie przeliczysz danych dla wszystkich plików, z których statystyka ma być podana (bo nowo dodane kolumny średniej prędkości jazdy są puste). Nie ma problemu dla nowo dodawanych plików.

Dodawanie kategorii.jpg
 Description:
Dodawanie kategorii
 Filesize:  34.42 KB
 Viewed:  13381 Time(s)

Dodawanie kategorii.jpg

Back to top
RoboD

PostPosted: Mon Jun 23, 2008 12:17 pm    Post subject: Reply with quote

Sad Database open failed Sad Firebird zainstalowany Sad
Back to top
JacekK

PostPosted: Mon Jun 23, 2008 1:54 pm    Post subject: Reply with quote

RoboD wrote:
Sad Database open failed Sad Firebird zainstalowany Sad

W pakiecie wersji 0.2.0 jest programik do testowania połączenia z bazą danych. Jaki tam masz komunikat? Czy przy instalacji Firebirda zaznaczyłeś tak, jak podał na screenach artek kilka postów wcześniej (kopiowanie biblioteki do katalogu systemowego)? Masz plik bazy danych w tym samym katalogu co plik wykonywalny?
Back to top
kwicol

PostPosted: Mon Jun 23, 2008 2:01 pm    Post subject: Reply with quote

Zauważyłem że po uruchomieniu nowej wersji 0.3.0 musiałem jeszcze raz powtórzyć rejestrację biblioteki by komunikacja z bazą zadziałała:
Code:
regsvr32 midas.dll
Back to top
JacekK

PostPosted: Mon Jun 23, 2008 6:18 pm    Post subject: Reply with quote

Wrzuciłem poprawioną wersję jako załącznik do pierwszego postu w dziale Tools.

kwicol wrote:

- usuwanie trackpoint'ów i innych mogło by być wykonywane z menu kontekstowego (tam też na początku szukałem tej opcji)

To jeszcze nie...

Quote:

- dodawanie routepoint'ów działa już na samo najechanie myszką na opcje 'Add as routepoints'

Zrobione

Quote:

- eksport do pliku gpx: tu jest pewna niezgodność, bo oryginalnie TrekBuddy prędkość zapisuje w m/s, a Ty stosujesz km/h z zachowaniem tego samego tagu rmc:speed

Zrobione

Quote:

Jak dodać kategorie? Nie znalazłem nigdzie możliwości ich edycji? (działam na bazie z wersji 2.0)

Zmieniony również opis comboboxa do wpisywania kategorii.

Quote:

Nie działają mi statystyki oraz dodanie ścieżki do mapy, wyskakuje błąd: '16.2341' is not a valid floating point value (pewnie coś z konwersją danych współrzędnych).

Wrzuć tutaj tę ścieżkę, w której masz ten błąd - bo u mnie wszystko działa.
Back to top
RoboD

PostPosted: Mon Jun 23, 2008 6:59 pm    Post subject: Reply with quote

kwicol wrote:
zadziałała:
Code:
regsvr32 midas.dll

Pomogło i w moim przypadku.

Back to top
kwicol

PostPosted: Mon Jun 23, 2008 8:01 pm    Post subject: Reply with quote

JacekK wrote:
Wrzuciłem poprawioną wersję jako załącznik do pierwszego postu w dziale Tools.

Dzieki za szybka reakcję Smile

JacekK wrote:

kwicol wrote:

Wrzuć tutaj tę ścieżkę, w której masz ten błąd - bo u mnie wszystko działa Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile

No właśnie mam problem, błąd nie jest powtarzalny. Po przegenrowaniu wszystkich ścieżek, bład pojawił mi się tylko raz, więc jeśli nie odkryje sposobu na jego ponowną generację temat można odłożyć Wink

A skoro jeszcze o uwagach mowa to dorzucę pomysły które przyszły mi do głowy. To już raczej są tylko usprawnienia:
- sortowanie tablic po wartościach liczbowych, sortowanie jest po stringu wiec mamy 1, 10, 110, 12, 2, 20 itd... Sortowania używam do odrzucania punktów błędnych (120km/h na rowerze mało prawdopodobne)

i drobnostki:
- możliwość wybierania waypointów/routepointów z różnych ścieżek i "sklejaniach" ich do jednego zbioru by wyeksportować do pliku - mogło by pomóc przy planowaniu jakiejś trasy. Może to już jest, tylko jeszcze nie wiem jak to zrobić Smile
- w przypadku poruszania się strzałkami (góra/dół) po tabeli ścieżek nie działa przycisk generacji statystyk (nie da sie go "wcisnąć" Wink )
- w przypadku plików zawierających tylko waypointy, rekalkulacja i statystyka kończy się błędem - można by podmienić komunikat na jakiś "brak trackpointów"
- wszystkie operacje dodawania/usuwania/rekalkulacji itd, które obecnie są na pasku narzędzi można by udostepnić też w menu kontekstowym odpowiedniego okna i dodać jeszcze skróty klawiszowe...

Moje ostatnie uwagi są już wodotryskami, więc przymrużenie oka na nie będzie chyba wskazane Wink
A to co już jest, umożliwia bardzo przyjemne zarządzanie gpx'ami!
Back to top
JacekK

PostPosted: Tue Jun 24, 2008 12:37 pm    Post subject: Reply with quote

@kwicol
Bardzo słuszne uwagi. Częściowo sam zauważyłem, ale zawsze dobrze wiedzieć, co innych boli. Na pewno uwzględnię to wszystko w następnej wersji.
Back to top
tymmej

PostPosted: Tue Jun 24, 2008 5:34 pm    Post subject: Reply with quote

Nie wiem jak to wygląda podczas używania tego programu w oryginalnym Windowsie, ale pod Wine'em na Ubuntu są trochę poprzekręcane podpisy i nie zapamiętuje się układ kolumn.

zrzutekranu.png
 Description:
 Filesize:  19.46 KB
 Viewed:  13226 Time(s)

zrzutekranu.png

Back to top
JacekK

PostPosted: Tue Jun 24, 2008 6:53 pm    Post subject: Reply with quote

W wersji 0.3.1, którą wrzuciłem bodaj wczoraj opis już jest "Category", a nie "Trip time".
Natomiast układ kolumn się nie zapamiętuje i chyba nie będzie się zapamiętywał. Piszę w darmowym Turbo Delphi. Tutaj nie można używać zewnętrznych komponentów, a wbudowany komponent do tabelek - DBGrid nie daje bezpośrednio takiej możliwości... kiedyś z tym walczyłem i próbowałem jakoś temu zaradzić, ale mi się nie udało - znowu spróbuję Wink

Edit: o przepraszam. Właśnie znalazłem w internecie rozwiązanie... kiedyś, jeszcze w Delphi 4 chyba tego nie było... Smile Czyli da się zrobić.

W pracy używam Delphi 2007 Enterprise z kupnymi komponentami Devexpress QuantumGrid - tutaj można robić cuda - zapis do Excela, Html, grupowanie, sortowanie, zapis ustawień, tabela w tabeli, różne style, w kolumnach comboboxy, rozwijalne kalendarze... jak ktoś programuje to polecam www.devexpress.com - nie tylko do Delphi.
Back to top
Tojfi

PostPosted: Tue Jun 24, 2008 9:05 pm    Post subject: Reply with quote

JacekK wrote:
Ale przecież zoom jest Shocked
- Lewy klawisz myszy + shift - płynna zmiana skali przy przesuwaniu myszą w górę i w dół
- lewy klawisz myszy + alt - powiększanie oknem

Dodam jeszcze, że lewy klawisz myszy + ctrl pozwala na przesuwanie zawartości ekranu.
Jest to opisane w pierwszym poście wątku TracksAlbumu w dziale Tools...

Dzieki, z moja Angielszczyzna nie jest z byt dobrze dlatego Toolsach tego nie odnalazlem
JacekK wrote:
W najbliższym czasie planuję zrobić helpa, bo funkcji się nazbierało, a bez helpa użytkownik może nie ze wszystkich korzystać, a są przydatne.

Dobry pomysl, czekam z niecierpliwoscia na helpa (najlepiej w jezyku ojczystym Wink )

Mam jeszcze jedno pytanko:
czy program obsluguje mapy z map datum "Borowa Gora" ?
Bo mi wyszlo cos takiego jak na ponizszym skrinie a wydaje mi sie ze mapka raczej jest dobrze skalibrowana

Pozdrawiam

Image3.jpg
 Description:
 Filesize:  135.91 KB
 Viewed:  13205 Time(s)

Image3.jpg

Back to top
JacekK

PostPosted: Tue Jun 24, 2008 9:10 pm    Post subject: Reply with quote

Przymierzam się do dodania obsługi różnych datum - ale to trochę potrwa.
W tej chwili album obsługuje tylko WGS84 i "polskie" Pulkovo. Na dodatek mapa musi być wyprostowana tak, by ta stałe współrzędne były równoległe do krawędzi mapy (ta sama współrzędna lat - ta sama współrzędna y obrazka mapy, ta sama współrzędna lon - takie same x)
Albo odwrotnie, bo mi się już chrzani Very Happy
Back to top
Post new topic   Reply to topic    TrekBuddy Forum Index -> Polski All times are GMT
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
Page 4 of 9

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum