Bílý vrch
icon TrekBuddy
www.trekbuddy.net
Outdoor companion.
  • internal / bluetooth / simulator GPS
  • offline raster maps
  • smart GPX / raw NMEA logs
  • waypoints and simple navigation
  • custom views
  • MIDP and Symbian phones
  • Blackberry
  • Android
Visit wiki to see all features, guides and howtos. Project tracker.
Trekbuddy is on Github now

Partners:    (Polish/Polski)(Polski) Compass mapy      (Polish/Polski)(Polski) Galileos mapy      (Polish/Polski)(Polski) CartoMedia      (Czech/Èesky)(Èesky) Eaglesoft trasy      (Polish/Polski)(Polski) ExpressMap     

FAQFAQ   SearchSearch   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
Tracks Album (slady trasy i punkty w PC)
Goto page 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Post new topic   Reply to topic    TrekBuddy Forum Index -> Polski
View previous topic :: View next topic  
Author Message
JacekK

PostPosted: Sat Mar 08, 2008 3:54 pm    Post subject: Tracks Album (slady trasy i punkty w PC) Reply with quote

Zaczynam przygodę z GPS-em.
Zaliczyłem już kilka przejażdżek samochodem z włączonym TrekBuddy, a dziś pierwszy raz rowerem.
Jest super, ale brakowało mi jakiegoś programu do katalogowania ścieżek zapisanych w TrekBuddy.
Jest co prawda coś takiego jak TrackAlbum
http://track-album.com
ale w darmowej wersji można zapisać tylko 10 tras, a za pełną trzeba zapłacić 29 euro...

Więc dlaczego nie napisać samemu tego w Delphi?

Załączam moją "wczesną beta wersję".
Nie w tools'ach tylko tutaj, bo raczej to jeszcze nie narzędzie, a prototyp Smile
Mam prośbę - bawcie się tym i podsyłajcie mi gpx-y, które nie działają.
Piszcie również sugestie - co warto byłoby dodać i czy tego typu soft w ogóle się przyda.

Co działa:
- dodawanie plików gpx
- program liczy już współrzędne UTM na podstawie wartości lat i lon
- wyświetlanie mapki z Google Maps (na drugiej zakładce)

Co będzie działać (czyli co w zamiarach):
- rysowanie tras na pierwszej zakładce na komponencie TImage, być może z możliwością edycji, dodawania komentarzy itp.
- trzecia tabelka z routami (teraz są tylko waypointy i tracki)
- liczenie odległości i prędkości między punktami oraz sumarycznych
- być może dodawanie linków do zdjęć z trasy - oczywiście z geolokalizacją na podstawie czasu wykonania zdjęcia lub manualnie

Napiszcie co o tym myślicie - może nie warto tego rozwijać?

Pozdrawiam
Aha - pracę trzeba zacząć oczywiście od dodania przynajmniej jednego pliku gpx...
Interface po angielsku, żeby innojęzyczni też rozumieli, później zrobi się też po polsku i może ku czci Kruch'a po czesku? Smile

Edit: usunąłem link do tej wersji -> dwa posty niżej wersja najnowsza.

Last edited by JacekK on Sun Mar 09, 2008 9:26 pm; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message
qrczakoff

PostPosted: Sun Mar 09, 2008 12:42 pm    Post subject: Re: Tracks Album Reply with quote

JacekK wrote:
Jest super, ale brakowało mi jakiegoś programu do katalogowania ścieżek zapisanych w TrekBuddy.

Jest fajne narzędzie on-line http://www.bikely.com/. czyta i eksportuje gpxy i możesz udostępnić swoją trasę innym (ale nie musisz).
Back to top
JacekK

PostPosted: Sun Mar 09, 2008 7:17 pm    Post subject: Reply with quote

Przerzuciłem temat do działu Tools:

http://www.trekbuddy.net/forum/viewtopic.php?t=1173

Tam znajdziecie zawsze najnowszą wersję aplikacji wraz ze źródłami.

screenshot003.jpg
 Description:
Zrzut ekranu
 Filesize:  62.19 KB
 Viewed:  32661 Time(s)

screenshot003.jpg

Last edited by JacekK on Thu Mar 13, 2008 5:52 pm; edited 3 times in total
Back to top
temptrekbuddy

PostPosted: Mon Mar 10, 2008 12:13 am    Post subject: Reply with quote

Świetne. Super że nie online.

Mysle sobie ze kupie niedlugo jednego z tych tanich eee pc i bede wozil zawsze na wyjazdy bez obawy o strate zniszczenie sprzetu no i o wage laptopa.

Takie narzedzie do tego jak znalazl. Moze wyswietlanie na skalibrowanej mapie na dysku byloby niezla opcja?

bylo takie narzedzie do przgladania tlasow i map ale rozwij umarl. moze kod za to sie przyda? http://tbmapper.next176.sk/

JacekK

PostPosted: Mon Mar 10, 2008 8:21 am    Post subject: Reply with quote

temptrekbuddy wrote:
Moze wyswietlanie na skalibrowanej mapie na dysku byloby niezla opcja?

bylo takie narzedzie do przgladania tlasow i map ale rozwij umarl. moze kod za to sie przyda? http://tbmapper.next176.sk/

Dzięki za sugestię - już piszę maila do twórcy TBMappera - szczególnie, że myślałem już o opcji podkładania map, tyle że trochę przeraża mnie opanowywanie zasad ich kalibrowania Smile Zobaczę w źródełka TBMappera, a może ktoś jeszcze posiada namiary na jakieś dane dotyczące kalibracji map?

Kolega kupił Asus'a Eee - używa go do nawigacji żeglując swoją łódką. Asus ma standardowo Linuxa, ale podobno nie ma problemu wrzucić mu XP.
Back to top
temptrekbuddy

PostPosted: Mon Mar 10, 2008 3:50 pm    Post subject: Reply with quote

Dokladnie. Dodatkowo teraz na marzec zapowiedziany jest Asus 900 (przekatna 9") a wiec tamte potanieja jeszcze bardziej. Z kolei dzieki temu ze urzadzenie jest tak popularne zapewnione masz latwy dostep do czesci

Co do namiarow to ranger jest specem od tego. Jest taki topic w ktorym dosc szczegolowo sie wypowiada o tej problematyce

JacekK

PostPosted: Wed Mar 12, 2008 9:03 pm    Post subject: Reply with quote

W poście powyżej uaktualniłem link do najnowszej wersji:

Co nowego wersji 0.0.3:
- rysowanie również waypointów na Google Maps
- waypointy są "clickable" - wyświetla się dymek z numerem waypointa, nazwą i komentarzem
- rysowanie śladów na zakładce Preview
- zarówno na Preview, jak i na Google Map można nakładać wiele śladów
- zarówno wczytywanie gpx-ów, jak i dodawanie śladów do mapy i preview jest teraz wykonywane w pętli (czyli można zaznaczyć więcej rekorów i wrzucić je na raz)

Co w najbliższych zamiarach:
- rysowanie waypointów również na Preview
- powiększanie i przesuwanie Preview

Myślę, że wersja dojrzewa do wrzucenia do Tools'ów. Jak myślicie?

Edit: Aha - dorzuciłem do spakowanego pliku bibliotekę midas.dll, która jest potrzebna do obsługi komponentów bazy danych. Tak na wypadek, gdyby ktoś jej nie miał. Dobrze jest ją wrzucić do katalogu systemowego (Windows\system32) i zarejestrować regsvr32 midas.dll.
Back to top
JacekK

PostPosted: Fri Mar 28, 2008 10:50 pm    Post subject: Reply with quote

Do działu Tools wrzuciłem nową wersję 0.0.5. Sporo zmian - zapraszam do testowania.

Back to top
RKO

PostPosted: Wed Apr 02, 2008 4:58 pm    Post subject: Drukowanie Reply with quote

JacekK wrote:
Do działu Tools wrzuciłem nową wersję 0.0.5. Sporo zmian - zapraszam do testowania.

Quote:
Czy można z TracksAlbumJK wydrukować profil trasy,ilość przejechanych kilometrów,średnią prędkość, itp? Question
Back to top
JacekK

PostPosted: Wed Apr 02, 2008 8:19 pm    Post subject: Reply with quote

Jeszcze nie. Ale będzie można.
W tej chwili pracuję nad wersją, w której pojawi się lista załadowanych do okna "Preview" tracków, gdzie będzie można zaznaczać/odznaczać widoczność danej ścieżki, zaznaczać bieżącą ścieżkę z jej śledzeniem punkt po punkcie itd.
Jak skończę tę wersję, to popracuję nad wydrukami.

screenshot006.jpg
 Description:
Wersja 0.0.6 w fazie testowania - dostępna niebawem.
 Filesize:  66.59 KB
 Viewed:  32101 Time(s)

screenshot006.jpg

Back to top
JacekK

PostPosted: Fri Apr 04, 2008 1:39 pm    Post subject: Reply with quote

Wersja 0.0.6 udostępniona w dziale Tools!
Back to top
Ludwik

PostPosted: Sat Apr 05, 2008 6:48 pm    Post subject: Reply with quote

Mała uwaga. W czasie ładowania tracku pojawia sie takie małe okienko. Nie wiem czy to tylko u mnie, ale niestety jest ono "zawsze na wierzchu" i zasłania inne programy. Raczej do poprawienia...

A poza tym... dobrze zapowiadający się program.

JacekK

PostPosted: Mon Apr 07, 2008 6:50 pm    Post subject: Reply with quote

Hmmm... to okienko pojawia się w trakcie wczytywania ścieżek z pliku, aby poinformować użytkownika o tym, co aplikacja robi i na jakim etapie wczytywania jest w danej chwili (bo w okienku oprócz informacji "GPX files loading", jest również pasek postępu pokazujący ile już jest wczytane i ile jeszcze zostało do wczytania).

Bez tego okienka użytkownik miałby tylko klepsydrę i żadnej wiedzy na temat tego, czy zaraz operacja się skończy, czy też ma czas na zrobienie herbaty Smile
Jest ono "zawsze na wierzchu", bo gdyby nie było - jedno kliknięcie obok okienka i już go nie widać - a aplikacja nie odpowiada i nie wiadomo co się dzieje...

W bieżącej wersji 0.0.6 udostępnionej w dziale Tools rzeczywiście przy wielu wczytanych ścieżkach operacja wczytywania kolejnej bardzo się wydłuża - rzeczone okienko wyświetla się więc dość długo.
Ale najnowsza wersja przeze mnie przygotowywana ma zmieniony system bazy danych na interbase/firebird, co skutkuje między innymi znacznym przyspieszeniem wczytywania, bez względu na ilość już istniejących w bazie ścieżek. Okienko znika więc już po ok. jednej sekundzie przy wczytywaniu jednej ścieżki z tysiącem trackpointów. Testuję tę wersję i niebawem udostępnię. Dodałem w niej również możliwość zaznaczania ścieżek poprzez wskazanie ich myszą w oknie preview, bądź na wykresie elewacji z jednoczesnym zaznaczeniem najbliższego trackpointa.
Jutro albo pojutrze wrzucę tę wersję na forum.
Back to top
JacekK

PostPosted: Thu Apr 10, 2008 12:08 pm    Post subject: Reply with quote

Najnowsza wersja 0.1.0 zaanonsowana w dziale tools.
Musiałem ją wrzucić na speedyshare, ponieważ wielkość załącznika przekracza limit tego forum:

Link usunąłem - w dziale Tools jest już nowsza wersja i linki do dwóch serwerów.

A w tej wersji przede wszystkim zmieniony silnik bazy danych na interbase/firebird oraz dodana możliwość tłumaczenia interfejsu. Polska wersja interfejsu jest w pliku lang.ini w podkatalogu languages. Wystarczy skopiować do katalogu programu.

Last edited by JacekK on Sun Apr 27, 2008 7:37 am; edited 1 time in total
Back to top
anbes1

PostPosted: Thu Apr 10, 2008 2:25 pm    Post subject: Reply with quote

Gratuluje tempa! Ja nie nadazam nawet z aktualizacja coraz nowszych i lepszych wersji. TAK TRZYMAC !!! niestety mam problem z uruchomieniem wersji 10 wyskakuje komunikat: Database open failed, potem próbuje się wlaczyc ale nic z tego nie wychodzi . Nie wiem gdzie tkwi blad.
Back to top
Post new topic   Reply to topic    TrekBuddy Forum Index -> Polski All times are GMT
Goto page 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
Page 1 of 9

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum