Bílý vrch
icon TrekBuddy
www.trekbuddy.net
Outdoor companion.
  • internal / bluetooth / simulator GPS
  • offline raster maps
  • smart GPX / raw NMEA logs
  • waypoints and simple navigation
  • custom views
  • MIDP and Symbian phones
  • Blackberry
  • Android
Visit wiki to see all features, guides and howtos. Project tracker.
Trekbuddy is on Github now

Partners:    (Polish/Polski)(Polski) Compass mapy      (Polish/Polski)(Polski) Galileos mapy      (Polish/Polski)(Polski) CartoMedia      (Czech/Èesky)(Èesky) Eaglesoft trasy      (Polish/Polski)(Polski) ExpressMap     

FAQFAQ   SearchSearch   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
Zkalibrovane mapy z mapy.cz
Goto page Previous  1, 2, 3, 4 ... 33, 34, 35  Next

Post new topic   Reply to topic    TrekBuddy Forum Index -> Česky-Slovensky
View previous topic :: View next topic  
Author Message
toma.baza

PostPosted: Tue Jun 10, 2008 8:35 pm    Post subject: Reply with quote

onovy wrote:
kalibroval si to rucne, nebo tim skriptem?
zajima me pokud se nasel prvni clovek, ktery si troufl ten muj soft pouzit, byl bych za to moc moc happy Smile).

Tak se taky hlásím do klubu. Razz Trochu jsem si to upravil, aby se mi u turistické mapy rovnou dotahovaly a slučovaly turistické a cykloturistické trasy.

jiri.tusla wrote:

Z get.cfg "Group je jedno z base, turist, ophoto, ophoto0203, ttur, tcyklo, hybrid, army2".
    Base, tourist a ophoto jsou celkem jasné.
    Co ale dostanu s ostatními?

Ttur jsou jenom turistické trasy, tcyklo jsou jenom cyklistické trasy. Pokud se spojí s turist, tak dohromady dají mapy se zakreslenými trasami.
Back to top
View user's profile Send private message
druzicka

PostPosted: Mon Jun 16, 2008 6:04 am    Post subject: Reply with quote

toma.baza wrote:

Tak se taky hlásím do klubu. Razz Trochu jsem si to upravil, aby se mi u turistické mapy rovnou dotahovaly a slučovaly turistické a cykloturistické trasy.

Jak velky je potom atlas CR te turisticke mapy+turisticke trasy?
Docela by mi to bodlo Surprised) ted jsem byl na dovolene a bez tech turistickych tras to neni ono, je to velka pomoc....
Back to top
jiri.tusla

PostPosted: Mon Jun 16, 2008 9:12 am    Post subject: Reply with quote

druzicka wrote:
toma.baza wrote:

Docela by mi to bodlo Surprised) ted jsem byl na dovolene a bez tech turistickych tras to neni ono, je to velka pomoc....

Samotné turistické velikostí 3-13 mi vzalo cca 2.6GB. S turistickejma trasama to bude podobně velké.
A proto se sháním po tom, co jsem kde udělal blbě, že to je takhle děsně veliký.
Nicméně TB si s tím poradí naprosto bravurně, takže mě místo na kartě (8GB) zase tolik nepálí.

toma.baza

PostPosted: Mon Jun 16, 2008 11:08 am    Post subject: Reply with quote

jiri.tusla wrote:
druzicka wrote:
toma.baza wrote:

Samotné turistické velikostí 3-13 mi vzalo cca 2.6GB. S turistickejma trasama to bude podobně velké.
A proto se sháním po tom, co jsem kde udělal blbě, že to je takhle děsně veliký.
Nicméně TB si s tím poradí naprosto bravurně, takže mě místo na kartě (8GB) zase tolik nepálí.

Mně 4-12 zabírá 1,16GB, do 13cky asi nepůjdu.
Řekl bych, že nic špatně neděláš, protože obrázek v turistických mapách je složitější než na základních (vrstevnice apod.) a proto je taky zákonitě větší (např. http://m3.mapserver.mapy.cz/base/13_83b8000_8198000 X http://m3.mapserver.mapy.cz/turist/13_83b8000_8198000 je 4,88 KB X 11,82 KB, což je ca. 2,5 krát víc). S přidáním tras se to může ještě trochu zvětšit.
Našel jsem PngOptimizer, který PNG trochu zmenší, ale v průměru tak jenom o 5%.
Back to top
druzicka

PostPosted: Mon Jun 16, 2008 11:32 am    Post subject: Reply with quote

toma.baza wrote:

Řekl bych, že nic špatně neděláš, protože obrázek v turistických mapách je složitější než na základních (vrstevnice apod.) a proto je taky zákonitě větší (např. http://m3.mapserver.mapy.cz/base/13_83b8000_8198000 X http://m3.mapserver.mapy.cz/turist/13_83b8000_8198000 je 4,88 KB X 11,82 KB, což je ca. 2,5 krát víc). S přidáním tras se to může ještě trochu zvětšit.

A ty mas ten atlas 4-12 turisticke i s tur. trasama? Protoze ted se divam, ze ty turisticke v zoomu 12 by mohly stacit. Surprised)
Back to top
jiri.tusla

PostPosted: Mon Jun 16, 2008 1:17 pm    Post subject: Reply with quote

toma.baza wrote:

Postni sem prosím diff na ten PHP skript. Ten merge vrstev mě zajímá.
Dík.

pepon

PostPosted: Tue Jun 17, 2008 8:21 pm    Post subject: Reply with quote

JJ jestli je to funkční tak i já bych byl rád kdybys to tady zveřejnil Very Happy
Back to top
toma.baza

PostPosted: Thu Jun 19, 2008 11:26 am    Post subject: Úprava mapy-cz2tb Reply with quote

Tak to sem konečně nahrávám. V zipu jsou dvě úpravy:
1. menší - get_upr.php a get_upr.cfg, kde je hlavně přidáno spojení vrstev.
2. vetší - get_tb.php a get_tb.cfg, kde jsem upravil způsob, jak se ukládají a zpracovávají stáhnuté tile.
Protože jsem to spouštěl pod windows, přidal jsem do cfg nastaveni cest k externím programům. A pro převod to png a spojení obrázků používám programy convert a compose z balíku ImageMagick.

mapy-cz2tb-upr.zip
 Description:
Úprava mapy-cz2tb

Download
 Filename:  mapy-cz2tb-upr.zip
 Filesize:  15.18 KB
 Downloaded:  190 Time(s)

Back to top
jiri.tusla

PostPosted: Fri Jun 20, 2008 7:55 am    Post subject: Re: Úprava mapy-cz2tb Reply with quote

toma.baza wrote:
2. vetší - get_tb.php a get_tb.cfg, kde jsem upravil způsob, jak se ukládají a zpracovávají stáhnuté tile.
Protože jsem to spouštěl pod windows, přidal jsem do cfg nastaveni cest k externím programům. A pro převod to png a spojení obrázků používám programy convert a compose z balíku ImageMagick.

Podle "readme" je to silná úprava, zvlášť ta druhá.
O víkendu trochu potrápím linku a nacpu kartu v mobilu.
Díkes

niverin

PostPosted: Thu Jun 26, 2008 4:21 pm    Post subject: zlín a okolí Reply with quote

Hoj,

chcete někdo zlín a okolí ve třech vrstvách (přiblížení 8, 10 a 12)? Ať vím, jestli to uploadovat.
Jedná se o turistické mapy s reliéfem, v největším přiblížení i s cyklostezkama, vprostřed je Zlín a mapy pokrývají okolí asi 40km kolem dokola.
Je to stáhnuté programem MapGen (mimochodem hodně dobrý počin), který řeší kalibraci skriptem, takže je úplně přesná.
Celé to má 42,2 MB a je to už připravené na TrekBuddy.
Back to top
MrKev

PostPosted: Thu Jun 26, 2008 6:59 pm    Post subject: Reply with quote

jo
Back to top
Petr_Ranger

PostPosted: Fri Jun 27, 2008 6:05 pm    Post subject: Re: Úprava mapy-cz2tb Reply with quote

toma.baza wrote:

Zdravím
Byl jsem tak drzý a stáhl jsem si taky php skript. Zatím jsem ho nedokázal spustit. Opravte me pokud se pletu, ale nechybí tam blc.php. Zajímá mne to. Mohl bych požádat o komlpletní skripty třeba i pro linux. Byl bych vděčen. Petr_Ranger
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
jiri.tusla

PostPosted: Fri Jun 27, 2008 6:19 pm    Post subject: Re: Úprava mapy-cz2tb Reply with quote

Petr_Ranger wrote:
toma.baza wrote:

Zdravím
Byl jsem tak drzý a stáhl jsem si taky php skript. Zatím jsem ho nedokázal spustit. Opravte me pokud se pletu, ale nechybí tam blc.php. Zajímá mne to. Mohl bych požádat o komlpletní skripty třeba i pro linux. Byl bych vděčen. Petr_Ranger

Je to maličko složitější. Potřebuješ nejdřív ten originál od onovy a potom tam přidat úpravy od toma.baza.
Rozuměj tomu jako inkrementální patch. Shocked

Na Gentoo to běželo takříkaje na první zapojení.

niverin

PostPosted: Fri Jun 27, 2008 7:55 pm    Post subject: Reply with quote

Ahoj,

můžu se zeptat jaký má tento váš prográmek v PHP výhody oproti tomuhle? http://blog.alpov.net/search/label/mapy
Back to top
Petr_Ranger

PostPosted: Fri Jun 27, 2008 8:44 pm    Post subject: Reply with quote

niverin wrote:
Ahoj,

můžu se zeptat jaký má tento váš prográmek v PHP výhody oproti tomuhle? http://blog.alpov.net/search/label/mapy

Zajímám se o programování v php. Rád se nechám poučit od pokročilejších. Třeba jen před náhled skriptu.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Post new topic   Reply to topic    TrekBuddy Forum Index -> Česky-Slovensky All times are GMT
Goto page Previous  1, 2, 3, 4 ... 33, 34, 35  Next
Page 3 of 35

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum