Bílý vrch
icon TrekBuddy
www.trekbuddy.net
Outdoor companion.
  • internal / bluetooth / simulator GPS
  • offline raster maps
  • smart GPX / raw NMEA logs
  • waypoints and simple navigation
  • custom views
  • MIDP and Symbian phones
  • Blackberry
  • Android
Visit wiki to see all features, guides and howtos. Project tracker.
Trekbuddy is on Github now

Partners:    (Polish/Polski)(Polski) Compass mapy      (Polish/Polski)(Polski) Galileos mapy      (Polish/Polski)(Polski) CartoMedia      (Czech/Èesky)(Èesky) Eaglesoft trasy      (Polish/Polski)(Polski) ExpressMap     

FAQFAQ   SearchSearch   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
[vyreseno] zajímavé chování fce show all

Post new topic   Reply to topic    TrekBuddy Forum Index -> Bugs
View previous topic :: View next topic  
Author Message
berda

PostPosted: Thu Jul 24, 2008 6:24 am    Post subject: [vyreseno] zajímavé chování fce show all Reply with quote

Zezačátku se omlouvám za češtinu místo angličtiny, ale moje vyjadřovací schopnosti v mezinárodním jazyce asi nedosahují potřebné výše na popsání toho, co bych rád věděl.

Jedná se o funkci show all a její zajímavá vlastnost. Když zvolím postup zapnutí TB->načtení loc/gpx souboru s více waypointy->show all a poté nechám navigovat k jednomu z bodů, na mapě se (tak, jak ostatně od této fce předpokládám) objeví všechny body včetně jejich názvů a zelená mrška šipka mne naviguje k jednomu z nich, k tomu zvolenému. Když ale otočím postup, tedy po zapnutí TB se nejprve nechám navigovat k bodu a až poté dám teprve show all, sice se mi zobrazí všechny body, ovšem bez názvů. Název si udrží pouze ten z bodů, ke kterému se nechávám navigovat (je to srozumitelné? Smile). Je to bug a nebo vlastnost? Z mého pohledu to považuju za chybu.

Druhá věc, s tímto související, ovšem u které jsem zatím nenašel žádné pravidlo, podle kterého se to chová. Někdy (ale opravdu jen někdy a neumím to cíleně nasimulovat) se při fci show all chová podivně (i když pro mne zase na druhou stranu příjemně) tlačítko "0" (nula). Podle popisu by mělo tohle tlačítko měnit transparentnost u navigačního kříže a tak se většinou i chová. Ale někdy se chová zajímavěji: zapíná a vypíná názvy bodů při zapnuté fci show all. To se mi líbí, jen škoda, že k tomuhle stavu neumím cíleně dojít. Je to chyba, nebo vlastnost, kterou jsem někde v popisu aplikace přehlédl? A je-li to chyba (možnost vypnutí/zapnutí názvu waypointů), nedalo by se to přidat jako vlatnost? Wink

Last edited by berda on Thu Jul 24, 2008 10:08 am; edited 3 times in total
Back to top
View user's profile Send private message
lenek

PostPosted: Thu Jul 24, 2008 7:05 am    Post subject: Re: zajímavé chování fce show all Reply with quote

Ta druha vec, kterou popisujes, je vlastnost. Pri nacteni bodu se 0 meni transparentnost navigacniho krize, ale kdyz zmacknes *, tak se klavesou 0 meni popisky bodu. Pri opetovnem zadani * se vrati zpet volba transparentnosti. Volbou 0 by se mely tedy nacist i nazvy ostatnich bodu, jak popisujes problem v prvni casti.

Last edited by lenek on Thu Jul 24, 2008 7:20 am; edited 1 time in total
Back to top
berda

PostPosted: Thu Jul 24, 2008 7:16 am    Post subject: Reply with quote

ha, výborně, děkuju za doplnění mojí neznalosti, to je super! Wink
Back to top
berda

PostPosted: Thu Jul 24, 2008 7:21 am    Post subject: Reply with quote

Takže tím je pro mne vše vyřešeno, ještě že jsem napsao oba poznatky. Kombinací nuly a hvězdičky můžu vyřešit dvůj první problém, tím pádem se žádná chyba nekoná. Děkuju lenekovi za otevření očí, nechápu, jak jsem tuhle funkci mohl přehlédnout, ale stalo se, mea culpa. Alespoň vím, že mne TB může stále něčím velmi příjemně překvapit.
Back to top
Post new topic   Reply to topic    TrekBuddy Forum Index -> Bugs All times are GMT
Page 1 of 1

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum